Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas:Integratsiooni seisukohalt on vaieldamatult eduliseim araablaste invasioon...vanad olijad unustavad hoobilt endised vastuolud ja hakkavad sügavas üksmeeles tulijate saabumiseks kirveid teritama.
Ma tõesti ei kujuta ette, mis üksmeelt võiks mõni araablane minu ja akf Borja poolt regulaarselt tsiteeritava Vassilitši lehekülje andunud lugejaskonna vahele tekitada :dont_know:
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

et venelased ei ole isegi mitte rahvus, vaid rahvaid enesesse sulatav tsivilisatsioon (nagu HELME on öelnud) - see on ka fakt.. meeldib see meile siis või mitte
Nagu seda on ka islam. Ja kristlus. Rahvusteülene.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Ma tõesti ei kujuta ette, mis üksmeelt võiks mõni araablane minu ja akf Borja poolt regulaarselt tsiteeritava Vassilitši lehekülje andunud lugejaskonna vahele tekitada
Vanemaks saades ja elukogemust kogudes tuleb ka arusaamine. :mrgreen: Võtame või näiteks Teise maailmasõja ning liitlassuhted GB ja NSVL vahel...sihuke sõprus, et hoia mütsi kinni. Vaatamata sellele, et tegu oli just mitte eriti sõbralike süsteemidega.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Polnud neil mingit erilist sõprust ja ühes riigis nad ka ei pidanud elama.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Polnud neil mingit erilist sõprust ...
Oh ei, kus sa sellega... :mrgreen:

ГРАЖДАНАМ СТАЛИНГРАДА • КРЕПКИМ КАК СТАЛЬ • ОТ КОРОЛЯ ГЕОРГА VI • В ЗНАК ГЛУБОКОГО ВОСХИЩЕНИЯ БРИТАНСКОГО НАРОДА
TO THE STEEL-HEARTED CITIZENS OF STALINGRAD • THE GIFT OF KING GEORGE VI • IN TOKEN OF THE HOMAGE OF THE BRITISH PEOPLE

Mõistagi kingib üks kuningas sellise kirjaga mõõku ainult verivaenlastele...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ära demagoogitse. Välispoliitikas tehakse igasuguseid kinke, koogutusi ja kummardusi nii nagu parajasti vaja on.

Mitte et see vähimalgi määral teemasse puutuks.
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Kuna, mul on valida venesõbraliku eesti rahvusluse või meie riiki, rahvust ja ajalugu mitte austava Venemaa vastase eesti rahvusluse vahel, siis ma EKRE-t ei vali! :twisted:
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Katsume siis veelkord...sa väidad, et "Välispoliitikas tehakse igasuguseid kinke, koogutusi ja kummardusi nii nagu parajasti vaja on.."

Millisel kombel saab välispoliitikaks pidada Stalini sõnavõttu, kus ta oma käskkirjas

ПРИКАЗ
НАРОДНОГО КОМИССАРА ОБОРОНЫ
1мая 1942 года № 130 г.Москва

nõukogude rahvale teada andis, et...

Среди этих свободолюбивых стран первое место занимают Великобритания и Соединённые Штаты Америки, с которыми мы связаны узами дружбы и союза и которые оказывают нашей стране всё большую и большую военную помощь против немецко-фашистских захватчиков.
Ja see pole tal teps mitte ainuke kord SISERIIKLIKULT USAd ja Inglismaad sõpradeks ja liitlasteks kuulutada. Kõik puha sellel eesmärgil, et ühise eesmärgi nimel uut vastast kottida.

P.S. Sa katsu nüüd selle kustutamisega pisut piiri pidada.
Viimati muutis Lemet, 30 Nov, 2018 12:38, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Tõepoolest, ka sisepoliitikas ajas diktaator seda vahtu, mida parajasti vaja oli.

Lõpeta nüüd teema solkimine.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Illike »

Borja kirjutas: Ning see, et venelased ei ole isegi mitte rahvus, vaid rahvaid enesesse sulatav tsivilisatsioon (nagu HELME on öelnud) - see on ka fakt.. meeldib see meile siis või mitte aga arvestama sellega peab :twisted:
See väide on vist nüüd küll natuke üle võlli. Vikipeedia räägib selle kohta: https://et.wikipedia.org/wiki/Venelased
Minu mäletamist mööda käsitles seda teemat ka Vsevjov oma raamatus: "Venemaa-Lähedane ja kauge I" Ma ei või pead anda, kuid tema järeldused olid samad mis Vikipeedias.
Või me saame jälle millestki valesti aru ja tegelikult mõeldi hoopis.....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Ning see, et venelased ei ole isegi mitte rahvus, vaid rahvaid enesesse sulatav tsivilisatsioon (nagu HELME on öelnud) - see on ka fakt.. meeldib see meile või mitte :twisted:
See on väljamõeldis. Väites, et teiste rahvaste jõuga assimileerimine teeb kellestki või millestki tsivilisatsiooni, puudub loogika.
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Aixc »

teeline35 kirjutas:Kuna, mul on valida venesõbraliku eesti rahvusluse või meie riiki, rahvust ja ajalugu mitte austava Venemaa vastase eesti rahvusluse vahel, siis ma EKRE-t ei vali! :twisted:
Tubli.
Mina valin. "Mul pole teist valikut!" Nagu ütles Gabriel oma fäänsit pistoda poolvenna Schenkenbergi ihusse torgates 8)
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Ehk siis tõdeme- väide sellest, nagu polnuks GB, USA ja NSVL vahel Teise maailmasõja aastatel sõprust, mille olemasolu mõlemad pooled kõige kõrgemal tasemel oma alamatele deklareerisid, olemaski, ei vasta tõele. Q.E.D.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas andrus »

Lemet kirjutas:Ehk siis tõdeme- väide sellest, nagu polnuks GB, USA ja NSVL vahel Teise maailmasõja aastatel sõprust, mille olemasolu mõlemad pooled kõige kõrgemal tasemel oma alamatele deklareerisid, olemaski, ei vasta tõele. Q.E.D.
Kuuri seinale on ka hui kirjutatud, aga sees on ikka küttepuud...

Lemeti "allikakriitikat" ei ole mõtet ära kustutada, pigem kuhugi eraldi tõsta, on hea pärast ka naerda :) Kui silma jääb, võin sinna isegi postitada ka NSVL juhtkonna muid silmakirjalikke avaldusi.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tegelane5 »

Samas, mis Ekrel üle jääb kui neile sellised kaardid kätte mängitakse? Artikkel üleeelmisest reedest:
Välisministeerium on valmis saanud rändeleppe ehk rändekompakti idioottõlke, mille järgi on kompakti eesmärk ”migrantide mõjuvõimu suurendamine”. Mikseri alluvad söödavad Helmedele perfektselt palle otse jalale.
Ja kogu selle (kompakti) kriitika peale ei osatud mitte midagi muud välja mõelda kui Tarand plõksima saata/lasta
:wall: Kogu artikkel on kuld minumeelest. :mrgreen: https://ekspress.delfi.ee/lisalood/mikk ... d=84341305#
Jaanuaris 2014, kui tollal kaitseministri ametit pidanud Urmas Reinsalu lobistas USAs, et Eestisse võiks tuua NATO ja Ameerika sõjaväelased, hakkasid sotsid jälle vastu töötama. Kõlasid väited, et see on „populistlik soovmõtlemine”, „kaitseminister mängib hädavarest”, „kaitseminister on kaotanud reaalsustaju ja meelemõistuse” ning „Eesti julgeoleku olukord pole halvenenud”.
- Kuu aega hiljem okupeeris Venemaa Krimmi.
Ma ei pidanud tollal Ivari Padarit, Sven Mikserit, Jevgeni Ossinovskit, Jaak Allikut, Marianne Mikkot ja teisi sotse Kremli agentideks, kes teadlikult kahjustavad Eesti huve ja julgeolekut. Ei, pidasin neid normaalseteks poliitikuteks, kellel on oma vaated ja omad valijad. Natuke aega hiljem küll selgus, et julgeoleku vallas on tegu kanapimedatega, kelle võime ohte hinnata ja maailmas toimuvast aru saada on nullilähedane.
-Iseenesest pole asi ainult sotsides. Keskerakonnast pole mõtet rääkidagi. Nende mõjukaimad avaldused välispoliitika teemadel on Assadi toetamine ja NATOst välja astumine. Reformierakond avastas kaitseteema samuti alles Gruusia sõja järel ja alguses oli see rohkem mõeldud Isamaalt häälte võtmiseks. Alles pärast Krimmi vallutamist said nad vist enam-vähem lõplikult aru, et riigikaitse on ikka päris teema, mitte poliittehnoloogiline võte.
-Ei ole aga mõtet praegu rinda kummi ajada ja igaüht, kes midagi teistmoodi ütleb, kohe Kremli agendiks ja Eesti julgeoleku hävitajaks tembeldada.
/-/
-Point on selles, et EKRE ei pea vaatama PBKd, et oma plakatitele loosungeid välja mõelda. Nad peavad lihtsalt minema sotside juhitud Eesti Vabariigi välisministeeriumi kodulehele ja sealt must-valgelt võtma: eesmärk on migrantide mõjuvõimu suurendamine. Kulla Sven Mikser, ära räägi kahest aastast avatust asjajamisest, kui te ei suuda seal majas ühte sõna normaalselt ära tõlkida: su enda ametnikud annavad Martin Helmele pidevalt perfektseid sööte otse jalale!
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist