Autoteema

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
sass2401
Liige
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas sass2401 »

Vaprad mehed igas olukorras- bemm läks põlema ja milline tegutsemistahe/- oskus ja kustutite hulk 8)
https://t.me/kyivoperativ/97327
teeline35
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas teeline35 »

Selline imelik uudis jäi silma;
https://www.err.ee/1608598693/ukraina-s ... plaatinale
Autofirmad hakkasid raha säästmiseks rohkem kasutama plaatinat, mis on odavam kui pallaadium. Kiirem üleminek plaatinale võib aga järsult tõsta plaatina hinda, vahendas Reuters.

Venemaal on umbes 25-30 protsenti maailma pallaadiumi varudest. Venemaa toodab umbes kaheksa protsenti maailma plaatinast. Ukraina sõja tõttu vähendavad firmad Venemaaga ärisidemeid.

"Pallaadiumi asendamise jõupingutused on tohutult kasvanud. Autofirmad säästavad nii tohutult. Sellele lisandub mure pallaadiumi kättesaadavuse pärast," teatas WPIC-i tippjuht Trevor Raymond.
Huvitav kui pallaadium on kõvasti kallim plaatinast, miks alles nüüd on mõttesse tulnud vahetada kallim tooraine odavamaga?
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Uudistes oli kuulda, et Renault müüs 1 rublaga NAMI-le ära oma Moskva tehase ja seal algab Moskvitside tootmine :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas nimetu »

Huvitav kui pallaadium on kõvasti kallim plaatinast, miks alles nüüd on mõttesse tulnud vahetada kallim tooraine odavamaga?

Võib olla tootmistehnoloogia iseärasused, logistika või midagi muud.
moscito
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas moscito »

See kogus elektroonikat mis seni läks venesse masinate jaoks, saab nüüd kasutada euroopa autotööstuse kiibileevenduseks ja uute autode müük peaks tõusma.
_dumbuser_
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas _dumbuser_ »

moscito kirjutas:See kogus elektroonikat mis seni läks venesse masinate jaoks, saab nüüd kasutada euroopa autotööstuse kiibileevenduseks ja uute autode müük peaks tõusma.

Teoreetiliselt jah. Praktika võib olla aga selline, et detailid on nii täpseks tehtud, et väga üksteisega asendada ei saa. Erinevate markide puhul pole mõtet rääkidagi aga pole võimatu, et ka erinevate mudelite puhul ei saa hakkama lihtsalt mingi funktsiooni tarkvaralisest sisse või välja lülitamisest, kuigi aastaid on proovitud unifitseerida. Lisaks on on paljud asjad programmeeritavad ja siinkohal võib olla olukord kus seda softi saab vaid ühe korra sisse kirjutada.
maksipoiss
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas maksipoiss »

moscito kirjutas:See kogus elektroonikat mis seni läks venesse masinate jaoks, saab nüüd kasutada euroopa autotööstuse kiibileevenduseks ja uute autode müük peaks tõusma.

Ma loodaks , et vähemalt tarneajad natukenegi lüheneks :)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Kontakt:

Vähegi ajudega automüüjad on juba mõnda aega tagasi asunud ise riski peale tellima enam levinud mudeleid ja varustustasemeid. Kel mõistus ei tööta, hädaldab aastapikkustest tarneaegadest. Täna enamik automüüjaid ei luba kohapeal ladusid hoida (et osad maaletoojad ei tekitaks kunstlikku defitsiiti).

Kui erisoove veits vaos hoida, siis ilma autota ei jää. Kui aga sooviks on nahkistmetega kaubik, siis seda võib tõesti aastapäevad oodata. Ei ole muidu nali, olen nahkistmetega VW Caddy kaubikut näinud enam kui korra. Ja ehtsast nahast, mitte vakstust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Kui erisoove veits vaos hoida, siis ilma autota ei jää. Kui aga sooviks on nahkistmetega kaubik, siis seda võib tõesti aastapäevad oodata. Ei ole muidu nali, olen nahkistmetega VW Caddy kaubikut näinud enam kui korra. Ja ehtsast nahast, mitte vakstust.

Ükski Caddy hinnakiri küll sellist lisavarustust ei tunne, aga ju sa siis tead paremini (nagu alati :lol: )
maksipoiss
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas maksipoiss »

Mul aastane ooteaeg ilma igasuguse tehase lisavarustuseta, juurde võtsin ainult siin esinduses paigaldatavad asjad.
Peeter
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter »

https://arileht.delfi.ee/artikkel/12000 ... te-saaksid
Siin on 8.mai ilmunud artikkel olukorrast Eesti autoturul. Kellel on millised laoseisud, kes suudab midagi KOHE pakkuda ja kes millal midagi tellimise peale pakkuda suudaks. Ja seda infot on ajakirjanikule avaldanud paljud automüüjad/margiesindajad ise. Huvitav, et siinse foorum aktiivsemad "kõiksetargemad autoeksperdid" seda artiklit nüüd kohe mitte kajastada ei taha? Lugesin seda juba siis ja ootasin millal siia jõuab, aga näe ei jõudnudki, pidin nüüd ise 20 päeva pärast viite panema.

P.S. Alles 10. aprillil lõppes meil siin vaidlus teemal "sõidukite laovarud, tarnelogisitka ja tellimine". Soovitan akf-idele (eeskätt AMvA-le) lugeda see artikkel läbi ja siis seejärel lugeda omi aprillialguse postitusi samal teemal.
....Kuid iga auto taga on konkreetne tellimus.
....Kuidas sa muidu kujutad ette, et näiteks kasvõi sellise lihtsa auto nagu Golf lisavarustuse loetelu on mõned leheküljed pikk. Kui sa arvad, et need asjad keeratakse kuskil valmisautole hiljem külge, siis eksid rängalt.
..ma olen töötanud automargi maaletooja esinduses 5 aastat ja tean väga hästi kuidas seda vorsti tehakse.

Mina ei kujuta ette hoopis seda, kuidas kuskile piirkondlikkusse vahelattu (olgu see ükskõik kelle oma) saadetud valmispaketiga sõidukile (kasvõi Golfile) keegi arvab või kujutab ette olevat võimaliku kogu tehase-lisavarustuse lehelt nüüd veel suvalist asja juurde lasta panna. Et näe teil siin loetelus mulle sobiv masin, selle võtangi, aga vat tahan kirevat displeid koos hea tümmiga. Ja pange keyless-go kah peale! Teil siin lisavarustuse lehel ju kirjas! Ja hindki juures ju! Mina tellin ju, millal kätte saab siis! Mismõtes ei saa sellele enam? Milleks see lisavarustuse loetelu koos hindadega siis? jne. Kui kaasa mõeldes leiab lugeja, et "see loetelust valimine vist ikka tõesti ei ole enam täies mahus võimalik", siis tuleks ka seda mõttekildu tiba lahti selgitada: ...Mis puudutab seda multimeediakeskust, siis sellega on selline lugu, et kui sa selle tellinud oled, siis sa selle ka saad. Kui tarnetähtaeg läheb liiga pikaks saad autosalongi müügimehelt viisaka kõne, et kas sa oleks äkki rahul odavama lahendusega, mille saaksid kiiremini kätte. Loomulikult pakutaks sulle ka valurahaks igasugust muud nänni kauba peale. NB! Sellise multimeediapaketi lisamiseks/muutmiseks valmisautole võib erinevatel mudelitel olla lisaks "kõigele muule lihtsale tööle" vajalik ka näiteks salongijuhtmestiku vahetus. ....Eeldab isegi vb kogu sisu demonteerimist. Hakatakse tegema/lubama sellist asja? Kes lubab/pakub? See müügimees?
Tuletan meelde, et kogu see vestlus algas teemal "Autode laovaru ja/või tehasetellimus". Artiklis väidavad mitmed automüüjad, et erinevate tootjate erinevate mudelite lõikes võib olla meie väikese Eesti turu jaoks olemas nii laovaru kiireks kättesaamiseks, kuid samas mõnele teisele mudelile või versioonile ulatub tellimuse täitmine aasta taha. Ja see ei sõltu mitte niivõrd tootja geograafilisest asukohast, kuivõrd tehase tootmise- ja müügistrateegiast, äriplaanidest (turgude valimine) ja logistikast. Ja on loomulik, et needsamad Eesti automüüjad väidavad, et valmissõidukite laovarust soetamisel peab ostja olema valmis kompromissideks, sest need on valmisautod. Neile ei ole enam võimalik lisada kõike mis pähe võib tulla. Kui ostja omale valmislaost sobivat ei leia, siis läheb tehasetellimuseks, mille saabumine võib olla sõltuvalt tellimuse sisust nii nibin-nabin tavaline, aga võib ka minna ootamatult pikaajaliseks.
Viimati muutis Peeter, 27 Mai, 2022 11:22, muudetud 2 korda kokku.
Walter2
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Walter2 »

AMvA kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Kui erisoove veits vaos hoida, siis ilma autota ei jää. Kui aga sooviks on nahkistmetega kaubik, siis seda võib tõesti aastapäevad oodata. Ei ole muidu nali, olen nahkistmetega VW Caddy kaubikut näinud enam kui korra. Ja ehtsast nahast, mitte vakstust.

Ükski Caddy hinnakiri küll sellist lisavarustust ei tunne, aga ju sa siis tead paremini (nagu alati :lol: )

Paljud piruka-kaubikud baseeruvad tavaliselt mingil luukpära/sedaan-tüübi baasmudelil. Antud juhul võidi kellegi initsiatiivil Caddy-sse sokutada Polo istmed, mis peaks 1:1 -le istuma. Kui tehas ei paku, siis järeltuuninguna täiesti tehtav.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
diesel
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas diesel »

kaugemal tuttaval rootsist toodud caddy, kus nahksisu. kas päris või vakstu, seda ma ei tea.
AMvA
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas AMvA »

Peeter kirjutas:https://arileht.delfi.ee/artikkel/120004173/suur-ulevaade-autoturul-seis-segane-ja-palju-muutunud-millal-sa-oma-lemmikmargi-katte-saaksid
Siin on 8.mai ilmunud artikkel olukorrast Eesti autoturul. Kellel on millised laoseisud, kes suudab midagi KOHE pakkuda ja kes millal midagi tellimise peale pakkuda suudaks. Ja seda infot on ajakirjanikule avaldanud paljud automüüjad/margiesindajad ise. Huvitav, et siinse foorum aktiivsemad "kõiksetargemad autoeksperdid" seda artiklit nüüd kohe mitte kajastada ei taha? Lugesin seda juba siis ja ootasin millal siia jõuab, aga näe ei jõudnudki, pidin nüüd ise 20 päeva pärast viite panema.

P.S. Alles 10. aprillil lõppes meil siin vaidlus teemal "sõidukite laovarud, tarnelogisitka ja tellimine". Soovitan akf-idele (eeskätt AMvA-le) lugeda see artikkel läbi ja siis seejärel lugeda omi aprillialguse postitusi samal teemal.
....Kuid iga auto taga on konkreetne tellimus.
....Kuidas sa muidu kujutad ette, et näiteks kasvõi sellise lihtsa auto nagu Golf lisavarustuse loetelu on mõned leheküljed pikk. Kui sa arvad, et need asjad keeratakse kuskil valmisautole hiljem külge, siis eksid rängalt.
..ma olen töötanud automargi maaletooja esinduses 5 aastat ja tean väga hästi kuidas seda vorsti tehakse.

Mina ei kujuta ette hoopis seda, kuidas kuskile piirkondlikkusse vahelattu (olgu see ükskõik kelle oma) saadetud valmispaketiga sõidukile (kasvõi Golfile) keegi arvab või kujutab ette olevat võimaliku kogu tehase-lisavarustuse lehelt nüüd veel suvalist asja juurde lasta panna. Et näe teil siin loetelus mulle sobiv masin, selle võtangi, aga vat tahan kirevat displeid koos hea tümmiga. Ja pange keyless-go kah peale! Teil siin lisavarustuse lehel ju kirjas! Ja hindki juures ju! Mina tellin ju, millal kätte saab siis! Mismõtes ei saa sellele enam? Milleks see lisavarustuse loetelu koos hindadega siis? jne. Kui kaasa mõeldes leiab lugeja, et "see loetelust valimine vist ikka tõesti ei ole enam täies mahus võimalik", siis tuleks ka seda mõttekildu tiba lahti selgitada: ...Mis puudutab seda multimeediakeskust, siis sellega on selline lugu, et kui sa selle tellinud oled, siis sa selle ka saad. Kui tarnetähtaeg läheb liiga pikaks saad autosalongi müügimehelt viisaka kõne, et kas sa oleks äkki rahul odavama lahendusega, mille saaksid kiiremini kätte. Loomulikult pakutaks sulle ka valurahaks igasugust muud nänni kauba peale. NB! Sellise multimeediapaketi lisamiseks/muutmiseks valmisautole võib erinevatel mudelitel olla lisaks "kõigele muule lihtsale tööle" vajalik ka näiteks salongijuhtmestiku vahetus. ....Eeldab isegi vb kogu sisu demonteerimist. Hakatakse tegema/lubama sellist asja? Kes lubab/pakub? See müügimees?
Tuletan meelde, et kogu see vestlus algas teemal "Autode laovaru ja/või tehasetellimus". Artiklis väidavad mitmed automüüjad, et erinevate tootjate erinevate mudelite lõikes võib olla meie väikese Eesti turu jaoks olemas nii laovaru kiireks kättesaamiseks, kuid samas mõnele teisele mudelile või versioonile ulatub tellimuse täitmine aasta taha. Ja see ei sõltu mitte niivõrd tootja geograafilisest asukohast, kuivõrd tehase tootmise- ja müügistrateegiast, äriplaanidest (turgude valimine) ja logistikast. Ja on loomulik, et needsamad Eesti automüüjad väidavad, et valmissõidukite laovarust soetamisel peab ostja olema valmis kompromissideks, sest need on valmisautod. Neile ei ole enam võimalik lisada kõike mis pähe võib tulla. Kui ostja omale valmislaost sobivat ei leia, siis läheb tehasetellimuseks, mille saabumine võib olla sõltuvalt tellimuse sisust nii nibin-nabin tavaline, aga võib ka minna ootamatult pikaajaliseks.

Lugupeetud grafomaan on jälle ärganud ja Delfit lugenud :D
Kui sa viitsiks mu algupärase postituse üles otsida (mis sul osaliselt on ka õnnestunud), siis sa leiad sealt minu märkuse, et mu jutt ei puuduta pandeemiajärgset hetkeseisu.
Kusjuures sinu algne väide oli, et oma soovidele vastavat autot ei ole üleüldse võimalik tellida ning et see on üks suur bluff, kui sulle selline võimalust pakutakse, tegelik auto tuleb hoopis nurga tagant platsilt :D.
PS. Mu sõbral seisab nüüd hoovis ja ootab matkabussiks ümberehitust just spetsiaalselt tema poolt tellitud VW Crafter buss. Ootas jah pea aasta, aga sai täpselt sellise nagu tahtis - kõikide lisadega ja automaatkastiga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Kontakt:

AMvA kirjutas:

Otsing auto24.st kriteeriumiga "VW Caddy nahkpolster" ja voila

https://www.auto24.ee/kasutatud/nimekir ... &otsi=otsi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline