Siemens Venemaal

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Siemens Venemaal

Postitus Postitas olavsu1 »

Sapsan rong on Siemens ja see valmib 100% venemaal. Kuna Siemens tassis kogu rongi tootmise (palju muudki tootmist) venemaale 56°57'49.61"N 60°32'27.98"E. see kompleks seal on kõik Siemens nüüd.

ühe suurema sõjatehnika näituse avastasin sealt: 56°57'41.35"N 60°35'0.81"E
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kilo Tango »

olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 2:19 Sapsan rong on Siemens ja see valmib 100% venemaal. ...
Rongi kooste võib ju Venemaal olla, aga seda 100% ei usu ma mitte mingil juhul. See eeldab, et püsti oleks pandud ka väga spetsiifilist jõuelektroonikat tootev tehas, mis oleks täisabsurd, kuna sellised tehased toodavad elemente massiliselt, aga rongid vajavad üksikuid elemente.
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas olavsu1 »

Kilo Tango kirjutas: 21 Nov, 2022 9:18
olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 2:19 Sapsan rong on Siemens ja see valmib 100% venemaal. ...
Rongi kooste võib ju Venemaal olla, aga seda 100% ei usu ma mitte mingil juhul. See eeldab, et püsti oleks pandud ka väga spetsiifilist jõuelektroonikat tootev tehas, mis oleks täisabsurd, kuna sellised tehased toodavad elemente massiliselt, aga rongid vajavad üksikuid elemente.
Siemens oli ja on väga võimekas ettevõtmine ja (jõu)elektroonoka osakond oli neil täiesti olemas. Kuna nad olid väga kitsid palka maksma siis nad vedasid kogu tootmise venemaale. Siemensi euroopas asunud tehaseruumides majutatakse praegu pagulasi.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kilo Tango »

olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 10:48 ...

Siemens oli ja on väga võimekas ettevõtmine ja (jõu)elektroonoka osakond oli neil täiesti olemas. Kuna nad olid väga kitsid palka maksma siis nad vedasid kogu tootmise venemaale. Siemensi euroopas asunud tehaseruumides majutatakse praegu pagulasi.
Jõuelektroonikat ei saa toota isolatsioonis. Kui komponente ja toormeid sisse ei tule, siis see tootmine seisab. Maailmaturul ei ole Siemens jõuelektroonika osas ka eriline tegija. Vähemalt kusagile toppidesse ta ei jõua. Mis nende tegelik võimekus on, ei tea.

Suuremate tootjate nimekiri:
ABB Group
Fuji Electric Co
Infineon Technologies AG
Microsemi Corporation
Mitsubishi
Renesas Electronics Corporation
Rockwell Automation
STMicroelectronics
Texas Instruments Incorporated
Toshiba Corporation
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas olavsu1 »

Kilo Tango kirjutas: 21 Nov, 2022 11:00
olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 10:48 ...

Siemens oli ja on väga võimekas ettevõtmine ja (jõu)elektroonoka osakond oli neil täiesti olemas. Kuna nad olid väga kitsid palka maksma siis nad vedasid kogu tootmise venemaale. Siemensi euroopas asunud tehaseruumides majutatakse praegu pagulasi.
Jõuelektroonikat ei saa toota isolatsioonis. Kui komponente ja toormeid sisse ei tule, siis see tootmine seisab. Maailmaturul ei ole Siemens jõuelektroonika osas ka eriline tegija. Vähemalt kusagile toppidesse ta ei jõua. Mis nende tegelik võimekus on, ei tea.
Oh issand. Siemens teeb neid komponente vaid ISE ENDALE, ISE ENDA TOODETE JAOKS. Ei peagi kuhugi toppi jõudma, see pole eesmärk. Eesmärk on et ettevõte ei sõltu kellestki teisest. Ainult maake ei kaevanda nad ise (vist).
See on jama kui sõltutakse kellestki teisest ja see keegi teine saab sellekaudu äri õhku lasta.

Nii palju kui on õnnestunud vilksamisi Siemensi ronge seestpoolt näha, siis mitte ühtegi vidinat väljaspoolt Siemensit silm nägema ei sattunud.


/*venelaste korda saadetud genotsiid on eestlast päris korralikult hävitanud. Pätsu aegne eestlane selline, ei olnud nagu praegused mökud, individualistid mitteminuaiataha inimesed.*/
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kilo Tango »

olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 12:09 ...

Oh issand. Siemens teeb neid komponentevaid ISE ENDALE, ISE ENDA TOODETE JAOKS. Ei peagi kuhugi toppi jõudma, see pole eesmärk. Eesmärk on et ettevõte ei sõltu kellestki teisest. Ainult maake ei kaevanda nad ise (vist).
See on jama kui sõltutakse kellestki teisest ja see keegi teine saab sellekaudu äri õhku lasta.

Nii palju kui on õnnestunud vilksamisi Siemensi ronge seestpoolt näha, siis mitte ühtegi vidinat väljaspoolt Siemensit silm nägema ei sattunud.

...
Isegi Euroopa suurimad tootjad Infineon ja STM Electronics ei tee kõike ise. Ma kahtlustan, et sul pole udust aimugi, mismoodi selliste asjade tootmine tegelikult toimub ja kui palju ollakse sõltuvuses kõiksugu erinevatest tarneahelatest alates erinevatest ülipuhastest algmaterjalidest kuni tarkvarani välja. Valdav osa tootjatest ei tee selliseid asju ise. Siemens võib olla pakendaja ja panna sinna oma logo peale. Aga ma ei tahaks hästi uskuda, et selliste pisikeste mahtude jaoks, mida rongid tarvitavad, pannakse jõuelektroonika täistootmine püsti. Parimal juhul koosteliin, aga mitte mingil juhul täistootmine. Selle jaoks, et viimane toimiks, peab olema tagatud kogu tarneaehela veatu toimimine. See on praeguste sanktsioonide tingimustes pehmelt öeldes küsitav.
Kasutaja avatar
Targutis
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 07 Aug, 2022 8:18
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Targutis »

Nii palju kui on õnnestunud vilksamisi Siemensi ronge seestpoolt näha, siis mitte ühtegi vidinat väljaspoolt Siemensit silm nägema ei sattunud
Täiesti õige. Ainult üksi neist vidinaist pole Siemensi enda algusest lõpuni toodetud.

Olles ise sees olnud allhanketootmises, võin oma kaks kopsi õuele visata:
Nn. contract manufacturingi on mitut liiki. Esimene variant on selline, kus mitmed allhankijad toodavad omalt poolt teatud komponendi/sõlme ning saadavad selle tellijale. Tellija omakorda võtab vaevaks siis lõpp-kooste, testmise ja muu sellise. Teise liigina on "tootja" pelgalt kaubamärgi turustaja ning tegelikkuses toodetakse kõik algusest lõpuni allhankes valmis. Sellega muidugi võtab kaubamärgi omanik suurema riski mitmes aspektis. Kasvõi näiteks kvaliteedijamade osas.

Siemensi puhul (ja mitte ainult, vaid kõikide suurte tegijate, ABB, GE jne) on kasutusel kindlalt variant nr.1, kus viimane "kokkukeetmine" tehakse ise, testitakse ning jooksutatakse läbi oma kvaliteedikontrollist. Aga komponendid/alamsõlmed tulevad kõik kuskilt mujalt.
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas olavsu1 »

Kilo Tango, ma siiralt kahetsen, et sa ei istunud mul kõrval kui ma putty kaudu fujitsu mainframesse (mida nad alles ülespanid) sisse marssisin. ega saanud sealt kaudu seda haridust, mida mulle lahkelt anti. Sessiooni korrata ei ole võimalik, sest nad ütlesid et panevad tolle mulgu kinni mille kaudu ma sisenesin, kogematta olevat too lahti jäänud.
Sa ei vaidleks mulle vasta nagu sa praegu teed. Oma koduturu toodete tarbeks teevad nad kõik vidinad ise. Maale võib tuua vaid maake.
Erandiks on vaid teistes riikides tootedavad, kolmandatesse riikidesse müüdavad tooted. Neid võib toota nagu mosaiiki iga tükk ise hankijalt, aga need tükid ja tooted ei või sattuda müüki nende koduturule. Kui satuvad on keegi kuskil teinud kuriteo.

Siemensi suhtumine oli samasugune, oma toodete kõik jupid ja tööriistadki nende tegemiseks teeb ise.

usa ja eu jäävad siinkohal mängust välja.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kilo Tango »

olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 13:54 ...
Sa ei vaidleks mulle vasta nagu sa praegu teed. Oma koduturu toodete tarbeks teevad nad kõik vidinad ise. Maale võib tuua vaid maake.
Erandiks on vaid teistes riikides tootedavad, kolmandatesse riikidesse müüdavad tooted. Neid võib toota nagu mosaiiki iga tükk ise hankijalt, aga need tükid ja tooted ei või sattuda müüki nende koduturule. Kui satuvad on keegi kuskil teinud kuriteo.

Siemensi suhtumine oli samasugune, oma toodete kõik jupid ja tööriistadki nende tegemiseks teeb ise.

usa ja eu jäävad siinkohal mängust välja.
Sinu kangelastegudest kusagil meinfreimis ma eriti ei hooli antud kontekstis, kuna see ei tähenda automaatselt, et sa oled minust kompetentsem kirjeldamaks jõuelektroonika tootmise tarneahelaid (võid olla, kuid kui, siis teistel põhjustel ja võid ka mitte olla). Mina tegelesin valdkonna majandusliku poole uurimisega investeerimishuvist. Lõpuks investeerimisest loobusin, sest kogu see võrgustik on liiga keeruline ja väikeinvestor ei suuda seda jooksvalt jälgida, et teha pädevaid investeerimisotsuseid.

See, et "nad teevad kõike ise" on täielik jama. Isegi Samsung, Intel ja TSMC ei tee kõike ise. Ränikristallid näiteks ostetakse erinevatelt tarnijatelt sisse. Samamoodi söövituskeemia ja palju muid asju (k.a. mingi osa tarkvarast). Infineonist ja SMT-st rääkimata. Nagu ka akf targutis mainis, siis see, et komponendil on Siemensi silt peal, ei tähenda, et nimetet firma toodaks selle algusest lõpuni teisi firmasid kaasamata ise. See oleks jabur ja seda ei tee tegelikult tänapäeval mitte keegi.

Jutt läks lahti sellest Venemaal asuvast raudteeveeremi tehasest. See EI SAA põhimõtteliselt ise kõike toota. Parimal juhul nad pakendavad pooljuhte, kui sedagi. Ükski veeremi koostamise tehas ei tegele ise pooljuhtide tootmisega algusest lõpuni. Ma ei tea, miks sa pingutad ilma fakte näitamata, et Siemensi Venemaal olev tehas on kuidagi eriline ja miskil imepõhjusel toodab ise pooljuhte alates ränikristallide valamisest ja söövitamisest kuni pakendamiseni. Sellisel tegevusel ei ole mitte mingit majanduslikku mõtet. Pealegi kui sa rääkisid koduturust, siis Siemensi koduturg on ikkagi Saksamaa. Parimal juhul EL. Mitte Venemaa. Ja Siemens on Venemaalt ametlikult lahkunud nii, et neid Siemensi tehtud komponente see tehas enam ei saa.
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Marvin »

Kilo Tango kirjutas: 21 Nov, 2022 14:16 Pealegi kui sa rääkisid koduturust, siis Siemensi koduturg on ikkagi Saksamaa. Parimal juhul EL. Mitte Venemaa.
Siemensi kui firma ajalugu on selline, et venemaa osa oli üks kolmest üksusest, mida juhtisid erinevad vennad von Siemensid ning mille ühinemisel tekkis Siemens praegusel kujul. Teised kaks olid Saksamaa ja Ühendkuningriigi omad. Nii et ajalooliselt on venemaa Siemensi koduturg.
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Siemensi allhanked

Postitus Postitas olavsu1 »

Ma näitasin vaid murdosa asjast. Proovi nendega ka kontakti saada kes on asja sees.
See, et "nad teevad kõike ise" on täielik jama. Isegi Samsung, Intel ja TSMC ei tee kõike ise.
Teevad! Seadus kohutab. Piiriülene välishange viib seal maal trellide taha ja annab eluaegse ärikeelu, nii mulle öeldi. Leia kusagilt hiinas tehtud samsungi cd-põletaja. miks seal on kirjas, et seda ei või lõuna-koeas müüa? Sulle siin võib müüa aga koreas ei tohi.

Siin nende hiinas tehtud tooteid lahates, saab väga vale ettekujutuse. Kõik, edasi ei viitsi vaielda.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kilo Tango »

olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 14:36 ...Leia kusagilt hiinas tehtud samsungi cd-põletaja. miks seal on kirjas, et seda ei või lõuna-koeas müüa? ...
CD-põletaja ei puutu üleüldse asjasse. Sellel pole kogu eelneva jutuga mitte kõige vähematki pistmist. Jutt ei ole mitte lõpptoodete inkorporeerimisest suurde süsteemi, vaid tootmise märksa varasematest astmetest.
Ma juhtun näiteks teadma, milliste ettevõtete käest paljud minu poolt toodud suured tootjad endale vajalikke toormeid ostavad. Ja toormed antud puhul ei ole mitte maak, vaid näiteks ülipuhas räni, söövituskemikaalid jms. Samsung näiteks on ASML-i klient ja see ei tähenda mitte seda, et nad ostsid ühe korra EUV litograafia seadme, vaid seda, et ASML tarnib neile pidevalt midagi. Kasvõi näiteks ülipuhast tina, millega EUV litograafia seadmetes UV-kiirgust toodetakse.
kuldar81
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 19 Mär, 2021 22:50
Asukoht: Poola
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas kuldar81 »

Selle Siemensi teemalise vaidluse võiks vast kuskile tehnika alafoorumisse edasi kanda!
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas olavsu1 »

Kilo Tango kirjutas: 21 Nov, 2022 14:55
olavsu1 kirjutas: 21 Nov, 2022 14:36 ...Leia kusagilt hiinas tehtud samsungi cd-põletaja. miks seal on kirjas, et seda ei või lõuna-koeas müüa? ...
CD-põletaja ei puutu üleüldse asjasse. Sellel pole kogu eelneva jutuga mitte kõige vähematki pistmist. Jutt ei ole mitte lõpptoodete inkorporeerimisest suurde süsteemi, vaid tootmise märksa varasematest astmetest.
see puutub ka asjasse. samad seadused reguleerivad seda. asja sisu on see, et ei või jätta oma koduriigi kodanikke töötuks, andes töötegemise odavamatesse riikidesse allhankijatele.

tinast veel saab aru see on tooraine. mitte toode nagu jõudiood.
kaupo51
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 19 Juun, 2022 12:46
Kontakt:

Re: Siemens Venemaal

Postitus Postitas kaupo51 »

See Sapsan rong on nii keeruline toode, et sinna krutitakse külge sadade allhankijate toodang (komponendid). Keegi teeb aknaklaasid, keegi rattad, keegi piduriosad, keegi hüdraulikaosad jne. Siemens üksi seda rongi ei valmista. Nii on tegelikult ka autotööstuses. Üks propagandist alles hiljuti kurtis hirmunult, et Sapsan rongid jäävad varsti seisma, kui ei lõpe see Lääne boikott Venemaale. Samamoodi nagu jäävad varsti seisma lennukid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist