Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Soome PV-l on peale rahuaegse koosseisu, mis on 3800, mitte 2500 inimest, on ka sõjaaegne koosseis, millega suureneb koosseis 12 600 inimesen
See vestlus on täiesti OT, vabandan konkreetse väite sissetoomise pärast, teadsin, et hakkad kohe mingis tangenti suunas jooksma.

Faktilise märkusena ütlen, et Soome piirivalve on tõesti suurem, eksisin, vabandan. Ametliku kodulehe (https://raja.fi/tule-toihin-rajalle) andmetel siiski 2800, millest ca 400 tsiviili. Mina nimelt unustasin tsiviilid kaasata. SA on wikipedia andmeil ca 11 500. Kui jääd oma arvude juurde, ei soovi enam vastata, usun Sind, tead täpsemalt. Minu väiteid see eriti ei mõjuta. Olen nõus ka esialgse kommentaari Soome PV osas kustutama.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas andrus »

Valesti vastasid.
Kõigepealt oleks pidanud ütlema "mõttetu komanussimine".
Kui selle peale oleks tulnud mingi viide, siis selle omakorda kuulutama "eduraportöörluseks".
Kui viide oleks oleks wikipediale, siis oleks tulnud öelda, et asjast arusaamine nõuab rohkemaid teadmisi kui kolme esimest tulemust googlest :)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Martin Herem »

Kuidas on võimalik, et Simmi vahelejäämise järel ametist läinud kamina julgeolekuosakonna juhataja on tänaseks maandunud asekantsleri postil?
Jõudsime järgmise nimeni :roll:
Mina tean, et vend lasti Eesti ja NATO " röntgenitest" mitu korda läbi. Minul kahtlusi ei ole.
Kui sul on nendele asutustele etteheiteid või täiendavat infot, siis peaksid selle edastama. Kui sul seda aga ei ole, siis oled saanud vastuse järjekordsele vandenõuteooria küsimusele.
Minu arvates võiksid sa seda vastust isegi aimata, seepärast liigitan ma selle "küsimuse" taas halvustamise näidete hulka.
Sa võid nüüd "küsida" järgmise inimese kohta.
Anonüümsena ja foorumi reeglitele tuginedes on sul seda turvaline teha.

PS! Kui tohib küsida, mis heakskiidetud testisüsteemi nimi on?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Kastist väljas mõtlemine on hea, kui see baseerub reaalsetel võimalustel ja on kooskõlas teiste meetmetega. Ükski asi iseenesest, ilma teiste meetmeteta, ei taga soovitud tulemust. Vähemalt riigikaitses mitte!
Kahjuks on avalikkuses viimasel ajal muutunud moodsaks igasugustele mõttetustele juurde pookida "kastist valjaspool" nimetus ning see muudab kogu asja idee naeruväärseks.
Antud juhul ei pidanud silmas akf-i, kuigi pidev originaalsuse rõhutamine muudab umbusklikuks... :scratch:

Istume nüüd koos maha, hingame 10x sügavalt sisse-välja ja alustame sõbralikult otsast peale? 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas:Tänan muretsemast, kuna sa viitad justkui minu vaimsele alaväärsusele, siis teatan alandlikult, et minu vaimseid võimeid on täiesti heakskiidetud testisüsteemiga kontrollitud ja vastavad hindele "väga hea", seejuures juhtivtöötajatele mõelduga, mis on märksa rangemad kui tavainimese omad.
Dunningi-Krugeri efekt ei räägi midagi vaimsetest võimetest, vaid oskustest/teadmistest. Korduvalt on tõestatud, et juhtivtöötajatele mõeldud testis häid tulemusi saanud inimene võib teemas, millest ta midagi ei jaga, rääkida väga lolli juttu ja oma teooriaid kaitsta - kuna puuduvad laiemad teadmised, siis ta arvab, et ta teab kõike. See on ehe näide sellest efektist.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas tuuba »

mart2
Kastist väljas mõtlemine on hea, kui see baseerub reaalsetel võimalustel ja on kooskõlas teiste meetmetega.
kuidas toimub mingi uue asja/tehnoloogia/taktika vms leiutamine? aga nii, et kõik teavad, et see pole võimalik/nii ei saa/tohi ja siis tuleb üks ullike,kes seda ei tea ja teebki uue asja valmis. vaatamata reaalsetele võimalustele või teiste meetmetega kooskõlas olemisega.
kui kõik oleks aegade algusest mõelnud niipidi, et kas see ikka sobib olemasolevasse , siis elaksime siiani koobastes ja ajaksime kividega jäneseid taga...

käesolevaga avaldan täielist toetust akf Kapten Trummile ja soovitan teistel vahetevahel Trummiga kaasa mõelda,mitte üritada iga tema ideed maha tampida ,eriti selliste väga tõsiseltvõetavate väidetega, nagu oleks Trumm sarnane ookeanitaguse ekspresidendiga oma mõtlemise poolest.

sõjatehnika osas soovitaks siiski rohkem mõelda 21.sajandi kategooriates ,mitte valmistuda täiustatud II ilmasõja tehnika ja taktika kasutamiseks.
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Vana rasva peal lastakse igal elualal liugu. Seda loota, et keegi leiutaks midagi uut ja jätaks vana tehnoloogia kõrvale, ei tahaks ikka uskuda. Näiteks siis nutitelefonil pole nuppe... (klassikalisi), lohistatakse näppudega jne. Ka see võte on ju võetud kiviajast. Lohistamine... Ei midagi uut. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Ullikestest leidurid said ka üldteema: http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 14#p663814
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AndresTy »

Gustav Naan hoolimata sellest, et oli tulihingeline kommunist, polnud sugugi rumal inimene:
inimesed, kes peaaegu midagi ei tea, kellel on olemas vaid pseudoteadmised (argimõistuse stereotüübid), on alati valmis avaldama oma arvamust mis tahes küsimuses suure enesekindlusega. Mida nigelamad inimese teadmised ja mõtlemisvõime, seda meelsamini ta oma arvamusi kõigiga jagab; enamasti püüab ta neid teistele lausa peale suruda, nõuab kinnitust, et need on õiged
https://gnaan.wordpress.com/2010/04/08/ ... robleemid/

Siintoodu pole just päris tema originaal vaid ta võtab oma sõnadega kokku mingit USA-s toimunud uuringu tulemust.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Poolteist lk. isiklikke tähelepanuavaldusi eemaldatud.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas herman30 »

Kapten Trumm kirjutas:Teadsin ka mina siis täpselt, kuidas ilmas asjad olema peavad, valdasin nö lõplikku tõde.
Mulle tundub et midagi pole muutnud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

04:02
https://etv.err.ee/1608148168/aktuaalne-kaamera-ilm
Perearstid võtsid kasutusse vabatahtlike loodud vaktsiinide jaotamise rakenduse

Tallinn, 2. aprill 2021. Sel nädalal võtsid perearstid ja Tervisekassa kasutusse Sixfoldi ja vabatahtlike spetsialistide arendatud digilahenduse vaktsiinide efektiivsemaks jaotamiseks ja perearstidele tarnimiseks.
Vaktsiinitarnete rakenduse arendasid ja andsid riigile tasuta üle Euroopa logistikavaldkonna nähtavusteenuste pakkuja Sixfoldi asutajad ning endised ja praegused töötajad Magnus Hiie, Priit Haamer, Marko Klopets ja Tõnu Runnel ning riskikapitalist Indrek Kasela.
https://www.haigekassa.ee/uudised/perea ... -rakenduse

Respect meestele ja müts maha!

Mul tekkis selline küsimus, et mille kuradiga riigiametid ja ministeeriumid ise tegelevad, kui ei saada hakkama vastavate digilahenduste planeerimise ja tellimise/loomisega nii nagu peab?
See nn "Vaktsineerimisplaan" (mis ei ole plaan, ehk mida ei olnud) oleks pidanud sisaldama ka kõiki planeeritavaid tegevusi ja arendusi, mille alla kuuluvad ka kõik riigi poolt pakutavad digilahendused. Ehk, et ministeeriumide ja ametkondade rida on maksumaksja raha eest tellida pädevad digilahendused, mitte sumada neid "digiarenduste vahendeid" nagu mingisse musta auku ja siis pärast kerjata tasuta erasektori käest neid lahendusi.

See kuradi ebapädevuse, vastutamatuse ja kohati pohhuismi vohamine riigisektoris ajab mul ikka ja jälle ja alati s*ta keema.
Sest ma olen sellega 26 aastat lihtsalt nii kuradi palju pidanud kokku puutuma, et süda läheb pahaks.

No näiteks...
Mul mingi selline hiljutine kogemus a`la jutuajamisest (ei ole sõnasõnalt, üritan sisu oma sõnadega edasi anda) ühe riigiameti juhtivtöötajaga.

Mina: Olite ise uue määruse välja töötamise töögrupis spetsialistina ja sellesse määrusesse kirjutati just teie töögrupi poolt sisse, et teie amet loob IT lahenduse (spetsiaalne veebileht ID kaardi, smart ID, mobiil ID vms jne sisselogimisega ehk "elektrooniline keskkond") kus kodanikud saavad sisse logida ja oma toiminguid alustada ning teostada. Määrus hakkas kehtima august 2018. Kuna kohe oli näha, et see "elektrooniline keskkond" tööle ei hakka, siis selle käima saamise tähtaeg oli määruses 01.01.2019.
Nüüd on juba aasta 2020 suvi ja mida endiselt pole, on see teie välja mõeldud "elektrooniline keskkond", mis on kogu määruse A ja O ja millest kogu teie ameti, ehk riigi poolt osutatav teenus saab üldse alguse. Kuna elu läheb edasi ja toiminguid on kodanikel vaja iga päev endiselt edasi teha, siis selle "elektroonilise keskkonna" puudumisel peavad teenusega teist servapidi seotud eraettevõtjad nüüd tegema teie ameti ja riigi eest topelttööd, et asendada vahelülina kodaniku ja riigi vahel suhtlemisel seda "elektroonilist keskkonda". Millal te selle "elektroonilinse keskkonna" tööle saate, mille te ise oma määrusesse sisse kirjutasite ja ise endale kohustuseks võtsite?

Ametnik: Sellega on selline kurb lugu, et määruse väljatöötamise ajal oli meie ametil erasektorist **** OÜ lepingupartner, kes töötas siiani välja meie ametkonna kõik IT lahendused. Väga professionaalsed inimesed ja väga hea ning sujuv koostöö oli. Aastaid tegelesid spetsiifiliste lahenduste väljatöötamisega. Valitsus aga likvideeris nüüd ootamatult ametkondade enda IT-arenduse ja digilahenduste väljatöötamise osakonnad, lõpetas lepingud erasektoriga, ning võttis suuna riigi poolt pakutavate kesksete IT lahenduste väljatöötamise poole. Me peame nüüd need lahendused eraldi, kesksest riigipoolt hallatavast ministeeriumi IT osakonnast tellima, aga seal on küll head IT spetsialistid, kuid nad ei ole kursis meie ameti iseärasuste, spetsiifika ja töökorraldusega, mistõttu on need lahendused nüüd jäänud venima ja pole siiani suudetud luua seda töötavat "elektroonilist keskkonda"....

Muideks praegu on aprill 2021 ja seda "elektroonilist keskkonda" pole siiamaani.
:twisted:

#e-riik
Riigikontrolöri kokkuvõte e-riigiga seotud tähelepanekutest
Riigikontrolli ülevaade Riigikogule, Tallinn, 11. november 2019
https://tinyurl.com/rkdh6tbv

5. mai 2020 — Riigi IKT baasteenuste konsolideerimise analüüsi eksperthinnang
https://tinyurl.com/4y29nz4x
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Svejk »

Fucs kirjutas:

See kuradi ebapädevuse, vastutamatuse ja kohati pohhuismi vohamine riigisektoris ...
Määrus hakkas kehtima august 2018. Kuna kohe oli näha, et see "elektrooniline keskkond" tööle ei hakka, siis selle käima saamise tähtaeg oli määruses 01.01.2019.
Nüüd on juba aasta 2020 suvi ja mida endiselt pole, on see teie välja mõeldud "elektrooniline keskkond"
Kuidas uuendatakse veebilehte
http://kontoris.blogspot.com/2019/10/ku ... lehte.html
Juhataja vangutab aeglaselt pead.

“Minu arvepidamise järgi on see viies,” ütleb ta lõpuks. “Kõik need on läinud ühtemoodi. Kõigepealt pannakse seisma kõik olemasoleva lehe arendused, kuna kohe tuleb uus. Seejärel hakatakse kaardistama olemasolevaid tekste ning mõtlema, et mida oleks vaja uuele veebilehele. Siis pannakse kokku lähteülesanne, midagi sarnast, nagu sa praegu siin lugesid. Siis tehakse selle alusel hange. Sa juba tead, mis sellega siis juhtub, eks?”

“Läheb pekki,” noogutab Noor Menetleja.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas isakene »

Üks pikem mahlakas jutustus riigitasemel IT-st. Mulle teadaolevalt on autor itindust seestpoolt pikka aega ja päris põhjalikult näinud, nii et hariv üllitis.

https://www.veskimees.eu/sisu/kuidas-tehakse-it-d
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

isakene kirjutas:Üks pikem mahlakas jutustus riigitasemel IT-st. Mulle teadaolevalt on autor itindust seestpoolt pikka aega ja päris põhjalikult näinud, nii et hariv üllitis.

https://www.veskimees.eu/sisu/kuidas-tehakse-it-d
Ei ole nali. Jooksen praegu ühe riigiasutusega mööda koosolekuid (õnneks Teams leiutatud), et üks rida koodi muudetaks. Vaja ühele asutusele loodud programm kasutusele võtta ka teistes asutustes aga selleks oleks vaja, et programm loeks kindlalt väljalt sisse Asutuse ID (mis algversioonis puudus, sest loodud ühele asutusele). Erafirmast programmeerijal oli tõenäoliselt juba 5 minutit pärast minu esimese kirja lugemist vajalik muudatus kirjas aga enne rakendada ei saa kui kõik kooskõlastatud. Ja see on hull asi.
Muud hullu pole aga hunnik ametnikke peavad iga päev saatma andmeid Exceli tabelis, mis andmevahetuse saab algsest lõpuni automaatseks teha - alates info kogumisest andmebaasidest kuni selle ilmumiseni riiklikku veebi, ilma inimese sekkumiseta. Praegu puhas käsitöö.
Kõik on selles osas positiivselt meelestatud aga millegipärast ei liigu see asi. Võib-olla ootavad raha, et erafirmale koodimuudatuse kohta hinnapäring teha vms?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist