Parvlaev "Estonia" hukkumine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas denis23 »

Kuna relvavedu teema on jätkuvalt populaarne siis jätaks seda siia.

http://www.valitsus.ee/brf/doc.php?33229

HEA NÄIDE SELLEST KUIDAS ON VÕIMALIK ASTUDA S..TA, VALETADA, HÄVITADA ASJATÕENDID NING MÕJUTADA TUNNISTAJAD, NAERUVÄÄRISTADA TEISIMÕTLEJAD NING MÕJUTADA ÜHISKONNAARVAMUST. NING SEDA KÕIK N.Ö. DEMOKRAATILISES RIIGIS

Nojah...võib olla asi on veidi ülepingutatud kuid mina olen isiklikult veidi sokis...ja need inimesed süüdistavad Putinit selles et ta lasi Moskvas korterelamud õhku :lol:

Mäletan, et enne seda kui kõik juhtus olime meie Eesti Merehariduskesuse merepraktikal Põhja-Atlantikas. Ma lugesin Estonia hukuraporti kus räägiti ilmastikutingimusest ning ei saanud aru. Seal oli mingist kohutavast tormist, aga tegelikult tingimused olid suhteliselt tavalised balti mere jaoks sellel aastaperioodil. ja tõde selgumiseks on vaja kümneid aastaid...
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Just tänu sellele,et demokraatlikus riigis elame teame niigi palju nagu teame.Selles riigis kust tulime poleks rahvas midagi teadnud ja kes tõde oleks kuulutanud oleks hullumajas olnud. Pole see Putin nii pühak midagi,et jälle kellelegi tundub,et venelaste juhile liiga on tehtud. Mis puudutab Estoniat siis jah hämamist on seal palju.Samas arvan,et just demokraatlikule riigile tänu,tuleb tõde kord päevavalgele.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Poiste tase on hämmastav - Mässi juhitud komisjon ei teadnud sedagi, et vrakki katma hakati ja sellest ka see paanika liivahunniku üle põhjas. Millest me veel räägime? Vaevalt, et komisjon numbriga n+1 ka oluliselt targem oleks. Minu tagasihoidlik arvamus on, et meil on piisavalt vähe pädevaid inimesi selle asja arutamiseks. See foorum ei ole üldjuhul koht, kus sellest juhtunud õnnetusest ja sellega kaasnenud salastamisest rääkida. Pole lihtsalt mõtet. Igaühel oma tõde selle juhtumi kohta.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Kortermajade lõhkamine lõppes, kui valvsad elanikud said kätte FSB vennikesed, kes parasjagu heksogeenikotte Ziguli05-st maja keldrisse tassisid keset ööd.
Ja mõni räägib siin, et seda idariiki saab usaldada...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Soobel kirjutas:Kortermajade lõhkamine lõppes, kui valvsad elanikud said kätte FSB vennikesed, kes parasjagu heksogeenikotte Ziguli05-st maja keldrisse tassisid keset ööd.
Ja mõni räägib siin, et seda idariiki saab usaldada...
Selle kohta öeldakse kohe: dokumentaalselt saad tõestada? Ei saa. Keegi ei saa. Ja nii selgubki, et elanikud said kätte suhkrut ladustavad töölised.
Sama tendents ka laevaõnnetusega. Vähemalt pole enam aeg, kus tunnistajad kaovad. Hea seegi.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Täpsemalt vist pidas miilits kinni suhkrut vedavad töölised, kes minema lasti, kui nad FSB tõendeid näitasid. Parandage mind kui eksin.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ausalt öeldes ei tea...nii kui nii usu/ei usu teema. keegi tahab ja usub seda, keegi ei taha ning ei usu. mina näiteks ei usu..

seoses estooniaga meenub üks jutt 90 ndate algusest. mina noor merehariduskeskuse kadett eksamil laeva komandosillal kuskil põhjamerel.

venelastest старпом kepib ajusid päästepaadi vettelaskmise kupatuse kinemaatikast umbes nii et "объясните мне denis23 за счет чего эта х....ня обеспечивает компенсирующий момент всей большой х...ни и шлюпка вываливатеся за борт"
ühe sõnaga mina ei tea midagi - vaatan teda kurvade silmadega umbes nii et üritan natukene kaastunnet äratada.

Tundub et mul peaaegu õnnestus ning vist saan arvestuse.
Aga siis selja taga lähenes ootamatult meie üks tore EMH esindaja ning lisas repliiki "им ето нйее наадаа - они пуудут плаффат на лаайнерах"
See oli viist viimane piisk ning saingi "teisele ringile" saadetud.
P.S. estonia katastroofi ajal tuul oli 15 m/sek ning lained 2.5 m. See kui mina ei eksi vastab laias laastus "värske ilmale" ning "kerge stormi" piirile. Suurem mida mina olen isiklikult mõõtnud komandosilla tiival oli 48 m/sek. käisin veel kolm korda (totalitaarse ühiskonna pärand, pole midagi parata)
seista oli raske. laineid pole mõõtnud, küll komandosillani jõudsid (kõrgus umbes 15 m.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

1994 polnud siin riiki, vaid postkommunistlik segadus.

Et nüüd uuritakse, on arenenud riigi tunnus.

Denis'ile küsimus, kuna ta kiidab naabreid

1. Kuidas edeneb Kurski katastroofi uurimine ja millal avaldatakse tulemused (õnnetusest möödas 6 aastat ja laev on neli aastat juba kaldal uurijatele uurida olnud)
2. Millal karistatakse neid, kes lasid 20 meest ära uppuda, et "sõjasaladus" välja ei tule?
3. Millal lõpeb uurimine Beslani pantvangide hukkumise asjus?
4. Millal lõpeb uurimine, kes käskis Moskva teatris sadu inimesi ära mürgitada gaasiga 2002 sügisel?

Ära enne edasi kritiseeri, kui need küsimused ammendavalt vastatud on :!:

Ilma kohta ära aja suitsu, õnnetuse järgsel hommikul oli Tallinna lahel 20-25 m/sek ja puud olid lookas.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Küsiks veel ,et miks on endiselt töös Venemaal Sõduriemade Komitee?
Kuidas arvestab armee juhtkond eelnimetatud komitee nõudmiste ja päringutega? Kas on neid üldse kuulda võetud?
Kui palju on Vene armees sääraseid võikaid juhtumeid nagu hiljuti meediasse läbi imbus? (Dedovshtchina siiani peatamata arengu tagajärjel peksti poiss poolsurnuks ,mille tõttu olid kirurgid sunnitud amputeerima kutil jäsemeid ja genitaalid).
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

vaata Trumm, sinu püstitatud küsimustele vastan järgnevalt:

mis puudutab tuule tugevust siis ole kena uuri raporti ning päästeoperatsiooni käigu. vaata ka videot päästetöödest. see "torm" mis seal oli on selle perioodi Balti mere tavaline seisund. Edasi sinu küsimustele vastades;
minule vabandust väljendi eest peaaegu po.....uj sellest:
- Kuidas edeneb Kurski katastroofi uurimine ja millal avaldatakse tulemused
- Millal karistatakse neid, kes lasid 20 meest ära uppuda, et "sõjasaladus" välja ei tule
- Millal lõpeb uurimine Beslani pantvangide hukkumise asjus
- Millal lõpeb uurimine, kes käskis Moskva teatris sadu inimesi ära mürgitada gaasiga 2002 sügisel

Mina juhtumisi elan Eestis ning selle tõttu Estonia juhtum puudutab mind (juhtumise ajaks puudutas eriti) mõnevõrra rohkem kui kõik need juhtumid kokku, kusjuures panen sulle tähele et neis kokku on hukkunud ka poole vähem inimesi kui selle topicu teemaks olevaks tragöödias. Venemaa on Eestist ca 100 korda suurem ning see on sorry teine tsivilisatsioon. Ning ausalt öeldes arvestades seda suuruse vahe ma arvan et igasuguste vandenõude ning luukerede uusima ajaloo kontsentratsioon vs riigi suurus meil on oluliselt suurem.
Aga siiski ma vastan paari sinu küsimustele:
1. Allveelaeva Kursk hukkumise uurimine on lõpenud. Hukkumise põhjuseks on enda torpeedi plahvatus allveelaeva esiosas. Ilmselt
2. Küsimusest ei saa aru. Kui jutt on Kurski 9-jaos olnud meestest siis päästelaevade kohalejõudmisel olid need juba surnud. Sama hästi võiks nõuda Estonia "õhumullides" ellu jäänud inimeste päästmist.

Vabandust, minul on üks võrdlus.

Sündmus 1.
Totalitaarses riigis hukkub salajane sõjalaev. Surma saab 112 inimest. Laev asub 120 m. sügavusel ning kaalub 25 000 tonni.

Sündmus 2.
Demokraatilises riigis hukkub reisilaev. Surma saab 900 inimest. Laev asub 60. sügavusel ning kaalub 15 000 tonni.

Mis teeb totalitaarne ning ebademokraatlik riik? See kutsub kohale rahvusvahelise konsortsiumi ning tõstab laeva ülesse. Peale seda paneb laeva kuivale ning uurib iga poldi. Operatsiooni tehakse sisuliselt otseetris. Tulemuseks on põhjus leitud ning lokaliseeritud. Kõik kehad on maetud inimeste moodi.Selle järel laeva utiliseeritakse.

Mis teeb demokraatiline riik. Demokraatiline riik pakub aluse liivaga katmist, selle järel asub asjatõendite varjamisele ning hävitamisele, ilmselt ka tunnistajate mõjutamisele ning kõrlvaldamisele ning ka 12 aasta järel meie ei tea mis seal juhtus..laev koos 900 kehaga asub siiani merepõhjal nii nagu ka ilmselt selle hukkumise põhjus.

Hakkame vaidlema edasi?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kurski üles tõstmise põhjus ei ole mitte meeletu soov avaldada tõde, vaid varjata enda saladusi. Objektiivse uurimise ja hukkunute omaste soovidega pole sellel vähimatki pistmist.

Seda eriti arvestades USA võimet tõsta üles kilomeetrite sügavuselt üles alluveelaevu.

Veidral kombel olid aga valitsuse kontrollitavad telekanalid need, kes avaldasid vandenõuteooriad USA alleveelaevadest, kokkupõrkest ja torpeedodega üksteisel tulistamisest.

Et laev uppus sisemuses toimunud plahvatusest, on isegi allveekaadreid vaatavale võhikule selge. Ka on totakas jutt, et akustiline torpeedo tabab allvelaeva keset nina.

Ilma Kurskita oleks eelmine aasta Kamtsatkal jäetud 7 meest rahulikult merepõhja surema, kuna avalikkus nõudis tegusid, siis kutsuti inglased appi. Varjati aga oma 50 aastat vanu "ülisalajasi" antenne.

Kurski uppumise põhjuseid polnud kuskilt kaugelt vaja otsida ja selleks ei olnud ka vaja allveelaeva välja tõsta, selleks on robotkaamerad ja muud asjad olemas. Põhjus oli vesinikülihapend torpeedokütusena, mis oli 60ndate alguses kaks lääne laeva uputanud ja mida ei kasutatud aastakümneid enam muljal peale N Liidu.

Laeva väljatõstmisel pole uurimise ja demokraatiaga Kurski puhul mingit seost. Põhjus on sõjasaladuste varjamine, iseasi, kas seal midagi varjata oli (arvestades ameeriklaste allveelaevade taset), kuid külm sõda elab sealsetes admiralides edasi ja neetud spioonide eest oli vaja asi ära peita.

Selliseid juhtumeid on palju, kus reisilaev jääbki põhja, sest kirjutamata mereseadus ei luba hukkunute rahu häirida.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

see on järjekordne monutamine.

Jah, paksud vene kindralid hakkasid rääkima vastase allveelaevast ning see on neile tüüpiline. Anna andeks Trumm, ka Eestis ei ole keegi rääkinud sellest et suures osas Estonia huku on põhjustanud ebaproffessionaalsus, pohhuism ning ahnus vaid mõeldi lugu sellest kuidas 15 msek tuul ning 2.5 m. lained lasid põhja 15 000 t. reisilaeva koos 900 inimestega. ning kui Estonia hukk oleks võimalik vaenlase kaelale riputada siis see oleks ka kindlasti tehtud. Kahjuks aga ei olnud.
Fakt 1. Kursk on tõstetud. Meremehed maetud. Videomaterjalid on avalikud. Põhjus leitud.
Fakt 2. Batiskaaf on tõstetud. Meremehed elus. Videoaterjalid on avalikud. Põhjus leitud
Fakt 3. Estonia on merepõhjas. Hukunud on siiani sees. Videomaterjalid on salastatud. Põhjus teadmata

Kusjuures kui reisilaev Admiral Nahhimov põrkas balkeriga Mustal merel siis sama moodi tõsteti kõike keda oli võimalik ülespoole. Aasta oli alles 1986..
Rohkem pole siin midagi rääkida. Jah, võib siin otsida erinevad põhjused ning mängida varjudega. Aga faktid räägivad enda eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mille alusel sa Denis väidad, et tuul oli laevahuku ajal hukkumiskohas 15 m/sek ja laine 2,5 meetrit? Olid ise merel, on sul mõni sünoptiline kaart või räägid niisama? Kas sa arvad või sa tead?

Kui sa tead, siis palun tõendid jutu kinnituseks.

Kui sa arvad, siis ära esita seda kui fakti, vaid kirjuta, et "ma arvan"

Mina olin järgmise päeva varahommikul Koplis ja tuul oli Sõle tänaval trolliliinid öösi alla ajanud ning mere ääres oli raske sirgelt liikuda, mis vastab üsna hästi 25m/sek tuule kiirusele. Tuul vaibus alles õhtuks (järgmise päeva).

Sa esined siin väga karmide avaldustega ja sooviks teada, kas sa omad mingeid fakte või seletad niisama?

Mis puudutab avaldatud aruandeid, siis pole seal nagu kuskil kirjas, et oleks tõendeid muu laevahuku põhjuse kohta, vaid et olemasoleva stsenaariumi mõned asjad on nõrgalt tõendatud.

Ilmselt kahe 20-aastase vindise tunnistaja jutt ei ole adekvaatne tõend, et selle alusel laevahuku põhjuseid määrata.

Fakt on see, et visiir oli laevast põhjas eraldi ning seda on kõik telekas videolindilt näinud.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

tean, Trumm, tean siin on uurimiskomisjoni andmed

http://www.onnettomuustutkinta.fi/eston ... t05.html#4


Keskmine (mean) tuul kell 23.00 13-17 m/sek
Keskmine tuul 02.00 12-20 m/sek

Lainete maks kõrgus 4 m (ok, siin pole vahet kas 4 või 2.5 tegemist on 15 000 tonnise laevaga)

Iga normaalne inimene ütleb et see on täiesti tavaline ilm Balti merel selle perioodil. Estonia oli sadu kordi satunud ka raskemate tingimustesse.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Denis võib isegi õigesti asja seletada.
Mu plika oli Palanga Queeniga Läänemerel sel ööl teel Saksast Tallinnasse. Kui pauk käis võisid nad olla umbes Gotlandi saare kohal.
Palanga Queen oli tunduvalt väiksem laev kui Estonia. Ta oli ka Estoniaga sõitnud/seal töötanud ja torme üle elanud. Loksutas kõvasti vähem kui Queeniga.

Estonia: Gross tonnage 11496 ,peamasinad 4x3200 kW=12800 kW
Palanga Queen: Gross tonnage 9902,99 ,peamasinad 2x5884 kW=11768 kW
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline