Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest koolides.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Troll »

Tavaline propagandisti võte - hakata mängima palli asemel meest s.o keskenduma mitte sõnumi sisule, vaid sõnumitooja isikule.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas AMvA »

Ma väga vabandan kaasfoorumlaste ees, kes Pahvi poolpühakuks peavad, aga esiteks arvan ma, et kui sa hakkad kedagi milleski süüdistama, siis sa võiks ise nendest pattudest puhas olla ja teiseks olen ma ilmselt kunagi liiga palju kuulanud Pahvi "Mehed ei nuta" raadiosaates kõlanud lahmimist sisuliselt enamuse Eesti sportlaste kohta. Jube lihtne on kaagutada, et keegi oleks pidanud kiiremini jooksma või teistmoodi sõitma.

See, et Pahv on treener ei ole mingi näitaja - mul on endal ka treeneri kutsetunnistus ja tegutsen treenerina, so what, ma ei pea seda eriliseks saavutuseks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..mul on endal ka treeneri kutsetunnistus ja tegutsen treenerina...
Siis lahendagi oma professionaalseid vastuolusid Peep PAHViga kusagil mujal - aga ära tassi oma solki siia foorumisse.

See siin ei ole sulle miski solgiaugust "perefoorumi" analoog - millest sa ilmselt veel aru pole saanud (ilmselt see ongi sinu jaoks vale foorum).

Sul veab, et ma siin enam moderaator ei ole.
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 03 Okt, 2019 15:33, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kriku »

Selle optimistliku noodiga lõpetame Peep Pahvi personaalküsimuse käsitelu ja tuleme teema juurde tagasi.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas nimetu »

Lihtsalt kõrvalmärkuse korras, et üsna paljud kehalise õpetajad ongi veidi tüsedamad. Mitte sellepärast, et nad laisad on, vaid sellepärast, et keskmisest oluliselt intensiivsem spordiga tegelemine lammutab keha päris korralikult. Tihti on koormuse langus peale professionaalset karjääri nii intensiivne, et keha lähebki jämedaks. Ma mäletan ühte meie kehalise õpetajat, kes oli ka üsna tüse, kuid tema nimel oli noorusajast terve hulk kooli rekordeid, mis veel tolle ajani kehtisid. Samamoodi oli üks endine klassikaaslane tõeline tipp-tasemele sportlane oma 20-ndate keskpaigani, kuid peale järksu lõpetamist muutus vorm drastiliselt.
Eriväelased lõpetavad ka üldiselt oma karjääri sellises seisus, et kui hommikul kondid ei valuta, siis ilmselt on midagi valesti.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

[Õiguskantsler Ülle] Madise sõnul on seadusega keelatud laste tervist, erivajadust, õppeedukust, käitumist, arengut, koduseid olusid ja muud isiklikku kirjeldavate andmete sattumine kõrvaliste isikute kätte. Selline info võib saada kiusamise ajendiks ja tingida halva kohtlemise. Laste edasijõudmist ja õppeedukust peegeldavad andmed on õpilase isikuandmed, millele juurdepääsu võimaldamine kahjustaks oluliselt õpilase eraelu puutumatust.

«Seetõttu peab kool tunnistama hinnetega seotud teabe asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud teabeks. Kehaline kasvatus on põhikooli riikliku õppekava järgi kohustuslik õppeaine ning spordipäev on üks õppetegevuse korraldamise viis. Seetõttu tuleks spordipäeva tulemuste avaldamisse suhtuda samamoodi nagu ülejäänud õppetöö tulemuste avaldamisse. See tähendab, et õpilase hindeid ja muud edasijõudmisega seotud infot on õigus teada üksnes lapsel ja tema vanemal või eestkostjal,» märkis Madise.

Tema sõnul võib õpilane keelata oma hinnete avaldamise ka oma vanematele või eestkostjale. «Kool peab hoolitsema selle eest, et kõrvalistel isikutel ei oleks võimalik õpilase õpitulemuste ja muude isiklike andmetega tutvuda. Kõrvalised isikud on näiteks ka kaasõpilased ja nende vanemad, tugispetsialistid ning õpetajad, kes ei ole hindamise ja õpilase arendamisega seotud,» selgitas Madise.
https://www.postimees.ee/6801689/oigusk ... ks-hoiduma

Minu rõhutus. Kommentaare pean liigseks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:Eriväelased lõpetavad ka üldiselt oma karjääri sellises seisus, et kui hommikul kondid ei valuta, siis ilmselt on midagi valesti.
..see käib "tavaliste" jalaväelaste kohta ka muuseas - lihtsalt niisama :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas nimetu »

Minu rõhutus. Kommentaare pean liigseks.
Mina ei pea. Ma kipun arvama, et see on hoopis ajakirjanduslik käkk. Leheneeger ise tõlgendas Madise ütlusi valesti.
Madise konkreetne tsitaat on ju selline:
«Kool peab hoolitsema selle eest, et kõrvalistel isikutel ei oleks võimalik õpilase õpitulemuste ja muude isiklike andmetega tutvuda. Kõrvalised isikud on näiteks ka kaasõpilased ja nende vanemad, tugispetsialistid ning õpetajad, kes ei ole hindamise ja õpilase arendamisega seotud,»
Ehk siis Madise rääkis ikkagi kaasõpilaste vanematest, mitte õpilase enda vanematest. Madise räägib n-ö kõrvaliste/kolmandate isikute õigusest ligi pääseda isiklikele andmetele, mitte õpilase või tema eestkostjate/vanemate õigusest. See on eksliku arusaama tõttu ülespuhutud jama.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas nimetu »

..see käib "tavaliste" jalaväelaste kohta ka muuseas - lihtsalt niisama :|
Täitsa usun.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Jah, ajakirjanduslik käkk. Jutt on teovõimelistest, st. täisealistest õpilastest:
Teovõimeline (s.t vähemalt 18-aastane) õpilane võib keelata oma hinneteavaldamise ka oma vanematele või eestkostjale (PGS § 55 lg 1).
https://www.oiguskantsler.ee/sites/defa ... kaitse.pdf
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Z03 »

Mõistlik, et spordipäeva tulemused ei ole avalikud. Esimesed kolm kohta võiksid ju kusagil autahvlil üleval olla ja saavad oma soorituse eest diplomi või medali, aga ülejäänutele, eriti edetabelis viimastele on selline avalik nimekiri rohkem häbipost.

Jälle üks näide, kuidas kooli sõbralikumaks ja kiusamisvabamaks muuta.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Health »

Lihtsalt huvi pärast uurin, kas igasugused avalikud sportimise ürituste protokollid tuleks ka kuskile ära peita või ainult need mis koolides spordipäevade tulemustena tulevad?
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas AMvA »

Health kirjutas:Lihtsalt huvi pärast uurin, kas igasugused avalikud sportimise ürituste protokollid tuleks ka kuskile ära peita või ainult need mis koolides spordipäevade tulemustena tulevad?
Sellistele üritustele minnakse vabatahtlikult, kooli spordipäev on kohustuslik. Siin on vaks vahet.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas nimetu »

Ka see küsimus on Madise tekstis põhimõtteliselt juba vastatud:
Kehaline kasvatus on põhikooli riikliku õppekava järgi kohustuslik õppeaine ning spordipäev on üks õppetegevuse korraldamise viis. Seetõttu tuleks spordipäeva tulemuste avaldamisse suhtuda samamoodi nagu ülejäänud õppetöö tulemuste avaldamisse.
Ehk siis, kuna tegu on ikkagi õppetegevusega, siis sarnaselt näiteks õppeaine hinnetele ei soovitata neid panna avalikult kuhugi üles. Õppetegevusevälised või vabatahtlikud üritused sinna alla ei tohiks käia.

Isiklikult arvan, et spordipäeva tulemuste tabeli kooli teadetetahvlile panemine võiks olla lubatud. Lapsed tahavad niikuinii üksteist võrrelda ja kiusamiseks on piisavalt lihtne muid põhjuseid leida. Samas ma ei pooldaks sellise info panemist kuhugi vanemate meililisti.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Health »

Ta oli püstitatud küll sutsu teoreetilise küsimusena või mõtte eksperimendina.

Kui asi on inimeste privaatsuse kaitsmises siis oleks mõnevõrra alust ka need ära kaotada. Kas vabatahtlikult spordivõistlusel osalemine annab vabanduse alandamiseks ja kiusamiseks rohkem kui see kui seal osaletakse kohustuslikus korras?

Mis saab aga olukordadest kus kohustuslikus korras osaletakse spordiüritusel, mis on avatud ka teistele?

Ehk läheb kergelt pedantiliseks kätte ära.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], rms. Rakmed ja 28 külalist