Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie koduaias

Postitus Postitas PaganHorde »

Fucs kirjutas: Lähen välja mutte (palun mitte valesti aru saada: mutte=Talpa europaea) parem tapma.
Ma kuulutasin neile sellel kevadel täismastaapse ATO.

Kuna siin enne üks kaasfoorumlane Ukraina teemas kuulutas välja ATO - muttidele ja paistab et ka teistel huvi on, siis võiks head oskusteavet siin jagada. Paistab et on ka õige koht postitamiseks. Terroristideks saab neid nimetada, eriti mügrisid. Minul on need viimased härrased nii mõndagi nahka pannud. Jagu pole saanud, vaid mõnevõrra olen suutnud neid peletada, kasutades tihti murutraktorit. Aegajalt on ka kass mõne välja rebinud.

Igasugu päikesepatareiga vibreerivad asjandused on küll naljanumber. Lõks tassiti ka minema urust.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Fucs »

Dabroo.

Võtan kohe osa, kui väljas ("põllul") asjad selged.
Praegu käib mul ATO teise etapi ettevalmistamine (tagala peedistamine).
Pädevad aruanded juba ülehomme.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Manurhin »

Kuna mügri on taimetoiduline, võiks ehk mürgiga katsetada. Peaks olema aianduspoodides saadaval küll. Mutt see-eest on putuktoiduline ja tema mürgitamisega on asi keerulisem. Aga kasvuhoones oma mutiprobleemi lahendasin ma väga edukalt sellise riistapuuga:
Pilt
Kaevad käigu lahti, paned lõksu sisse, plekist ämbri tagurpidi peale (et valgus mutti ei häiriks) ja varem või hiljem on terrorist lõksus. Esimese korraga ilmselt ei õnnestu, aga visadus viib sihile. Samuti olen tähele pannud, et muruplatsilt, mida tihti (1-2 korda nädalas) murutraktoriga niidetakse, kolivad mutid varsti minema.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
siilike
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 21 Sept, 2010 17:33
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas siilike »

Minul kogemus muttide ja mügridega.

Krundil ühes servas väike veekogu.

Lahti sai nö perimeetri kindlustamisega - ühelt poolt oli sissesõidutee killustikust alusega - piiras liikumist. Veekogu poolt, u 5 m eemalt oli parkimisplats, plaatidega käigutee, poolenisti maa sees kasvuhoone ja maja. Käigutee ja parkimiskoha all killustik - tõkestas.

Jäi kaks krundi piiri, mis oli avatud. Sinna sai tehtud eterniiditükkidest 40-50 cm sügavune "sein". Mõjus hästi.

Kindlasti ei tööta need "pinistajad". Minul olid sellised nagu eelmises postituses pildil toodud, kuid millel keskel kaks traadijuppi. Niipea kui ninaga eest lükati, oli lõks kinni.

Niipea kui erinevate takistustega sai perimeeter suletud mõjus lõksudega püüdmine väga hästi. Enne ei olnud mingit efekti.

Pärast juhtus, et mõnel talvel oli lume all, maapinnalt liigutud piirist sisse poole, kuid niimoodi jõudis talviti pahandust tegema heal juhul üks äraeksinud "tegelane". Kevadel sai ta kohe kätte ja ülejäänud aastaks oli rahu majas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Manurhin »

Muideks, kõige lihtsam ja odavam viis muttide kiusamiseks on häda nr. 1 järjepidev mutiaukudesse soristamine :lol: . Mingit megatulemust sellest oodata ei maksa, aga mõne aja möödudes on mõningane efekt siiski märgatav.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas PaganHorde »

Ma ei ole ise veel julgenud mürki kasutada, sest kardan et pärast koer saab hukka. Koer on mõne eluka otse mutihunnikust kätte saanud. Mõned olen leidnud kuuri all pead otsast järatud. Pole õrna aimugi kes seda tegi, kahtlustan isast kõutsi.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Joss Metsast »

Paepealsel, kus mullakiht nii labidajagu aitas hiilgavalt muttidele spa tegemine. Paar aastat tagasi sai aiakastmisvoolik käiku pistetud ja päevake veel voolata lastud. Üllataval kombel pole mutid siiani tagasi tulnud. Varasemalt sai katsetatud ka mürgi ja vurriga. Vurr tegelikult vist isegi mõjus, vähemasti 10m raadiuses, aga endale hakkas see pidev vaikne põrin närvidele.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas mutionu »

Võta koera moodi koer, kes ka natuke liigub.
Omadest kogemustest tean.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas PaganHorde »

mutionu kirjutas:Võta koera moodi koer, kes ka natuke liigub.
Omadest kogemustest tean.
Ei ole väga lahe lasta koeral tervet aeda üles kaevata, tulemus võib isegi kohati hullem olla kui mutirünnak. Siis on terve aed tagurpidi muhke täis :lol:
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Manurhin »

Koertega on mul kogemusi omajagu ja võin öelda, et mutte-mügrisid saavad nad kätte üsna harva, harilikult vaid siis kui maa-alune elukas mingil põhjusel maa peale on tulnud. Kerkivat mullahunnikut asub koer küll entusiastlikult ründama, aga üldiselt jõuab mullasmüttaja jalga lasta. Suure koera tekitatud ekskavatsiooni tuleb aga pärast lausa labidaga kinni ajada. Teoreetiliselt võiks koertest rohkem kasu olla, kui muttide-mügride käigud veega üle ujutada, nii et terroristid on sunnitud uppumise vältimiseks oma käigustikust maa peale taganema. Korra olen seda ka ise katsetanud, mitu tundi sai tuletõrjehüdrandist vett maa alla uhatud, neli suurt koera patrullis ringi ja oli valmis iga maa seest nina välja pistvat tegelast kahjutuks tegema, aga ju vist eelistasid mutid vangiandmise asemel kangelastena oma lahingpositsioonidel langeda, maa peale ei tulnud ühtki. Aga oma silmaga olen näinud, kuidas koer öösel rohu seest priske mügri kinni võttis ja sealsamas ära sõi, nii et vurrukarvagi järgi ei jäänud. Mutte, samuti ka kodu- ja kaelushiiri koerad küll murravad, kui kätte saavad, aga ebameeldiva lõhna tõttu ei söö (samas põldhiired kõlbavad menüüsse küll).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Kurjam »

Mitu tõsist röövkassi majapidamises teeb sama töö.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas Manurhin »

Mutitõrje osas tasuks rästikutega diili teha. Mul omal maakodus kahjuks viimaseid pole ja mutid ajavad õuele vahel üsna uhkeid hunnikuid. Ühtedel maal elavatel sugulastel see-eest neid sakilisi volgerusi jätkub ja nende õuel pole ma veel kordagi mutimullahunnikut näinud.
Pilt
http://online.le.ee/2013/06/18/lugeja-f ... lab-mutti/
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ATO [anti-terrorist operation] Mutid ja mügrid meie kodu

Postitus Postitas mutionu »

PaganHorde kirjutas:
mutionu kirjutas:Võta koera moodi koer, kes ka natuke liigub.
Omadest kogemustest tean.
Ei ole väga lahe lasta koeral tervet aeda üles kaevata, tulemus võib isegi kohati hullem olla kui mutirünnak. Siis on terve aed tagurpidi muhke täis :lol:
Kas ma olen rääkinud taksist või muust kaevurist?
Nagu kirjutasin, räägin omast kogemusest. Kaks koera, kes ikka liikusid ka ning kaaluks ca 25 - 30kg. Mutid kolisid sealt kohe(no ca kuuga) minema ja hakkasid oma hunnikuid seal ajama, kus koerad eriti ei jookse. Aeg on antud mälu järgi, sellest on jupp aega möödas.
Põhjuseks, nagu ma hiljem uurisin, pidi olema see, et mutt kasutab saaki püüdes kuulmist. Koerte jooks aga segab seda. Miks ei tööta tuule jm jõul käivad peletajad? Põhjus pidi olema sama, mis inimesel. Nimelt nö "filtreeritakse", muti poolt, ühtlased mürad välja. Koerte sagimine on aga ebaregulaarne.

Mügridest ei tea ma suurt midagi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist