Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:Mis selle kommentaari mõte oli?
Tsiviilkaitse on igas tõsiseltvõetavas riigis olemas (ka Ukrainas muide).
Kommentaari mõte oli lihtsalt see, et sa veidi rohkem oma halle ajurakke liigutaksid.

Tsiviilkaitse oli ajalooliselt ning on ka praegu ikka riigiti väga erinev. Arvestatud erinevate ohtude puhuks. Erinevalt üles ehitatud jne.

Ülesande lahendamist tuleks ikka alustada ülesande õigest püstitamisest. Sinu püstitatud ülesanne oli absurdne. Ja selle lahendamiseks lihtsaid lahendusi pole. Millest sa oled loomulikult isegi praeguseks aru saanud, aga vaja on ju oma jura edasi ajada.

Mis puutub UPSidesse ja generaatoritesse jms, usu mind - isegi väga paljudes riigiasutustes on olemas erinevad "ellujäämise" ja "teenuse säilitamise ja taastamise" plaanid ning need asjad täiesti olemas ning töökorras...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas: Olen neid asju omajagu ka teinud, siin kaagutamata. Alles eile oli laual projekt järgmise tootmisobjekti varustamiseks diiselgeneraatoriga.
Eelmine aasta ostsime veoauto, seisin selle eest, et see saaks 4x4 ja veokast saaks piisavalt paksust terasest tehtud.
Kontorisse sai ostetud korralik UPS akudega, millega saab ööpäev kogu arvutipark elektrita toimida (lisaks on meil majas ka generaator).
Milleks nii võimas UPS?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Olen neid asju omajagu ka teinud, siin kaagutamata. Alles eile oli laual projekt järgmise tootmisobjekti varustamiseks diiselgeneraatoriga.
Eelmine aasta ostsime veoauto, seisin selle eest, et see saaks 4x4 ja veokast saaks piisavalt paksust terasest tehtud.
Kontorisse sai ostetud korralik UPS akudega, millega saab ööpäev kogu arvutipark elektrita toimida (lisaks on meil majas ka generaator).
Tore, et sa midagi mikrotasandil (tööl ja kodus) teinud oled aga minu küsimus oli suunatud selle, et kas sa midagi makrotasandil teinud oled? Annan idee, et veebilehe loomine on lihtne ja tasuta. Tee "Kapten Trummi tsiviilkaitse" nimeline leht ja pane sinna üles kõik vajalikud juhendid mis suunas hüpata ja kuhu varjuda kui sähvatus käib. Kindlasti on tänulikke lugejaid ning selle pealt saab teemat edasi arendada. Ametnike sõimamine siin foorumis ei ole tsiviilkaitse makrotasandil arendamine.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina olen usutavasti oma ametiasjadega kenasti toime tulnud ja teinud palju rohkem kui paberid tegelikult nõuavad.
Minu jutu mõte on ka selles, et see seltskond, kes igal aastal järjest kasvava summa riigieelarvest hammustab, peab hakkama liigutama. Ja lõpetama selle põhjuste otsimise.
Ja neid liigutama mingid isetegevuslikud veebilehed kindlasti ei pane.
Mingi veebilehega ei pane kedagi ehitusnorme välja mõtlema, lihtsalt ei pane ja kõik.
Olen selle teema risti ja põiki endale selgeks teinud.

Juba sinu kalambuur illusteerib väga kenasti valitsevat arusaama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

toomas tyrk kirjutas: Kommentaari mõte oli lihtsalt see, et sa veidi rohkem oma halle ajurakke liigutaksid.
Minu ajurakud liiguvad piisavalt hästi, tänan küsimast.
Tsiviilkaitse oli ajalooliselt ning on ka praegu ikka riigiti väga erinev. Arvestatud erinevate ohtude puhuks. Erinevalt üles ehitatud jne.
Ülesande lahendamist tuleks ikka alustada ülesande õigest püstitamisest.
Mis on tänaseni seganud seda püsitamast?
Lähtealus on täna selline, et sõjalise otstarbega kodanike/tsiviilkaitse puudub täielikult.
Sinu püstitatud ülesanne oli absurdne. Ja selle lahendamiseks lihtsaid lahendusi pole. Millest sa oled loomulikult isegi praeguseks aru saanud, aga vaja on ju oma jura edasi ajada.
Iskanderi näites pole midagi absurdset tegelikult - põhiprotsessid tsiviil- ja militaarsektori vahel on samad. Info liikumine, kokkulepitud signaalide andmine ja elanikkonna tegevus vastavalt neile.
Ma kirjutasin ka (sa vist ei lugenud), miks ma selle näite tõin - kui ei meeldi, asenda mõne meelepärasema, kuid sõjalise stsenaaariumiga, asja sisu sellest väga ei muutu. Iisraeli näitel on selline ohuolukord täiesti mõistlikult lahendatav (Iisrael elab pidevate raketirünnakute all ja seetõttu on sealne hoiatussüsteem iseäranis kiire). Tehniliselt poleks meil probleemi midagi sama tõhusat teha (ühtne sireenisüsteem ja kodanike väljaõpe on meil vaja korraldada niiehknaa, ka siis kui me raketirünnakut ohuks ei peaks).
Mispuutub UPSidesse ja generaatoritesse jms, usu mind - isegi väga paljudes riigiasutustes on olemas erinevad "ellujäämise" ja "teenuse säilitamise ja taastamise" plaanid ning need asjad täiesti olemas ning töökorras..
Ma ei räägi riigiasutuse paberipahna varundamisest, vaid füüsilise, ellujäämiseks vajaliku tootmise käigushoidmisest. Kui sul on olukord, et sind 2 korda päevas pommitatakse, on enamikul elanikest täiesti kama kaks, kas sotsiaalministeeriumi failid säilivad või ei - enamik riigiasutusi ei tooda nimelt eluks vajalikku toodangut.
Viimati muutis Kapten Trumm, 18 Veebr, 2015 9:47, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Minu jutu mõte on ka selles, et see seltskond, kes igal aastal järjest kasvava summa riigieelarvest hammustab, peab hakkama liigutama. Ja lõpetama selle põhjuste otsimise.
Minu jaoks oled ja jääd endiselt mõttetuks virisejaks ning demagoogiks. Kusagil üleval on mingid halvad ametnikud kes peavad midagi tegema. Eesti on kodanikuühiskond ning siin on meil kõigil ja igaühel võimalik initsiatiivi üles näidata. Kui see tsiviilkaitse sulle nii südamelähedane on, siis hakka asja rohujuuretasandilt ajama ning liigu ülespoole. Nii lihtne see ongi. Veebis anonüümselt ametnike sõimamine ei ole efektiivne tegevus ja ei too tulemust. Tõmba teema üles ja siis on ametnikud üks hetk sunnitud ka kaasa tulema teemaga.

Toon rohujuuretasandi aktiivsuse kohta näite sellest samast foorumist siin:

Kui kasutajad Kuido20 ja USP (au ja kiitus neile nende senise tegevuse eest) oleks sinusugused, siis nad vinguks iga päev siin foorumis, et: "miks palka saavad ametnikud järjest kasvava eelarve juures ei liiguta end, miks nad kastist välja ei mõtle, miks nad elavad oma exceli maailmas, miks nad ei tee midagi Ukrania heaks" Selle asemel hakkasid mehed rohujuure tasandil Ukraina abistamise asja ajama, sõlmisid kontakte, kogusid annetusi ja süsteem on käima läinud. Võib aru saada, et ka riigiasutused on selle kampaaniaga mingil määral kaasa tulnud. Positiivne tulemus on saavutatud väikese grupi kodanike aktiivsusega, kellele Ukraina abistamine oli südamelähedane nii nagu sulle peaks olema tsiviilkaitse edendamine.

Seega Trumm - vähem vingumist siin foorumis, rohkem tegusid tegelikus maailmas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tõmba teema üles ja siis on ametnikud üks hetk sunnitud ka kaasa tulema teemaga.
Miks peab kodanik "teemasid üles tõmbama", et ametnikud liigutama hakakks, miks ei tee seda palgatud professionaalid, kes taoliste asjade eest palka saavad?
Kas meil saavad järeldused olla väga erinevad sellest, millele on palgatud professionaalid Soomes jõudnud?
Kindlasti seda mingil viisil ka tõmban, aga mitte veebisaitidega, märksa läbimõeldumalt.
Kummaline on su loogika? Riigisüsteem peabki olema selline, kus on hulk letargiat ja vastutustundetust ning kui kodanik jalaga tagumenti ei taoks, siis ei juhtuks midagi?
Kui kasutajad Kuido20 ja USP (au ja kiitus neile nende senise tegevuse eest) oleks sinusugused, siis nad vinguks iga päev siin foorumis, et: "miks palka saavad ametnikud järjest kasvava eelarve juures ei liiguta end, miks nad kastist välja ei mõtle, miks nad elavad oma exceli maailmas, miks nad ei tee midagi Ukrania heaks"
Ma kirjutasin ka eespool, mis ma teinud olen, see ei sobi?
Nüüd tahaks küsida, kui oled võtnud vigiseda sel teemal - et alban, milline on sinu panus tänase Eesti tsiviilvalmisoleku jaoks? Pane raha sinna kus su suu on nüüd....
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Ma kirjutasin ka eespool, mis ma teinud olen, see ei sobi?
Nüüd tahaks küsida, kui oled võtnud vigiseda sel teemal - et alban, milline on sinu panus tänase Eesti tsiviilvalmisoleku jaoks? Pane raha sinna kus su suu on nüüd....
See mis sa teinud oled jättis mulle mulje, et see on tehtud mikrotasandil s.t sinu töökohas ja võibolla kodus. Kogu ühiskonda või suurt osa sinu pingutused kahjuks kaasanud ei ole.
Mina tsiviilvalmisoleku jaoks ei panusta, sest leian, et sinu tõstatatud probleemid on minu arvates pseudoprobleemid. Kõigeks ja kõikmõeldavateks olukordadeks ei saa valmis olla ning see mida minu arvates täna tehtud on on rahuldaval tasemel. Alati võiks paremini aga areng käib. Seega ei pea vajalikuks sellesse teemasse oma aega ja energiat panustada. Panustan kaitseliidu liinis, et võitlejatel oleks parem väljaõpe, oskused ning varustus, sinna läheb kogu mu vaba aeg ja tööst ülejääv energia (ka põhitööaja arvelt läheb KL jaoks aega).
Ametnikud on täpselt nii laisad kui neil olla lastakse. Kui leiad, et ametnikud ei tee piisavalt seda mida nad tegema peaks, siis torgi neid tagant. See ongi kodanikuühiskond. Ära eelda, et kusagil üleval on keegi tark kes teeb ideaalseid otsuseid ja kontrollib oma alluvaid, et need ideaalselt tööd teeks. Demokraatias kontrollivad kodanikud, et valitud ja määratud oma ülesandeid korrektselt täidaks. Seega jõudu tööle ning hakka asjapulki tagant torkima, et asjad edeneks, mis sinu arvates valesti on. Kordan veel korra, et tagant torkimine ei ole vingumine siin foorumis, et midagi ei tehta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

ning see mida minu arvates täna tehtud on on rahuldaval tasemel.
:cry:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Martin Herem »

Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Castellum »

Värskest Sirbist natuke Soomet:
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitekt ... ndiseadus/
Mulle endale meeldinud osundus:
"2013. aastal renoveeriti Soome parlamendi varjend, valminud on ministeeriumide ühised juhtimisruumid. Elamutesse ehitatakse varjendeid 2013. aasta lõpu andmetel 333 tükki aastas, mis tähendab umbes 15 miljonit eurot lisakäivet elamuehituses."

Loo autor Mikk Mutso on arhitekt, hetkel töötab Raplamaa muinsuskaitseinspektorina.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
U-96
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mär, 2014 13:25
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas U-96 »

Pommivarjendeid pole Eestisse vaja, inimesed lihtsalt ei lähe sinna, kui nad isegi ei saa sellest aru, et tuletõrje alarmi kuuldes tuleb hoonest lahkuda.
Eestlane on nii töökas rahvas, kui veel tagumiku alt ei kõrveta tehakse tööd edasi. Huvitav kas ka sel ajal mil grad pommitab istutakse kontoris edasi.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=71009477
kibek2si
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 04 Jaan, 2012 14:54
Asukoht: Saare-/Tartumaa
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas kibek2si »

Eestlane on tõesti uimane mis puutub ohtu ja häiretele reageerimist. Olen sellist asja ise mitu korda tähele pannud kui järjekordne vale tuletõrjehäire kukub kriiskama. Samas kui hakata inimesi suunama siis on võimalik ilma paanikata inimesed ohutusse kohta ajada. See vist ise poolenisti teemast väljas. Ehk haakub kuidagi teemaga, ohu korral on eestlase massi ehk lihtne ohjata.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eestis puuduvad pommivarjendid!!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Küsimus pole mitte ainult drillide mitteteadmises, vaid militaarkaugema elanikkonna osa (st valdava enamuse) nii öelda laiem ohutaju on pehmelt öelda kesine (ei saada aru, et UKR võib ühel kenal päeval toimuda ka siin) või harrastatakse peavoolumeedia kultiveeritud soovmõtlemist aka enesepettust (küll "keegi" seda Eestit kaitseb ja mina ei peagi midagi tegema).

Siin on ka üks väike nö alamtrend, mida vist soodustam meie ühiskonna nii öelda kübermeelsus - et sõjategevus on justkui mingi paralleelmaailmas toimuv, et kuskil midagi käib ja siis vaatame seda aknalt või telekast pealt. Siin annab muidugi tunda laiem, endise NSVL alade hilisajaloo lahja tundmine, näiteks sõjategevuse järgseid Groznõi linna pilte olen näidanud eksperimendi korras tuttavatele ja usu või ära usu, kõik pidasid neid WWII piltideks.... :rip:

Kõik see värk on teadlikkuse küsimus. Ootan kohe huviga, kas tehakse see kohustuslik riigikaitseõpetus ära (kus on siis esimene laiaulatuslik masside harimine võimalik) või jääb see tulevikus ehtreformierakondlikuks "vaba tahte küsimuseks". Tasapisi, kuid järjekindlalt on sõjaline/tsiviilkaitse teemaline algõpetus nihkumas tähtsuselt fundamentaalainetega samale pulgale.....

Tulles tagasi viimase aja moejoone ehk nn psühholoogilise kaitse juurde, siis vaja pole hakata tegema telhvi trollide massbännimist või hakata kremli meediaga analoogset vahtu tootma, vaid vajalik on laiale publikumile selgitada rahulikult, kainelt, fakti- ja teadmistepõhiselt, mis loom see idanaaber on ning millega ta on seni hakkama saanud (ja mida teha selleks, et....), ühel hetkel hakkab ehk ka noor venekeelne põlvkond enda jaoks otsima, mis see tõsi ikka on ning väljamõeldisi tootvad meediakanalid hakkavad tähtsust kaotama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist