GPSiga probleem

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas retti »

Garmini Dashcam teeb häält juba siis kui auto vasakud rattad ei ole veel tee telgjoone lähedalgi.
Seega kõrvalekaldega ca 1m.
Militaaridel on muidugi suuremat täpsust vaja.
P.s sõita piiril kiirusega 100 km/h - ole rahul et asi protokolliga lõppes
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Lemet »

Tavaline Garmin jääb igal juhul reaalajast täpselt sedapaöju maha, et liikluses vähe tihedamates oludes (näiteks Esseni "ussipesas") operatiivselt toimetamine on raske või lausa võimatu.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas retti »

OLAVI kirjutas:Oma kogemustest võin öelda, et käsi matka Garminit ei saanud mootorrattaga linnavahel kasutada, sest selle pilt ei jõudnud mootorrattaga sõitmisega samaks ajaks ristteele järgi ja "korralik" merekaardiplotter ei näidanud paadiga kiirusel 100km/h Peipsil ei Vene piiri ega poisid.
(Hiljem Värska kordonis protokolli kirjutades öeldi minu max kiiruseks olema 107km/h.)

Mis veesõiduk see oli mis 107 km/h edasi läks ?
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Peeter »

retti kirjutas:
OLAVI kirjutas:Oma kogemustest võin öelda, et käsi matka Garminit ei saanud mootorrattaga linnavahel kasutada, sest selle pilt ei jõudnud mootorrattaga sõitmisega samaks ajaks ristteele järgi ja "korralik" merekaardiplotter ei näidanud paadiga kiirusel 100km/h Peipsil ei Vene piiri ega poisid.
(Hiljem Värska kordonis protokolli kirjutades öeldi minu max kiiruseks olema 107km/h.)

Mis veesõiduk see oli mis 107 km/h edasi läks ?
Kinnitan, et selline aparaat oli (kas ka praegu on, seda ei tea) Tartus täitsa olemas ja ka selline piiriülene intsident (koos antud kiiruse fikseerimisega Vene piirivalvekaatrilt) piiril juhtus. Rohkem infot ma arvan, et jagavad (kui soovivad) "lähemad" asjaosalised ise.

Ja kui kellegi lõõbimeistrite jaoks tundub see "ilgem-ulme", siis soovitan tegeliku eluga rohkem kokku puutuda, mitte ainult netis istudes irvitada.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas retti »

Peeter kirjutas:
retti kirjutas:
OLAVI kirjutas:Oma kogemustest võin öelda, et käsi matka Garminit ei saanud mootorrattaga linnavahel kasutada, sest selle pilt ei jõudnud mootorrattaga sõitmisega samaks ajaks ristteele järgi ja "korralik" merekaardiplotter ei näidanud paadiga kiirusel 100km/h Peipsil ei Vene piiri ega poisid.
(Hiljem Värska kordonis protokolli kirjutades öeldi minu max kiiruseks olema 107km/h.)

Mis veesõiduk see oli mis 107 km/h edasi läks ?
Kinnitan, et selline aparaat oli (kas ka praegu on, seda ei tea) Tartus täitsa olemas ja ka selline piiriülene intsident (koos antud kiiruse fikseerimisega Vene piirivalvekaatrilt) piiril juhtus. Rohkem infot ma arvan, et jagavad (kui soovivad) "lähemad" asjaosalised ise.

Ja kui kellegi lõõbimeistrite jaoks tundub see "ilgem-ulme", siis soovitan tegeliku eluga rohkem kokku puutuda, mitte ainult netis istudes irvitada.

Eksisid aadressiga.
Ka mina tean neid Tartu oma ala profe aga nemad ei lähe piirile pulli tegema.
Kui aga Emajõele ja Peipsile tekivad "buratinod" kelle laevukesel ahtris 2x 350hj Yamaha outboard - on asi teine.
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Peeter »

Ma sind ei mõelnudki, hoopis neid irvitava-ikooni-toppijaid postitajaid. Pidasin silmas neid, kes "oma-mina-mõtte-maailmapildist" välja jäävaid asju kohe irvitades halvustama kipuvad.
P.S: Kirjeldatud juhusel oli probleemiks, et seni korrektselt ja päris suurte kiirusteni toiminud seade veel tiba suurema kiiruse kätte saades lihtsalt kaardi (st ka piiri) eest ära minestas. Kiiruse alla lastes hakkas seade uuesti toimima ja uuesti kenasti piiri näitama, aga intsident oli juba ju ära toimunud.
Mina enda Garminiga olen lennuki õhkutõusu 450km/h ja tiba pluss küll ära näinud, aga vat üleval õhus enam ennast majakatesse ära ei positsioneerinud.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas retti »

Peeter kirjutas:Ma sind ei mõelnudki, hoopis neid irvitava-ikooni-toppijaid postitajaid. Pidasin silmas neid, kes "oma-mina-mõtte-maailmapildist" välja jäävaid asju kohe irvitades halvustama kipuvad.
P.S: Kirjeldatud juhusel oli probleemiks, et seni korrektselt ja päris suurte kiirusteni toiminud seade veel tiba suurema kiiruse kätte saades lihtsalt kaardi (st ka piiri) eest ära minestas. Kiiruse alla lastes hakkas seade uuesti toimima ja uuesti kenasti piiri näitama, aga intsident oli juba ju ära toimunud.
Mina enda Garminiga olen lennuki õhkutõusu 450km/h ja tiba pluss küll ära näinud, aga vat üleval õhus enam ennast majakatesse ära ei positsioneerinud.

Ei positsioneerigi.
Ka mitte ühelgi Tallinki laeval mitte.
P.s tavakasutuses GPSide soft ei olegi loodud töötama lennuki kiirustel. Ma arvan teadvat miks kaart aparaadis ära minestas aga siin ei ole see koht kus sellest rääkida.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Lemet »

Tavaline Garmini seade jälgis lennukit kogu trassil Tallinnast Marokkosse ja andis stabiilselt ka kiiruse.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Some »

Kas mitte tavaline GPS ei sõltu satelliitide nähtavusest? Mobiilid kasutavad tänapäeval A-GPSi, mis tundub lollikindlam.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas OLAVI »

AMvA kirjutas:
OLAVI kirjutas:

Oma kogemustest võin öelda, et käsi matka Garminit ei saanud mootorrattaga linnavahel kasutada, sest selle pilt ei jõudnud mootorrattaga sõitmisega samaks ajaks ristteele järgi


Ah, ära aja kelbast, pole mul kungi Garmini naviga probleeme olnud (ei ole kõige aeglasem mootorratas)

Täitsa legaalsel linnakiirusel grupiga läbi linna sõidul, kus seltskond pidi igal ristil peatuma, et oodata kuna esimese mehe Garmin jõudis oma kaardiga tegelikule asukohale järele.
Minu auto seade NÜVI250 toimetas samal ajal rattal normaalselt.
Võibolla akutoitel käsiseade, lülitatakse energia säästmiseks aeglasele režiimile, ehk aeglustatakse taktsagedust?
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas OLAVI »

retti kirjutas:Mis veesõiduk see oli mis 107 km/h edasi läks ?

Alumiiniumist alus, päramootoritega.
Sai kena kevadpäeva puhul sõbra uue paadiga esimene pikem sõit tehtud ja piirijoone ning poide kadumine ekraanilt suurema kiirusega tuli täieliku üllatusena, sest seadme müüja sellist probleemi ei maininud.
(Nurga poi jäi päikse alla veepeegelduse sisse ja silmaga seda keegi ei näinud, sai suund võetud järgmise poi järgi ning nurgapoist möödutud valelt poolt. Vene PV kaater eemal paraleelkursil arendas vast 80km/h.)

Väike video hetkest õhtuhämaruses:
https://www.youtube.com/watch?v=KzJInVK ... laviMandlo
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas OLAVI »

Lemet kirjutas:Tavaline Garmini seade jälgis lennukit kogu trassil Tallinnast Marokkosse ja andis stabiilselt ka kiiruse.

Kui lennuki akna vastas seadet hoida, siis näitab asukohta nii Garmin kui Android nutikas aga sõltuvalt kiirusest jookseb pilt hilinemisega.

Kui Garminis antud regiooni kaarti pole, siis kontinente, riigipiire, kordinaate ja kiirust ning kõrgust näitab, aga sateliite otsib oluliselt muutunud asukohas isegi 10 minutit.

Garmin laseb isegi ilma piirkonnakaardita lisada oma huvipunkte ja nende järgi off-road´is navigeerida.

Android leidis (lennurežiimis) sateliidid autonavist kiiremini ja kui need leitud, kuvab guugli baaskaarti ja allalaetud piirkonnakaartidel asukohta.
Kiirust, sõltumata asukohast, näitas ka lihtne Eesti äpp "Kiiruskaamerad".
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Fucs »

1.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 97#p520797

2.
Fucs kirjutas: Mida rohkem erinevaid satelliitsüsteemide võimekusi, seda kindlamini ja kiiremini saab kätte hea tulemuse.
* Mida suurema sagedusega (Hz) seade töötab ja andmeid uuendab, seda kiiremini saab kätte "õige" asukoha.
* Viimane on oluline ka suurema täpsuse tagamisel ja liikumisel - nt. Garmin GLO ja BadElf edastavad/töötlevad/uuendavad sattidelt saadavaid andmeid 10 korda sekundis (teevad 10 asukoha koordinaatide lugemist/töötlemist sekundis), vähemvõimekad 1 kord sekundis. See tähendab, et kui hakatakse liikuma, siis 10 x sek andmed tagavad selle, et ka nutiseade näitab kaardil liikumist kohe viivituseta. 1 x sek võib liikumisel tekkida jõnkse ja seisakuid.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 11#p469911
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas nemps »

Garmini ei tea aga Magellani käsigpsil saad seadistada asukoha kontrolli vahemikku ehk siis kui see on näiteks kord viie sekundi tagant siis mootorsõidukiga liigeldes ongi rada väga hüplik. Samas akud kestavad kolm korda kauem kui siis kui kontrollitakse kord sekundis.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas AMvA »

Peeter kirjutas:Mina enda Garminiga olen lennuki õhkutõusu 450km/h ja tiba pluss küll ära näinud, aga vat üleval õhus enam ennast majakatesse ära ei positsioneerinud.


Jama, isegi suvalise nuti odav GPS kiip suudab kenasti lennukis toimida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist