Donald Trump tagasi?

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Hukatus »

Mis siin imelikku on? See ongi reaalsus, pada sõimab katelt. Usa polariseerunud ühiskonnas eksisteerivad ainult ekstreemsed äärmused, normaalset arukat disskusiooni praktiliselt enam ei kuulegi. Küll jääb arusaamatuks, miks osa eestalsi selle arutu fanatismi ja isikukultusega kaasa lähevad.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas alari »

Harald Hirmus kirjutas:Annaks ehk veidi teistsugust mõtteainet "fakti" teemal. Lihtsat asjade selgituseks teisest vaatenurgast: https://www.facebook.com/realCandaceOwe ... 3566611887
Äkki võtad selle paari lausega kokku, ei viitsi 20 minutit kuulata videot.
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Harald Hirmus »

alari kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Annaks ehk veidi teistsugust mõtteainet "fakti" teemal. Lihtsat asjade selgituseks teisest vaatenurgast: https://www.facebook.com/realCandaceOwe ... 3566611887
Äkki võtad selle paari lausega kokku, ei viitsi 20 minutit kuulata videot.
Tegemist on videoga, kus seletatakse, kui silmakirjalik ja kallutatud ning valet täis on info, mis ka meie ajakirjandusse tihtipeale jõuab.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Aga mis ajast alates ta esitab mingit tõestust "kallutatuse" ja "vale" kohta ? Ma arvan et sa Harald ei ole seda ise vaadanud.

Mingi mula teemal et "Trumpist saadi valesti aru" ilma tõenditeta ei maksa midagi. Läheb samasse patta jutuga et "Bill Gates mürgitab meid vaktsiiniga".
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Madis Reivik kirjutas:Aga mis ajast alates ta esitab mingit tõestust "kallutatuse" ja "vale" kohta ? Ma arvan et sa Harald ei ole seda ise vaadanud.

Mingi mula teemal et "Trumpist saadi valesti aru" ilma tõenditeta ei maksa midagi. Läheb samasse patta jutuga et "Bill Gates mürgitab meid vaktsiiniga".
Tundub et sa ise, kas ei oska inglise keelt, või ei viitsinud seda läbi vaadata. Lihtsalt teist moodi ei oska su kommentaari kommenteerida.
Kui sul adekvaatseid argumente ei ole, siis ehk kasutad võimalust mitte kommenteerida.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Anna viide palun, kus on selles monoloogis tõend kallutatuse kohta. Aga sa ju ei anna, sest seda ei ole. Nagu ikka, on viga minus.
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Madis Reivik kirjutas:Anna viide palun, kus on selles monoloogis tõend kallutatuse kohta. Aga sa ju ei anna, sest seda ei ole. Nagu ikka, on viga minus.
Oftopic, aga millist vihjet sa veel tahad...
Kui sa ei kuula, mida inimene räägib, vaid jaurad mingitest tõenditest, siis kus on sinu tõend, et Trump kutsus inimesi üles hoonet reaalselt vallutama, või kus on tõendid, et inimesed hukkusid ründajate rünnaku tagajärjel? Mina nägin videoid, kus inimesed astusid hoonesse rahulikult, ilma mingi vastupanuta. Rüselus tekkis, kui politsei jõuga hakkas inimesi hoonest välja ajama, mida loomulikult meie meedia ei maini kordagi. Ma ei räägi mõnedest provokaatoritest, kes üritasid aknaid lõhkuda ja keda üritati kohe korrale kutsuda. Mõned saadikud räägivad, et nende elu oli reaalselt ohus(loe juuksekarva küljes), kuna tegemist oli vägivaldse rünnakuga, mis ei vasta kaamerate salvestuse põhjal ju tegelikkusele. Nad olid selleks ajaks juba evakueeritud. Väidetavad torupommid, mis tuleb välja, olid juba päev varem pandud, politseinik, keda väidetavalt rünnati ja suri, kuid tõendid räägivad teist juttu jne-jne. See kokku ongi meedia kallutatus.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Aga ma küsin siis lihtsamalt.

1) Kes need olid kes akendest ja ustest sisse ronisid ? Trumpi pooldajad või liberastide provokaatorid ?
2) Mida nad sealt otsisid ja miks osadel neist olid relvad ?

Trumpi väljaütlemised on nagu plämapardil, kellele pole ajusondi külge ühendatud. Ainult et erinevalt plämapardist ei usu ma et sond midagi muudaks.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-55640437

Muidugi see on ka kallutatud allikas ;)

Ja lõpetuseks
"Rüselus tekkis, kui politsei jõuga hakkas inimesi hoonest välja ajama, mida loomulikult meie meedia ei maini kordagi."

Arulage väide. ERR näitas ja kommenteeris seda OTSEPILDIS. Muidugi, ERR on nii kallutatud et sa ei vaevu seda vaatama kuna enda peas on värvilisem pilt.
Viimati muutis Madis Reivik, 17 Veebr, 2021 12:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Harald Hirmus kirjutas:Mina nägin videoid, kus inimesed astusid hoonesse rahulikult, ilma mingi vastupanuta.
Viide?
Harald Hirmus kirjutas:Rüselus tekkis, kui politsei jõuga hakkas inimesi hoonest välja ajama
Vale: https://www.youtube.com/watch?v=LYzsuky ... e=youtu.be

Arvulises ülekaalus mässajad üritavad politseinike ahelikust läbi tungida, mitte vastupidi.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Some »

Mul küsimus - miks peaksid rahumeelsed meeleavaldajad üleüldse hoonesse sisenema?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas mart2 »

Some kirjutas:Mul küsimus - miks peaksid rahumeelsed meeleavaldajad üleüldse hoonesse sisenema?
Suure ja emotsionaalse massi puhul piisab ainult paarist provokaatorist.
Kindlasti oli neid ka BLM marsside ajal.

Linke ei lisa (tsiteerides klassikuid - pole aega ja muudki teha)! 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Mina nägin videoid, kus inimesed astusid hoonesse rahulikult, ilma mingi vastupanuta.
Viide?
Harald Hirmus kirjutas:Rüselus tekkis, kui politsei jõuga hakkas inimesi hoonest välja ajama
Vale: https://www.youtube.com/watch?v=LYzsuky ... e=youtu.be

Arvulises ülekaalus mässajad üritavad politseinike ahelikust läbi tungida, mitte vastupidi.
Kiirelt otsides üks vähe adekvaatsem video(küll mitte päris see, mida tahaksin näidata): https://www.youtube.com/watch?v=270F8s5TEKY
Parandan ennast, veidi rüselust oli, aga mitte nii, nagu meedia üritab asja näidata. Põhiline madin, mida meedia näitab oli rahva väljaajamisel. Olen näinud ka paremaid ja tegelikke kaadreid, kus politsei seisab lihtsalt kõrval, kui inimesed hoonesse tahavad tungida. Ilmselgelt on need videod enamuses juba "kadunud" ja sulle viiteid leida kahjuks pole hetkel aega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Sel juhul pole vaja ka siia postitamiseks aega leida.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Runkel »

Ja mõned ekskursandid nii sarvede kui kaitsevestide ja kiivritega kõndisid tipa-tapa ka kongressihoonest välja. Mida siis järeldada?
Häid linke politsei tegevusest, analüüsi leiad "relva kasutamise teemas". Kui osad Kapitooliumi kaitsjad lasid rahvast vastupanuta edasi, siis teised võitlesid oma liini eest elu hinnaga ja seda riigi ühes tähtsamas riigihoones. On mille üle mõelda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Mina nägin videoid, kus inimesed astusid hoonesse rahulikult, ilma mingi vastupanuta.
Viide?
Väide võib muide isegi formaalselt tõene olla. Viidet küsisin sellepärast, et kontrollida, kas tegu pole lihtsalt kaitseliiniga ustest kaugemal. Täiesti võimalik, et keegi "astus hoonesse täiesti rahulikult" ja siis hakkas fuajees või trepi peal politseiga kaklema, sest politseiahelik oli taktikalistel kaalutlustel just seal.

Tegelikult muidugi peaks väite esitaja ise seda kontrollima.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist