"Dissidendid" riigikaitsest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

AKM, mis asi on kesik? Mida see tähendab, on sellel mõistel mingi sisu ka või ongi nii Delfilikult lihtne "rahvatarkus"? Selgita mulle ka, sest ma ei saa sellest aru.
AKM
Liige
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Jaan, 2015 15:01

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas AKM »

renxus kirjutas:AKM, mis asi on kesik? Mida see tähendab, on sellel mõistel mingi sisu ka või ongi nii Delfilikult lihtne "rahvatarkus"? Selgita mulle ka, sest ma ei saa sellest aru.
Kesik on tüüpiline Keskerakonna liige: Savisaar, Yana Toom, Kõlvart, Stalnuhhin jne. jne.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Mõistet ei saa defineerida isikute järgi. Selgita palun sisu.
AKM
Liige
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Jaan, 2015 15:01

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas AKM »

renxus kirjutas:Mõistet ei saa defineerida isikute järgi. Selgita palun sisu.
Ei viitsi ja ei pea ka vajalikuks.
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas 2korda2 »

renxus,
2 asja, kui peaksid valituks osutuma:
1) hoia eemale poliitilistest avaldustest. Sul ilmselgelt puudub kogemus selles osa. Toom ütles vormiliselt seda, mida sina kirjutad - kõik avaldused on seal sellise sõnavahuga kaetud. Sõnavõtu sisu ja tähenduse on aga Delfi ja teised kommentaatorid korrektselt edasi andnud. Yana Toom on täpselt nii vaenulik iseseisva rahvusriigi, Eesti riigi, vastu nagu teda nii sel kui paljudel varasematel kordadel on kujutatud.
2) Ära võta sõna majandusteemadel. Kui sa makromajandust ja statistikat jagaksid, siis sul ei tuleks lolle mõtteid sellest, kuidas EU võiks UKR abistades ise vaeseks jääda või et senised venevastased majanduslikud sanktsioonid ei ole mõju avaldanud.

Ehk - püsi oma teemas, seda sa valdad.

Kesik - inimene, kes on kaotanud igasuguse au- ja häbitunde ning on kas rahalise hüvitise või Suure Juhi heakskiidu nimel tegema või ütlema mida iganes. Vaata ka märksõnu: lindiskandaal; kolmandik sulas; vene kiriku rahastamine; koostöölepe Jedinaja Rossijaga; teavituskampaania; kartulite, küttepuude ja kesklinnakorterite jagamine; riigiametnike palgaks 25000 krooni; enim süüdimõistetud erakondlasi jne.
Lisan kesiku definitsioonile ka pideva bolševistliku ässitustöö riigikaitset puudutavate tegevuste õõnestamiseks (by Borja)

Keskerakonnas võib olla häid erialaspetsiliste. Ma aga kahtlen sügavalt, et seal saaks veidigi kauem olla südametunnistusega inimene.
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas vk1 »

2korda2 kirjutas:renxus,
2 asja, kui peaksid valituks osutuma:
1) hoia eemale poliitilistest avaldustest. Sul ilmselgelt puudub kogemus selles osa. Toom ütles vormiliselt seda, mida sina kirjutad - kõik avaldused on seal sellise sõnavahuga kaetud. Sõnavõtu sisu ja tähenduse on aga Delfi ja teised kommentaatorid korrektselt edasi andnud. Yana Toom on täpselt nii vaenulik iseseisva rahvusriigi, Eesti riigi, vastu nagu teda nii sel kui paljudel varasematel kordadel on kujutatud.
2) Ära võta sõna majandusteemadel. Kui sa makromajandust ja statistikat jagaksid, siis sul ei tuleks lolle mõtteid sellest, kuidas EU võiks UKR abistades ise vaeseks jääda või et senised venevastased majanduslikud sanktsioonid ei ole mõju avaldanud.

Ehk - püsi oma teemas, seda sa valdad.

Kesik - inimene, kes on kaotanud igasuguse au- ja häbitunde ning on kas rahalise hüvitise või Suure Juhi heakskiidu nimel tegema või ütlema mida iganes. Vaata ka märksõnu: lindiskandaal; kolmandik sulas; vene kiriku rahastamine; koostöölepe Jedinaja Rossijaga; teavituskampaania; kartulite, küttepuude ja kesklinnakorterite jagamine; riigiametnike palgaks 25000 krooni; enim süüdimõistetud erakondlasi jne.
Keskerakonnas võib olla häid erialaspetsiliste. Ma aga kahtlen sügavalt, et seal saaks veidigi kauem olla südametunnistusega inimene.
lisaks jalgpallikool, toetus rahvaspordile (uno loop), jäähalli direktriss jne. ei taha solvata, kuid just sinnapoole oli minu esimene mõte, kui lugesin ettepanekut kasutada erafirmat riigipiiri turvamiseks.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas maksipoiss »

Kesik - inimene, kes on kaotanud igasuguse au- ja häbitunde ning on kas rahalise hüvitise või Suure Juhi heakskiidu nimel tegema või ütlema mida iganes. Vaata ka märksõnu: lindiskandaal; kolmandik sulas; vene kiriku rahastamine; koostöölepe Jedinaja Rossijaga; teavituskampaania; kartulite, küttepuude ja kesklinnakorterite jagamine; riigiametnike palgaks 25000 krooni; enim süüdimõistetud erakondlasi jne.
Lisaks on ta reeglina suuremal või vähemal määral kibestunud.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Nõuanded mõistlikud ja hinnangud karmid. Siiski jään ma neist "kesiku" sümptomistest puutumata (kui reaalsed nad iganes ka poleks). Immuunsüsteem on neetult hea ja pole ka kibestunud kellegi peale :)

VK1: PV erakätesse oli siiski pigem provotseeriv mõttekäik, mitte realistlikult loodetud äridiil. Me pole väiksematekski koostöömomentideks tihti valmis, siis riik ja ettevõtja. Kuid seda ei saaks mingil juhul "kesikluse" patta panna, sest sellised asjad käiksid riigihankega, mitte kellegi poolt suvalise määramisega. Ärme asju ikka nii totaalselt ka sildista palun. Tulem on see, et iga mõte, mis on vähekegi "vale" kellegi meelest, on kohe kuritegelik. Pole just mõistlik.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Smith »

Ei ole vast mõtet kulutada oma au ja auru kaaserakondlastest sulide õigustamiseks.
Sõbralik soovitus on neist distanseeruda.
Jüri Ratas'e taktika oleks hoopis mõistlikum.
Ajab oma rida, esindab oma nägemust. Ennustan head häältesaaki mehele.
Terve Keskerakonna maine puhta(ma)ks pesemine on ilmselgelt tuuleveskitega
võitlemine.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Murygin
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 13 Sept, 2011 12:36
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Murygin »

Jyri Toomepuu on 8elnud hàsti tànapàeva valimissysteemi kohta - annad hààle Juhanile aga selle saab hoopis Ivan.

Keskerakond on keskmise eestlaste silmis ikka suhteliselt halvas seisus tànasel pàeval. Seal on kàputàis liikmeid, kelle poolt v6iks hea meelega hààletada, kuid kuna saadik kuulub Keskerakonda, jààb tihtipeale nii m6nelgi valijal hààl temale andmata.
AKM
Liige
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Jaan, 2015 15:01

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas AKM »

Smith kirjutas: Jüri Ratas'e taktika oleks hoopis mõistlikum.
Ajab oma rida, esindab oma nägemust. Ennustan head häältesaaki mehele.
Terve Keskerakonna maine puhta(ma)ks pesemine on ilmselgelt tuuleveskitega
võitlemine.
Ratast ei ole mõtet väga kiita, sama kaika teine ots lihtsalt. Ratas on Edgarile piiritult ustav kuigi vahest üritatakse jätta teist muljet.See Ratta mõne aasta tagune kandideerimine erakonna esimeheks oli puhas bluff, mille tagajärjel peiliti lihtsalt välja inimesed, kes tema poolt (loe: Edgari vastu) olid ja need inimesed nulliti parteisiseselt kähku ära.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Toomepuu lihtsustab pisut asja üle. Häält ei saa vabalt kantida, vaid nn jääke saab.
Võttes eelmisel korral hääletanute arvu Harju- ja Raplamaal (62548) ja jagades selle käesoleva aasta mandaatidega ringkonnas (16), oleks isikumandaat 3900 häält. Kes need kätte saab, on otse sees. Edasi tehakse ringkonnas pingerida ja liidetakse kõigile antud hääled kokku. Summast selgub, mitu mandaati ringkonna nimekiri üldse saab ja vastavalt sellele ka Riigikogusse kirja pannakse. Seega ringkonnast saab võtta ikkagi inimesi ja see trend on viimaste valimistega järjest suurenenud. Alles peale seda tuleb mängu erakonna üldnimekiri. Ehk siis kui KE ringkonnanimekiri kogub näiteks sama arvu, mis eelmine kord (9881), siis saab ringkonnast sisse 2 kõige enam hääli korjanud kandidaati. Ratas korjab tublisti, ta on memmede lemmik. Minu puhul on seega küsimus, kas ma saan vähemalt teise tulemuse. Kui saan, siis olen ka sees.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Smith »

AKM kirjutas:
Smith kirjutas: Jüri Ratas'e taktika oleks hoopis mõistlikum.
Ajab oma rida, esindab oma nägemust. Ennustan head häältesaaki mehele.
Terve Keskerakonna maine puhta(ma)ks pesemine on ilmselgelt tuuleveskitega
võitlemine.
Ratast ei ole mõtet väga kiita, sama kaika teine ots lihtsalt. Ratas on Edgarile piiritult ustav kuigi vahest üritatakse jätta teist muljet.See Ratta mõne aasta tagune kandideerimine erakonna esimeheks oli puhas bluff, mille tagajärjel peiliti lihtsalt välja inimesed, kes tema poolt (loe: Edgari vastu) olid ja need inimesed nulliti parteisiseselt kähku ära.
No võib-olla küll.
Mina pidasin silmas head mainet.
Ja see on Jüri Ratasel, keskerakondlase kohta, küllaltki hea.
Ei õigusta avalikult Kõlvarti, Savisaare, Toobali ja teiste kriminaalide sõnavõtte.
Samuti ei pooda teda meedia poolt enne suu lahti tegemist üles.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas Some »

renxus kirjutas:Toomepuu lihtsustab pisut asja üle. Häält ei saa vabalt kantida, vaid nn jääke saab.
Võttes eelmisel korral hääletanute arvu Harju- ja Raplamaal (62548) ja jagades selle käesoleva aasta mandaatidega ringkonnas (16), oleks isikumandaat 3900 häält. Kes need kätte saab, on otse sees. Edasi tehakse ringkonnas pingerida ja liidetakse kõigile antud hääled kokku. Summast selgub, mitu mandaati ringkonna nimekiri üldse saab ja vastavalt sellele ka Riigikogusse kirja pannakse. Seega ringkonnast saab võtta ikkagi inimesi ja see trend on viimaste valimistega järjest suurenenud. Alles peale seda tuleb mängu erakonna üldnimekiri. Ehk siis kui KE ringkonnanimekiri kogub näiteks sama arvu, mis eelmine kord (9881), siis saab ringkonnast sisse 2 kõige enam hääli korjanud kandidaati. Ratas korjab tublisti, ta on memmede lemmik. Minu puhul on seega küsimus, kas ma saan vähemalt teise tulemuse. Kui saan, siis olen ka sees.
Ma kahlustan, et sul seda teist tulemust väga saada ei õnnestu. Sind tõenäoliselt valivad sama sorti inimesed kes vanasti Riisalu valisid ja tema sai ca 2000 häält eelmistel valimistel. Tõenäoliselt oli tema valijaskond laiemgi, sest ta figureerib pidevalt ekraanil. Sul hetkel väga konkreetne nišš - riigikaitse. Ned kes sellest hoolivad, tõenäoliselt häält Keskkerakonnale ei anna, olgu kandidaat nii sümpaatne kui tahes. Kui totalisaatoril mängida, siis pakuksin su häältesaagiks 300-500.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Dissidendid" riigikaitsest

Postitus Postitas renxus »

Fair enough, tuleb see, mis tulema peab. Mehed ei nuta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist