www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Okt, 2021 5:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis on VABADUS ? (2.klassi õpilaste arvamused)
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 17:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Täna hommikul jagati koolilehte. Eks koolileht on selline nagu ta on, aga seekord on seal palutud 2. klassi õpilastel kirjutada teemal

'Mis on vabadus?'

Väga tore lugemine ja paraku enamus teist ei saaks ilma minuta seda võib-olla kunagi teada. Ma ei hakka nimesid taha kirjutama ning ajalehel ei leidnud kusagilt ka märget, et selle osi ei või kopeerida. Igatahes, ajaleht on
Reaali Poiss

ja mõned meeldejäävad:

Tsiteeri:
Vabadus on see, kui sa ei pea jagama teiste riikidega oma riiki. Vabadus on see, kui sa oled vaba. Maailmas paljud riigid pole vabad, seepärast on nendel riikidel raskem, kui nendel, kes on vabad. Ma tahan, et Eesti oleks suurem. Ja et oleks inimesi rohkem.

--poiss--

* * *

Tsiteeri:
Vabadus on sõna, mis tähendab, kui maa on vaba või inimene on vaba. Kui Hitler hakkas ründama, siis see Hitler Keila-Joa ranna juures tegi ühe laagri, aga seal oli päris palju valvureid, inimesed ei saanud välja ja Tallinn oli peaaegu tal käes, aga ta tappis ennast ära. Tal oli peaaegu Tallinn käes ja Tallinnale tuli appi Venemaa ja aitas ja siis oli niikuinii Tallinn kinni aga Tallinn sai lahti ja Eestimaa võttis lipu välja.

--poiss--

* * *

Tsiteeri:
vabadus on inimeste suhtes üks ja riigi suhtes teine. Inimeste jaoks on näiteks puhkus, aga riigi jaoks on see vabadus teistest riikidest. Eesti on iseseisev riik ja ma arvan, et see tähendabki Eesti jaoks vabadust. Aga kas meie isamaa, see väike Eesti, on enam iseseisev riik? Me läksime natosse ja me läheme ka üle eurole, mõelge järgi. Mina näiteks ei taha eurot. Aga minu arust võiks olla nii, et me võime natosse minna, aga mitte üle eurole, meil on oma raha, mille peal on meie kuulsad näod. Mina aga ütlen eurole ei. Praegu me võime veel vabad olla, aga enam mitte kauaks

--tüdruk--

* * *

Tsiteeri:
Minu meelest on vabadus see, kui sinu armas Eesti riik ei kuulu teistele riikidele. Eesti on kuulunud paljudele riikidele, näiteks Venemaa. Eestil on väga ilus lipp. Lipuvärvid on sinine, must, valge. Kas sina, kallis eestlane, tahaksid olla eurodes? Mina ise tahaksin jääda kroonidesse.

--tüdruk--

* * *

Esialgu rohkem ei viitsi trükkida. Lihtsalt lugege, tuletan meelde, et nad on 2. klassi õpilased. Kui on soovi siis ma võin pikkamööda kõik siia ära trükkida, aga need olid alustuseks.[/b]

Viimati muutis Takishi, 03 Mai, 2006 18:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 18:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Päris huvitav. Vikerraadiost tuleb ka aeg ajalt saade kus algkoolilastelt küsitakse erinevaid küsimusi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 18:42 
Eemal
Liige

Mul on tüdruk 4,5 aastane, lasteaias ikka meisterdatakse midagi (plastiliinist, paberist, joonistatakse koos mingil teemal) ja ma saan viie meetri pealt aru, kui kasvataja on jällekord "aidanud". Neid pakutud tekste lugedes olen veidi hämmelduses - esiteks, et nii noored inimesed ikka midagi seostatut suudavad välja mõelda vanainimestelegi piinlikult paljudel juhtudel mõistetamatul teemal ja teiseks, et isegi selles lühikeses esitluses kumab ühest kirjutisest läbi sedavõrd jõhker vanainimese poolt korraldatud ajupesu. Mis on lastekaitseliidu telefoninumber?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 18:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

jah, Arnorld , sinna ma sihingi :(

need, mida ma siia trükkisin, on üks osa 'väljavalitutest', 'parimatest'.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 18:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteerin::
Vabadus on sõna, mis tähendab, kui maa on vaba või inimene on vaba. Kui Hitler hakkas ründama, siis see Hitler Keila-Joa ranna juures tegi ühe laagri, aga seal oli päris palju valvureid, inimesed ei saanud välja ja Tallinn oli peaaegu tal käes, aga ta tappis ennast ära. Tal oli peaaegu Tallinn käes ja Tallinnale tuli appi Venemaa ja aitas ja siis oli niikuinii Tallinn kinni aga Tallinn sai lahti ja Eestimaa võttis lipu välja.

Nädalavahetus memme juures on mõjunud :roll:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 19:06 
Eemal
Liige

Ma ei rõhuks sellele, tuleb ju kohe tekst, et "Tallinn oli kinni ja sai lahti" - see on lapse kohta kuuldud lugude ümberjutustamise kõrgtase. Meil foorumis on nõrgemaid esinejaid. Õhu võtab kinni ikka see päevapoliitiline "arutlus" NATO ja euro teemadel - kahju lapsest!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 19:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

See kes kirjutas nii, et Hitleril oli peaaegu Tallinn käes jne.Pole hullu.See poiss on ju alles teises klassis.Kindlasti on talle memm mingit eriti udust juttu ajanud ajaloost.Küll see poiss saab oma ajaloost õigema ülevaate kunagi, kui just ta ajalooõpetaja mingi kommar pole.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 19:57 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Kindlasti on talle memm mingit eriti udust juttu ajanud ajaloost.

Julgen kahelda! Lapse jutt on vanema seletuste kokkuvõetud ja omale sobivamaks kohandatud lugu. Udujutust ei saa midagi "destilleerida".
Me ei tea selle loo esitanud lapsest midagi (üks vanem venelane?), aga sellegi poolest on see tasakaalustatud "sõnavõtt" (vt. eelnevat postitust!)
Ei tea ka nende pärlite sünnilugu - rahvaliitlasest klassijuhataja eurovabadust tittedele süstimas? :shock: Kui nii, siis peaks haridusminn pilku teritama - oh, unustasin, et seal tegutseb ju Läti iivet ja IQ-d pöördvõrdeliselt edendav kesik :oops:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 20:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Hehh - ärge hakake jälle tähte närima ja lapse "meelsuse" kallal urgitsema. :D
Poisi ütlemine on kontekstist väljarebitud üksik lause - ilma seoseta, ette või tahapoole, venemaa tuligi ju appi...
Ainult koju ei viitsinu enam menna...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 21:16 
Eemal
Liige

Las ma pakun: tegu tulevase mmm... tuupuriga... ei siiski... aktivistiga, kes omab alati kõigest "poliitiliselt korrektset" arvamust. Oma kooliteel selliseid nähtud küllaga.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 21:52 
Eemal
Liige

No krt, ma ei teadnud teise klassis kes see Hitler ongi, veel vähem omasin ma ülevaadet mujal maailmas toimuvast.Oleks minult 2.klassis küsitud:"Mis on vabadus", oleks vastus olnud, "määäääää".

Samas, peale EL liitumist oli ju jutt, et Eesti noorte poliitilist teadlikust tuleb tõsta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2006 22:30 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Samas, peale EL liitumist oli ju jutt, et Eesti noorte poliitilist teadlikust tuleb tõsta.

Nagu näha, seisab kut sammas! "Õppida, õppida, õppida!" /V.I.Lenin/

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2006 8:41 
Eemal
Liige

Läti keeles kõlab paremini: "Mukitas, mukitas, mukitas!"

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2006 13:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

canislupus kirjutas:
Läti keeles kõlab paremini: "Mukitas, mukitas, mukitas!"

kukitas Leninas.

Ehk lihtsalt mukitas seni kuni viimaks kukitas.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2006 7:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Aga võib olla need 2. klassi juntsud arvasid tõesti nii? Hommikuti tööle sõites mängib ühistranspordis alati raadio "Elmar". Ja 06.50 tulevast saatest "Lapsesuu" võib kuulda igasugusesid arvamusi. Nii olen saanud teada, et loomaaias söövad hundid Punamütsikesi, naiste töö on koristamine ja mis on meeste töö, selle sain ka teada :roll: :lol:
Nii et äkki tõesti juntsud kuulanud täiskasvanute jutte ja teinud sellest oma kokkuvõtte?

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid