GPSiga probleem

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Peeter »

AMvA kirjutas:
Peeter kirjutas:Mina enda Garminiga olen lennuki õhkutõusu 450km/h ja tiba pluss küll ära näinud, aga vat üleval õhus enam ennast majakatesse ära ei positsioneerinud.


Jama, isegi suvalise nuti odav GPS kiip suudab kenasti lennukis toimida.
Ma ei viitsi sellist targutamist rohkem kommenteerida kui, et stardis oli navi sees. Fikseerisin kiiruse. Lülitasin välja. Pärast üleval sisse lülitades enam ennast välja ei positsioneerinud kuigi akna all sai võimeldud küll nii küll naa.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Kilo Tango »

https://en.wikipedia.org/wiki/Coordinat ... t_Controls

In GPS technology, the term "COCOM Limits" also refers to a limit placed on GPS tracking devices that disables tracking when the device calculates that it is moving faster than 1,000 knots (1,900 km/h; 1,200 mph) at an altitude higher than 18,000 m (59,000 ft).[3] This was intended to prevent the use of GPS in intercontinental ballistic missile-like applications.


Praktiliselt tähendab see märksa madalamaid kiirusi, kuna positsioneerimise vigade tõttu võib ka väiksematel kiirustel olla tulemuseks limiiti ületav kiirus. Olen ise telefoni GPS-ga suutnud ühe korra joosta ja ühe korra rattaga sõita ülehelikiirusel.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas AMvA »

Peeter kirjutas:
AMvA kirjutas:
Peeter kirjutas:Mina enda Garminiga olen lennuki õhkutõusu 450km/h ja tiba pluss küll ära näinud, aga vat üleval õhus enam ennast majakatesse ära ei positsioneerinud.


Jama, isegi suvalise nuti odav GPS kiip suudab kenasti lennukis toimida.
Ma ei viitsi sellist targutamist rohkem kommenteerida kui, et stardis oli navi sees. Fikseerisin kiiruse. Lülitasin välja. Pärast üleval sisse lülitades enam ennast välja ei positsioneerinud kuigi akna all sai võimeldud küll nii küll naa.


Ega sinu targutamist kah ei viitsi lugeda.
Ma olen praktiliselt igal lennul kuskil täiskõrgusel ja -kiirusel trakkinud asukohta ja kiirust ning pole kunagi probleema olnud. Ja neid lende oli mul enne koroonat ikka vähemalt paar kuus. Sateliitide leidmiseks läheb aega, aga lõpuks saab alati näidu ette. Osta endale korralik navi või telefon parem.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas smr »

Peeter kirjutas:Mina enda Garminiga olen lennuki õhkutõusu 450km/h ja tiba pluss küll ära näinud, aga vat üleval õhus enam ennast majakatesse ära ei positsioneerinud.

Su jutu illustreerimiseks sobib mu pilt aastast 2004
Pilt
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Walter2 »

Mille alusel gps kõrgust määrab? Kas seadme suhtes kaugemale jäävate satelliitide põhjal (moodustub nn. kolmnurk)?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas retti »

Walter2 kirjutas:Mille alusel gps kõrgust määrab? Kas seadme suhtes kaugemale jäävate satelliitide põhjal (moodustub nn. kolmnurk)?

Puhas trigonomeetria signaali kulgemise aja mõõtmisel sateliitide(min 3 ) ja aparaadi vahel.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: GPSiga probleem

Postitus Postitas Kilo Tango »

retti kirjutas:...
Puhas trigonomeetria signaali kulgemise aja mõõtmisel sateliitide(min 3 ) ja aparaadi vahel.


3 satelliiti annab asukoha.
4 satelliiti on vaja kõrguse jaoks.

https://www.e-education.psu.edu/geog160/node/1923#:~:text=Three%20satellites%20are%20needed%20by,the%20ability%20to%20calculate%20elevation.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist