www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 03 Dets, 2021 13:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Liigu terviseks, valmis tööks ja kaitseks jne.
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2017 16:38 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Vanuses 5-69, milles valdav enamus inimestest peaks olema võimeline 30 minutit päevas liikuma, oli 2016. aastal muidu 81,2% rahvastikust.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 07 Mär, 2017 11:06 
Eemal
Liige

Mulle tundub, et see hull sporditegemise kasulikkus on samasugune müüt kui soovituslik päevas 2liitri vee joomine.
Ma ise käin küll suht regulaarselt jõusaalis ja ujumas (suhteliselt riskivabad tegevused mõlemad), peamine põhjus on see hea enesetunne mis sellega kaasneb.
Aga vaadates oma tutvuskonda, ei saa kuidagi öelda, et tervis mul kõige parem oleks.
Kõige markantsem näide on joodikust 70ndates naabrimees, kelle ainus sport on 2liitrise Bocki tõstmine (teise käega suitsu peale) ja näe elab, keskmise eesti mehega võrreldes näib suht õnnelik ka veel sealjuures. :dont_know:

Üles

PostitusPostitatud: 07 Mär, 2017 11:17 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nojah, aga 30 minutit käimist 5 päeval nädalas... Kes seda kokku ei saa, see ikka üldse muud ei tee, kui istub kuskil.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Mär, 2017 11:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Fuchs kirjutas:
Mulle tundub, et see hull sporditegemise kasulikkus on samasugune müüt kui soovituslik päevas 2liitri vee joomine.
...
Kõige markantsem näide on joodikust 70ndates naabrimees, kelle ainus sport on 2liitrise Bocki tõstmine (teise käega suitsu peale) ja näe elab, keskmise eesti mehega võrreldes näib suht õnnelik ka veel sealjuures. :dont_know:

Ei ole müüt. Ei saa vaadata üksikindiviidede põhjal asju. Selliseid teemasid vaadatakse ikkagi statistiliselt.

Mis seda naabrimeest puutub, siis on ka saja aastaseid olnud (ehk mõni praegugi), kes kimuvad ühe sigareti teise otsa. See ei tähenda, et see mõnel teisel kah välja tuleks. Ammugi ei tähenda see, et "100 aastaseks elamiseks peab kimuma ...".

Üles

PostitusPostitatud: 07 Mär, 2017 14:05 
Eemal
Liige

Kriku,
rangelt võttes mina sellele mõõdikule tegelikult ei vasta - mina liigutan end harvem aga korraga rohkem (vähemalt 1,5h kaupa). Suvekuul näiteks 400-500km rattaga aga mitte 15km kaupa päevas, vaid pigem igal 3-4 päeval 50km. Põhjus on lihtne - iga treeninguga kaasneb ajakulu riietumisele ja pesemisele. Iga päev seda aega kulutada ei tahaks (lisaks on korraga rohkem tehes võimalik ka pisut ilma valida, jättes kehvemad päevad vahele).

Üles

PostitusPostitatud: 07 Mär, 2017 14:46 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tegelikult algloos oligi öeldud, et 150 minutit nädalas.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2017 1:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Meie seas on üks foorumlane kelle jooksu maratoniaeg on ~3h 37min.
Minule on ta eeskujuks, kuigi ma juba ütlen ette et minu jaoks on see aeg kättesaamatu. Aga püüdma peab.
Ma arvan, et tema enda jaoks on selle kordamine ka seotud tõsiste terviseriskidega. Ega ta keenialane ei ole. :)
Ja olgugi, et ma tahaks eeskuju innustada siis meile on teda elusana rohkem vaja. :D

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2017 9:30 
Eemal
Liige

Kilo Tango kirjutas:
Fuchs kirjutas:
...

Ei ole müüt. Ei saa vaadata üksikindiviidede põhjal asju. Selliseid teemasid vaadatakse ikkagi statistiliselt.

Mis seda naabrimeest puutub, siis on ka saja aastaseid olnud (ehk mõni praegugi), kes kimuvad ühe sigareti teise otsa. See ei tähenda, et see mõnel teisel kah välja tuleks. Ammugi ei tähenda see, et "100 aastaseks elamiseks peab kimuma ...".

Jah muidugi, see joodiku näide oli rohkem naljana mõeldud, vale emoticon läks lõppu.
Minu jutu point oli rohkem selles, et geneetiline baas mõjutab tegelikult väga palju, uuringute järgi maailma vanimad ja vitaalsemad inimesed pole elus päevagi sporti teinud, mõõdukalt alkoholi ja suitsu aga küll.
Liigaktivse nooruses sportimisega olen ise saanud valutava selja ja liigesed on juba ka kahtlased. Ehk siis nokk kinni - saba lahti olukord, kus üldne füüsis on väga hea aga hädad tulevad natuke teise külje pealt.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Mär, 2017 10:45 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Nojah, aga 30 minutit käimist 5 päeval nädalas... Kes seda kokku ei saa, see ikka üldse muud ei tee, kui istub kuskil.

See norm tehakse täis ja ületatakse lõdvalt juba iga regulaarselt ühissõidukiga tööl käiva inimese poolt.

Üles

Teema pealkiri: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 25 Okt, 2021 18:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Dr.Sci, pärast jõusaaliga lepingu lõppemist avastasin, et on igasuguseid toredaid telefoniäppe, mis sisaldava oma kehaga tehtavaid harjutusi. Ja võtab korralikult läbi küll. Ja siis on jooksmist treenivad äpid isegi täiesti algajatele - algab a la 1 minut jooksu ja 3 minutit jalutamist ja kuidagi täiesti märkamatult suudad 1,5 kuu pärast 5km ilma katkestuseta ära joosta. Testitud nii minu kui mu kaasa peal, kes me kumbki pole jooksmisega tegelenud. No ok, Remnikul lidusin 5km mitu korda päevas aga see oli hoopis teine mina.

Üles

Teema pealkiri: Oli meil mingi tervisespordi teema, aga miks ma ei leia?
PostitusPostitatud: 25 Okt, 2021 19:19 
Eemal
Liige

OT algus.
Tegelikult on sinutoru täis harjutuste komplekse nii raskustega kui ilma, algajast edasijõudnuni ja ka vajadusel erinevate spordialade harrastajatele.
Võib täiesti ennast "surnuks treenida". 8)

Ei leidnud sellist lõime, kus võiks üldisemalt arutada kehalise ettevalmistuse üle, kuigi see on riigikaitses väga oluline. :scratch:
Sellest on kirjutatud siin-seal, kuid ühtset kohta ei ole.

Võib-olla kunagi, kriitilise massi tekkimisel, tekitatakse näiteks "Taktika" alla? :write:

OT lõpp.

Üles

Teema pealkiri: Re: Oli meil mingi tervisespordi teema, aga miks ma ei leia?
PostitusPostitatud: 25 Okt, 2021 19:32 
Eemal
Liige

Esimesed lingid panen rännakuteks valmistumiseks -
https://www.ruckformiles.com/guides/what-is-rucking/
https://www.ruckformiles.com/guides/ruc ... beginners/

Viimati muutis mart2, 25 Okt, 2021 19:36, muudetud 1 kord kokku.

Üles

Teema pealkiri: Re: Oli meil mingi tervisespordi teema, aga miks ma ei leia?
PostitusPostitatud: 25 Okt, 2021 19:35 
Eemal
Liige

Harjutusi ilma lisaraskusteta kodus treenimiseks -
https://www.menshealth.com/uk/building- ... s-for-men/
https://www.nerdfitness.com/blog/the-42 ... -anywhere/
https://www.nerdfitness.com/blog/the-42 ... -anywhere/

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]