Rahvus ja lojaalsus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Lemet kirjutas:Kommentaarid kommentaarideks, aga on olemas ka selline asi nagu kommentaaride hindamine, mis samuti päris kõnekas on. Anonüümne heakskiit või hukkamõist. Eestit ja eestlasi halvustavad ja maapõhja sajatavad kommendid saavad oma totaalses enamuses vaid positiivseid hinnanguid, kümnetes ja ka sadades. Eriti kõnekas on aga negatiivsete hinnangute puudumine.
Ja nii ongi... seepärast olekski loll niisama ignoda seda PETUHHOVA kirjatükki :x
See salaviha on olemas ja ootab oma väljundit - pronksiöö ajal õnnestus meil peksta ta põranda alla aga ta on seal täiesti olemas ja tahab välja tulla - pulbitsedes ja raevutsedes praegu netivõrgus... Kusjuures see võrgus "raevutsemine" teenib ka ju vaid uute jüngrite/sõdurite värbamise eesmärki :evil:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas wambambola »

Tuleb välja otsida mingi "ventiil" ja auru välja lasta siis. Huvitav ja mõtlemapanev teema.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Drax »

Ma ei tea, kui paljud siinsed suhtlevad 20.-s eluaastates venelastega, aga ma olen just viimasel paaril aastal hakanud tähele panema hämmastavalt head eesti keele oskust ning ka valmidust seda rääkida. Ja nende seas on ka sellised, kes Pronksööl nö. teisel poolel barrikaadidel asusid. Rääkimata massilistest segasuhetest eestlaste ja venelaste vahel. Samas muidugi kui keegi luges Marju Lauristini kokkuvõtet (ilmus ehk nii aastakese tagasi ilmselt EPL veergudel) siinsetest venelastest, kus nad paigutati suures joones kuute erinevasse gruppi, siis ei pruugi eesti keele oskus tähendada automaatselt eestimeelsust. Niisamuti nagu ei tähenda eesti keele mitte tundmine eestivaenulikkust.

Eelneva põhjal on minus kujunenud veendumust, et üldiselt liiguvad asjad paremuse suunas ja pole välistatud, et põlvkonna pärast võib Eestit tuua ajalooliseks eeskujuks sellest, kuidas üks väikerahvas on suutnud ilma verevalamise ja sunniviisilise väljasaatmiseta üle elada vägagi radikaalse demograafilise muutuse. Kui heita pilk ajalukku siis ei tohiks meid ammu enam olemaski olla - küllap siis oleme suurepärased seedijad.

(Ärge nüüd eelmise lõigu eufoorilise tooni pärast näkku lööge, seda ei tea tegelikult keegi, kuidas asjad kujunevad, kuid minu arvates hakkab tekkima positiivse stsenaariumi jaoks päris korralik platvorm. Loomulikult on võimalik seesama platvorm hävitada ka meil endil, eestlastel.)
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas viiking »

No aga "tegelt" asjad liiguvadki nö. paremuse suunas kui vaadata valitsejate poolt...sõda ei terenda, suur osa eestlasi läheb vabatahtlikult mujale ära ja ehk ei naasegi, tekib ruumi muude tegelaste siiatulekuks, segunetakse, ei vaielda eestlase ja venelase teemal sest saab juba vaielda türklaste ja hiinlaste ning muude teemal...ok, mis veel, ajalugu kirjutatakse ümber...majanduslikult toimub see mis toimub, sadamad niikuinii vene raha liigutavad...krt...

Kui see on paremuse suunas siis ok, mnjah...Kuniks, tuleb jälle meelde et eesti keelt nagu vähevõitu ja miski veel kilksatab peas taas...aga siis on juba hilja, paraku :wink:

Omaltpoolt saan oma kontaktide läbi teiste rahvustega aru sedasi et nad on rahulikud kuniks miski neid ei puuduta ja nad näevad et pikas plaanis ju kõik liigub neile soodsas suunas...Jah, räägivad sinuga isegi sinu oma emakeeles jne., aga kui vaja siis ikka sulle mitte kellelegi teisele noa rindu lükkavad ja oma emakest rossijat kaitsma hakkavad.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Drax »

Jah, ma vahest kipun unustama, kui halb on olla ikka eestlane vabas Eestis ja kuidas Laar põllumajanduse hävitas. Vabandust.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas vanahalb »

Ma olen vist viimased 3 aastat ja sealjuures töö tõttu eesti venelastega rohkem suhelnud kui eestlastega... tutvusringkonnas riiki kukutama keegi nagu ei kipuks. Huvitaval kombel pole kuulnud ka, et keegi ütleks, et armastab Eestit. Armastatakse palju konkreetsemalt - Narvat, Tallinnat, võib-olla veel mõnda kohta millega tihedalt seotud ollakse.
Paljudel pole Venemaaga suhted üldse nii roosilised kui arvata võiks. Ma olen mõnelt ärimehelt küsinud, et miks ta näiteks Petrogradi ei taha minna- raha nagu oleks, mastaabid on Eestiga võrreldes üüratud, sidemeid ka leiaks. Päris tihti tuleb vastuseks, et teda ei peeta õigeks venelaseks. On käidud sealpool kuskil pulmas või sünnipäeval, seal on halvasti öeldud ja vene hing on kerge solvuma. Midagi sellist nagu kodueestlane ja väliseestlane.
NSV Liitu nutetakse ka taga mitte ideoloogilistel põhjustel vaid olmetasandil - vaat siis oli kõigil tööd ja leiba, arsti juurde sai kohe, bussipilet oli odav jne. Kui sellisele inimesele töökoht leida, kuuled jälle, et elul polegi viga.

Pronksiööga seoses oli selline juhtum, et mul on üks sõber, kes armastab millegipärast seiklusi otsida. Kuskil nädal peale pronksiööd tuli tal mõte õhtul Koplisse mõnda urgas-baari minna, niiöelda "rahva sekka". Ma läksin kaasa, et pärast tuleb võib-olla joosta või niimoodi - siis on kahekesi lihtsam. Käisime Tööstuse tänaval , Vesta baar vist, mis tänava lõpupoole jääb. Pronksmehe minemaviimine tuli kohe jutuks, aga töörahva õiglane viha polnud suunatud mitte éestile ja eestlastele vaid konkreetselt "Ansipi bandele" kes siis hirmsa sõimu osaliseks sai. Kusjuures mitte selle eest, et kuju ära viidi vaid selle eest, et kuidas seda tehti. See on nagu kriminaalmenetluse õpikust - ei vaidlustata karistust vaid seda kuidas karistus määrati ehk siis lugupidamatut suhtumist.
(Eksperimendi tõepärasuse huvides - ma pole mingi kahemeetrine koll, kes baaris seadust suudaks luua vaid pigem kõhetu prillidega intelligendinärakás, aktsent ka selline , et poole kilomeetri peale saab aru, et eestlane.)
Hiljem olen mõnda Venemaalt tulnud tuttavat poolvägisi pronksmeest vaatama vedanud ja ikka üllatutakse, et tohoh, sel kohal pole ju häda midagi. Meil räägiti, et tehti killustikuks või pandi keset kivimurdu postamendi otsa kajakatele s..ttuda.

Selliseid mehi on ka ette tulnud, kes rusikas taskus ringi käivad ja vastukaaluks - mul on päris mitu korda häbi olnud eestlane olla kui kuulan mõne ossi räuskamist.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Poti soldat »

viiking kirjutas:Omaltpoolt saan oma kontaktide läbi teiste rahvustega aru sedasi et nad on rahulikud kuniks miski neid ei puuduta ja nad näevad et pikas plaanis ju kõik liigub neile soodsas suunas...
Mis mõttes "soodsas suunas"? Madal iive, väljaränne, inglise keele pealtung jms mõjutavad neid vähemalt sama palju kui meid.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Lemet »

Lemet kirjutas:Kommentaarid kommentaarideks, aga on olemas ka selline asi nagu kommentaaride hindamine, mis samuti päris kõnekas on. Anonüümne heakskiit või hukkamõist. Eestit ja eestlasi halvustavad ja maapõhja sajatavad kommendid saavad oma totaalses enamuses vaid positiivseid hinnanguid, kümnetes ja ka sadades. Eriti kõnekas on aga negatiivsete hinnangute puudumine.

Täna säutsus president Ilves Twitteris küüditamise teemal. Ei jäänud asi tähelepanuta ka venekeelses Delfis. Sealt siis selline kommentaar...

ossian
25.03.2013 12:58
Ильвес требует у России извинений за депортацию
+++++++++++++++++++++++++++++
более 85% НКВД и партийцев были эстонцами, у них и требуйте
Сообщить о неуместном комментарии71926
Ответить
Ответов: 2
http://rus.delfi.ee/daily/estonia/ilves ... 1892&com=1

Hinnatud on seda lausungit positiivselt 719 korda ja negatiivselt 26 korda. Viimane on lausa rekordiline, valdavalt on kommentide all alla kümne miinuse. Nii et kas elavad kohalikud venekeelsed puhtalt taime elu ega tunne uudiste vastu mingit huvi(mida ei tahaks hästi uskuda) või on nad kirjutatavaga in corpore ühte meelt...sitad valikud mõlemad.

Või siis selline positiivses võtmes hinnatud komment...
mir
25.03.2013 16:04
Однако почему-то из якобы сосланных назад никто не спешит возвращаться...
На месте России я бы уже ввел бы пару тройку дивизий,так...припугнуть,чтобы не тявкали....
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mnjahh, olen seda vene DELFI toimetaja PETUHHOVA "memorandumit" vist üle hinnanud - pettis ära mu oma suur-suurte ausate silmadega :lol:

Nüüd jääbki mulje, et ilma temata saab vene DELFI ehk parem - sest see eestivihkajalik sopaauk on ju ikka täiega üle visanud :evil:

Üks paras DELFI komment talle teele kaasa :mrgreen:
...
22.03.2013 08:08

Mul on hea meel , et see Petuhhova lahkus Eestist. See, mis toimub venekeelse Delfi kommentaariumis on kohutav. Kui mõne vene natsi vaenu õhutav kommentaar väga vihastas, siis helistasin toimetusse ja olen suhelnud ka selle Petuhhovaga ning pean ütlema, et tema seisukohad olid sellised, et võin lõpetada oma kommentaari tõdemusega- Eestis on nüüd parem elada.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas andrus »

Lemet kirjutas:Hinnatud on seda lausungit positiivselt 719 korda ja negatiivselt 26 korda.
Lemet ütleb siis siinkohal ehk lahkelt ära, palju nendest hindajatest on Eestist? Varem väljaöeldud tõdemuse valguses:
Et siis venekeelne ja -meelne elanikkond Eestis pole militaarses ja kaitsekontekstis asjaks arvata..
Ja isegi kui arvata, et hindajad on kõik Eestist ja igaüks ainult ühe korra hinnanud, siis mida see meile ütleb?
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas OnuEnn »

tuletan lugupeetavatele kaasfoorumlastele meelde, et delfit peab oma eesti mees hans h luik. ei ole norralaste, rootslaste või venelaste omanduses.
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas andrus »

OnuEnn kirjutas:delfit peab oma eesti mees hans h luik. ei ole norralaste, rootslaste või venelaste omanduses.
Delfi ärimudel vajaks ka lahtiseletamist, et selguks kuidas see "rahva hääl" seal kujuneb. On võimalik kusagilt leida as Delfi deklareeritud kulud/tulud artiklite lõikes?
Praegu, näpuga ninas urgitsedes tundub mulle, et tulud tulevad reklaamimüügist ja kulusid saab minimiseerida väiksepalgalist (=kvalifitseerimata) tööjõudu kasutades.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Lemet »

Vaata, andrus, veel kord puust ja punaselt- mitte see pole teemaks, et positiivseid kommente sedapalju palju on, vaid see, et negatiivseid hinnanguid sellistele üllitistele praktiliselt pole. :wall:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas OnuEnn »

ükski normaalne inimene ei käi juba aastaid delfis, kuskohast need negatiivsed hinnangud peaks tulema? kari mitte kõige teravamaid pliiatseid ajab seal oma rida.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

OnuEnn kirjutas:ükski normaalne inimene ei käi juba aastaid delfis...
Nu millest siis nii kategooooriline - ikka käiakse ju :roll: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist