Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Walter2 »

Aspelund kirjutas:FB-s juhiti tähelepanu omapärasele fenomenile: kui seda nõuab keskkond, on Edgaril tehisjalg all ja kõndimine ei tekita probleeme. Kui aga keskkond nõuab, on mees ratastoolis ja püksisäär kenasti kokku keeratud.
Sõnumite saatmises on ta osav.
A.
Siis võiks ta juba haiglavoodis ja tilgutite all kohtusaali veeretada - või on see käik jäetud veel trumbiks varrukasse? :D
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36629
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Arvata võib - Ratastooli-Andu ju hakkas kohtusaali voodit nõudma.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaadake meedias seda Savika noort advokaati - mind võttis kohe mõtlema, et kas tõesti ollakse tänapäeval valmis eetikatunne raha vastu vahetatama?
Sedasi ausa näoga õigustada Savika simuleerimist mina küll sisimas ei suudaks.
Lastetoa probleem vist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mutionu »

Kapten Trumm kirjutas:Vaadake meedias seda Savika noort advokaati - mind võttis kohe mõtlema, et kas tõesti ollakse tänapäeval valmis eetikatunne raha vastu vahetatama?
Sedasi ausa näoga õigustada Savika simuleerimist mina küll sisimas ei suudaks.
Lastetoa probleem vist.
Rahanumber on see, mis paneb ca 50%(kui mitte enam) inimestest veendumusi muutma. Savisaare kaitsmine on selline reklaam, et hoia alt.
Kui sealt peaks veel midagigi võidu sarnast tulema siis on advokaat lähima 10 aasta jooksul tööga kindlustatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma arvan just vastupidi - teenusepakkujad Savisaare ja KE-ga asjatades peavad arvestama, et neid võib mujal oodata vältimine moraalsetel kaalutlustel.
See oli ka muide põhjus, miks Pettai reklaamibüroole taolisi garantiikirju anti - Savisaare ihureklaamifirmalt naljalt tööd ei tellita.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36629
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Advokaat kasutab kõiki seaduslikke võimalusi oma kaitsealuse kasuks.
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Walter2 »

Eetika/moraal ja advokaadid käivad küll laias kaares erinevaid radu - ikka raha on see mis paneb rattad käima ja musta valgeks rääkima.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mutionu »

Kapten Trumm kirjutas:Ma arvan just vastupidi - teenusepakkujad Savisaare ja KE-ga asjatades peavad arvestama, et neid võib mujal oodata vältimine moraalsetel kaalutlustel.
See oli ka muide põhjus, miks Pettai reklaamibüroole taolisi garantiikirju anti - Savisaare ihureklaamifirmalt naljalt tööd ei tellita.
Kui see tegelane saavutab Savisaarega mingisuguse võidu moodi asja siis on edasine loogika suhteliselt lihtne. See advokaat suudab, raha eest, musta valgeks muuta.
Seega, kui varastad siis varasta muule lisaks ~ 40 000 EUR -i pluss jooksvad kulud.
Kliente peaks jaguma, kui lehti lugeda, milleks mingid muud tööotsad. Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas:Advokaat kasutab kõiki seaduslikke võimalusi oma kaitsealuse kasuks.
Siin ehk avaldubki Eesti ja Skandinaavia erinev arusaam eetikast?
Skandinaavias on taolised poliitikute teod enamvähem ka välistatud.
Järelikult pole vajalikud ka advokaatide juuksekarva peenestamised ravimitest ja lamamisvõimalusest (seaduslikud võimalused) (tegelikult: mage tsirkus)). :|

Miks ma seda nii julgelt ütlen?
Minu esimene tööalane juhendaja ja mentor oli üks Norra ettevõtja, kes oli mu isa vanune ja kelle pere oli antud tootmist pidanud vist WWII järgsest ajast.
Omast arust enamvähem tean, kuidas mõtlevad või milliste kriteeriumite järgi käitub see parim osa Skandinaavia kultuurist.
Vähemalt seal õpitu taustal pean seda advokaadi (ja tema kaitsealuse) lollimängimist eetiliselt vastuvõetamatuks.
Sellised "linnapead" ja "advokaadid" on banaanivabariigi selge tundemärk (ja see, et nendele veel elatakse kaasa, mitte ei mõisteta ühemõtteliselt hukka).
Julgesid teha, julge ka vastutada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36629
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Eks Skandinaavias praktiseeri nad juuksekarva lõhestamist muude pättide kohtuinstungitel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Soomes mäletan, et 2 peaministrit on suhteliselt pisikeste asjade pärast pidanud ameti maha panema viimase 20 aasta jooksul.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... id=5882706

Savisaar ikka väljub linnavalitsuse hoonest nagu väljuti omal ajal Kremlist poliitbüroost - haubitsa lafetil jalad ees....(õigemini teda haubitsa lafetil keegi matma ei hakka).
Nõrk, nõrk on see meie arusaam iseenda valitsemisest ja selle kriteeriumitest. Kui teda poleks juriidiliselt linna juhtimisest tõrjutud, istuks vana õige näoga veel Tallinna linnapea toolil kah.

Soomes oleks KAPO aastaraamatus ära märkimine vene raha vastuvõtmise eest tähendanud jäädavat poliitilise tegevuse lõppu. Ükskõik mis tasandil.
Sellist sitaplekki revääril ei või endale lubada ükski partei. Miks KE ikka valitakse? Sest valijad on ise sarnaste tõekspidamistega (päev pole tehtud kui pole midagi varastada saanud, skeemitamine on in, vene raha vastuvõtmine kohvris ja vene poliitika siin tegemine on normaalne). Valija on ikka oma valitsejaid väärt, ei muud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas toomasv »

Ma mõnikord ei saa aru... Lihtsalt, igal inimesel on õigus õiglasele kohtupidamisele. Põhiõigus. Kõik. Sellega on kõik öeldud. Kohtunik ei ole jumal ja eksimine on inimlik, eksitus on kuratlik. Edasised aruelud on minu arvates mõtetud a la advokaadi moraalne pale.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Eks see Stalini aeg ja Pätsi kapitulatsioon lõi ikka väga suure prao meie moraalsusele sisse.Puhtalt minu isiklik arvamus.
Kuigi ega 100% liselt ka Norras pole ettevõtjad,poliitikud ja advokaadid moraalsed,siis enamus proovib,kas oma vanemate poolt sissekasvatatud printsiipidest või juba sajandeid lõhkumata arusaamadest lähtuvalt täita kirjutatud ja ettekirjutamata norme.
Meie loomakarja endise juhi case on segu kasuahnusest(raha,magus raha mida saadi kopaga mitte millegi eest),võimuihast(see tuli tal kaasa vanast NLKP ajast,toona oli ta lihtne parteifunktsionäär,kelle unistus tollal nagu funktsionäärudel kõigil,oli saada suurema pingi omanikuks.Ja kuna see pingihimu oli juba toona sisse programeeritud,siis mees lihtsalt peab samasugust käitumist loogiliseks) ja labasusest(kogu see nn.vihmavarjutüdrukute jura ja nendega püherdamine).
Need,kes hääletavad selliselt käituva kodaniku poolt,kahjuks samastuvad samasuguse käitumisega minu jaoks.
Teadsin kunagi Pärnus poliitikut,kes astus loomakarja liikmeks just majanduslikel põhjustel.Jõudis isegi volikogu kõrgemasse pinki aga hing hakkas teisel vaevama ning lõppude lõpuks(nagu ta tunnistas) on elus tähtsam olla aus oma pere ja laste ees,kui kummardada mingit mehikest,lootuses saada kasuahnelt supipaja juurde.Kättemaksuks viskas loomakarja juht ta sealt moodustisest välja,prouakese Simsoni tollase kirjakese palvel,mis näitab mulle seda,et muutunud pole ka nn.noorkarja liikmete moraalsus.Ja sellele kahtlasele moraalile Kreml rõhubki,sealt tulevad ka ostetavad hinged.
Krooniks sellele loen uudist,et loomakari maksab Savika kohtukulusid.HÄRRASED,KAS MA SAAN ÕIETI ARU.TEIE KAASFOORUMLASED OLETE SUUREMAD MAKSUMAKSJAD EESTILE,KUI MINA JA HETKEL TUNDUB MULLE,ET TEILE TÕMMATAKSE MÜTSI ERITI KÕVASTI PÄHE.NIMELT TEIE MAKSUDEGA TASUTAKSE NN.PARLAMENDIPARTEIDE RAHASTUST.JA SELLE RAHASTUSEGA MAKSAB LOOMAKARJA LADVIK KINNI SAVIKA KÕMÕÕDIAT,MIDA VIIMANE TEEB KOHTUS.MUL POLE LIHTSALT SÕNU.
Aeg ajalt ma mõtlen,kui selliseid uudiseid loen,seda,et eestlased on ikka veel sakste juures pärisorjad,kes mõisas ennast peksta laseb.A la,kui peksa ei saa,siis pole nagu elatutki,vastutasuks lasen mõisa kõie lohiseda ja varastan kättemaksuks mõisamehe varasalvest head paremat.Sorry,kui kedagi solvan sedasi aga mõnikord olen väga otsekohene.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Ei solva, aga no ütleme mind selle agiit-jutuga tüütad. Tule kodukamarale ja näita eeskuju, mis sa säält kaugelt suurte tähtedega hüüad. Eri süsteemide orjad oleme me kõik ja ma olen pagana kindel, et see süsteem, mida sina seal orjad on palju efektiivsem, kui see mida mina siin Eestimaal orjan. Mina saan aru, saa sina ka aru ja ära ahasta. Käi tihemini Eestis, saada paremini lainele.
Kui veski jahvatab õiglaselt, siis võib ta tiba aeglasem olla. Eks vaatame...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2643
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas:Reiljan jäi ju süüdi.
Krt, jäigi! (kui vahepeal Inimõiguste kohtusse edasi pole kaevatud) Mul oli millegipärast selle kohtuasja järg käest läinud ja teadsin, et maadevahetamine iseeenesest keelatud ei ole. Isegi tahtsin vahetada, aga pärast seda kui Villu ahneks läks , peksti kõik kes niisuguse jutuga tulid, suvalise riigiameti uksest välja.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ta ... d=68976151
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist