Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Runkel »

Dr.Sci kirjutas:Mõtlesin et kas panna naljateemasse aga kuna siin juba sel teemal vaikselt halatakse, siis ...
:) Andekas kirjamees. Kohe tõukus hr kirjandusministri teos dokumendi võltsimisega vahele jäänud kunagisest Eesti Panga presidendist.
Tere. Kuidas sa täna? Kirjutan sulle minu työhuonessa. Olen Vahur Kraft, töötan Eesti Biggest Pank in Estonia, mul on isiklik tyohuone ja matkapuhelin wiht no limits. Palun ära pea seda kirja kui taotlust lesk perega julge vajab abi. Meie pank Biggest Estonia Pank saama pärandus Siim Kallaselt aeroplane crash Mnemoturniir-show spokesman, very funny man with mustasche, kellest jäi saamata 32 miljonit USD. Nüüd pakkuma Sinule garantii ja see on absoluutselt kindel, andma minule tyohunessa Tallinna Estonia Biggest Pank aadress, arvenumber, krediitkaardi numero ja PIN 1, PIN 2 ning PUK1 ja PUK 2 kood, et jagama selle summa 40% mulle 60% sulle. Tarvitsen Sinu reply väga quickly. Siiralt Regards Sinu Vahur Kraft. (Eesti Panga arhiivist)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Finantspettused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Praegu, eriti II samba raha turule laskmise eel on kuum teema finantspettused.
Nagu politsei seletab, on neid 2 sorti
1. pangatöötaja mängimine, turvaelementide õngitsemine ja seeläbi kontode tühjendamine
2. seninägemata tulusate investeerimisvõimaluste pakkumine.

On ka mulle helistatud. Briti suunakoodiga numbrilt, kuna GB-s on võimalik numbri järgi leida netist helistaja asukoht, siis kõned tehti Londonist Trafalgari väljaku telefoniautomaadist. Seal ju seisavad briti investeerimisnõustajad taksofoni sabas, et saaks Eestisse helistada. :roll:

Keda sedasi tülitatakse, tehke väike katse - öelge, et annate kõik oma turvakoodid ja raha siis, kui "investeerija" kohtub teiega näost näkku.
100,0% kindel, et kõne katkeb või järgneb mingi häma "tagasi helistamisest" (mida kunagi ei tule).

Niiet hoidke külma pead, kui pakutakse võimalust kahekordistada oma säästud kuu ajaga :wall:

---

Tõstsin siia. Sarnastest õngitsustest on justkui pigem siin teemas juttu olnud.

E.T.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Rohkem oli integratsija teemas, sest integreerumispuudega kodanikud on osutunud haavatavamateks. Aga las ta olla siin.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Roamless »

Inglisekeelseid kõnesid saavad ka eestlased, endal kogemus aastaid tagasi, kui suuri hoiatusi veel lehtedes polnud. Kõigepealt helistab meeldiv inglisekeelne naisehääl, juhatab nö jutu sisse ja kui su on pehmeks rääkinud (seostas end tollase tööandjaga ja lubas, et kõik on emafirma loal ja toetusel, et usutavust lisada, lisaks teadsid päris palju isikuandmeid ala nimed, numbrid ja veel üht koma teist), siis lubas, et kohe varsti helistab maakler ja asub sinuga rääkima "reaalsest investeerimisest". Naise jutu kuulasin huviga ära, kuid "investeerimise" vastu mul huvi puudus. Töötasin ühes Euroopa korporatsiooni Eesti harus, mille emafirma andmebaasidest oli hiljuti olnud leke. Helistajate viga oli selles, et korraga võeti samast firmast ja samades tubades töötavad inimesed ette, neil olid olemas nimed ja andmed, mis pidid teada olema ainult korporatsioonil. Seega osad ei viitsinud ära kuulata selle nö sissejuhataja juttugi ja, kui nn "maakler" helistas, sai ka ise juba julmalt kõne katkestatud. Paar korda üritati veel, viiamati vist suisa aasta tagasi, aga rohkem pole neist kuulda olnud. Ahjah, peale seda hakkas ka mingi robot suvalistelt välismaistelt numbritelt vastamata kõnesid tegema, mis korra kutsuvad. Neid saan siiani, paar tükki kuus. Seal vist oli skeem selline, et pead tagasi helistama.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle on varasemalt tulnud kümmekond kõnet UK suunakoodiga ja kui vastu võtsin, räägiti inglise keeles.
Viimane kord oli lausa Eesti numbrilt (või näidati sedasi), +372 55...... midagi oli.
Mul on alati isiklik kohtumine olnud see võlusõna, mis pakkuja on kogelema võtnud, paar korda olen öelnud, et võtan püssi ka kaasa.
Siis on nigeerija huiaritel lõppenud helistamise ja raha küsimise soov otsa, märgitakse oma andmebaasi kliendi taha "Crazy" ja sellega on mõneks ajaks rahu majas. :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:Mulle on varasemalt tulnud kümmekond kõnet UK suunakoodiga ja kui vastu võtsin, räägiti inglise keeles.
...


Mulle on viimasel ajal tulnud samuti kõnesid UK-st, aga räägitakse vene keeles Bitcoinist. Mul olla kusagil mingi ära unustatud konto. Andsin asjast veebikonstaablile teada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

GB-s on suht lihtne võimalik sulle helistanud numbri asukohta/aadressi tuvastada. Nagu ma ise avastasin, kui hakkasin uurima, kes helistab, järsku on mingi tõsine asi. Esiti ei vastanud kõnedele, järsku mingi Nigeeria petuskeem ja pärast tuleb 1000 eurone telefoniarve :D

Mulle helistanud number asus Londonis Trafalgari väljakul ja Googlega seda kohta uurides olid seal lähedal mõned telefoniautomaadid. Tõsised investeerimisfirmad ju taksofonist helistavadki :wall:

Üldiselt on see asi nii loll ja räpakas, kui veel olla saab. Veelgi uskumatum, et leidub idioote, kes sellise suhtelist halvasti maskeeritud jama otsa lähevad ja end rahast tühjaks lasevad teha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul olla kusagil mingi ära unustatud konto.


Lihtsalt näitena - mul ei olnud päris kaua aega G-maili kontot. Kui seda tegema hakkasin, siis teatas Google mulle rõõmsalt, et aadress, kus sisaldub minu eesnimi.perenimi@gmail com ja perenimi.eesnimi@gmail.com on juba kasutuses.

Mäletan selgelt, et mul pole g-maili varem olnud. Ju siis kellelgi oli vaja. Ja mul pole kuigi sagedasti esinev perenimi. Facebooki otsingusse pannes olen vist ainuke.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas nimetu »

Mäletan selgelt, et mul pole g-maili varem olnud. Ju siis kellelgi oli vaja. Ja mul pole kuigi sagedasti esinev perenimi. Facebooki otsingusse pannes olen vist ainuke.

Mäletan, et kunagi ammu oli microsofti kirjateenustel sama teema, et nimelised aadressid olid kõik võetud ning isegi lisanumbriga aadressid olid suures osas hõivatud. Samas aastaid hiljem uut kontot tehes oli nimi täiesti vaba. Võib-olla spämmijad perioodiliselt kasutavad igasuguseid võltsitud kontosid ja hiljem hülgavad need või pannakse need hosti enda poolt kinni. Igatahes viimasel ajal pole sattunud sellise probleemi otsa, et nimi oleks võetud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:
Aga öövaatlus oli vaid üks näide, ei tahtnud hakata ütlema, mille peale säästetud raha kulutada. Tahtsin pigem kinnitust tõigale, et orkestrile kuluvad summad ei ole "kommiraha", mille eest midagi olulist ei saa.


Nendest kommirahadest räägivad enamasti poliitikud, kellel pole meie varustatuse kohta tegelikult pea mingit ettekujutust. Pean silmas nt Indrek Saare viimast repliiki orkestri kohta. Nad ei ole teeääres vanarauaealisi autosid parandanud ega kandnud rootsi teeleherohelisi.

Minule on see toimuv perfektselt selge, miks seda teha, jõudu tegijatele.
Ma ei tahaks sitasti öelda... aga hetkel vastutavad eelarve ja poliitika üle inimesed kes selleks et mootoris õlitaset kontrollida, panevad teenindusse aja kinni...pole neil sõpragi kellele helistada ja youtubest vaadatud õpetus lõpeb poes segadusega et mis värvi peaks töökindad olema. Aga kui raha vaja lugeda ja jagada siis on kõik mihklid...

ps. ma siin mitu päeva loen uudiseid kus muudkui aktsiad tõusevad, palgad tõusevad, kinnisvara kalineb, ja vaadates üle et ma pole eriti oma töötunni maksumust aastate vältel eriti suurendanud, leidsin et viimane aeg on seda muuta ja teha suur samm Aasiast Euroopasse... tõenäoliselt sissetulekutes ei kaota, aga militaar.net'i jälgimiseks jääb kordades rohkem aega. Riigikaitse eelarvega seost siis nii palju et nii tsiviil, kui militaarvaldkond johtub püsiklientide hulka...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See on laiem, üldise noorsoo (milline sovjeti aege sõna) kasvatuse küsimus. Et inimese silmaring peaks ulatuma rahanumbritest ja nutitelefonist kaugemale.
Mitte et see kuidagi teemasse puutuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:See on laiem, üldise noorsoo (milline sovjeti aege sõna) kasvatuse küsimus. Et inimese silmaring peaks ulatuma rahanumbritest ja nutitelefonist kaugemale.
Mitte et see kuidagi teemasse puutuks.
Selles valdkonnas peaks foorumis omaette teema avama... hukas noorus... vms... kusjuures noorus ei täheda teismelisi vaid enamust peale 1990 sündinuid...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Some »

On ju Nutt ja Hala teema olemas?


--

On tõepoolest.

E.T.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Dr.Sci »

Teate, ei jaksa ja ei taha enam lugeda selliseid uudiseid:
8. septembril tuli teade, et 64-aastasele Tallinna naisele helistas inimene, kes esitles end Swedbanki agendina ja väitis, et pangas viiakse läbi erioperatsiooni ebaausate töötajate väljaselgitamiseks. Helistaja palus naisel paigaldada arvutisse programmi AnyDesk. Seejärel paluti tal sisestada PIN-kalkulaatoril PIN-koodid, mida kelm kasutas tema pangakontole sisselogimiseks ja ülekande tegemiseks.

Naise pangakontolt võeti 1700 eurot ja kanti üle võõra isiku pangaarvele. Hiljem palus helistaja naisel tulla pangakontorisse, oma arvelt raha korraks välja võtta ja anda see agendile, raha pidavat ta pärast tagasi saama. Naine läkski pangakontorisse, võttis oma arvelt 21 300 eurot ja andis selle võõrale inimesele, kes lubas raha operatsiooni lõppedes kohe tagastada. Seni naisele raha tagastatud ei ole.
...
9. septembril anti teada, et 8. septembril helistati Lasnamäel elavale 24-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja öeldi, et keegi üritab varastada tema pangakontolt raha. Seejärel paluti naisel siseneda panka selleks, et paigaldada pangakaardile kaitseprogramm. Hiljem sai naine teada, et tema kontolt on varastatud 9500 eurot.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Selle peale ei oska muud öelda, kui et lollidelt tulebki raha ära võtta.
Eks see pangatöötaja oleks võinud muidugi üle küsida, miks selline väljavõtmine, kuid samas on raha inimese enda oma, seega ei saa seda tegemast keelata.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist