Kas ainult loomade peal?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
retropaik
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Apr, 2018 15:10
Kontakt:

Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas retropaik »

Selline vigur nagu trokaar.
Kasutati ainult loomadel? Minu omanduses olev tundub selleks liiga väike ja uhkema peaga.

Kas ka inimeste peal?
Manused
IMG_20210311_121223.jpg
Zuslik
Liige
Postitusi: 516
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas Zuslik »

Ei ole kuulnud, et inimene endal värskest rohelisest mao "umbe tõmbaks" ja, et siis gaase välja oleks vaja lasta. Sellele trokaarile käib veel kaela õhukese seinaga toru mille ühes otsas on äärik ja teisest otsast ulatubki välja pildil nähtava naaskli teravik paari sentimeetri jagu . Trokaar surutakse veisele läbi naha makku, naaskel tõmmatakse välja ja otsapidi makku jäänud toru kaudu jooksevad gaasid maost välja ning ennem kokku surutud soolestik saab oma tööd uuesti tegema hakata. Mul imekombel säilinud vana-vana-vanaisa trokaar ajast kui ta oli Tuhala mõisa loomaarst. Kolhoosi ajal käis asi aga nii, et karjakud valasid juhataja poolt antud pooleliitrise viina lehmale vägisi kurku siis võeti piits ja anti niimodi, et loom jookseks ja ketustaks ning ei lastud tal enam külili visata- niimodi paar minutit ja ess juba "lendas" !
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas Kriku »

Kui inimesele makku susata, siis inimene sureb kiire operatsioonita ära. Miks lehm ei sure, pole ma kunagi aru saanud.
Kasutaja avatar
retropaik
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Apr, 2018 15:10
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas retropaik »

Googel annab sarnase tööriista, mida kasutas Percival Pott ja pärast teda samuti.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas:Kui inimesele makku susata, siis inimene sureb kiire operatsioonita ära. Miks lehm ei sure, pole ma kunagi aru saanud.
Lehma ei torgata mitte inimese mõistes makku vaid vatsa. Lehmal on kokku neli magu ja see esimene, vats on lihtsalt üks ruum kus kiiruga ahmitud toitu hoitakse. Pärast kui aega rohkem, hakatakse seda läbi närima (mäletsema) ja siis läheb ta alles õigesse makku seedima.

Kui inimesega võrrelda siis on see umbes sama kui torgata nõel läbi põse. Kui roojase nõela pärast veremürgitust ei teki ei juhtu midagi ja auk kasvab kinni. Lehmal isegi kiiremini sest vatsa kihid liiguvad ja torgatud auk läheb ise kinni. Inimesel pole minuarust üldse varianti et nahk oleks mitmekihiline ning pärast torkamist verd ei tulegi sest alumine kiht täitis augu ära.

Suvalise elajaga võrreldes on inimene üldse väga habras konstruktsioon.
(Veterinaaridest akf-d võivad mu teooria muidugi põrmustada :) )
Kasutaja avatar
retropaik
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Apr, 2018 15:10
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas retropaik »

Lisa pildid....
Manused
IMG_20210312_124415.jpg
IMG_20210312_124326.jpg
Zuslik
Liige
Postitusi: 516
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas Zuslik »

See seade paistab kuskilt vedeliku (mäda, liigesesse tekkinud veri/vesi) välja laskmiseks rohkem sobima! Kuigi imelik on see, et paistab messingist olema sest sellised tööriistad üldiselt roostevabad.https://www.dimedium.ee/et/trokaar-7x12 ... aepidemega
Aga nagu tuleb välja kasutatakse trokaari ka inimeste peal- NB:ärge kodus järgi tehke https://vagcel.ru/et/pochki-cheloveka/m ... vanie.html
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas Some »

See trokaar jätab tera toruna vatsa ja käepide eraldub, see mida mina kolhoosis kasutasin omas teravat ora sees ja toru selle ümber ning pide oli miski kõva plastik.
klm
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 29 Apr, 2008 8:56
Asukoht: Wesenbergh
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas klm »

Kriku kirjutas:Kui inimesele makku susata, siis inimene sureb kiire operatsioonita ära. Miks lehm ei sure, pole ma kunagi aru saanud.
Sama analoog inimesega oleks siis, kui midagi kurku kinni jääb või kurk kinni paistetab. Kui Heimlichi võttest abi pole, siis tuleb kõri torusse auk lõigata ja sinna mingi toru või kõrs torgata. Selle meetodiga on ikka palju inimelusid ilmas päästetud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas Kriku »

Aitäh!
klm
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 29 Apr, 2008 8:56
Asukoht: Wesenbergh
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas klm »

klm kirjutas:Selle meetodiga on ikka palju inimelusid ilmas päästetud.
Ps. Mina olen edukalt kasutanud Heimlichi võttet.
Kellegi hingetorusse pole auku lõiganud.
Protseduuri nimi peaks olema trahheostoomia.
klm
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 29 Apr, 2008 8:56
Asukoht: Wesenbergh
Kontakt:

Re: Kas ainult loomade peal?

Postitus Postitas klm »

Samuti võib antud instrumendist abi olla õhkrinna korral, miltaarteemaga sobivalt näiteks kopsu läbiva kuulihaava korral.
https://www.kliinikum.ee/kopsukliinik/2 ... 28-ohkrind

Mõlemad protsetuurid on sellised lihtsamad, velskri või medvenna poolt teostatavad, mis võimaldavad kannatanu elu pikendada haiglasse saabumiseni.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist