Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas runno »

mart2 kirjutas:Helistati kuu aga tagasi mullegi Swedist. Näitas isegi Eesti mobiilinumbrit. Peale juttu , et minu arvel on mingi kahtlane tehing, ütlesin, et olen autos ja las helistavad kindlasti(!) poole tunni pärast tagasi .
Ei helistatud. :oops:
Tegelikult olin kodus ja helistasin hoiatuseks ise kohe Swedi ja igaks juhuks ka SEB-sse.
Mul nimelt Swedis arvet ei olegi ning arve hoopis SEB-s! :wall:


Helistati mullegi, hakkas vene keeles midagi rääkima, et Swedbank jne, ma suurt aru ei saanud (hommikune aeg ka, krt ajas üles inimese tööpäeval kella 9 paiku juba, ahv selline!). Ütlesin eesti keeles, et ei räägi vene keelt. Hetkeline paus... "Pashol nah.i". Kõne lõpp :D

Mul ka Swedis arvet pole. Number oli +372 5026 1864. Edastasin PPA majanduskuritegude osakonda ja Swedbanki ka.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Siki »

kana tagumik kirjutas:99,999999999% , kellet kelmid raha välja ajavad , on siinkandis eestivenelased.


Värske näide Saaremaalt:

https://saartehaal.postimees.ee/7342585 ... -600-eurot

Isegi see ei tekita kahtlust, et sinu kodupangast helistatakse vene keeles.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas maksipoiss »

Siki kirjutas:Isegi see ei tekita kahtlust, et sinu kodupangast helistatakse vene keeles.

Kuna enamus ohvreist on venekeelsed , siis mine tea äkki venekeelne kõne nn. kodupangast teeb hoopis südame soojaks ja muudab need tegelased eriti haavatavaks :)
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Siki »

Mõtlesin seda, et see 63-aastane saarlanna vaevalt venelane on :dont_know:

Varem võis venekeelseid elanikke Saaremaal piltlikult ühe käe sõrmedel üles lugeda, praegu on jah võõrtööjõudu juurde kolinud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Vahelduseks tõelist nuttu ja hala:
Toome siinkohal ära ühe telefonivestluse:

Inspektor: "Oleme Teiega mitu korda rääkinud, et lindude toitmine on keelatud ja see on karistatav. Miks Te seda ikka teete?"

Linnumemm: "Linnukesed on näljas, lendavad akna taga ja küsivad süüa. Kas teil mingitki kaastunnet pole, olete linnuvihkaja!"

Inspektor: "Naabrid kaebavad - maja ümbrus on reostatud, autod väljaheidetega rikutud. Nii ei tohi, saage palun ükskord aru".

Linnumemm: "Kes kaebab?! Kas see hull mees XX korterist?! Ta valetab, valetab, kogu aeg valetab!" (hääl kerib mitu tooni kõrgemaks)." Valetab! Ma tean, ta vihkab mind! Ta tahab minu korterit endale saada, sellepärast kaebab," (hääl muutub nutuseks ja järgnebki nutt).
https://arileht.delfi.ee/artikkel/94679023/mupo-hoiatab-kui-linde-toitvad-memmed-aru-pahe-ei-vota-siis-hakkame-neile-hiigeltrahve-tegema
Midagi mis sobiks ka autoteemasse:
"Kõige suurem probleem on üksikute, vanemaealiste inimestega, kes loobivad aknast lindudele toidujääke ja mille tagajärjel on majaümbrus ja ka aknalauad väljaheiteid täis. Linnud lendavad toitmist oodates autode peal, kraapides värvi ja jättes sinna väljaheiteid," selgitab probleemi mupo Põhja-Tallinnapiirkonna vaneminspektor Oksana Sviridenko.
Majanaabrid on meeleheitel - autod on reostatud, kallite sõidukite värv kohati rikutud, majaümbrus lindude sulgi ja väljaheiteid täis. Stroomi kandis on veel üks spetsiifiline nähtus - seal võitlevad toidu ning territooriumi pärast varesed ja kajakad.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

Jah. Teatud sorti "linnumemmed" võivad vahel kujuneda tõsiseks probleemiks.
Ja siis on veel "kassimemmed" ....

Meil olid suures kortermajas kunagi vaaraosipelgad.
Nendest lahtisaamise üheks eeltingimuseks oli see, et tõrjet tuleb teha korraga kõikides korterites. Ja siis oli meil üks "sipelgamemm" kes keeldus oma korteris sipelgaid tõrjumast ja toitis neid 24/7 hoopis suhkruga....
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas nimetu »

Ja siis on veel "kassimemmed" ....

Oeh, ära räägi...
Kunagi otsisin korterit ja arvasin, et leidsin sobiva. Ainult väike nüanss oli see, et terve trepikoda haises kõvasti kassi kuse järgi (ikka nii, et silmad võttis märjaks). Ühes korteritest elas just selline "kassimemm", kelle hoolealused nii korteris kui ka ilmselt trepikojas ilma sekkumiseta end kergendasid. Jätsin asja sinnapaika...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40165
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Noh, ega nende põrunud muttidega tänapäeval midagi teha ei saa, isegi ohtlikumad hullud lasevad vabalt ringi ja politsei laiutab läsi, et kohtuotsus ja inimõigus.

Vanasti tuli miilitsaauto kohale, tädike viidi sinna hipodroomi juurde plangu taha ja koerapüüdja viis kassid minema. Kõik hingasid kergendatult. Sama lugu ka igasugu kerjuste, paadialuste ja muu taolise elemendiga. Politsei kulutab tohutult aega, et vedada taolisi iga päev varjupaika, just need peagi uuesti linnas kooberdavad.

Vana hea ühiskonna ja indiviidi õiguste vastuseis.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kapten Trumm kirjutas:Noh, ega nende põrunud muttidega tänapäeval midagi teha ei saa, isegi ohtlikumad hullud lasevad vabalt ringi ja politsei laiutab läsi, et kohtuotsus ja inimõigus.

Vanasti tuli miilitsaauto kohale, tädike viidi sinna hipodroomi juurde plangu taha ja koerapüüdja viis kassid minema. Kõik hingasid kergendatult. Sama lugu ka igasugu kerjuste, paadialuste ja muu taolise elemendiga. Politsei kulutab tohutult aega, et vedada taolisi iga päev varjupaika, just need peagi uuesti linnas kooberdavad.

Vana hea ühiskonna ja indiviidi õiguste vastuseis.


Millal vanasti? Õndsal nõuka ajal?
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
parkija
Liige
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas parkija »

Pole see koduta / öömajata inimese varjupaika saamine üldse lihtne , toon näite :Talv , õues külma umbes 23 kraadi , õhtul kella kümne ajal , Tallinn , Mustamäe tee Männi pargi pool otsas kivil istub vanem mees , peame auto kinni ja uurime olukorda - jalanõusi pole , on säravvalged villased sokid jalgade otsas , üleriided ilmale vastavad , villane talvepalitu , labakud , talvemüts , mees kaine , jutt lühidalt selline , mida hr. siin istud , külm lööb lõhki , kas saame sind kuhugi viia ? Ei saa , mind lasti mõni tund haiglast välja , mul on gangreen , minna pole kuhugi . Kõne ja kiirabi kohale , tuligi ja siis hakkas - meil pole teda kuhugi viia jne , tuli ikka tükk aega seda kiirabibrigaadi mõjutada et vanahärra varjupaika saada .
Selline mälestus siis kapten Trummi väidetu peale meenus . Mida ma selle meenutusega öelda tahan on see , kui teha tööd , siis teha südamega ja viia asi lõpuni , mitte jätta asja ripakile .
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Crispy »

Natuke teemaväline, aga kas kiirabi on takso kes kodutuid öömajja peab viima?
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Jaanus2 »

Küsimus on selles, kas öömajas on alati ruumi ja on palju ka selliseid kodutuid, kes põhimõtteliselt öömajas elada ei taha - liiga palju piiravaid reegleid (peab olema kaine!), tahavad olla vabad nomaadid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36573
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

See võiks olla MUPO rida, mitte kiirabi.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

Tegelikult otsustab Häirekeskus (112), keda kohale saadetakse. Kas politsei, kiirabi või päästjad. Kas häirekeskus saab ka Mupot saata - ei tea, tundub kahtlane.
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 304
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas paadikapten »

Jaanus2 kirjutas:Küsimus on selles, kas öömajas on alati ruumi ja on palju ka selliseid kodutuid, kes põhimõtteliselt öömajas elada ei taha - liiga palju piiravaid reegleid (peab olema kaine!), tahavad olla vabad nomaadid.


Ka seltskond võib olla vastumeelne.
Aastaid tagasi oli endal olukord, kus varitses oht ise põõsa alla jääda. Taotlesin siis Tartusse Lubja tänavale voodikohta. Seal on nimelt teisel korrusel 2-kohalised toad, kus voodikoht on 30 €/kuu. Keldris on muidugi öömaja ja kolmandal sotskorterid. Aga juba maja infotahvlit lugedes mõtlesin, et ei ei... pigem istun telgiga põõsa all. Tahvlil oli mitu teadet, et see, too, keegi kolmas ja veel mingi neljas frukt arvati maja elanike nimekirjast välja, kuna läks "liiga lõviks" ja hakkas kodukorda rikkuma või varastama. Samuti kirjutas ajaleht juhtumist, kus seal teisel korrusel ühele inimesele kallale tungiti ja talt toiduvaru rööviti.
See inf andis mõista, et varem kuuldud juttudel võib olla põhi all. Et sinna satub kriminaale, kes ei suuda end vaos hoida, vaid hakkavad jälle "kuningat mängima" ja teisi enda alamateks pidama.
Õnneks sain ajutise majutuse tunduvalt paremas kohas ja Lubja tänava varianti ei pidanud katsetama. Kuid jah, mul oli juba siis telk valmis pandud ja peas mõte, et häda korral proovin kõigepealt veidi aega kuskil võsas elada. Oli suvine aeg ja ilmselt oleks ma mõnda aega niimoodi toime tulnud.
Üldse on öömajale saamisega meil Tartus sellised huvitavad lood, et vähemalt mõni kodutu saadetakse kasvõi külmal ajal ukselt tagasi, kui tal ei ole tehtud taotlust saamaks linnalt vastavat teenust. Olen kuulnud veel juhtumitest, kus öömajateenuse andmisest üldse keelduti öeldes tuimalt, et "sina leiaksid töö kasvõi tunni aja pärast, kui siit kohe töötukassasse läheksid". Kusjuures usutav, sest ma olen ise kogenud, kui ebarealistlikus mullis võivad mõned sotstöötajad elada. Nad oskavad näha tervena maja, mille katus laseb 100-st kohast sorinal läbi ja mille seinu pugib vamm. Nad oskavad peidetud raha kahtlustada inimesel, kelle pangaarve on tühi. Nad oskavad arvutada piisava raha ülejäägi inimesel, kes vahetab oma korteri pisut pisema vastu - ülejääk olevat alati piisav, et kodutuks jäävale sugulasele veel eraldi korter osta :) Ja kui pole - "aga võta laenu, seadus käseb sul hätta jäänud sugulast ülal pidada". Ka inimeste teadmatusega seaduste teemal mängitakse julmalt.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Georges ja 13 külalist