NA hoiatussildid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

NA hoiatussildid

Postitus Postitas kristjan82 »

Kas kellelgi on pilte vanadest hoiatussiltidest? Neid niipalju kui näinud siis ka erinevate hirmsate hoiatustega.
Plaan siis oma s125 alale neid paigaldada ( teha järgi) .Võibolla on ka siinsetel kamraadisel neid tallele pandud ja sooviksid mingit kaupa teha?
Täna sai leitus esimene alalt mis ka loetav on
Pilt
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas kalleb »

Pilt
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas kristjan82 »

Tänud ! Ise pole anam aastaid kuskil ühtegi loetavat silti kohanud.
Üks pilt väidetavalt Laagrist 13. alalt. Tagaplaanil olev kunstiteos pakub huvi. Küsimus - kas neid vorbiti nn liinilt või siis igas väeosast leiti kunstiandega tegelane kes neid moraali tõstvaid maalinguid vorpis?
Ega keegi ei suuda leida mulle mõnd propamaalingu pilti mis seoses raketivägedega. (seda teemat Eesti maalingutest milnetis tean)
Pilt
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas Fucs »

Neid "kunstiteoseid" vorpisid/joonistasid väeosa kunstnikud.
Isegi neid vorpinud, kuigi polnud väeosa kunstnik vaid ajutiselt asendasin puuduvat roodukunstnikku ja väeosa kunstniku ametikoht oli täitmata.

Sellele soojale kohale (väeosa kunstnik) sai enamasti ikkagi siis, kui sul oli enne ette näidata mingi kunstialane haridus või vähemalt praktika. Minul polnud kumbagi :mrgreen:
Abijõuna (suurte taustade värvimine jms) kasutati kedaiganes... duhhe või peavahis istujaid.

Üldjuhul kasutati selliste suurte maalingute puhul NA aukirjadel jms diplomitel kasutatavaid kunstiteoseid/kompositsioone 1:1 ainult suuremalt muidugi.
Üks standartne lemmikkompositsioon oli nt. see:

Pilt

Mul on küll kusagil ka pilte nendest "maalingutest", ka raketivägede omi, aga nende otsimiseks kuluks aega, mida praegu pole.
Siiani alles on neid maalinguid nt. "Rohu" raketibaasi osades angaarides.
Kusagil on mul terve megaseeria pilte ka "memodest", mida joonistati raketibaasi angaaride seintele a`la "ära tee seda" ja "toda tuleb teha nii" :D

Viimati sai nähtud veel loetavaid hoiatussilte aia küljes (ka okastraataiad olid veel osaliselt alles) nt. "Kloodi" raketibaasis.

P.S.
Need samad "kunstnikud" ja kunstnikud vorpisid ka konveiermeetodil dembli albumeid joonistada + seinalehti + "kaunistasid kunstipäraselt" nn "Leeenini tubasid" (Leenin ise oli kah üks lemmikmotiive neil) + vorpisid plakateid/loosungeid tähtpäevadeks + neidsamu hoiatussilte (transparente/šabloone) jms armee"kunsti".

***

Netist mõned näited NA "armeekunstist"

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas kalleb »

Miskit taolist oli ka teinekord näha mõnes suuremas väeosas

Pilt
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas Mõmps »

Tere!

Mul on maal kuskil, selliseid

http://www.kalasaba.com/w/?1-2368-3411-1&toode=1

Kui huvi pakub...
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas isakene »

Mõmps kirjutas:Mul on maal kuskil, selliseid...
Kusjuures, tollal tehti kvaliteeti. Kunagi poisikesena, kui meie lähedal kõrgepingeliini postide vahetus käis, tassisin ühe sellise sildi ära ja lõin garaažiukse peale. Vanemate kategoorilisel nõudmisel tuli silt maha võtta ja kuurinurka ta vedelema jäi. Umbes kolmkümmend aastat hiljem tuli sama silt koristamise käigus märja mulla ja sõnniku alt välja. Perfektselt säilinuna. Silt oli üleni (ka tagantpoolt) paksult emaileeritud ning nägi välja nagu vabrikust tulnud. Ja oma paarkümmend aastakest enne minu kätte sattumist oli ta ilmselt ka posti otsas päikest, külma ja vihma näinud...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas kristjan82 »

Esiteks tahan väga tänada Fucsi ja teisi kes on võtnud vaevaks postitada (ka ps-i kamraade) Kallebile on niikuinii külaskäik plaanis.
Selle nn propaseina kohta uurin sellepärast ,et plaan oleks ehitada üks suur ja mastaapne koos maalingutega ( paljud turistid on väga märjad selle peale) . Olemasolevatest pole palju kahjuks järgi (hiljem ka pilt ühest) Laagri nn koerte varjupaiga reljeefist niipalju ,et mul on luba see teisaldada võimalusel aga sellega on see kehva seis ,et kolm korralikku pragu jookseb läbi ja seda ca 10+tonnist jurakat tervelt minema ei vii.
Niiet. materjal on olemas võimsaks teoseks aga iseed ja kuntsniku veel mitte. Võibolla tulevikus ka Zijautdin Abdurahmanov mälestuseks midagi. Ma arvan ,et see mees vääriks kuidagi äramärkimist .
Kuna ma tunnen kergelt küsivaid pilke ala " millega ja miks see mees majandab*" Siis jah toimetab Laagri 13. vanas baasis. Pole just suur ja uhke koht aga niiplaju paras ,et jõud üle käib. Kuna ala on kasutatud prügimäena päris usinasti nii enne kui peale 90nendaid siis enamik vaeva on läinud koristusele. Samas üritan ka mingit stiilijoont NA hoida. Eriti tähelepanuväärsed minu arvates on väga hästi väilinud PSM topelt kaevikuliinide süsteemid paesse raiutuna. Mitmete kuude tööna on peaaegu pool neist selleks sügiseks puhastatud võsast ja prügist ( need on 100 aasta jooksul olnud need kohad kuhu viisakamad inimesed ona prügi visanud on - osad on sellised mõttega ,et metsaalla pole viisakas aga kaevikud ongi selle jaoks metsa kaevatud.
Tulevikus on veel tulemas nn "elamusmajutus" betoonpunkrite ja vanade sõjaväe nn sidekongide näol. (hetkel 2 haagist töös)

Niiet, kui keegi aitab teemakohase infiga või kellegil peaks olema tallele pandud temaatilist kraami (üks s125 võiks ju postamendi otsas ka olla :D ) siis olen väga tänulik ! Ahjaa keegi küsis kas on mingi euroraha projekt- Ei oma kulu ja kirjadega,sest niipalju kui uurinud olen siis mingi vana sõjaväeosaga jändamine pole mõistlik tegevus jne. Ja no paartuhat välisturisti aastas on ju suure Tallinna juures turisminduses kärpsekaka :D

Siit ka pilt ühest propamüürist ja üks niisama pilt ka (draakonihammaste teema jätkuks)
Pilt
Pilt
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas Fucs »

No see on siis üks lahe ettevõtmine !

Mul oli kunagi mõttetasandil (mis äriideeks ei vormunudki) midagi samalaadset, mis oleks suunatud militaarturistidele või ka lihtsalt turistidele, kes tahaks näha midagi nõukaaegset. Meil siin ikka on ühtteist RMK aladel veel.

Sinna oleks olnud vaja hankida ka pädev raketiveok ja kasvõi siis 1:1 raketi (või rakettide) koopiad mida näidata + kohapel inimene (inimesed) NA vormis nagu peab :D
+ muu ajakohane tilulilu.

Aga see selleks.


Ma saan aru, et tahad võimalikult ehedat ja algupärast sinna saada/taastada?
Vot jah kahjuks ei tea, mis seal vanasti seinale oli maalitud, aga tavaliselt olid nendel piltidel (PVO-s) kolm kohustuslikku elementi:
Ühes servas raketid otsad taeva poole, teises servas lennukid ninadega taeva poole ja keskel siis radari kujutis ja kindlasti ka suur viisnurk :mrgreen:
Natuke georgi linti kah sekka. Või siis uljamad joonistasid sinna ka mingites skafandrites tegelasi (kosmonaute??) :lol: või kujutasid need lendureid? Ma ei tea.
(mida pistmist on NA õhutõrje raketivägedel NA lenduritega seda ma ei tea, aga nii oli).

Sinna alla võis olla joonistatud ka mõni MAZ tüüpi raketiveok.
Või kui kujutati samuti kõiki kolme väeliiki, siis isegi allveelaev merd kündmas. :shock:

Muidu see motiiv kolmest väeliigist mis ma enne panin oli väga levinud igalpool.

Ja kui paned kõikjale ohtrasti sinist värvi, siis Sa ei eksi kunagi !

Siin veel mõned asjad.

Pilt
ссср пво.jpg
14 дивизия ПВО.jpg
207 зрбр 6 зрдн.jpg
Siis vaata nende aukirjade all on need motiivid ilusasti mida seintele sirgeldati

Pilt

See on liiga suur et otse siia panna:
https://meshok.net/pics/56995191.jpg

Aga jõudu, jaksu, palju raha ja edu :D
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas Fucs »

...sellest viimasest lingist, mille pilt siia ei mahtunud on mul ka tõmmis enda omast... parema kvaliteediga.

Kõik allveelaevad, lennukid, raketid, tankid ja värgid ilusasti olemas nagu peab.

panen sellest alumise osa ainult eksole 8)
Vuks gramota.png
Vuks gramota.png (693.98 KiB) Vaadatud 5514 korda
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas Kriku »

Fucs kirjutas:Leenin ise oli kah üks lemmikmotiive neil
Kusjuures tsiviilelus oli Leenini kujutamine vägagi litsentseeritud tegevus, mille juurde iga pintsliimejat teps sugugi mitte ei lastud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas Fucs »

Just jah!
Ega nõukaväeski lastud! Täpsem oleks ütelda - keegi ei julenud hakata Leeninit joonistama, sest kui pekki keerasid siis olid "zalupa" teenistuse lõpuni :mrgreen:

ma Leeninit pole joonistanud ega maalinud, aga meil oli kuum teema onuke Feliks Edmundovitš ja seda onklit sai küll joonistatud vanakeste demblialbumitesse ja seinalehtedesse ja Leeenini toa seinale ja.... nii, et ime et ma onukest unes ei näe preagu. :lol: :lol: :lol:

Ma praegu mõtlen ja meenutan siin, et vaat kus ime! Meil polnudki ühtegi leeninit väeosas peale Leeenini tubade mis oli igas roodus kokku viis tükki siis.
Mingeid solbesid, küll paraadvormis, küll kiivrites, sai aga õues platsi-väljaku ääres jorus olnud panoraamidele sirgeldatud küll. Mul üks TANK tuli kole kandiline ja siis boss tuli ja karjus, et misasja?! Joonistad meile siin fassistide tiigreid jah?!

Oleks taht vastata, et see on trofeetank... aga targem oli nurgad vaikides ümaramaks pintseldada :D

Kusjuures teematajale: mul tuli üks mõte praegu, et vaata neid igasugu tänavakunstnikke meil ikka on kes väljundit otsivad ja puha.
Et anda mõni selline toonane "kõiktorudpüsti" motiiv ette ja see on käkitegu neil seinale panna.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas kalleb »

No kaasfoorumlane Fucs on ju peaaegu väeosa kunstnik niiet näe ongi keegi kes võiks kaasaegseid seinasodijad (narjaad) juhendada võiks

Minuarust tehti kõik need suured joonistused kättesaadavate vahenditega , need asjad olid zampolliitide värgid , nenad tegelesid igasugu agitatsiooni , plakatite ning muu sellisega

Tuleks mingitest mahalammutatud maja tellistest ( harilikult oli valge tellis mis pärast veel lubjkaga veel valgemaks huiaariti ) ehitada suur ja püsiv sein ning sinna peale siis too nõukogude armeed kiitev maaling peale

Kui muidugi sein olemas siis asi seda lihtsam

Täispuhutav S-125 rakett on ka ju tegelikult internetist täiesti tellitav , mul on hulga presenti millega saaks sellele ka hea angaari ehitada

Siin foorumis on ka vähemalt üks kaasfoorumlane ( käis kunagi mu juures miskit viimas) ja jutt oli et teenis Nemanis S-125 divisjonis , mul garaazinaaber teenis samas kohas aga kusagil kõrval ja neil olid juba S-200 kompleks , ta oli zapravshik , rääkis et zapravshikutel oli spetspaika , piin, koor, juust, munad iga päev jne
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Re: NA hoiatussildid

Postitus Postitas kristjan82 »

Tellarid on hetkel kulunud hetkel ära tähtsama hoone kõpitsemiseks - vähemalt sõduri silmis kindlasti tähtsama kui isegi 14. juhtimiskeskus :D nimelt sigala :D ( Hetkel grillmaja ja õllevõtu koht)
Aga samas vundamendiplokke on mul sadades - niiet seltsimehed armeekunstnikud ja hobiprojekteerijad ,laske vaimul lennata :D
Ma julgen oletada ,et S-125 oli postamendi otsas esindatud . Vähemalt niipalju kui ma olen juhtunud lugema ,siis raketid olid olid ikkagi rangelt loetud ja niisama sõduritele neid lahkamiseks kätte ei antud. Lahkudes olla kõik raketindus kogutud kokku ja minema kärutatud. Samas ühel ilusal suveõhtul suutis üks saksmann põõsas käbla panna ja pedaali veriseks saada. Ohutus ennekõike! nii ma siis läksin ohuallikat diegnoosima ja likvideerima. Oodatud pudelipõhja , okastraadi ja konservikarbi asemel oli loodus aga samblaalla koos muu pahnaga talletanud s125 juhttiiva. Samas hilisemad metallihaid poleks sellist väärt metallitükki küll metsaalla jätnud - niiet jääb lootus - võibolla tuleb kunagi ka rohkemat välja :D Samas kindlasti leitub meite maal kellegi kuuriall mõni rakett :D Saaremaale ju keegi viis kingiks õhtuämaruses ja ühel foorumi kasutaja klemmil peaaegu s75 olemas ( kahjuks väga kange hinnaga ainult)

Kusjuures ma ei tea kas keegi on proovinud stiilipuhtalt mõnde NA hoonet taastada? Minul igatahes ei olnud võimalik tellisseina osaliselt üles laduda nii koledasti kui originaalis :D isegi väga hoolega püüdes mitte :D Samas on õnneks ka selliseid veel leida ,kelle joobeaste ja üldine käeosavus veel õnneks tolleaja ehituskunstnikega sama sammu astub.
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr ja 9 külalist