Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Dona nobis pacem!
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mart2 »

Kurjam kirjutas:… Internetis on liikvel palju otse sündmuskohal tehtud videosid ja ilmselt on juba enamik tõde teada soovijatest näinud Tarandit ülbitsemas. Selle mehe poliitikukarjääri lõpuks võib pidada 26. novembrit 2018, mil üks veiderdav kloun otsustas rahvale näkku irvitades absurditeatrit ...
… Nagi juba mainitud on sündmuse kohta videojäädvustusi piisavalt, nii ametlike uudiste omi kui ka inimeste salvestatuid sotsmeediates. Selle tõttu saab igaüks ise otsustada kas nii käitub adekvaatne inimene...
Kes vaatas eilseid TV3 uudiseid, nägi isegi, et -
1) kogu selle mäsu ajal Tarand irvitas,
2) kaadritel peale konflikti, politseiniku kõrval seistes, naeris ja vehkis vabalt parema käega - ühtegi segavat vigastust ei olnud,
3) telestuudios oli demonstratiivselt parem käsi sidemes, just nagu oleks kõvasti pekstud või väänatud. Ime et veel kipsi ei lasknud panna.

Kloun ja selgelt provokatsiooni planeerinud isik, kellel "juhuslikult" olid parteikaaslased filmimas kaasas … Tükk aega tagasi öeldi, et ta ei olevat astunud parteisse, kuid miks siis EKRE miitingule läheb agiteerima kõiki just SDE-sse astuma? :wall:

PS. Ma ei ole EKRE valija.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Aixc »

Svejk kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Oi krokodillipisaraid...

https://www.err.ee/880120/tarand-praegu ... d-jargnema
Tarand: praegusele verbaalsele keskkonnale pidi paratamatult vägivald järgnema
Kui verbaalne keskkond, debatt ja poliitiline kultuur meelega vulgaliseeritakse ja viiakse vägivaldseks, siis sellele paratamatult järgneb vägivald, ütles eurosaadik Indrek Tarand
Pilt

Kui tola ei ole naljakas, siis ta ongi loll
Käige ikka minu sõnade järgi...
Mängid rumalaid mänge, võidad samaväärseid auhindu.
Järgnev on katked Jaanus Nõgisto Facebooki seinalt:

Olavi Andla: Indrek Tarand, millal teie esimese põgeniku oma koju võtate nagu TV3-s lubasite?

Olavi Andla: Indrek Tarand ärge nüüd ära kaduge. Rääkige rahvaga. Me ei ole ju pahad. Jagage kogemust.

Indrek Tarand: Olavi Andla, mine p****e (toimetaja tsensuur), idioot:) Ammu tehtud. Kuidas sinu bolshevistlikrassistlik-silmade alt mööda libisrs?

Olavi Andla: Indrek Tarand vau. Selline tase on meie poliitikutel. Ma kindlasti tahaks sinuga kohtuda. Mitte ükski inimene siin Facebookis pole nii madalale langenud. See on ikka tase. Usu mind jagan seda laiale ilmale. Uskumatu tase.



Kai Brauer: “Õigetele” see on lubatud. nende puhul see ei ole ei halvustamine ega vihakõne.

Indrek Tarand: Kai Brauer mis teha Kai! Minu puhul ongi nii, et kõik saavad aru, millest ma kõnelen. Ja ma ei vihasta peaaegu kunagi:) Aga lollid võivad muidugi ka molli saada. Juhul kui ma vihadtsn:)
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Asi läheb huvitavaks, et mitte öelda inetuks http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=84574085
Algul ei suuda pollarid tuvastada joovet, seejärel kuritegu. Täiskasvanud ja täie aruga inimesed vist saavad aru kuidas sellist olukorda nimetada.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Amet võib tõlgendada, aga mina leian nii: kui amet soovib pingeid maha võtta - siis olgu. Aga see peab olema tasakaalustatud. Kui nüüd Tarandi kaebuste alusel ikkagi leitakse "süüteo ilminguid" ja ei piirduta ainult "küsimuse alla seadmisega", siis see asi ei ole tasakaalus. Erinevalt Ossist, minule ei anna Tarand mingi otsa pealt vägistamisohvrist tütarlapse mõõtu välja :?
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas krizz »

Pronksiöid mäletate? Siis küll ükski poliitik üldistavalt venelasi süüdistada ei julgenud. Nüüd on EKRE süüdi, kuigi tõugelnud olid tavalised protestijad. Ei räägitud ka kuidas venelased meie ühiskonda hirmuäratavalt vägivaldseks muudavad. Ka siis politsei/kohus summutas karistamise.
Tarandklountegi tsirkust, ja ta auga välja teenitud jalaga psse saamine olevat see-eest suur oht Eestile. Varsti hakkavad EKRE pensionäridest rünnakrühmad inimesi avalikult hukkama jne. idiootlik hüsteeritsemine. Tarand ise on vennike, kes on oma poliitilisi vastaseid ahju saatnud, rahvuslastele kuklalaske lubanud ja lollidele lubanud molli anda. Ja selline tuleb käitumisest ja vägivallast rääkima? :scratch:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Kas praegu siis süüdistatakse üldistavalt eestlasi?
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas krizz »

Ma vast rääkisin EKREst, kui lugeda oskad. Aga jah, EKREs on ja neid toetavad peamiselt eestlased. Eks rahvuslaste demoniseerimine käib praegu globaalselt. Jõujooned hakkavad muutuma ja punarotid tõmblevad. Arusaadav. 8)
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Ei või iial teada - võib olla ei oska...
Kas eestlased = EKRE?
Kas venelased = pronksiöölased?
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas krizz »

Tubli! Peaaegu oled loetust ka aru saanud. Peaaegu...
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Tõsijutt - see oli nüüd küll päris kainestav. Ma rohkem enam ei solgi teemat :lol: .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:Aga see peab olema tasakaalustatud. Kui nüüd Tarandi kaebuste alusel ikkagi leitakse "süüteo ilminguid" ja ei piirduta ainult "küsimuse alla seadmisega", siis see asi ei ole tasakaalus.
Jah, muidugi ei ole tasakaalus. Tarandit tuuseldati, kedagi teist mitte.

Kehaline väärkohtlemine on seal iga nurga alt.
krizz kirjutas:Aga jah, EKREs on ja neid toetavad peamiselt eestlased.
Sama käib ka Reformierakonna ja Isamaa kohta.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Runkel »

krizz kirjutas:Pronksiöid mäletate? Siis küll ükski poliitik üldistavalt venelasi süüdistada ei julgenud. Nüüd on EKRE süüdi, kuigi tõugelnud olid tavalised protestijad.
Väga õige mõttekäik mu meelest. Me ei saa selle rahvakogunemise negatiivset juhtumit otse ja üheselt ühe erakonnaga siduda. Avalik üritus, korraldaja küll üks Riigikogu erakond, kuid osalemise vaba. Kompakti vastu oli mitmeid erakondi, ja miks ei võiks ka poolt olijad osaleda (mitte küll nii nagu Tarand). Nüüd intsidendist, EKRE poliitikud, kes teada tuttavad, käitusid korrektselt, Mart Helme mõistis hiljem vägivalla hukkagi. Teised püüdsid Tarandilt mikrofoni käest võtta, madalalt püünelt alla tõukamine/surumine on mu arvates ka igati okei. Edasi, rahva seas sai eurosaadik tuuseldada, too kaugelt tulnud mees, kes Tarandi rõiva kapuutsi tuuseldas, sai päeva kirja - pikk tee, Tallinna virvatuled ja lõpuks sots kah paika pandud. Kui ma oleks showmees Tarand, ma annaks tollele saarlasele andeks. Nüüd too kehvem moment - käpuli ukerdava eurosaadiku jalaga löömine - see on midagi, mis sobituks pigem kuhugi mujale "komberuumi". Tollele ma annaks seaduse mõttes kõige karmimalt. Vormistaks vastavalt. See mees saab tuvastatud. See, et ta oleks seetõttu ekrelane või EKRE poliitilise joone elluviija, on suur liialdus. Eks uurimine anna paremaid selgitusi juhtumile.
Viimati muutis Runkel, 28 Nov, 2018 13:21, muudetud 1 kord kokku.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2617
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas vanahalb »

Väike kolakaandmine on alati euroopaliku väitluskultuuri juurde kuulunud.
Esimene kättejuhtuv näide
https://www.ohtuleht.ee/407113/euroopas ... ja-tanaval

kuid tapeldud on ka konservatiivse Suurbritannia parlamendis, rääkimata Prantsusmaast. See oli vist president Sarkozy, kes kuuevarrukaga tomatilöga silmnäolt äiates stoilise rahuga nentis, et "see kõik on juba palga sees". Eesti kohalikud lumehelved on liiga hellakesed, mis nad siis teevad kui suurtükivägi põmmutama hakkab? Seevastu Tarand , otse Euroopa südamest tulnuna, peaks ometi sündmuste võimaliku arenguga kursis olema. Kui ta muidugi Brüsselis ühtki kainet päeva nägi :)

Minumeelest on siingi tegu avaliku elu tegelaste erisusega. Kui lihtinimest sõimata ei tohi, läheb paragrahvi alla, siis avaliku elu tegelasele (k.a poliitik) see norm ei kehti. Samamoodi on vasta latva koputamisega - see mis on lihtinimese puhul "kehaline väärkohtlemine" on poliitiku peal kasutatuna "isalik vestlus".
Kui seda muidugi seekord oligi. Silm hästi ei seleta kuid näis, et kergelt nokastunud Tarand libastus trepil ja viidi hoolitsevatest kätest toetatuna varju alla taastuma. Kas oli purjus või mitte- no ei tea ju millega joobeastet mõõdeti, kas seade oli taadeldud või oli näit ekraanile viltpliiatsiga joonistatud. Nende küsimuste üle Eesti kohtutes ennegi vaieldud ja kord on võitnud kaebaja , kord politsei.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Marvin ja 17 külalist