"Dissidendid" riigikaitsest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: "Dissidendid" kaitseväe teemadel

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

metssiga kirjutas:
kaer kirjutas:Mida Gruusia ja Ukraina oma mittekonvensionaalse missiooniarmeega Venemaa vastases sõjas korda saatsid?
UKR ei olnud mitte missiooniarmee, neil ei olnud üldse armeed. Kui asi vajalik oli, siis tehti vabatahtlike pataljonid ja Rahvuskaart. Näiteks miilitsatest vabatahtlik Aidar
Täiesti nõus - UKR armeed sisuliselt alles HAKATI LOOMA meie oma silme all 2014.a suve/sügise lahingute käigus.. Ja see protsess ei ole loomulikult kaugeltki lõppenud, see kestab selle sõja lõpuni ja edasi veel.. :twisted:

See, mis Ukrainal Krimmi sõja alguseks oli, see EI OLNUD armee.. See oli midagi niisama - ideetu, venekeelne ja venemeelne, kraadelik, reetureid ja pistisevõtjaid täis organisatsioon - üks suht mandunud postsovetlik bande ühesõnaga..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: "Dissidendid" kaitseväe teemadel

Postitus Postitas Mercurius »

metssiga kirjutas:
Mercurius kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Maleva kohta pataljoni ei hakka eales olema, vähemalt senikaua, kui isikkoosseisu KV üld- ja täiendreservist juurde ei anta.
Kas sellega on dissidendid üldiselt nõus, et puhtalt KL vabatahtlike najal seda maakaitset ära ei korralda?
Korraldame ära küll, Slavjonskit meil ei tule, meie keskmises Eestis keskmised mehed teeme asja ära nagu vaja, jah TT võimekust jaab puudu ja ÕT võimekusest pole rääkidagi, aga koha peal ...
vs.
Kapten Trumm kirjutas: Ilma täiendava ressursita võib peastaabis ükskõik mis plaane kokku joonistada, kui meha ei ole, siis ei ole, tegutse mis formaadis tahes.
Rahvusromantika on tore asi küll, kuid, siinkirjutaja hinnangul, viimses väitluses kaaluvad kaalukausid hr. Trummi kasuks, kahjuks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Me armastame mõelda ja rääkida, et ärge võrrelge meie lähiajalooga, siis oli pakasuhha (nt foorumis viimane kuum teema tsiviilkaitse).
Täna me pole sugugi pakasuhhast vabad ja meil on julgeolekuolukorra kõrbelõhnaliseks muutumise järel piisavalt asju, mis on juriidiliste deklaratsioonide tasemel või lihtsalt paberil head küll.

Viimane teema oli see Kohvri röövimise lugu, mille lisaväärtusena "selgus", et piir on tükati läbinähtamatu võserik ja PPA seff ütleb otse meedias, et 5-st rikkujast tabatakse 4 (see tähendab, et oskuslikum ja ohtlikum osa tuleb vabalt üle). Taoline piir päris kindlasti ei pea "rohemehikesi", st vastase eri väeliikide eriüksuste võitlejaid, keda on kõvasti koolitatud selleks, et märkamatult tegutseda.

Minu kui valija ootus RK-sse kandideerivatele dissidentidele oleks, et tõmmataks otsad kokku jaanalinnumängu ja edumütoloogiaga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Smith »

Kapten Trumm kirjutas:Me armastame mõelda ja rääkida, et ärge võrrelge meie lähiajalooga, siis oli pakasuhha (nt foorumis viimane kuum teema tsiviilkaitse).
Täna me pole sugugi pakasuhhast vabad ja meil on julgeolekuolukorra kõrbelõhnaliseks muutumise järel piisavalt asju, mis on juriidiliste deklaratsioonide tasemel või lihtsalt paberil head küll.

Viimane teema oli see Kohvri röövimise lugu, mille lisaväärtusena "selgus", et piir on tükati läbinähtamatu võserik ja PPA seff ütleb otse meedias, et 5-st rikkujast tabatakse 4 (see tähendab, et oskuslikum ja ohtlikum osa tuleb vabalt üle). Taoline piir päris kindlasti ei pea "rohemehikesi", st vastase eri väeliikide eriüksuste võitlejaid, keda on kõvasti koolitatud selleks, et märkamatult tegutseda.

Minu kui valija ootus RK-sse kandideerivatele dissidentidele oleks, et tõmmataks otsad kokku jaanalinnumängu ja edumütoloogiaga.
Julgen väita, et vastase eri väieliikide eriüksuste võitlejaid, keda on kõvasti koolitatud selleks, et märkamatult tegutseda - ei pea ka USA-Mehhiko piir ega Soome-Vene piir. Olen üpris veendunud selles.
Või tahad väita, et Vene eriüksused ei leiaks porsaanreikä piirist Soomega ? :D
Mis muidugi ei tähenda, et Eesti piir oleks, pehmelt öeldes, kehvas seisus.
Näide oli lihtsalt over-kill :D
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Manurhin »

Smith kirjutas:
Julgen väita, et vastase eri väieliikide eriüksuste võitlejaid, keda on kõvasti koolitatud selleks, et märkamatult tegutseda - ei pea ka USA-Mehhiko piir ega Soome-Vene piir. Olen üpris veendunud selles.
Või tahad väita, et Vene eriüksused ei leiaks porsaanreikä piirist Soomega ? :D
Mis muidugi ei tähenda, et Eesti piir oleks, pehmelt öeldes, kehvas seisus.
Näide oli lihtsalt over-kill :D
Ma vaataks seda piiriasja veidi laiema pilguga. Hea muidugi, kui Eesti-Vene kontrolljoonel lõpuks mingigi kord majja saab, aga samas ei saa tähelepanuta jätta Venemaa piiri Läti, Leedu ja ka Poolaga - üks Schengeni viisaruum kõik ja isegi kui Eesti ehitaks omale sellised piirirajatised, millest lennuk ka üle ei lendaks, piisab august mõne Venemaaga piirneva eelmainitud naaberriigi piiris, et igasugu kahtlased tegelinskid märkamatult sisse imbuda saaks. Siinkohal saab ilusa paralleeli tõmmata prantslaste Maginot' liiniga, millest Saksa sõjavägi lihtsalt kõrvalt mööda läks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Wow, näed, mis juhtub, kui siin mõneks ajaks ringivaatamine ära ununeb - juttu minust kui palju :)
Esiteks muidugi tänud tähelepanu osutamast, kuigi kas mu tagasihoidlik isik seda just niipalju väärt on. Teiseks on mul tunne, et olen selgitusi võlgu. Alustame siis otsast.
Kpt Trumm tegi õigeid järeldusi - KE oli üsna teadlik valik. Jube riskantne, kuid hoolikalt kaalutud. Nemad lähenesid mulle ja juba pikemat aega. Seal on palju väga mõistlikke inimesi, kellele meie riigi käekäik korda läheb. Tegelikult enamus üle nende häälte, kes nagu nõuaks mingit erisaatust venelastele. Siiani pole ma leidnud kedagi juhtkonnast, kes hääletaks selle poolt, et Eesti peaks Venemaa rüppe tagasi minema. Kõik saavad aru, et see mingit ilusat elu küll ei tooks. Tõsi ta on, et KEs on suurim protsent aktiivseid vene poliitikuid ja ma leian, et see on hea. Põhjus lihtne - neil pole enam piisavalt vabu aktiviste, kes tõmbaks käima omaenda ekstreemsema partei, mis võiks tegelikuks probleemiks tõusta. Seega on olukord suures pildis kontrolli all. Laenates Jüri Aarma mõtet, et "kui Savisaart poleks, siis tuleks ta välja mõelda." Samas on mitmeid vastakate seisukohtade ja tegudega poliitikuid, näiteks Stalnuhhin, Veltman, Toom. Nad teevad tõepoolest avaldusi, mis kratsivad meie, eestlaste hinge, kuid nad ei esinda erakonna seisukohti, vaid oma isiklikke vaatenurki. Seda on muidugi jube hea võimendada ja kogu erakonda venemeelseks tembeldada. Olen nüüd kaks korda istunud juhatuse koosolekul - täitsa normaalne ning inimlik koosolek - kõik käib eesti keeles ja päevakorra alusel. Kedagi ei sunnita vait ega suruta maha. Eriarvamused lähevad hääletusele ja ei maksa Savisaare hääl rohkem kui iga teise oma. No ei ole seda tonti mina veel leidnud. Mis ma neile etteheidan on vastupropaganda puudumine. Ei tohiks ignoreerida enda peksmist meedias, sest palju sellest on ikkagi kontekstist välja rebitud. Kokkuvõtteks: praegu tundub see erakond minu jaoks vaat, et kõige demokraatlikum, kus erinevaid arvamusi, ka ebameeldivaid, ei suruta maha. Samas ei ole ühtegi ilmingut, et erakonna juhtkond, kes teeb kursi, tahaks mingilgi moel Eestit Venemaa kubermanguks teha - no ei ole sellist asja olemas. Kuid Goebbelsi maksiim töötab täiega.
Tagasi minu valiku juurde: õige ta on, et mujal erakonnas poleks ma mõjule pääsenud. Keegi teine mind ei kutsunud ja ennast pakkuma minnes ei saa diili teha. Läbirääkimiste käigus olid mu tingimused sellised: kaitse- ja julgeoleku valdkond on püha ja puutumatu, mis lähtub ainult põhiseaduslikust eesmärgist ja sellega ei mängita - diil. Kaitsepoliitika kujundamine saab olema päevapoliitika ülene ja kokkuleppel kõigi teiste erakondadega, siia muud kismat sisse ei tooda - diil. Kaitse-eelarve on puutumatu ja ainult eesmärgile suunatud, näiteks ei mingeid ausammaste ehitamisi selle eest jms, mis ei ole kaitsevõime teema - diil. Nagu blogis öeldud, ei küsinud ma ise ega pakutud sentigi. Mingi väike summa tuleb kampaania jaoks võrdselt kõigi teiste kandidaatidega ja see on ka kõik. Ei tee ma seda ka RK palga pärast, pole ju tarvis. Mul on normaalselt toimiv ettevõte, mis toob piisavalt sisse, seega ei saa mind selle nööri otsas samuti hoida.
Isiklik ambitsioon? Just nii, nagu blogis kirjas - ma pole päris rahul praeguse kursiga ja usun, et saab sama raha eest tigedamaks meie riigikaitset teha - hübriidsemaks. Olles küll poliitiliselt ebakorrektne, siis minu jaoks avas silmad 2006 aasta Iisraeli-Hezbollah sõda, kus hübriidkontseptsioon tagas kordades väiksemale väele võidu. Seda tuleb võtta muidugi tugevate reservatsioonidega, sest seal oli palju taktikaid ja tegusid, mida me omale kuidagi lubada ei saa eelkõige moraalsetel põhjustel. Kuid üldpildis oli see sõjapidamiseviis geniaalne. Meil on väga palju naturaalseid eeldusi midagi sarnast välja arendada, kuid selleks on tarvis teha tõsine kaitseplaneerijate kodutöö. See kurss oleks ka selline, mis ei toetu oma raskuskeskmega NATO abile, sest alati on võimalus, et see abi viibib kauem kui me tahaks. Iga abi on hea boonus. Raskuskese oleks just Kaitseliidul (olen neist kontseptsioonidest üsna mitu lugu kirjutanud nii blogis kui Kaitse kodu veergudel). Saades mäe peale, saaks tõepoolest vastavaid küsimusi esitada nii, et neile ka reaalselt tuleb vastata ning kui vastusest ilmneb puudujääk olulises kohas, siis on see ka alus arendamiseks. Ei taha tüli kiskuda, kuid pilt peab klappima ning kogu riik peab olema valmis hakkama saama kõige vastikuma ning ootamatuma olukorraga. Kogu point asjal, ega muud ei olegi. Keegi küsis, et millised on mu täpsemad kavad peale loosungite. Need on kirjas siin ja seal läbi viimase 5 aasta kirjapandu. Kuid ühte ma luban - oma arvamust peale ei suru, vaid parimad lahendused peavad sündima tõsistes sõjamängudes kontseptsioone testides. Selles armu ei saa, ka ma ise mitte. Mu eelis paljude teiste poliitikute ees on vast see, et ma oskan seada üles head küsimused, sisulised, mis panevad tõsisemalt mõtlema ja millele vastates ei saa mulle mulli müüa. Ja seda ma ka teha kavatsen.
Pika jutu lõpuks, siis praegu võitlen läbi KE uue riigikaitseseaduse eelnõu muudatuste eest. Järgmine nädal lähevad ettepanekud ametlikult sisse. Millised ohud selles seaduses hetkel peidus, sai just Maalehes osaliselt lahti võetud. Lugu ka blogis ülal: http://renetoomse.blogspot.com/2014/12/ ... amise.html

Püüan nüüd sagedamini siia pilku visata. Head ideed ja ka märkused loomulikult teretulnud. Meenutuseks, et Preisi sõjaväereform algas ka peale Jena-Austerlitzi hävingut just noorte ohvitseride taktikaringist, kus tõdeti, et vaja on uusi lähenemisi. Põtkisid need kindralid, mis põtkisid, kuid just sellest sündiski manööversõjapidamise viis, mida me täna kõik püüame rakendada. Ehk on aeg järgmine ja tigedam kontseptsioon luua.

Saame tugevaks!
Rene
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas maksipoiss »

Millegi pärast on tunne , et samadel tingimustel näiteks kasvõi Irlis oleks need igati tänuväärsed ideed ja kavatsused paremini maksvusele pääsenud. Seal ei tõmba velmanite , toomide sugune seltskond (kes on seal praegu vaieldamatult enamuses) neile oma risti vastupidiste tegudega pahinal vett peale. Mõistliku inimese mulje jätab sellst seltskonnast küll ainult Ratas.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas tommy »

KE oli üsna teadlik valik. Jube riskantne, kuid hoolikalt kaalutud. Nemad lähenesid mulle ja juba pikemat aega. Seal on palju väga mõistlikke inimesi, kellele meie riigi käekäik korda läheb. Tegelikult enamus üle nende häälte, kes nagu nõuaks mingit erisaatust venelastele. Siiani pole ma leidnud kedagi juhtkonnast, kes hääletaks selle poolt, et Eesti peaks Venemaa rüppe tagasi minema. Kõik saavad aru, et see mingit ilusat elu küll ei tooks. Tõsi ta on, et KEs on suurim protsent aktiivseid vene poliitikuid ja ma leian, et see on hea. Põhjus lihtne - neil pole enam piisavalt vabu aktiviste, kes tõmbaks käima omaenda ekstreemsema partei, mis võiks tegelikuks probleemiks tõusta. Seega on olukord suures pildis kontrolli all. Laenates Jüri Aarma mõtet, et "kui Savisaart poleks, siis tuleks ta välja mõelda." Samas on mitmeid vastakate seisukohtade ja tegudega poliitikuid, näiteks Stalnuhhin, Veltman, Toom. Nad teevad tõepoolest avaldusi, mis kratsivad meie, eestlaste hinge, kuid nad ei esinda erakonna seisukohti, vaid oma isiklikke vaatenurki. Seda on muidugi jube hea võimendada ja kogu erakonda venemeelseks tembeldada. Olen nüüd kaks korda istunud juhatuse koosolekul - täitsa normaalne ning inimlik koosolek - kõik käib eesti keeles ja päevakorra alusel. Kedagi ei sunnita vait ega suruta maha. Eriarvamused lähevad hääletusele ja ei maksa Savisaare hääl rohkem kui iga teise oma. No ei ole seda tonti mina veel leidnud. Mis ma neile etteheidan on vastupropaganda puudumine. Ei tohiks ignoreerida enda peksmist meedias, sest palju sellest on ikkagi kontekstist välja rebitud. Kokkuvõtteks: praegu tundub see erakond minu jaoks vaat, et kõige demokraatlikum, kus erinevaid arvamusi, ka ebameeldivaid, ei suruta maha. Samas ei ole ühtegi ilmingut, et erakonna juhtkond, kes teeb kursi, tahaks mingilgi moel Eestit Venemaa kubermanguks teha - no ei ole sellist asja olemas. Kuid Goebbelsi maksiim töötab täiega.
No oleks vaid see kesikupropaganda ära jäänud, oleks oluliselt asjalikum postitus välja kukkunud.
Kui autor tõesti niiviisi tunneb, siis on edgar omale järjekordse naiivse jüngri leidnud. Neil on selle peale annet.
Tallinna linna "hõbesponsori" ja "päkapikumaailma rahakotiraudade valitseja" plaanid "solvatute ja rõhutute" värbamisel on iseenesest arusaadavad.
Keskil on ju lõpuks vaja "eestimeelse näo ja jutuga" kandideerijaid neisse Eestimaa piirkondadesse, kus venekeelne valija üldse puudub või on selges vähemuses.
Partei on olukorras, kus tulevase suurõppuse slogan neile suurepäraselt sobib. Muidugi veidi muudetud kujul.
"Iga hääl loeb".

Tore, kui leidub asjalikke inimesi, kellel on välja pakkuda asjalikke ideid, mis võiksid kaasa aidata meie elu/arengu edasiviimisel. Isegi, kui lõpuks selgub, et nad vaid ise niimoodi arvavad.

Kuid, kui sa lähed mõnda haisvasse kloaaki neid kuulutama, siis kuulevad seda vaid sellesama kloaagi kaaskülastajad.
Ja need, kelle tähelepanu sa reaalselt püüad,pigistavad sealt kaasneva haisu suhtes nina kinni ja lähevad teisele poole tänavat.
Ei huvita neid need vägevas ideed ja asjalikud küsimused.(vähemalt arvaja enda hinnangul)
Sest platvorm on vale valitud.


Saades kord valitud,(kui joppab) esindad sa oma parteid ja kõike seda, mida nad esindavad.
Isegi siis, kui omaarust tahaks sa rääkida hoopis muudel teemadel, tuleb hakata teistele seletama/õigustama kõike seda, mida sa oma hinges ehk ei pooldagi.
Ja nii muutud varem või hiljem naeruväärseks.
Vähemalt oli kurb ja naeruväärne su üritus seletata ja õigustada seda kurikuulsat "koostöökokkulepet".

Aga näeme.
Edu kandideerimisel ja katsu iseennast sinna mitte ära kaotada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tommy, on see post sinu isiklik arvamus, või tuli käsk selline asi kirjutada parteikontorist?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Lemet »

maksipoiss kirjutas:Millegi pärast on tunne , et samadel tingimustel näiteks kasvõi Irlis oleks need igati tänuväärsed ideed ja kavatsused paremini maksvusele pääsenud. Seal ei tõmba velmanite , toomide sugune seltskond (kes on seal praegu vaieldamatult enamuses) neile oma risti vastupidiste tegudega pahinal vett peale. Mõistliku inimese mulje jätab sellst seltskonnast küll ainult Ratas.
IRLis on kaitsesuuna ajajaid teisigi, samas pole kesiklas sellesuunalist tegevusjuhti ju ollagi. Sestap on isand Toomse mõttenurk igati mõistetav vähemalt. Kassi värvil pole ju vahet, kui hiirekelder ise igati asine on. Ja kui ühes majapidamises neid kuhjas koos ja teises pole ühtegi, siis on sellesse olematu hiirehirmuga peresse kass, olgu või kohukeseroheline, ikkagi tervitatav nähtus.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas tommy »

Ei ole olemas ühe teema-poliitikuid.
Seda lootust hellitada ei maksa.

Nii nagu Kert ja Laaneots hakkavad tulevikus seisma Refi poliitika eest(ja vastama küsimustele, kas tulumaksu langetamine on just see õige tee ja mida see Autorollo jama ikka tähendab), nii hakkab Toomse nüüdsest esindama Keski poliitikat.
Esindama ja vastutama.
Tommy, on see post sinu isiklik arvamus, või tuli käsk selline asi kirjutada parteikontorist?
Ei huvita, Trumm.
Sa ei huvita juba ammu...
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Inimese veendumust naljalt ei muuda - ei ühte, ega teistpidi. Ühte tean kindlalt, minu veendumusi ja jäägitut truudust iseseisvale Eesti riigile ei muuda miski. Paljude mõistmatus minu valiku suhtes tuleb vast sellest, et ma ei pea oleviku olukorda niiväga oluliseks, sest täna tehtud otsustest teod sünnivad tulevikus. Mis te arvate, mis saama hakkab kui Savisaar pensionile läheb ja ta läheb mingi aeg ju nagunii. Pakun, et siis on Ratasele tublisti tuge tarvis, et hoida õiget kurssi. Kuid need, kes siis alles ligi hüppavad, jäävad hiljaks ja ei suuda päästa midagi. Liidud ja arusaamised, mis on toimiv tuleb luua täna. Mina vaatan asja sellise vaatenurga alt ja mul ei ole kedagi õigustada vaja, kui ta seda ei vääri. Paraku on ka selliseid teemapüstitusi, mis ei ole kuidagi õiglased. Mitte keegi ei ole mul käskinud ja ei saa ka käskida midagi õigustada, mida ma ise selle vääriliseks ei pea. Ma olen koguaeg isepäine olnud ja selleks ma ka jään.
Võtame selle õnnetu koostööprotokolli. Ma teadsin, et see on paras miin näppida, kuid kurat küll - kus siin on selline oht Eesti riiklusele, et sellest teha ilmatu number? Ei ole ju - see on mull. Ja keegi ei pane isegi tähele, et selle sõlmis Sepik omal ajal (siseinfo kohaselt oli see üsna puhtalt just tema üritus), kes nüüd istub nagu õige mees Reformierakonnas ja on üks suuremaid kritiseerijaid. Kuidas sellist lähenemist nimetada?
Selle lepingu alusel on alguses paar korda kokku saadud ja sooja mulli aetud, nüüd see istub sahtlis ja miskit ei toimi. Jällegi vaatega tulevikku - kui Lääne ja Venemaa vahel lähima aasta jooksul tuumasõjaks ei lähe, siis suruvad peagi kõik jälle kätt ja naeratavad sõbralikult G20 kohtumisel. Busisess as usual. Maailm on alati nii toiminud ja toimib ka see kord. Kui me nüüd läheme oma eksporti tagasi küsima, siis kulub iga liin ära, et Eesti põllumees saaks oma toodangut müüa, mitte ei pea tonnide kaupa piima maha kallama. Uhkus ja emotsionaalsus on vahvad asjad küll, kuid sellega peresid ei toida. Nobeli preemiat on väärt see, kes maamajanduse toodetele Aafrika või Aasia turu avab. Olgem realistid. Kui see tolmav leping on ristiks kaelas, siis miks mitte terve riigina diplomaatilised suhted katkestada? Oleks ju jube uhke. Kuid ei ole ju mõistlik, sest olukord peab normaliseeruma. Veelkord, välispoliitikat tehakse põhjuse ja ratsionaalsusega, mitte emotsioonidega, nagu ütleb Bill Lind. Vaadakem olukorda strateegiliselt ja kaine pilguga härrased.
Erakond ei ole Savisaar, see on inimeste kogum. Erakond on üldse abstraktsioon, mille loovad sinna kuuluvad inimesed. Ja mida rohkem on seal inimesi, kes on õige eesmärgi eest väljas, seda paremaks ka terve erakonna kurss muutub. No ei ole seal ebolalaadset nakkushaigust, mis kõik korruptandiks ära pöörab. Pole vaja muinasjutte uskuda, me elame siiski vagustatud ajastul.
Edu,
Rene
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Smith »

Enesele märkamatult , sa juba õigustad Keskerakonna koostöö-lepingut Putini parteiga jne.
Parem oleks seda teemat mitte torkida ja parteid muudes küsimustes mitte kaitsta.
Aja oma rida ja jäta muu jama poliitikutele.
Hoian pöialt sulle, edu !
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas tommy »

Võtame selle õnnetu koostööprotokolli. Ma teadsin, et see on paras miin näppida, kuid kurat küll - kus siin on selline oht Eesti riiklusele, et sellest teha ilmatu number? Ei ole ju - see on mull.
Sa astud ju poliitikasse. Seal on omad reeglid.
No ausõna, on naeruväärne üritus seda lepingut õigustada või välja vabandada.
Sul on õigus, see ongi mull.
Enamik inimesi, kes seda kritiseerivad, pole ise seda paberit tõenäoliselt läbi lugenudki. Mina ka pole ja ei kavatsegi.
Kuid, see on sümbol.
Poliitika koosnebki paljuski sümbolistikast.
Nende koostööleping Putini parteiga.
Koostööleping, millest ka praegusel ajal, mil paljugi on muutunud, kinni hoitakse.
Ja kedagi ei huvita, kes konkreetselt sellele käe alla pani.
Paraku, keskmine eestlase jaoks hoitakse lepingust ikka veel kinni vaid sellepärast, et Keski põhivalijale loobumine ei meeldiks.(mis tõenäoliselt vastab ka tõele)


On kiiduväärt, kui ollakse kindlad iseendas ja oma põhimõtetes.
Sõnadeski vähemalt.
Ja soov oma sõnumit aktiivsemalt levitada on ka arusaadav.
Paraku, just siin minu arvates vanker rajalt kõrvale kaldubki.
Keskerakondlik roheline tempel otsaees ei lisa kahjuks ühelegi sõnumile tõsiseltvõetavust.
Seda eriti julgeoleku-alasele.
Ega mulle isiklikult ei meeldinud ka Kerdi ja Laaneotsa parteistumine.
Samal põhjusel.
No vähemalt on Ref võimupartei(siiani), mitte poliitiline paaria.
Paljude mõistmatus minu valiku suhtes tuleb vast sellest, et ma ei pea oleviku olukorda niiväga oluliseks, sest täna tehtud otsustest teod sünnivad tulevikus. Mis te arvate, mis saama hakkab kui Savisaar pensionile läheb ja ta läheb mingi aeg ju nagunii.
:D
Kui palju on siin ühiskonnas neil teemadel diskuteeritud.
Vat kui Savisaar ükskord...
Varem või hiljem leiab Ref ka Ratasele piisavalt kõrge koha, mida too enda arvates väärib.
Järele jäävad..??
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas maksipoiss »

Siin http://epl.delfi.ee/news/arvamus/loe-ku ... d=70361595 suhteliselt hästi asi kokku võetud. Muidugi jääb alati võimalus savisaarele korralikult peavalu valmistades oma väärtust teiste parteide silmis tõsta ja sobiva pakkumise korral mujale minna :idea: :wink: .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist