Rahvus ja lojaalsus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lihtsaid lahendusi polegi, antud teemal oleme me "kahvlis" nagu idapoolsetele "organitele" öelda (ja teha) meeldib.
"Kahvel" on tšekistide terminoloogias olukord, kus ohvrile jäetakse ainult halvad valikud. Ükskõik mida teed - ikka paha.
Kõrvaldame saladuste juurest venekeelsed/vene taustaga inimesed, külvame siseriiklikku rahvustevahelist vaenu ja lõhet.
Jätame nad sinna - kergendame jällegi idanaabri "organite" tegevust oluliselt.
Et spioneerimiselt tabatute nimekirjas on valdav enamus vene nimed - on ümberlükkamatu fakt, sõbrad.
Mis mida üle kaalub? :dont_know:
Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Sept, 2018 12:51, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas A4 »

Borja kirjutas: ..ikka esitan - millaski..
Pole ju veel kunagi siin foorumis kellelegi võlgu jäänd :P
Eee… mulle näiteks oled endiselt võlgu pikema selgituse sel teemal, kuidas siis sina näeksid seda, kui suur ja millise struktuuriga võiks olla meie Kaitsevägi, või kus on need kohad, kust kõvasti kärpida saaks. Viimati lubasid sellist oopus mulle (ja samas vist ka Palmile) millalgi 19. veebruari paiku teemas „Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur“. Ootan – ja ilmselt mitte ainult mina – siiani.

Antud teemas OT – võib minu poolest ümber tõsta sinna samasse EKV suuruse ja struktuuri teemasse.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas A4 »

Rahvuse ja lojaalsuse teemal – ütlen endiselt, et tuleks teha vahet käputäiel riigistruktuuridest avastatud reeturitel, ja tunduvalt suurem hulgal n-ö prügikaladel-spioonidel, kes ainuüksi oma kodakondsuse, selle puudumise või pidevalt üle piiri sebimise tõttu poleks iialgi saanud töökohta mõnes riigiasutuses, riigisaladusele juurdepäsuloast rääkimatagi. Ja keda Vene luure just seetõttu ongi (lisaks rahvusele) kergem värvata, et tegemist inimestega, kes pidevalt Venemaal viibivad.

Riigiasutustest on avastatud tänaseks minu arvestust pidi viis spiooni – Simm, Dressen, Veitmann, Puusepp, Metsavas. Viis inimest, nendest kaks eestlased ja kolm venelased. Igas mõttes liiga väikene arv (seejuures 10 aasta peale) selleks, et teha põhjapanevaid järeldusi. Või kui teha mingi järeldus, siis pigem selline, et kõikidele meesterahvastele tuleks rangem kontrolli kohaldada, sest seni on kõik riigiasutustes töötanud reeturid olnud 100-protsendiliselt mehed, aga venelased vaid 60-protsendiliselt.

Teiseks ei ole mina veel aru saanud, et mida täpselt see „rangem kontroll“ siis tähendaks? Et teeme juurdepääsuloa taotluse ankeedi nende jaoks 10 lehekülje võrra pikema? Või kontrollime neid kolme kuu asemel viis kuud, või mida? Samuti – mismoodi fikseerime selle, kui suur peab siis olema „vene vere“ hulk selleks, et lisakontrolli alla sattuda? Kas ainult 100? Või vähemalt 50%. Või kas lisakontrollist piisab 20 protsendist, nagu Helmel endal? Kuigi viimase seltsimehe puhul ei kontrolliks mina mitte verepuhtust, vaid seda, millega ta Moskvas teenides tegeles ja kuidas ta pärast seda endale mõisa jaksas osta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Peavoolupropaganda suunis antud juhtumil on selge - kõik on korras, midagi pole muuta vaja ja ega saagi. Seda valgust meile eksinud lambukestele nüüd jagataksegi.
Mulle hästi ei müü. Ma ei arva Helme-seeniori kombel, et peaks maha/lahti laskma, aga miskit on siin mäda küll.

A4, väldi naeruvääristamist antud teemadel, jätab konformistliku mulje.
Teema liiga tõsine selleks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Esitasin 4 küsimust. Hea küll, neljas oli liiga keeruline.
Aga kolm esimest ei tohiks üle minuti per küsimus aega võtta.
1. Kas salajase kohtupidamise eesmärk on ka sinu jaoks arusaamatu?
2. Kas väide Soomes venelastele saladustele ligipääsemise keelust on eksitav/valeväide?
3. Kas sina laseks täna KVs teenivatelt venelastelt RS loa ära võtta?
... tegelikult on ka kolmanda küsimusega keeruline, sest keegi ei oska seda etnilist kuuluvust määrata. Seega võid sellele vastamata jätta ... jättes vähemalt mulle mulje, et artikli ettepanekud ongi teostamatud.
Kuid esimene ja teine küsimus peaks küll lihtne olema.
1. "Salajane kohtupidamine" - jahh, mulle on täiesti arusaamatu, mix oli ühe ühe järjekordse tibloidist "GRU-kodaniku" kohtukeiss salajane ja sai avalikkusele teatavaks aint tänu miski kohtutibi eksimusele, kes selle keissi miskisse avalikku andmebaasi üles pani - ja kust ÕL selle siis üles noppis // avaldas.. Mulle on faking arusaamatu, mix saab selline rott naeruväärselt pisikese karistuse, mulle on krd arusaamatu kogu selline salatsemine üldse. Vastus klaar :?:
2. "Väide Soomes venelastele saladustele ligipääsemise keelust" ei ole ei vale ega eksitav - see lihtsalt pole piisavalt täpne.. Sellest, et soomlased on praegu tegemas selgeid samme "topeltkodanikest" venelaste eliminineerimisel sõjasaladustest, on siin foorumis juba piisavalt kirjutatud.. Ja ma ei kahtle üldse, et lisaks sellele, mida me teame, on sellisel "venelaste väljatõrjumisel soome sõjasaladuste sfäärist" palju muudki - mis avalikkuse ette ei jõua. Vastus klaar :?:
3. "Kas ma laseks täna KVs teenivatelt venelastelt RS loa ära võtta?" - see oleks liiga primitiivne isegi minu jaoks :mrgreen: Salajane valikuline topeltkontroll kõigi vähegi olulistel kohtadel teenivate vene raffusest ohvitseride üle oleks esimene märksõna, mis ette lööb.....aga see on juba pikem teema :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas:
1. "Salajane kohtupidamine" - jahh, mulle on täiesti arusaamatu, mix oli ühe ühe järjekordse tibloidist "GRU-kodaniku" kohtukeiss salajane ja sai avalikkusele teatavaks aint tänu miski kohtutibi eksimusele, kes selle keissi miskisse avalikku andmebaasi üles pani - ja kust ÕL selle siis üles noppis // avaldas.. Mulle on faking arusaamatu, mix saab selline rott naeruväärselt pisikese karistuse, mulle on krd arusaamatu kogu selline salatsemine üldse. Vastus klaar :?:
See on nüüd küll nii lihtne küsimus, et isegi mina tean vastust.

Kokkuleppemenetlus ja minimaalne karistus ja otsuse mitte-avalikustamine tähendab lihtsalt seda, et mees tuli ja andis ennast ise üles.

Vastus klaar?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Aga vat mina ei teadnud // ma pole kohtu all olnud ka :oops:

Klaar, tyrk :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Väide, et soomlased piiravad venelastel juurdepääsu on vale. Ei ole mõtet vabandada ega seletada. See on vale. Ainult kõige rumalam või äärmiselt pahatahtlik inimene ei saa sellel foorumil sest aru.

Borja ja Trumm - probleem on suur. Spioonid on igale riigile ja igale asutusele suur jama. Teil on õigus. Kuid milles teil absoluutselt õigus pole, on probleemiga tegelemine teisaste tunnuste põhjal. Rahvus (rass, sugu) on 100% ebaoluline põhjus. Ei ole võimalik ainult rahvuse põhjalt kedagi ennetavalt süüdi mõista. Ma ei viitsi pikemalt trükkida.

Igal konkreetsel juhul tuleb küsida, et miks ja siis, et mida me saame teha selle kordumise takistamiseks. Ning siis selgub, et kas probleem on kõrvaldatav nö siseste tegevustega või nõuab see süsteemi täielikku muutmist.

Teie poolt väljatoodud mure - rahvus - ei ole asjakohane ja pakutavad meetmed (tõhustada! Salaja rohkem uurida!) Lihtsalt lapsikud.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Martin Herem »

Salajane kohtupidamine spioonide puhul, on enamasti mõeldud vastuluure meetodite, avastatud agenditöö ulatuse jne varjamiseks.
Sina Borja keerad selle Soome väite pea peale. Artiklis (ja mujal ka), käib jutt konkreetselt venelastele riigsaladuse ligipääsu keelamisest.
Seega Mart Helme rääkis järjekordselt tõtt, vene rahvusest inimesi ei saa riigisaladuste juurde lasta, nii nagu see on korraldatud ka Soomes.

Kolmas vastus täpselt sama... algul teete suuri sõnu ja siis hakkate tasapisi tagasi võtma.
Seda ma nimetasingi eluvõõraks lahmimiseks või manipuleerimiseks. Aga võib vabalt ka midagi kolmandat või neljandat olla.
Jõudu pealegi.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

toomas tyrk kirjutas:
Borja kirjutas:
1. "Salajane kohtupidamine" - jahh, mulle on täiesti arusaamatu, mix oli ühe ühe järjekordse tibloidist "GRU-kodaniku" kohtukeiss salajane ja sai avalikkusele teatavaks aint tänu miski kohtutibi eksimusele, kes selle keissi miskisse avalikku andmebaasi üles pani - ja kust ÕL selle siis üles noppis // avaldas.. Mulle on faking arusaamatu, mix saab selline rott naeruväärselt pisikese karistuse, mulle on krd arusaamatu kogu selline salatsemine üldse. Vastus klaar :?:
See on nüüd küll nii lihtne küsimus, et isegi mina tean vastust.
Kokkuleppemenetlus ja minimaalne karistus ja otsuse mitte-avalikustamine tähendab lihtsalt seda, et mees tuli ja andis ennast ise üles.
Siin midagi ei ilmsesti klapi..
Meedias öeldi ju, et too "GRU-kodanik" tabati suuresti tänu norra sõjaväeluurele...
Et kuda selline tabamine tänu norra sõjaväeluurele haakub sellega, et "mees tuli ja andis ennast ise üles"...

A küllap tyrk seletab siin kohe ka selle "lihtsa küsimuse" ära :mrgreen:
Martin Herem kirjutas:Salajane kohtupidamine spioonide puhul, on enamasti mõeldud vastuluure meetodite, avastatud agenditöö ulatuse jne varjamiseks.
Hästi - aga milleks siis kohtuotsust veel varjata/salastada - et ärme ärrita omaenda üldsust liigselt vä :?:
Veiko Palm kirjutas:Igal konkreetsel juhul tuleb küsida, et miks ja siis, et mida me saame teha selle kordumise takistamiseks. Ning siis selgub, et kas probleem on kõrvaldatav nö siseste tegevustega või nõuab see süsteemi täielikku muutmist.
Kas see ongi see, millega sa praegu seal peastaabis tegeled - et brigaadi andsid juba suvel üle, peastaabi ülemaks asud alles millaski aastavahetuse paiku :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Meedias öeldi ju, et too "GRU-kodanik" tabati suuresti tänu norra sõjaväeluurele...
Et kuda selline tabamine tänu norra sõjaväeluurele haakub sellega, et "mees tuli ja andis ennast ise üles"...

A küllap tyrk seletab siin kohe ka selle "lihtsa küsimuse" ära :mrgreen:
Siis tegi uurimisega koostööd, kui ise ennast üles ei andnud. Mingi põhjus selleks ülima tõenäosusega oli. Mina isiklikult ei taha teada, milles see põhjus seisnes.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas A4 »

Kapten Trumm kirjutas:Peavoolupropaganda suunis antud juhtumil on selge - kõik on korras, midagi pole muuta vaja ja ega saagi. Seda valgust meile eksinud lambukestele nüüd jagataksegi.
Mulle hästi ei müü. Ma ei arva Helme-seeniori kombel, et peaks maha/lahti laskma, aga miskit on siin mäda küll.

A4, väldi naeruvääristamist antud teemadel, jätab konformistliku mulje.
Teema liiga tõsine selleks.
Veelkord – mina käin siin foorumis lällamas oma vabast tahtest ja pole seda kunagi teinud kellegi suuniste järgi. Aga keeruline on selle „venelaste põhjalikuma kontrollimise“ kohta midagi muud kui naeruvääristavat arvata seni, kuni praktiliselt mitte keegi (ok, v.a. Borja, kes naljaga pooleks pakkus mingi punktisüsteemi) ei too ühtegi praktilist näidet või ettepanekut selle kohta, mida see rangem ja põhjalikum kontroll venelaste suhtes endast kujutama peaks ja kuidas selleläbi riske vähendada saaks.

Kuni ma selliseid praktilisi ettepanekuid ei näe, võtan mina seda juttu (vähemalt Helmede poolt) nendele juba tavaks saanud vastutustundetu õõnestamisena, mille eesmärgiks on külvata usaldamatust julgeolekuasutuste, Kaitseväe ja kogu venekeelse elanikkonna suhtes.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kriku »

Borja poolt esitatud lipukeste süsteem on ju põhimõtteliselt sama, mida igal pool ohuhinnangute koostamisel kasutatakse, strateegilisest plaanist alates ning üksikisikutega lõpetades. Konkreetsete lipukeste sõnastuse üle võib vaielda, aga põhimõte on ju õige. Kindlasti kasutatakse midagi sarnast ka praegu KV-laste ja muude tundlikku teavet valdavate isikute suhtes (näiteks: kas on alkohoolik; kas külastab mängupõrguid; kas hullab prostituutidega) ja Borja tahtis sinna lisada lippe päritolu ja kahtlaste idasidemete jaoks. Minu arust ka pole see halb mõte ja see on oluliselt mõistlikum kui Helme loba.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hästi - aga milleks siis kohtuotsust veel varjata/salastada - et ärme ärrita omaenda üldsust liigselt vä :?:
Just. Meie eduraportimeedia tingimustes jääb alati küsimus, et kas varjati tõesti praktilistel kaalutlustel või varjati eduraportite pärast (näiteks Jüri Ratas, kes räägib muulaste piiritust lojaalsusest).
Metsavast ilmselt poleks purki toppida ka andnud, liiga palju inimesi saaks aru, mis toimub ja jutud leviks ikka.

Seda kahtlust muidugi saaks kõige paremini hajutada Kapo ise, avaldades nt aastaraamatus andmed, et mõisteti süüdi xxxx, salastamise põhjenduseks oli...…..
Ja muidugi vähem enesekiitusega eduraporteid suurendab ka kõvasti selle eduraportimeedia enda kredibiilsust, kui seal ikka ilmnevad ka selged (enese)analüüsi tunnused, siis võetaks kõike ka tõsisemalt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Veelkord – mina käin siin foorumis lällamas oma vabast tahtest ja pole seda kunagi teinud kellegi suuniste järgi. Aga keeruline on selle „venelaste põhjalikuma kontrollimise“ kohta midagi muud kui naeruvääristavat arvata seni, kuni praktiliselt mitte keegi (ok, v.a. Borja, kes naljaga pooleks pakkus mingi punktisüsteemi) ei too ühtegi praktilist näidet või ettepanekut selle kohta, mida see rangem ja põhjalikum kontroll venelaste suhtes endast kujutama peaks ja kuidas selleläbi riske vähendada saaks.
Kui rangelt võtta, siis selle "põhjaliku kontrolli" väljatöötamiseks on meil palgal inimesi niie tapab. Meil siin ilmselt puudub lihtsalt pädevus, mis on kõrgem tasemest "naljaga pooleks punktisüsteem".
Kuni ma selliseid praktilisi ettepanekuid ei näe, võtan mina seda juttu (vähemalt Helmede poolt) nendele juba tavaks saanud vastutustundetu õõnestamisena, mille eesmärgiks on külvata usaldamatust julgeolekuasutuste, Kaitseväe ja kogu venekeelse elanikkonna suhtes.
Mina nt pean Helmede lahmimist (ja hiljutist Moskva mõjuagendi tegevust) selgeks jamaks. Et oleks selge. Samas ma pean ka selgeks jamaks arusaama, et "senikaua, kui sa ei paku välja toimivat venelaste kontrollimise (sealjuures kedagi solvamata!) süsteemi, oled õõnestaja ja mõjuagent - sellest ka minu sapine repliik peavoolupropaganda teemal muidu tuli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist