Riigipöördekatse 1992

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Alts
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 16 Apr, 2005 12:44
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Riigipöördekatse 1992

Postitus Postitas Alts »

Roamless kirjutas:Kuule tolleaegne laps, äkki linkad kust su info on pärit, enne kui vandenõuteooriaid levitad. Mälu, nagu öeldakse on lünklik. Ilma põhjendamata tegeled ju ka "vassimise ja valetamisega". :D
Olen nõus, et mälestused muutuvad. See kaks erineva sisuga uudistesaadet oli õhtu, mis tegi midagi mu sees katki. Seepärast ongi meeles. Äkki tõesti tõlgendati kuuliauke mootorikattes kuidagi valesti, arvestades sündmuste käiku. Samas on selge, et PR-is, äris, poliitikas ja üldisetes inimsuhetes on tihtipeale eesmärgid, mitte moraal ja õiglus.
Kuni targem järele annab, annab kavalam talle kerepeale.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Riigipöördekatse 1992

Postitus Postitas vanahalb »

Infot võib koguda tolleaegsest ajakirjandusest. Ajalehti leidub veel kodudes ja neid on ka digitaliseeritud.
https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d= ... 931129.1.2
(ka Toomas Sildamist)
Hilisemad mälestusteraamatud on suht kahtlased, sest mälu muutub selektiivseks.

Sildam oli tollal nn "rindereporter" kes sõitis tihtipeale politseinikega kaasas ja andis reportaaze otse sündmuskohalt. See oli 90-ndatel üsna tavaline , et grupp ajakirjanikke oli priviligeeritud seisuses. Teistest tuleb meelde Küllike Rooväli, ka Võsa Pets oli heas kirjas kuni ta vist millegipärast võimuesindajatega tülli läks ja politseiside sagedustele enam ei pääsenud.

Asso Kommeri kinnivõtmisest mäletan enam-vähem otsereportaazi. Ilmselt edastas Raadio Kuku, sest midagi muud Tallinnas suurt kuulata polnudki. Päris algust ei mäleta või ei pannud tähele, küll aga olid reporterid kohal kui Pääskülas EMEX-i metalliplatsi piirati. Ma töötasin ise samuti selles firmas ja parasjagu olime Koplis , sadamas ja kuulasime sündmuste arengut raadiost. Lõpp jäi küll hästi meelde. Pääsküla platsi juhataja, kes samuti autos istus, ohkas siis raskelt ja ütles, et nojah, ma lähen vaatan, et kas mul mõni aknaklaas terveks ka jäeti.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist