Parvlaev "Estonia" hukkumine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Juukselõige oli ka Pihtil sarnane, aga minu arust on näpolaan, nina ja suu ka sarnased. Piht oli fotode järgi veidi laiema näoga.

Ma ei väida, et just see isik on kaadris - kuid vanu fotosid sirvides võib peale Pihti leida teisigi, kes sobiks, ja pareminigi. Väited, et pääsenute hulgas fotografeeriti Pihti, tuginevad samamoodi kellelgi fotode sirvimisel tekkinud muljele.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Manurhin »

Lõug on ju täiesti erinev. Mehel sinises on see lohuga, väidetaval Pihtil aga vastupidi, keskel väikese kühmuga.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Ghostship
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Ghostship »

Seal oletatavas Veidede videos on taustal septembri lõpu kohta väga heleroheline botaanika. Samas midagi kindlat selle pealt ka järeldada ei saa, võib olla lihtsalt keegi digitaliseerimise käigus keeras värve üle. Ka haiglaraami peal oleval katte serval on lausa silmatorkavalt ereroheline triip.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Ei tea, ülemisel pildil on ka lõua peal mingi kahtlane pikisuunaline vari. Eks see kõik ole üks udukogudest udutamine.
Walter2
Liige
Postitusi: 4010
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Walter2 »

Miks oli vaja siis sellest saksa uudistelõigust kaadrid oletatavast Pihtist välja lõigata kui tegu ei olnud Pihtiga?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Ei tea, mida sealt üldse lõigati. Pole näinud, ei oska öelda.
bonistik
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Okt, 2020 13:27
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas bonistik »

Saksamaal elades võtsin muide paari aasta eest huvi pärast ühendust ZDFiga ja palusin digitaliseeritud koopiaid nendest uudistesaadetest, kust väidetavalt Pihti oldi nähtud. Saksamaa avalik-õiguslikul kanalil ZDF oli nimelt käsil laialdane projekt, mille raames digitaliseeriti spetsiaalsetes saatearhiivi hoidlates "saksa täpsusega" aastakümnete jooksul talletatud videolinte. Huvilistele pakuti ka teenusena võimalust tellida digitaalkoopiaid konkreetsetest saadetest.

Esimeses vastuses pakutigi lahkelt välja nimekiri selle päeva mõnedest võimalikest saadetest koos kellaaja, pikkuse ja hinnakirjaga:

Pilt

Kui tellimuse vormistamiseks läks, tuli aga välja, et mingisuguse eksituse tõttu kahjuks pole selle päeva hommiku- ja lõunapoolsetest saadetest siiski „kopeeritavat materjali” saadaval:

Wir möchten Sie um Entschuldigung bitten, da uns leider bei der Beantwortung Ihrer Anfrage ein Fehler unterlaufen ist. Aufgrund der Einsicht in das Material müssen wir Ihnen leider mitteilen, dass wir Ihnen die „Heute“-Sendungen und das „Mittagsmagazin“ vom 28.09.1994 nicht zur Verfügung stellen können, da uns kein kopierfähiges Ausgangsmaterial zur Verfügung steht.

Saadaval oli ainult õhtune erisaade „Die Fährkatastrophe”, kus laevanduseksperdid stuudios pakkusid juhtunu kohta oma analüüsi.

Kes tahab, võib ise järele proovida, meiliaadress oli programmservice(ät)zdf-service.de
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Fucs »

kana tagumik kirjutas:Õed Veided tõepoolest päästeti, tuleb välja, soomest on leitud videoklipp, kuidas nad kiirabiautost maha astusid, kuhu kadusid, ongi seega küsimus.

(maksuvaba) https://sobranna.postimees.ee/7351852/l ... 1595271886

Kust see veendumus, et need just õed Veided on?
Laevalt pääses vähemalt seitseteist nooremat (25 +/-7 vanuses) naisterahvast.
Osad saab teatud vigastuste tõttu (nt. jalaluumurd vms) sealt välja arvata (ei saaks omal jalal kiirabiautost välja jalutada).
Ei viitsi kogu seda nimekirja ükshaaval läbi käia, vigastusi või seda uurida, kes neist oleks saanud koos ühes kiirabimasinas olla...
Ma olen seda videokaadrit juba varemalt kusagil näinud, mingis pikemas kokkulõigatud Estonia huku dokumentaalis... ei ole aega hakata läbi lappama kümneid tunde teemakohast videomaterjali, et välja otsida. Seega see videoklipp on "leitud" juba ammu ja pole esimest korda presenteeritud seal.
Teades, kuidas Veidede vanemad oma tütreid taga otsisid, sest olid veendunud nende pääsemises, on raske uskuda, et see videoklipp nende silme-eest siiani pole läbi käinud ja nad oma tütreid seal ära poleks tundnud.

Sama sündmus teise nurga alt on nt. selles videos siin:
0:06-0:11
https://youtu.be/_19bbMoM1q0?t=6
Filmijaks kaameramees, kes paistab FB/Sõbrannapostimees "Veidede" videos kiirabiautost paremal Soome politseiniku parema õla tagant.

Lisaks on teada, et üks õdedest oli tantsutrup "Pantera" aegadel 90-ndatel juba lühikeste juustega ja teine pikkade juustega.
Pilt
J.Nicholson
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept, 2020 21:29
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas J.Nicholson »

Selle nn. Pihti pildi võiks saata neile tegelintskitele ,kes Valgevene rahutuste ajal OMONi mehed maskide tagant ära suutsid tunda/tuvastada.Võiks proovida,kui kellelgi on kontakte....
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas kana tagumik »

Läksin paraveebi vaatama seda estoonia teemat ja seal on detektiivid kaugemale jõudud, kiirabist väljuvad tüdrukud Turkus ja tegemist olevat Marge Rulli ja lätlanna Gundega Kampusega. (jaa, mõlemad päästetutena kirjas).

Vähemalt esimene on eeldatavalt kättesaadav (eestlane ikkagi), saaks taustad selgeks, kui soostuks rääkima.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

bluefox
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Apr, 2015 9:46
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas bluefox »

Marge Rull FBs just kirjutab ise, et:
"Need tüdrukud ei ole Hanka ja Hanneli Veide.
Esimene neist olen mina ja teine minuga koos pääsenud Läti tüdruk."
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas mart2 »

bluefox kirjutas:Marge Rull FBs just kirjutab ise, et:
"Need tüdrukud ei ole Hanka ja Hanneli Veide.
Esimene neist olen mina ja teine minuga koos pääsenud Läti tüdruk."
Kui mingi teoreetik ütleb, et Veided, siis pole Rullil siin midagi sõna võtta.
Diivanilt näeb paremini ning usk on olulisem kui fakt! :wall:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas kana tagumik »

Samas on Rull oma pikemas postis veendunud, et õed Veided "kindlasti pääsesid" . No mine sa võta nüüd kinni ,eksole.

Viide ka: https://elu24.postimees.ee/7352422/esto ... -olen-mina

Kriku
praks
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 29 Juun, 2014 18:26
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas praks »

Kriku kirjutas:Mis Pihti puutub, siis suur osa niiöelda päästetud Pihti kaadritest on nii udused, et seal võib ükskõik kes olla. Ühe tuntuma pildi jaoks (ülal) hea kandidaat on minu arvates härra sinises (all):

Pilt

Pilt

Kes ta on, pole au teada.


Mõlemal pildil Jüri Vask. 28.09, 22:00 oli intervjuu Kanal 2 saates: Estonia: Õnnetus või kuritegu? "Otse Eloga" erisaade. https://www.teliatv.ee/#/saade/26934305, 34.50 min.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist