Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
parkija
Liige
Postitusi: 1074
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas parkija »

Sellel ajal kui see sündmus toimus , MUPO t veel polnud . Haige inimese transport on kiirabi ülesanne .
Aga muidu need joobes kodutud kasutasid sellist taktikat : kõne häirekeskusesse ja teade stiilis - Rahu kino juures on maas verine ja läbipekstud inimene , kiirabi ja politsei läksid kohale , kiirabi vaatas vigastused üle , haiglasse ei saanud - ebaõnn . Politsei viis kainestusmajja , kah soe tuba , kuigi magama peab põrandal .

Sotsiaaltöötajatest : mul tuttaval on abikaasa halvatud , läks siis valda hooldaja toetust küsima ja selgus , sotsiaaltöötaja oli ennest hooldajaks vormistanud ning hooldaja toetuse omale "määranud" .

Aga muidugi on ka väga toredaid ja pädevaid sotsiaaltöötajaid .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36611
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

parkija kirjutas:Haige inimese transport on kiirabi ülesanne .
Ei ole. Kiirabi tuleb kutsuda eluohtlikult haigele inimesele. Kui murrad jalaluu, siis kutsu takso.

See kodanik oli ilmselt elukohtlikus olukorras küll, kuid põhjus seisnes öömaja puudumises.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Crispy »

Haige inimese TRANSPORDIKS on hinnakirja alusel tellitav meditsiiniline transport. Kiirabi on mõeldud haige-vigastatud inimese kiireloomuliseks transpordiks haiglasse. Niigi helistavad memmed-taadid pidevalt 112 ja kurdavad, et jälle vererõhk kõrge. Selliste muredega vaid tekitatakse ebavajalikku "müra" ja blokeeritakse brigaad kellele võib tulla hoopis eluohtlikum kutse.

Tõsi, selliste murede lahendamiseks võiks olla 112 numbrilt väljasaadetav kiir-perearst kes sõidab kohale ja vajadusel tellib päris kiirabi järgi. Lastele vist isegi on mingi selline teenus Tallinnas vähemalt.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Kui murrad jalaluu, siis kutsu takso.


See on päris huvitav nõuanne. Oled sa ka muidu palju jalaluid murdnud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36611
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Ei puutu sinusse.
Walter2
Liige
Postitusi: 4008
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

AMvA kirjutas:
Kriku kirjutas:Kui murrad jalaluu, siis kutsu takso.

See on päris huvitav nõuanne. Oled sa ka muidu palju jalaluid murdnud?

mulkide naljad ... :mrgreen:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36611
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Ei mingeid nalju - ja ma ei ole mulk.

Kordan: kiirabi on mõeldud eluohtlikult haigestunud isikutele võimalikult kiire abi andmiseks. Kui keegi ei ole eluohtlikult haige, ei tohiks kiirabi kutsuda sellepärast, et alternatiivid on aeglasemad, ebamugavamad või kallimad. Kui keegi kukub tänaval, ei saa pärast seda jalale toetuda, aga muidu pole suurt midagi häda, siis endale kiirabi kutsudes võib ta selle võimaluse ära võtta mõnelt infarkti või insuldi saanult.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:Ei puutu sinusse.


Ma olen lihtsalt oma hobide tõtte mõned korrad murdnud, tead see ei ole üldse nii, et toksid telefonis Bolti äppi
Walter2
Liige
Postitusi: 4008
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

See on kõik teoorias ilus ja kena aga lihtinimene pole meditsiiniala spetsialist, kes suudab endale teha esmast triaaži otsustamaks kelle ta omale appi kutsub. Samasse valdkonda käivad ka juhtumid, kus koju kiirabi kutsunud inimene saab arstidelt sõimata miks ta kiirabi kutsus kui tegu polegi (ülla-ülla) eluohtliku seisundiga (isiklikud kogemused-enam ma oma pereliikmele kiirabi ei kutsu juhtugu mis tahes...). Lisaks on inimesi ära surnud kes peale näiliselt kerget traumat on omal jalal koju otsustanud minna selmet spetsialistide poolt lasta end üle vaadata - eesti mees ju arstiabi ei vaja.. :rip:
Elik see kõik taandub sellele, et riik oma teenustega on eluohtlikult õhukeseks lihvitud.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40195
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mehed, kiirabi teemal on siin hulka lolli juttu.

Ei pahanda sinuga keegi, kui sa nt valu pärast kõhus või rinnus endale kiirabi kutsud.
Ja luumurruga on sedasi, et kinnine murd võib ebavajaliku liikumise või oskamatu käsitsemise tõttu muutuda lahtiseks (või osaline murd täielikuks) ja teravad luuotsad lõhuvad üldse väga edukalt suuri veresooni. Seepärast on targem ikkagi kutsuda kiirabi, kes peale transpordi ka selle murdunud luu õigesti ära fikseerivad, et edasisi kahjusid vähendada.

Mismoodi nt murdunud reiega üldse taksosse istuda :dont_know: Arvan, et transport polegi seal võimalik muudmoodi kui lamades kanderaamil.

Mis puudutab seda asjata EMO väisamist (ja perearsti mitte), mida riiklikul tasemel kritiseeritakse, siis soovitaks selle perearstisüsteemi enne saata ümbertegemisele ja siis õiendada. Perearstile saad aja ehk järgmiseks päevaks, hommikul on võibolla vaja tööle minna. Väikeste laste puhul on see EMO tihti lausa hädavajalik, sest seisund halveneb kiirelt ja meie saamatu perearstisüsteem pole ülesannete kõrgusel.

Kui mina laps olin (olin kaunis põdur ja kõikvõimalikud meditsiiniasutused läbi teinud), siis nimetati perearsti jaoskonnarstiks ja need ei asunud mitte ühekaupa mööda linna laiali, vaid polikliinikus, kus oli organiseeritud töövälisel ajal valvearst paari valveõega, kuhu võis siis pöörduda, tõesti kiirabisse (toonane EMO) polnud vaja minna. Kiirabis ei käinud siis palavikuga keegi ja mõned asjad olid vene ajal organiseeritud palju läbimõeldumalt kui praegu on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
parkija
Liige
Postitusi: 1074
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas parkija »

Vene ajal käis jaoskonnaarst koduvisiidil kutse tegemisega samal päeval , tavaliselt pealelõunasel ajal . Sel ajal jaoskonnaarsti tööaja välisel ajal oli olemas vältimatu abi . Isiklik mälestus selline kui termomeeter pealt 41 kraadi palavikku näitas , siis esmalt tuli vältimatu abi ja seejärel kiirabi , süsti tehti ja palavik kadus , laupäeval siis Tõnismäe polikliinikusse valve arsti juurde ja sealt joonelt kopsupõletiku diagnoosiga samas kompleksis asunud Tõnismäe haiglasse .
See nsvl aeg oli ikka omamoodi küll , veteranid talvel istusid pöial sidemes haiglates , suvel sanatooriumites ja puhkekodudes , küll oli ikka ressurssi .

See et kiirabi teema juurde niipalju , koolitustel kus seda tänaval maas lamava inimese abistamise või päästmise teemat käsitletakse , seal on ikka reegel see , kui inimene on teadvusel ja hingab kutsu abi , las abistavad professionaalid .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36611
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Mismoodi nt murdunud reiega üldse taksosse istuda :dont_know:
Reieluust madalamal asuvate luudega jällegi saab. Kui just tingimata teada tahetakse, siis jah, olen seda teinud.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Mismoodi nt murdunud reiega üldse taksosse istuda :dont_know:
Reieluust madalamal asuvate luudega jällegi saab. Kui just tingimata teada tahetakse, siis jah, olen seda teinud.
Iga episood on ise nägu...
Reieluust madalamal - mõlemad sääreluud? Kildudega murd? Lahtine murd? :dont_know:

Eks otsus on hädalise peas, sest lisaks on veel selline "tore asi" nagu valu tundlikuse erinevused.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36611
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Ei, kinnine ikka.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ma olen murtud reieluuga (murd oli peaaegu "pikuti diagonaalis" ja ime läbi kinninene) auto kõrvalistmel sõitnud. Positiivne on see et üliropp valu tekitab shoki ja mingil hetkel on täitsa lõbus tuju.

Vot nii, Kriku, mina võitsin ! :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist