Ministri lollus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas soesilm »

Kuule Trumm, see oli nüüd päris äge!
Seda kõike võiks argumendiks isegi pidada, kui oleks olemas .....toimiv analoogia.
See, et meil midagi ei tööta (vähemalt pole praktikas proovitud) ei tähenda ju kohe süsteemi viga.
...
Kuid taolistes blogipostides selle üle ei arutleta. Puudub kvalifikatsioon sisuliseks aruteluks.
On vaid religioosne arvamus "sund on ebaefektiivne" -õpetatakse majanduserialadel esimesel kursusel.
Ja mingid ebameeldivad kogemused kuskilt nõuka armee väeosadest 30 aastat tagasi.
Minu silmis jääb nõrgaks.
Kas Sa ütlesid seda Ligi kohta või ... võiks Ligi seda ka sinu kohta öelda?
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

Kui Trumm raamatupidamise teemadel võtaks jama ajada, siis vast kindlasti, see on valdkond, milles Ligi kindlalt üle käib. Muus osas aga... :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Kui Trumm raamatupidamise teemadel võtaks jama ajada, siis vast kindlasti, see on valdkond, milles Ligi kindlalt üle käib. Muus osas aga... :dont_know:
Oot. millise riigi sõjaväes see Herr Trumm nüüd teeninud oligi? :twisted:
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Hydrazine »

Loen ja tunnen mõningaid ehmatavaid seoseid. Üldiselt hoian ma poliitikast eemale, see nämmutamine sel teemal põhjustabki väiksemaid sõdu inimeste vahel kuni suurte konfliktideni välja.

Aga mis mulje on minule jätnud Urve Palo oma "kuulsate" lausetega? Mul on peas tekkimas paralleelid selle Galojan'iga. No ei ole nad ju rumalad ses suhtes mõlemad, et nii kõrgele on osanud ronida, isegi üsna sümpaatsekesed näevad välja kui visuaali vaadata. Aga mõlematel tundub olema üks ühine joon, et kavalust on peas, aga ei suuda seda komplekti õiges suunas korralikult tööle panna. Palo't ma ses suhtes veel ei halvustaks, Galojan on siiski puhas varas! Aga kuidagi tekivad nende sõnavõttude jms käitumisemiimika järgi TV's nähtu põhjal sellised seosed, et siit võib ka üks korralik ämber lõpuks tulla. See on puhtalt, et juttu jätkuks! Mehena vaatan ju ikka naiste tegemisi, Kaja Kallas... ohh ma ei teagi kohe, mis sellest veel kõik välja tuleb.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Puhtalt jutu jätkuks?!?

Inimese pädevust suguelundite kaudu hindama? Nüüd sain aru, et miks Palo loll on - ta on ju naine! Andke andeks, et siin teemas olen nii palju jama ajanud, oleksin pidanud kohe aru saama. Jah, asjad asetuvad oma kohale - kui jalge vahel ei kõlgu, siis on loll.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mutionu »

Hjalmar Nelk kirjutas:Andke andeks, et siin teemas olen nii palju jama ajanud, oleksin pidanud kohe aru saama.
Keenjus!
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Hydrazine »

Hjalmar Nelk kirjutas:Puhtalt jutu jätkuks?!?

Inimese pädevust suguelundite kaudu hindama? Nüüd sain aru, et miks Palo loll on - ta on ju naine! Andke andeks, et siin teemas olen nii palju jama ajanud, oleksin pidanud kohe aru saama. Jah, asjad asetuvad oma kohale - kui jalge vahel ei kõlgu, siis on loll.

Kui see oli nüüd vastus minu mõtteterale... Ma ei tea, kui rumal peab olema, et sellest selline mõte välja lugeda? Mina ei halvusta naissugu mitte üks komakoht ka. Juba termini "suguelund" mainimine on tegelikult ju rumal. Mina armastan naissugu, ma lihtsalt tõin prahvaki peast välja näiteid elust enesest. Ju ma pole poliitik, et neid väga ilusate pikkade keeruliste lausetega kirja panna. Kõigile jääb miski omamoodi silma, mulle siis on jäänud niimoodi hetkel.
Ma absoluutselt ei halvusta naispoliitikuid, on ju väga tugevaid näiteid. Thatcher, Merkel, Leedu president, Soome president jne.... termin "raudne leedi" on ka igati üllas ja oma koha ajaloos välja teeninud. Isegi see Tõmoshenko on kõikidele solgutamistele siiski veel vastu pidanud...
OK, lõpetame siinkohal ära, ma panin mingid mõtted ennem, mis vist ei läinud õigesti kohale.
Ja mina ei ole öelnud, et Palo on loll, loe enda teksti, seal on see kirjas sinu sulest. Palo on lihtsalt kummaline, ei teagi, kas asi kaldub hea või halva poole lõpuks või on see jälle meediaväljaannete kaudu erakondade vaheline võitlus, et kes kui osavasti ära paneb.

Peace man...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas Sa ütlesid seda Ligi kohta või ... võiks Ligi seda ka sinu kohta öelda?
Vastaspool (eesotsas endise KV operatiivülemaga) on vähemalt teinud elementaarsed arvutused asja maksumuse kohta ja natuke arutlenud selle üle. Mida ei saa öelda "õiget usku" vastaspoole kohta, kes lihtsal taob tuima näoga oma religioosseid dogmasid. Seejuures pole eriti välja toodud seda reageerimisaja probleemi, vaid jutt käib mingist ähmasest "ajateenija pole profile vastaseks" seosest. Mina näen, et Iisraeli reservistid on "more than match" Palestiina elukutselistele terroristidele kogu aeg olnud. Võibolla olekski hea teada, et need "profid" tulevadki Scoutsi ikka samast ajateenistusest - äkki seda ei teatagi, ministriametid tulevad ja lähevad, ei jõuagi end asjadega kurssi viia :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas soesilm »

Ma hakkan ennast juba vihkama siin jauramise pärast aga SEE konkreetselt tundub ... huvitav. 8)

Kui Sa kritiseerisid tänast RKAKi, siis võiksin ma (või Ligi) küsida järgnevalt:

Seda kõike võiks argumendiks isegi pidada, kui oleks olemas .....toimiv analoogia - kas sa tead, kus on selline kava nahka läinud?
See, et meil midagi ei tööta (vähemalt pole praktikas proovitud) ei tähenda ju kohe süsteemi viga - on ju nii?
Kuid taolistes blogipostides selle üle ei arutleta. Puudub kvalifikatsioon sisuliseks aruteluks - ... ei julgegi küsida, mis Sinu kvalifikatsioon on ... riigikaitses, riigiteaduses, valimissüsteemides, välispoliitikas ... Sul on ju õigus võtta sõna mis tahes teemal? Nii on õigus ka Ligil. Kunnase "rehkendus" tundub mulle ka sümpaatne olevat, kuid see jääb ikkagi üsna primitiivsele tasemel. Selles riigikaitse võrrandis on palju muutujaid, millele me täpsemalt kui: "tunne ütleb et on 3", ei saagi anda. Vähemalt täna mitte. See omakorda annab ÕIGUSE sõna võtta igal ühel, olgu ta diletant või ekspert.

Ma ei väida niivõrd, et Trumm jääb nõrgaks, kui et Sinu väidete vastu võiks esitada täpselt samu küsimusi.
Kui see teema sai alguse ühe ministri "lolluse" esile toomises, siis mina olen siin pidevalt püüdnud selle lolluse tegelikku sisu selgitada. Ja tuleb tunnistada, et ega nii ilmselget lollust või rumalust polegi välja tulnud. Rohkem kuulujuttude, tõlgendamiste ja sümpaatiate küsimus.

Mul on arvamus, et Palo pole kunagi öelnud, et teletorn on riigikaitse seisukohalt väga oluline vaatluspunkt. Aga just sellega tema lollust tõendati.
Mul on arvamus, et Ligi saab ülimalt hästi aru riigi rahandusest ja majandusest, ning seepärast pooldab teistlaadi riigikaitse arengut. Mis meil tema "lollusele" vastu panna on? Kunnas + Soome + ... ja kui 100 aasta pärast reservarmeed ikka veel vaja pole läinud, kes siis loll on?
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas soesilm »

Veel Ligist ja Trummist.
Võibolla olekski hea teada, et need "profid" tulevadki Scoutsi ikka samast ajateenistusest - äkki seda ei teatagi, ministriametid tulevad ja lähevad, ei jõuagi end asjadega kurssi viia
Mina vastasleerina küsiksin kohe:
Kas selleks et hoida 1000 proffi skauti, on vaja iga aasta 3000 kodanikku ajateenistuses hoida, kus nad riigi rikkust juurde ei tooda?
Seejuures pole eriti välja toodud seda reageerimisaja probleemi, vaid jutt käib mingist ähmasest "ajateenija pole profile vastaseks" seosest.
Minu teada oli just kõnealune kaitseminister see, kes hakkas nõudma õppekogunemisi ja mobilisatsiooni süsteemi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei väida niivõrd, et Trumm jääb nõrgaks, kui et Sinu väidete vastu võiks esitada täpselt samu küsimusi.
Kui see teema sai alguse ühe ministri "lolluse" esile toomises, siis mina olen siin pidevalt püüdnud selle lolluse tegelikku sisu selgitada. Ja tuleb tunnistada, et ega nii ilmselget lollust või rumalust polegi välja tulnud. Rohkem kuulujuttude, tõlgendamiste ja sümpaatiate küsimus.
Ühiskondlikel probleemidel (mida riigikaitse kahtlemata on), on "mitu otsa".
See, mida "üks minister" korduvalt toonitanud on, on 2 asja a)väidetav (kordan väidetav, sest mina olen näinud midagi muud) lahinguvõimetus/valmisolematus b)kodaniku liberaalsete väärtuste piiramine.

Kahjuks on probleemil neid aspekte kaugelt rohkem. Üks "strateegilist tasandit mittejagav" reservkolonelleitnant taipab neid minuarust väga kenasti (kelle sõnad on "lahinguvõimeline palgaarmee on Eestis majanduslikult, sotsiaalselt ja demograafiliselt saavutamatu). Ja need kirjutised on minumeelest kaugelt põhjalikumad/mitmetahulisemad kui mingid blogiplärtsatused "mulle tundub".
Minu teada oli just kõnealune kaitseminister see, kes hakkas nõudma õppekogunemisi ja mobilisatsiooni süsteemi.
Aga Laaneots?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Hydrazine »

Ma ei ütle mitte ühtegi halba sõna SCOUT's pati poiste kohta! Siiani on kõik läinud väga õigesti treeningu ja valiku osas. Meie maaväe militaar-eliit võiks öelda. Seal on nii sitked poisid, et ma nendega norima ei läheks. Kahtepidi võib ju mõista seda nende mööda maailma ringi tuulutamist missioonidega. Aga eks sealt tuleb ka jälle kübe väljaõpet juurde. Kesiganes meil neid otsuseid kokku paneb, SCOUT's patt töötab õiges suunas. Ärge seda kurssi palun muutke.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Küsimus on selles, kui teha Scouts vähemalt 15 korda suuremaks, relvastada korralikult jne - kas see on Eestis teostatav?
Ei ole teostatav. Armee, mis on nagu Lätil, ei suuda aga muud teha kui venelasi natuke aeglustada.

Kogu see palgaarmee palagani suurim nõrk koht on selles, et zongleeritakse miniatuurse missiooniarmee kuludega vs oluliselt suurem reservarmee.
Kui oletame, et esmaseks enesekaitseks on meil vajalik miinium 15 000 meest (Kunnas räägib eelmisest opstruktuuri suurusest- 16 000), siis makstes igale mehele keskmiselt 1000 eurot brutos (missioone ei ole!), siis ainuüksi palgakulu tuleb 241 miljonit eurot igal aastal. Kui lugeda ontlikuks kulude suhe 1/3 palgale, 1/3 jooksev ülalpidamine ja 1/3 relvastuse varustuse hangeteks, siis peab Eesti kaitse eelarve olema 720 miljonit. Igal juhul tänase eelarve suurusega on see teostatav vaid siis, kui relvastus-varustus jääbki tänasele tasemele. Tankid, jalaväe lahingumasinad, õhutõje, liikurhaubitsad - unustada. Seega Kunnase väide, et relevantne palgaarmee on Eestis majanduslikult teostamatu - on kontrollitav 10 minutiga, kas edasi ongi vaja süvaanalüüsi või vahest peaks need religiooni levitajad ise selle 10 minutit kalkulaatoril ära tegema.

Eelmise aasta eelarve oli nii 350 miljonit.... :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Actual »

Ligi viimase aja ütlemised ajateenistuse teema kohta olid üsna head tegelikult, just see majanduslik aspekt - "lahinguvõimeline palgaarmee on Eestis majanduslikult, ... saavutamatu", Ligi väidab, et keegi ei ole arvutanud, kuipalju läheb ühiskonnale-riigile tegelikult maksma ajateenijate eemalolek majandustegevusest, + reservistide pädevus-kvalifikatsioon võrreldes proffidega tänapäeva sõdades jne. Sisuliselt riik sunni jõuga orjastab teatud ajaks osa kodanikke ehk eemaldab teatud hulga kodanikke majandusest oma teenistusse, väidetavalt on see tasuta ja odav .. aga kas tegelikult ikka on :dont_know:
Jääb mulje, et tegelikkuses ajateenistus-reserv vs palgaarmee mudelit ei olegi läbi arvutatud-arutatud vaid teema on religioosne dogma - usu küsimus, kes arvavad teisiti või üritavad teemat arendada, on Eesti vastu ja tahavad Eesti kaitsevõimet ja Eestit hävitada jne - loomulikult selliselt pinnalt lõigatakse kaine arutelu ära ja targemad on vait, lepivad olukorraga, karjeristid kiidavad dogmadele takka ja politiseerivad teemat.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ligi viimase aja ütlemised ajateenistuse teema kohta olid üsna head tegelikult, just see majanduslik aspekt - "lahinguvõimeline palgaarmee on Eestis majanduslikult, ... saavutamatu", Ligi väidab, et keegi ei ole arvutanud, kuipalju läheb ühiskonnale-riigile tegelikult maksma ajateenijate eemalolek majandustegevusest, + reservistide pädevus-kvalifikatsioon võrreldes proffidega tänapäeva sõdades jne. Sisuliselt riik sunni jõuga orjastab teatud ajaks osa kodanikke ehk eemaldab teatud hulga kodanikke majandusest oma teenistusse, väidetavalt on see tasuta ja odav .. aga kas tegelikult ikka on
Seejuures jääb jällegi ütlemata, palju see laiemate rahvahulkade kaasamine annab juurde kaitsetahtele või kasvõi sellele 2% SKP-le laiapõhjalise toetuse saamisele.
reservistide pädevus-kvalifikatsioon võrreldes proffidega tänapäeva sõdades jne
Iisraeli reservistide kvalifikatsioon on kõrgem kui professionaalsetel araabia terroristidel.
Järelikult - piisava harjutamisega on saavutatav.

See palju 17-18a seltskond SKP-d juurde annab, on ka üks kena vaidluse koht.
Arvan, et enamik neist tegelikult tööd ei tee ja sõjaväe asemel ilmselt käivad kuskil koolis, tarbides samamood SKP-d
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist