Vaja osta murutraktor aga milline???

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
diesel
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas diesel »

Feeliks_Jalgraud kirjutas:...
kõige lugupidamise juures julgeksin siiski veel pisut lahmida. :)
nimelt ei kirjutanud ma poolt silpigi terade kujust.
küllap neid on erinevaid, pole süvenenud. need, mis minu trakatsil, igatahes saavad niitmisega edukalt ilma teritamiseta hakkama. aga noh, ega ma niitmisest palju ei jaga ka muidugi, see mõni hektar, mida ma viitsimise korral maja ümbert niidan, ei anna loomulikult mingit erilist pädevust sõna võtta.
võimsusega on lihtne, mida rohkem, seda parem. mainisin lihtsalt, et vähemaga saab ka edukalt hakkama. tõsi küll, aega läeb lahjemaga rohkem.
üks oluline traktori miinus tuli täna niites veel meelde. nimelt lai esiratas muljub edukalt vähegi pikema rohu maha. mistahes raider on selle mätta otsast vaadates oluliselt parem.

hääd jaani!
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Jah olen nõus, raider oleks muidugi väga hea aga tuleb traktoriga tulevikus läbiajada. Ma usun, et see on kordades parem kui käsiniidukiga nühkida :D . Siit on juba vajalik info koos mul tegelikult seega nüüd jääb ainult vastavalt tegutseda :)
Tõde on kusagil olemas!
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Lemet »

Üks võimalus on ju veel ka veoga muruniiduk. Selle kohta teadsid asjalised Jonseredi vanema jämedama mootoriga tagaveoga mudelit soovitada
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Manurhin »

Ühekordne investeering seljaskantavasse pritsi ja igasuvine investeering Roundup'i ja polegi mingit muruniidukit vaja :lol: . Kes aga väidavad, et murutraktori terad ei kesta, neile julgen omadest kogemustest vastu vaielda: kestavad ikka küll kui just kogu aeg üle kivide ei sõida. Hektarilist muruplatsi saab ühe teritamisega oma 3-4 korda kindlasti niita. Ja terad tuleb teravad hoida! Nüride teradega niiduk mitte ei lõika, vaid rebib muru. Ja selline muru näeb peagi üsna kole välja.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
sannaman
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 17 Juun, 2008 7:50
Asukoht: EU
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas sannaman »

Manurhin kirjutas:Ühekordne investeering seljaskantavasse pritsi ja igasuvine investeering Roundup'i ja polegi mingit muruniidukit vaja :lol: .....
Roundup on jõle-maru kalli hinnaga, kasutage Ranger`i nime kandvat keemiat, toimeaine on sama... :wink:
"(●̪●)"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui sul niita on sellist karmimat heinamaad, kus ka mõned põõsad pead tõstavad ning sa ei tee seda kord kahe nädala takka, siis pole nende poe murutraktoritega s***gi teha. Selleks on sul vaja lattniidukiga motoblokki. Vene omi müüakse Eestis tänaseni ja need on muide üllatavalt töökindlad pillid. Muide, neid vene motoblokke toodetakse samas tehases, kus Tu-22M3 pommitajaid (Kaasani lennukitehas).

http://www.rauakaubad.com/minitraktor.htm

Ühesõnaga, vastus sõltub, mida sa niidad ja kui tihti. Murutraktori kasutamiseks pead sa niitma nii korra kahe nädala jooksul, vastasel juhul kasvab rohi liiga kõrgeks ja traktor tallub seda maha, tulemus näeb nagu kehva juuksuri teenus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Ei ma päris põllumaad rohust ja põõsastest puhastama ei plaani hakata. Kes hakkaksi muruniidukiga seda tegema :D Mul on ümber maja lihtsalt suuremad muruplatsid mida ei jõua käsitsilükatavaga enam üle käia. Umbes hektar peaks olema. Ei ole see rohi paks ega kõrge täitsa tavaline muru. Kord või kaks vaja nädalas ülekäia ja korras. See lattniidikiga väike trakats on väga lahe seda olen isegi näinud. Niidab ka jämedamat vart ilusti.
Tõde on kusagil olemas!
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Illike »

Ostsin just traktori. Sellest odavamast otsast 1500-2000 Eur (finantsid ei kannatanud välja ja tahtmine oli niii suur), pöörasin peatähelepanu võimsusele ja pööramisele. Mis minul jäi aga kahe silma vahele, on töötamise mugavus. Tee mingisugune valik ja siis katsu nendega sõita ja juhthoobasid käsitseda. On väga erinebvaid. Jälgi masina kõrgust kui on õunapuude all vaja manööverdada. Tagurpidi sõites peavad terad tööle jääma. Mõjutab töökiirust üsna palju. Automaatkast on asja ette. See manuaal ja isegi see nn poolautomaat ei kõlba kassi saba alla ka. Vastupidavuse koha pealt uurisin erinevate müüjate käest, odavama otsa masinad on enam vähem sarnased. Kui on palju kallakuid, siis vali surveõlitus.
sannaman
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 17 Juun, 2008 7:50
Asukoht: EU
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas sannaman »

Kui juhtub olema mõni pisem traktor ülearu siis miks mitte selline niiduk (pildil). Nende niite-laiused algavad 1,2m kuni 1,8m. :write:

Pilt
"(●̪●)"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Praegu on Tallinna K-rautades traktorite soodukas, 2800-st murutraktorit pakuti seal mälu järgi 1600ga.
Muidugi, olen tähele pannud, et K-rautal on kombeks soodukate "alghinda" tõsta kole kõrgele, et siis "soodukas" väga suur tunduks.
Enne ostu tasub ka mujal hindadega end kurssi viia.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas jackpuuk »

diesel kirjutas:
Feeliks_Jalgraud kirjutas:...
kõige lugupidamise juures julgeksin siiski veel pisut lahmida. :)
nimelt ei kirjutanud ma poolt silpigi terade kujust.
küllap neid on erinevaid, pole süvenenud. need, mis minu trakatsil, igatahes saavad niitmisega edukalt ilma teritamiseta hakkama. aga noh, ega ma niitmisest palju ei jaga ka muidugi, see mõni hektar, mida ma viitsimise korral maja ümbert niidan, ei anna loomulikult mingit erilist pädevust sõna võtta.
võimsusega on lihtne, mida rohkem, seda parem. mainisin lihtsalt, et vähemaga saab ka edukalt hakkama. tõsi küll, aega läeb lahjemaga rohkem.
üks oluline traktori miinus tuli täna niites veel meelde. nimelt lai esiratas muljub edukalt vähegi pikema rohu maha. mistahes raider on selle mätta otsast vaadates oluliselt parem.

hääd jaani!
No kulla mees, sinu jutt on tõesti lahmimine. Nüridate teradega kaotad jõudluses, kütusekulus ja kogu aparaat saab rohkem vatti. Mootor, ülekanne teradele jne. Kui teravaid terasid sinna vaja poleks, siis võiks ju nende asemele ketid paigaldada, nagu nõukaaegsetel kartulipealiste purustajatel.
sitt päev, kellele kurdad
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas Lemet »

Trimmerilaadsed niitjad toimivad päris edukalt... :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas arumik1943 »

Otsustatud minul. Aga rahvas võib teemat ikka jätkata. Minetea võibolla keegi kunagi sama küsimusega siin :)
Tõde on kusagil olemas!
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas von manstein »

aga noh, ega ma niitmisest palju ei jaga ka muidugi, see mõni hektar, mida ma viitsimise korral maja ümbert niidan, ei anna loomulikult mingit erilist pädevust sõna võtta.
Ei jah, siinkohas tuleks kodanikule ilmselgelt andeks anda. Nii tillukest ,mõnehektarlilst krundijupikest maja ümber annaks eesti oludes tikutulega taga otsida..
diesel
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Vaja osta murutraktor aga milline???

Postitus Postitas diesel »

hmm, väike nöökimine käib, no pole ullu.
minusugused maakad üldjuhul teavad, misasi hektar on ja ei aja seda mistahes muude ühikutega sassi. minul näituseks on maja ümmer jämedalt viisteist hektarit õueaiamaad ja tõepoolest päris jämedat juppi sellest pean niitma. eesmärgiks pole mitte inglise muru kasvatamine vaid lihtsalt nii on kõige lihtsam tõrjuda kiirelt peale tungivat võsa ja igasugu muud maltsa.
kadedaks ei tasu minna, seuke maalapike massab umbes nõnna palju, et päälinna viisakamates piirkondades saab selle summa eest paarkümmend ruutmeetrit.
vat seukse pisikese või veidi suurema tüki peal saab kindlasti suurepärast muru kasvatada ja seda värskelt ihutud teradega niita. ja kindlasti saab tulemus olema suurepärane.
a minu soist võserikku niites, kus pealegi kivid-mättad-mutihunnikud-oksarisu ja vanad pehastand kännud moodustavad paraja kuumaastiku, pole tõepoolest teritamisest kasu. esimese minutiga on terad nii nürid, et näpuga katsudes lõikaval serval ja seljal vahet ei tee.
pole oluline, kas putked ja toomingavõsud saavad soliidselt maha lõigatud või kasvõi lapiti teraga maha rebitud, plats saab niidetud ja paremat pole tarviski.
tõsi, muruks seda asja nimetada ei saa ja seega ehk pole siin ka õige murutraktorit kasutada. a no, suurem asi ei mahu pooltesse kohtadesse. samas need kohad, mida juba palju aastaid niidetud, hakkavad juba üsna viisakad välja nägema. varsti ehk võib muruks ka nimetada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist