Rahvus ja lojaalsus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas EOD »

Peter[L+] kirjutas:Oli pisut üllatav lugeda järgnevaid kommentaare: http://rus.delfi.ee/sport/talvealad/mez ... 1&no=0&s=1
Mis seal üllatavat - ei taha ju siinsed venekeelsed inimesedki, et neid peetaks pärit olevateks miskist Zakaulkinost või maakeeles nurgatagusest kohast, kus millegagi hakkama ei saada.
Pealegi pole Veerpalu inimene, kes nende elujärge või siinset staatust mingilgi määral mõjutaks. Järelikult "oma poiss" ja temasse suhtumine positiivne. Nagu ka slaavi päritolu sportlastesse, kultuuriinimestesse... suhtumine eestlaste hulgas.
Kui siia tekib mingi arvestatava suurusega tumedanahaliste inimeste kogukond, on ilmselt lõpp üldse kõigil eesti/vene vastuoludel ja koondutakse uue, ühise "vaenlase" vastu. :roll:
Nõukaaja lõpus miskit sarnast juba oli toimumas.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas krizz »

andrus kirjutas:Ma arvan, et kohalikud venelased on üldiselt samasugused nagu meie, eestlased. On nende seas neid, kes armastavad näidata Eesti riiki ebaõnnestununa (nagu ka siin foorumil eestlaste seas - siinkohal nimesid ei nimeta, aga kirjutajate top 2-st peaks neid paar tükki ikka leidma), on patrioote, on selliseid, kes elavad lihtsalt oma elu.
Peldikuseinalt nimega delfi sinu luuludega sobivaid kommentaare ja hääletustulemusi üles noppides sa nende üldise meelsuse kohta järeldusi teha ei saa, sest arvatavasti koguneb sinna kommenteerima marginaalne seltskond (vähemalt sa pole suutnud vastupidist tõestada, nagu ma paari mõttetu numbri kohta käivast küsimusele vastamisest kõrvale hiilimisest järeldan).

Praegu tundub mulle küll, et kas lollusest või teadlikult tegeled väikestviisi vaenu õhutamisega. Mõni nõrgema närvikavaga ja/või rumalam võib siin foorumil peale vastavalt valitud "uudiste" lugemist ühel hetkel röögatada "<üks rahvus (antud kontekstis mitte juudid)> <ühte küttekehasse>" ja saab peale seda endale riikliku repressiivaparaadi kannule.
Jaanalindu pole ka mõtet mängida ja roosades prillides ringi käia. Mis puutub Delfisse ja ka siin http://rus.delfi.ee/daily/estonia/ilves ... 1892&com=1 ära toodud kommentaaridesse ja pandud plussidesse ja miinustesse, siis asi üsna selge. Ma tean, et valdav enamus RusDelfi kommentaaridest kirjutatakse Eesti IP-aadressidelt (selle kindlakstegemine pole suur IT-kunst). Kui neile ei meeldiks oletatava väikse vihase grupi poolt päev-päevalt kirjutatavad vihast nõretavad kommentaarid, siis võiks ju vähemalt klikata ja teatada ebasobivast kommentaarist. Võiks ju ka mõne miinuse panna. Aga seda me ei näe, näeme hoopis vastupidist.

Meenutame Pronksmässu. Kui palju oli siis veelasi, kes oleks hiljem kaasmaalaste tegu tauninud või vabandanud? Mäletan, et kui Drambjan Kaitseministeeriumis tulistas, siis armeenlaste selts võttis kohe sõna, mõistis teo hukka ja lootis, eestlased neid nüüd vihkama ei hakka jne.

Venelastele on elu Eestis liiga lihtsaks tehtud. Igal pool vene keel. Kui ikka kõik reklaamid, riikliud trükised jne teha eesti keelseks, küll siis hakkab tasapisi tulema arusaam, kus riigis elatakse. Venelane saab aru üksnes jõust. Neile tuleb lajatada täiega ja lõpetada igasugune poputamine, mingi Dnestri-äärse ehitamine siia. Seevastu eestimeelsed venelased tuleb jõuliselt eraldada ülejäänud massist, teha neile soodutusi ja igati toetada neid. Tõsta nö püünele.

Muidu tuleks ka lõpetada igasugune Vene telekanalite edastamine Eestis, mis pritsivad nende meeltesse mürki. Isegi Valgevenes ja Leedus on Kremli-meelsed kanalid blokeeritud.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas andrus »

Lemet kirjutas:Nagu ma aru saan, ei jõua andrus kuidagi ära oodata numbrit, palju neist kommentidest on pärit Eestist? Saan ma korrektselt aru?
Pean andrust kurvastama- ei tea. Seda saaks vast Delfi IP aadresside uurimisel teada.
Jah, see number mind tõesti huvitab. Aga kuna me seda ei tea, siis minu arvates ei ole mõistlik delfi loba presenteerida kui eesti venekeelsete (enamuse) arvamust.
Aga nagu ma korduvalt olen kirjutanud, pole ei kommentaaride ega nende positiivsete hinnangute teema üldsegi mitte point. Vaid hoopis nendesinaste kommentaaridele negatiivsete hinnangute puudumine.
Milleks see kommentaaridele keskendumine? Selleks, et neid kommentaare tõsiselt võtta, lükka enne ümber minu seisukoht, et seal kommenteerivad põhiliselt marginaalid. Kommentaaride hindamise objektiivsuses ma kahtlen samuti, kindlasti on seal kellegil soov mõnda kommentaari näha kommenteerimise alguses kommentaaride top-lehel.
Muideks, sama küsimus on mind jäänud vaevama ka siis, kui mõni "natsikütt" on võtnud EV süüdistada. Kõik need valitud rahva pojad-tütred, kellest mõnigi on maailmanimega ja kelle elujärg pole siinses riigis vist teps mitte väga hull, on vait nagu kuldid rukkis. Selmet oma nime all mõnigi rida trükkida ja süüdistus ümber lükata. Aga ei- juutide kohalikud esindajad näikse piiritaguste süüdistustega igati nõus olevat ja pigem lisavad hagu...
Minu arvates on põhjus pigem selles, et tavaline inimene lihtsalt ei taha sellise asjaga ennast siduda - mis kasu emotsionaalse vastastiku süüdistamise sisse sattumisest võiks talle küll olla?
See et kohalikud esindajad lisavad hagu - seda oleks hea pisut argumenteerida. Tühja mulaga umbisikuliste juudi kohalike esindajate kohta võid delfis üles astuda.
Muideks, see, et Delfit käivad lugemas ja kommenteerimas marginaalid, ei saa tõsiseks argumendiks pidada. Sest esiteks vaevalt ka sinul selle jutu tõestuseks otseseid fakte on ja teiseks kõnelevad kaudsed faktid vastupidisest. Kui delfit külastaks marginaalne kogus inimesi, oleks pankrot juba ammu välja kuulutatud.
Ei saanud jälle ilma mulle sõnu suhu panemata hakkama? Kirjutasin selgelt, et "koguneb sinna kommenteerima marginaalne seltskond".
Marginaalsust näitab hästi kommentaaride tase, õigemini selle puudumine.
Viimati muutis andrus, 27 Mär, 2013 10:46, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas andrus »

krizz kirjutas:Ma tean, et valdav enamus RusDelfi kommentaaridest kirjutatakse Eesti IP-aadressidelt (selle kindlakstegemine pole suur IT-kunst).
Räägi meile, kuidas sa seda tead?
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas aest »

Huvitav seltskond on tekkinud kommentaariumitesse viimasel ajal. Kiidavad taevani Valgevenet, mis olla lausa paradiisiks. Huvitav, kes need tegelased olla võivad?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Meie hädaks on pigem objektiivse pildi puudumine SRÜ sisemisest elust. Vaesemalt elavad nad kahtlemata ja sellist vabadust kah pole - aga üsna kindlasti näljapaistetuses inimesed tänaval ei rooma, võimumehed nende turjal raudogadega piitsa vibutades ei sõida ning ohranka pimeduse katte all mustade autodega massiliselt inimesi piinakambrisse kah ei vii.

Usutavasti elu võib Valgevenes olla umbes võrreldav siinsega 80ndate lõpus ja 90ndate alguses.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Noh Savieedikul saab kõvasti pungestamist olema, et saada Tallinna peatänavad sama siledaks kui Moskvas või Minskis :write:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Leo »

Öelge monele slaavlasele, kellega olete äsja tutvunud, et koik teie vanavanemad olid rahvavaenlased ja siis vaadake, mis toimuma hakkab. Saate kiiresti aru, mida inimene tegelikult maailmast ja Eesti ajaloost arvab.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olen tähele pannud aja jooksul, et Eesti venelane, kes käis koolis nõuka ajal, omab ikka väga olematut ettekujutust tegelikult Eesti ajaloost.
Ka repressioonide all mõistetakse ikka 1937. a sündmusi NSVL-s.

Mulle jääb see hala, et hakkame kodakondsust jagama niisama, suht arusaamatuks.
Pigem tuleks tõsiselt kaaluda, kas mittekodanikelt ka võtta KOV valimistel hääleõigus.
Mitte muuta kogu EV populismierakonna ja muulaste peldikuks, mida RK valimisõiguse taoline "euroopalik" laiendamine kaasa toob.
Kaua see jama siin käib, et venelaste ja pensionäride häältega käib õõnestustöö otse pealinnas :twisted:
Ilma valimiskorra muutmiseta ei muutu siin midagi, järgmisel suvel hakkame peatänavate auke telliskividega lappima ning kaks rohelise kujundusega sõltumatut linnakodaniku ajalehte on veel maksumaksja rahaga juurde loodud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas aest »

Ning mitte ainult Eestimaa ajaloost. Mind on alati hämmastanud, kui nigelad on siinsete venelaste teadmised ka Venemaa ajaloost.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas andrus »

aest kirjutas:Ning mitte ainult Eestimaa ajaloost. Mind on alati hämmastanud, kui nigelad on siinsete venelaste teadmised ka Venemaa ajaloost.
Aest, kas äkki oleksid nii hea ja kirjutaksid siia foorumile mõne pikema ja põhjalikuma militaarajalooteemalise postituse praegu domineerivate ühelauseliste repliikide kõrvale.
See hajutaks minu kindlasti alusetud kahtlused, et sa ise pole ajaloos pädev :)
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Lemet »

andrus kirjutas:Tühja mulaga umbisikuliste juudi kohalike esindajate kohta võid delfis üles astuda.
Meenutame siis kasvõi kohaliku juudikogukonna nõuet ajaloomuuseumist näituse mahavõtmiseks, Viljandi linna vene vägedest puhastamise aastapäeva taunimist, Eestis 20 000 juudi hukkamise tunnistamise nõudmist. Ainus, kes oli nõus saksa vormis sõdinute mälestusmärgile pärga panema, oli kahetuhandete alguses kogukonna eesotsas olnud Sundelevitš.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas manjabes »

corvus kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Noh Savieedikul saab kõvasti pungestamist olema, et saada Tallinna peatänavad sama siledaks kui Moskvas või Minskis :write:
Moskva peatänavad ei ole siledad. Põhimõtteliselt vast ainult üks või kaks trassi pretendeeriksid sellisele definitsioonile... Üks mis viib Putini residentsi ja teine mis viib Medvedevi omasse. Minsk on sellesmõttes kordades "ilusam".
Ühesõnaga, halloo! Sai just vähem kui kuu aega tagasi nimetatud linnas ringi vuratud. Heakene küll, peegelsiledaid teid seal ei olnud, aga selline seasongermaa, nagu ühe innovatiivse ja kõigile kangesti meeldida tahtva balti riigi pealinnas, oli seal (peatänavatel) küll tundmata. Ka nood kõrvaltänavad, mida mul oli au väisata, olid pea kõik märksa paremas korras kui eelpoolmainitud väikeriigi magistraalid.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas andrus »

Lemet kirjutas:
andrus kirjutas:Tühja mulaga umbisikuliste juudi kohalike esindajate kohta võid delfis üles astuda.
Meenutame siis kasvõi kohaliku juudikogukonna nõuet ajaloomuuseumist näituse mahavõtmiseks, Viljandi linna vene vägedest puhastamise aastapäeva taunimist, Eestis 20 000 juudi hukkamise tunnistamise nõudmist. Ainus, kes oli nõus saksa vormis sõdinute mälestusmärgile pärga panema, oli kahetuhandete alguses kogukonna eesotsas olnud Sundelevitš.
Tuletame meelde, et esialgne väide oli:
Muideks, sama küsimus on mind jäänud vaevama ka siis, kui mõni "natsikütt" on võtnud EV süüdistada. Kõik need valitud rahva pojad-tütred, kellest mõnigi on maailmanimega ja kelle elujärg pole siinses riigis vist teps mitte väga hull, on vait nagu kuldid rukkis. Selmet oma nime all mõnigi rida trükkida ja süüdistus ümber lükata. Aga ei- juutide kohalikud esindajad näikse piiritaguste süüdistustega igati nõus olevat ja pigem lisavad hagu...
Ehk siis hoopis midagi muud, kui oma järgmises kommentaaris väidad. Endal ei ole imelik niiviisi keerutada?
Ma ei hakka nende uute jampsimiste kohta viiteid küsimagi, vastuste asemel tuleb arvatavasti järgmine fantaasia.

Kui sa vaenu õhutamise asemel püüaksid objektiivne olla, siis oleksid ehk ise selle päevalehe 2003.a. nupukese üles leidnud, kus juudi kogukonna esinaine pole rahul "natsiküti" töömeetoditega: http://www.epl.ee/news/eesti/juudi-kogu ... d=50945244 ja neid artikleid on teisigi.

ps.
ja kui tohib küsida, miks see jutt äkki juudikogukonna peale läks?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti venelaste suhtumine Eestisse ja eestlastesse.

Postitus Postitas Lemet »

Minu süü, oleksin pidanud kolme punkti asemel mõtte lõpuni kirjutama Nagu see mõeldud oli. Midagi sellist
Aga ei- juutide kohalikud esindajad näikse piiritaguste süüdistustega igati nõus olevat ja pigem lisavad hagu igal sobival ja mittesobival juhul oma märtrioreooli rõhutamisega.
Ma ei hakka nende uute jampsimiste kohta viiteid küsimagi, vastuste asemel tuleb arvatavasti järgmine fantaasia.
Nii ettearvatav...Peale Delfi on meil ju ka soliidsemaid uudisteedastajaid, aeg-ajalt võiks ju mõnd väisata, et veidigi eluga kursis olla, kaks kolmest on ju suht värsked asjad ja ühega võiks juba ainuüksi erialaselt kursis olla...
Eesti Juudi Kogukond peab äärmiselt ebaeetiliseks ja natslikku kurjategijat ülistavaks mõnesid Eesti Ajaloomuuseumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi muuseumi väljapanekuid.
http://uudised.err.ee/?06232084
Eesti Juudi Kogukond väljendab arusaamatust ja nördimust reedeks Viljandisse planeeritud ürituse üle, mis on pühendatud Saksamaa vägede sisenemisele linna 1941. aastal.
http://www.sakala.ajaleht.ee/492220/juu ... usuritust/
Eesti juudi kogukonna juhi sõnul hukati Eestis siiski 20 000 juuti, mitte 10 000, nagu pakkus Max Jakobsoni juhitud inimsusevastaste kuritegude komisjon.
http://uudised.err.ee/index.php?0543465
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 16 külalist