Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

Pärdil on Rakverega vähemalt ka mingi seos - see muusikamaja, millele pannakse Pärdi nimi, ei tule suvalisse asustatud punkti.

Wiki kirjutas:Pärdi vanemad lahutasid abielu poja varases lapsepõlves. Peatselt pärast lahutust, 1938. aastal kolis Arvo Pärdi ema koos pojaga Rakverre, kus möödusid tulevase helilooja kooliaastad. Seal abiellus ema uuesti ja Arvo Pärdi kasuisaks sai nende majaomaniku poeg Maximilian Kuhlberg (1912–1976). Helilooja on meenutanud, et Rakveres üles kasvades oli tal palju kasu oma kasuisa venna, pianist Aksel Heinrich Kuhlbergi (1910–1934) muusikaraamatukogust.

Seitsmeaastaselt hakkas Pärt harjutama klaverimängu kodusel tiibklaveril Sankt Peterburg. Formaalseid muusikaõpinguid alustas ta pärast Teist maailmasõda Rakvere lastemuusikakoolis Ille Martini klaveriklassis, peaaegu kohe sündisid ka esimesed katsetused heliloomingu vallas. Lisaks klaverile õppis ta muusikakoolis oboed, flööti ja löökpille ning mängis neid kooli orkestris. Muusikakooli lõpetas ta 1953. aastal. Üldhariduse sai Pärt Rakvere Linna I Algkoolis, seejärel õppis aastatel 1950–1954 Rakvere I Keskkoolis.
Alar Kotli poolt projekteeritud Rakvere Pauluse kirik, millest Pärdi nimelist muusikamaja tahetakse teha, on kohe ka endise Rakvere I keskkooli kõrval.
Seega IMHO igati sobilik paik, väärikas hoone ja nimi.

Pilt
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Mjah. Mul tekkis keeleline probleem. Tahaks telefonile vastata aga ei julge... Seletan siis täpsemalt.

Teatavasti igaüks kel oletatakse et on raha ja on sattunud kuhugi andmebaasi saab aegajalt + numbriga hakkava telefonikõne otsa kus siis (kui vastu võtta, ma üldiselt ei võta, nüüd aga on 1 number muutunud järjekindlaks) ühes või teises rahvusvahelises suhtluse keeles seletatkse kui kasulik on oma raha ... ära anda. OK. Me siin mõistusega inimesed, teame mida selle peale öelda, aga ma sattusin probleemi ette:

Ma tean mida öelda vene keeles, soome keeles, saksa keele jaoks haaran riiulist Svejki, kus on kollased lipikud vahele topitud, vajadusel leian sealt ka serbo-horvaadi keele aga kui jutt läheb inglise keelele siis tekib tõsine kommunikatsioonihäire sest kogu roppude sõnade tagavara piirdub filmides nähtuga ja äkki keegi oskab soovitada mõnda viidet kus end täiendada?
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

Räägi eesti keeles, varsti tüdinevad ära. Kui hakkad nendele arusaadavas keeles vastama siis jäädki vastama. Ilmselt hapukurgihooaeg ja liiga palju vaba aega? :D
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Walter2 kirjutas:Räägi eesti keeles, varsti tüdinevad ära. Kui hakkad nendele arusaadavas keeles vastama siis jäädki vastama. Ilmselt hapukurgihooaeg ja liiga palju vaba aega? :D Minul? Üldse mitte :D, ma tahan end lihtsalt harida
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Milleks ropendada, parem võimalikult eestikeelse hääldusega telefonitorusse vastuseks midagi sellist: https://randomwordgenerator.com/sentence.php

Või siis hankidagi endale mõni hea käsiraamat:
Pilt
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Mina olen eesti keeles vastu küsinud, et miks sa, tjibla, eesti keelt ei räägi? Ja soovitanud, et sa, tjibla, õpi enne eesti keel ära, kui helistama hakkad.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas metssiga »

No võib ju lihtsalt mitte vastata või siis p.rsse saata, aga kui ka ise nalja tahad teha, võiks vastata näiteks nõnda: FBI, Seattle agent hearing You. Your call will be taped.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

"Ja vas bezspakoju iz Sojuza Kavkazkihh Narodov," oli Pelevinil mitu korda.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

No mulle helistati hiljuti Londonist ja räägiti vene keeles. Üritati selgeks teha, et mul olla kusagile kontole mingi 10btc-d vedelema jäänud, mille väärtus on tuhandetes. Saatsin nad pipramaale ja info tüüpide telefoninumbritega veebipolitseile. Need olid selle info üle väga õnnelikud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Manurhin »

Tõenäoliselt hulk aastaid tagasi juba naljanurga teemast läbi käinud, aga kordamine on tarkuse lapsevanem nr. 1 või 2 või siis vähemalt -hooldaja 8). Ehk annab kellelegi inspiratsiooni tüütute helistajatega tegelemiseks.
Ükskord istusin oma laua taga, kui mulle meenus telefonikõne, mille olin unustanud teha. Ma leidsin numbri ja valisin selle. Meeshääl vastas: "Hallo!" Ma ütlesin viisakalt: "Mina olen Tiit. Kas ma saaksin rääkida Marek Piegusega?!" Vastuseks karjus meeshääl mulle kõrva: "Hangi omale õige number, kurat!" ja lõi telefonitoru hargile. Ma ei suutnud uskuda, et keegi saab olla nii häbematu.

Kui ma valisin Mareki korrektset numbrit, et talle helistada, avastasin, et olin kogemata kaks viimast numbrit segamini ajanud.

Peale temaga kõne lõpetamist otsustasin uuesti helistada valele numbrile. Kui sama tüüp telefonile vastas, karjusin ma: "Sa oled sitapea!" ja panin toru ära. Ma kirjutasin ta numbri üles ja kirjutasin sinna kõrvale sitapea. Ja kleepisin selle lauaplaadile. Iga paari nädala tagant, kui ma maksin arveid, või mul oli eriti s*** päev, helistasin ma talle ja karjusin: "Sa oled sitapea!"

Kui hakati pakkuma numbrinäidu teenust, mõtlesin, et mu teraapiline sitapeale helistamine peab saama lõpu, sest võin vahele jääda. Igaks juhuks otsustasin kontrollida, kas jobu sellest teab. Ma helistasin tema numbrile ja ütlesin: "Tere! Mina olen Toomas Tool Elionist. Helistan, et teada sada, kas te olete juba tuttav meie uue numbrinäidu teenusega?" Ta karjus: "EI!" ja lõi telefoni hargile. Ma helistasin talle kiiresti tagasi ja ütlesin: "See on sellepärast, et sa oled sitapea!" ja katkestasin kõne.

Ühel päeval kui olin Selveri juures ja valmistusin parkima, lõikas mingi tüüp musta BMW-ga mul tee ära ja parkis end kohale, mida ma kannatlikult oodanud olin. Ma tuututasin signaaliga ja vehkisin kätega - tema lihtsalt näitas mulle keskmist sõrme. Aga tema auto küljeaknal ilutses silt: MÜÜA, koos tema telefoninumbriga. Ma kirjutasin selle üles...

Paar päeva hiljem, kohe peale seda, kui olin esimesele sitapeale helistanud (mul oli ta number kiirvalimise all) ja ta korralikult läbi sõimanud, arvasin, et ma helistan sellele BMW sitapeale ka. Ma küsisin: "Kas teie olete see, kellel on must BMW müüa??" Ta vastas: "Jah, olen küll!" Ma küsisin: "Kas ma saaksin seda ka näha?" Ta ütles: "Jah, ma elan Vanapapli 14, Veskimöldres. See on helebeež majake ja autod on kohe ette pargitud." Siis küsisin: "Mis su nimi on?" Ta ütles: "Mu nimi on Madis Muul." "Millal on hea aeg, sind leida, Madis?" "Ma olen kodus igal õhtul, peale kella 17" "Kuule Madis, kas ma saan sulle midagi öelda?" "Jah?" "Madis, sa oled sitapea!" Siis panin ma toru ära ja salvestasin ka tema numbri kiirvalikusse.
Edaspidi, kui mul oli probleeme, oli mul kaks sitapead, kellele helistada.

Ühel päeval olin kogu maailma peale tige ja otsisin oma vihale väljundit. Siis tuli mul idee. Helistan esimesele sitapeale. Ta ütles: "Hallo" Ma ütlesin: "Sa oled sitapea!" kuid ei pannud toru ära. Ta küsis: "Oled sa veel seal?" Ma vastasin: "Jah" Ta karjus: "Lõpeta mulle helistamine!" Ma ütlesin: "Eks sunni mind!" Ta küsis: "Kes sa oled?" Ma vastasin: "Mu nimi on Madis Muul" Ta ütles: "Jah?? Kus sa elad?" Ma vastasin: "Sitapea, ma elan Vanapapli 14, Veskimöldres, beežis majakeses. Mul on must bemm maja ette pargitud, et sa teaksid." Ta ütles: "Ma tulen kohe sinna, Madis-poiss. Ja sul on parem juba testament ära teha!" Ma ütlesin: "Jah, ma juba tõsiselt kardan, sitapea!" ja panin toru ära.

Siis helistasin ma teisele sitapeale. Ta ütles: "Hallo?" Ma ütlesin: "Hallo, sitapea!"
Ta karjus: "Kui ma peaksin teada saama, kes sa oled..." Ma ütlesin: "Mis siis saab?"
Ta ütles: "Ma kütan su @!#$ kuumaks!" Ma vastasin: "Sul on see võimalus, sitapea!
Ma tulen kohe sinu juurde!" Siis panin ma toru ära ja helistasin politseisse.
Ütlesin, et elan Vanapapli 14, Veskimöldres ja et ma olen teel koju, et tappa oma elukaaslasest pedesõber.
Siis helistasin ma Kanal 2 Reporterisse, et kohe läheb lahti mölluks lahti aadressil Vanapapli 14. Vennad lubasid kärmelt kaameratega kohale kimada. Seejärel läksin oma autosse ja sõitsin Veskimöldre poole.

Ma jõudsin sinna täpselt õigel ajal, et näha kuidas kaks sitapead just kohale jõudnud politseiauto ees teineteist tümitasid. Ning loomulikult ei puudunud ka telemehed oma kaameratega.


Või teine variant, kahtlasele tundmatule numbrile vastates kohe initsiatiiv enda kätte haarata, nagu oleksid tegelikult ise helistanud ja mingit eriti pealetükkivat müügimeest mängida. Stiilis: "Tere, mina olen Ott Vetsup ja helistan teile firmast _____. Kas teie ikka veel koristate oma kodu vanamoelise tolmuimejaga? Meil on teile pakkuda täiesti uus, NASA laboratooriumites välja töötatud lahendus, mille on heaks kiitnud ka 19 sõltumatu Šveitsi rahvusvahelise instituudi juhtivad tippteadlased".

See ajab helistaja totaalselt segadusse ja harilikult ta lihtsalt lõpetab kõne. Kui helistab tagasi, jätka samas vaimus: "Niisiis, te mõtlesite meie pakkumise üle järele. Sellest on näha, et te oskate erakordselt hästi väärtustada oma aega ja raha ja ainult väga vähestele teiesugustele klientidele me pakume lisaks kõigele ka üht maailma parimatest investeerimisvõimalustest".

Selle peale telefoniterrorist kannab sind oma musta nimekirja ja enam tagasi ei helista. Või kui helistab, eks siis rakenda oma fantaasiat ja vaata, kui palju ahne lolli käest raha ära võtta annab :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Manurhin kirjutas: ...Kas teie ikka veel koristate oma kodu vanamoelise tolmuimejaga? ...


Üksvahe oli nendel tomuimejamüüjatel popp tulla toodet kliendi juurde "testima". Helistati siis mullegi töö ajal ja ma lubasin lahkesti tulla ainult, et andsin kohe ka teada, et minu kodus tolmuimejate testimine on tasuline ja maksab 500€ kord. See ajas müügimehe kaabli nii puntrasse, et ta jäigi minust sinna telefoni otsa midagi pobisema.
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Che Latino »

Ma räägin neile venekeelsetele investeerimisnõustajatele, et mulle helistas mõni aeg tagasi keegi tundmatu tundmatult numbrilt ja pakkus sama asja. Nüüd teenin sada tuhat miljonit dollarit päevas ja olen väga rahul ja lisaraha ei vaja.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2617
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Valehäbi ja võltsviisakust on liiga palju. Kui pakutav kaup on ikka jama siis tulebki niimoodi öelda.

Mulle helistati hiljaaegu erinevatest ajalehetoimetustest ja pakuti tellimust. Mingi meediamaja oli vist telefoninumbri saanud ja hakkas õngitsema. Traditsiooniliselt mesimagusa jutuga et kindlasti olete netis lugenud ja nüüd on tore võimalus soodsalt tellida ja nii edasi ja tõesti.
Ma vastasin kõigile et toredat pole siin midagi sest ajalehe sisu on täielik pask ja raha eest pole sealt küll midagi osta. Kellelgi rohkem pretensioone polnud ja kõned jäid müügimeeste kohta väga lühikesteks.

Tööd on palju ja elada on jäänud vähe ja seda vähest elu ei saa raisata mingi keerutamise peale et "pole aega lugeda" või "postkast on juba täis "
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Noh, teisest küljest tuleb ka vahet teha petturite ja poolpetturite (tolmuimejad, veefiltrid jms.) ning inimeste vahel, kes müüvad ausat kaupa.
Esimestega saab nalja teha. Viimaste puhul piisab, kui öelda, et "minuga raiskate vaid oma aega, leidke omale teine klient". Lõppeks teevad inimesed oma tööd ja ei ole vaja neile jämedusi pilduda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas:Lõppeks teevad inimesed oma tööd ja ei ole vaja neile jämedusi pilduda.
Jään eriarvamusele. Kui mõnigi telefoni teel müüja endale ausa töö otsib soovituse peale pakutav endale p...sse pista, siis on soovitus oma eesmärgi täitnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist