NOTŠNOI POZOR - Kamp neobolševikke, ei muud

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

tõnis.SS kirjutas: Oota mida mida.
Hoopis sinul tasuks suu kinni hoida venelane.Mis õigusega sa Eesti asju eestlase eest hoiad kas eesti passi õigusega?
Mina elan enda isamaal ja mul on täieõiguslik õigus kanda sellist pilti mida tahan.Ja sõnalõpukohta ss - Eestikeeli kaitsemalev.Aga kaitsemalev ei mahtunud kirjutama panin ss.
Kuule mees, sõnavabadus ei tähenda kõikelubatavust! Soovitan soojalt sul oma postituste tooni muuta, kui tahad ka edaspidi siin kirjutada!
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Borja kirjutas: Kodanik või mittekodanik SASHA (kui sust vähegi asja on), lõpeta oma iba aiaaugu teemadel, tule põhiteemasse tagasi ja kommenteeri rahvale natsa oma kaasvõitlejate jura vene Delfist - näit sedasama eilset artiklit??
Nõukogude ajal oli selline kultusfilm "Kaukaasia vang ehk Šuriku uued seiklused" -- seal on stseen, kui Šuriku Kaukaasia toostide "uurimistööde" järel loetleb militsionäar tema kangelastegud: "Seejärel aga kabeli varemetes..." Ja Šurikule ei jää muud kui häbelikult küsida: "Vabandage, kas kabeli lõhkusin ka mina?"

No kuidas see Delfi artikkel Dozoriga seotud on? Küsime parem koos, miks Eestis eksisteerib selline portaal, mis tahtlikult rõhutab vaenu -- eesti poolel eestlaste sees ja vene poolel venelaste sees? Üks lihtsamatest võimalustest sellega võidelda on lihtsalt mitte anda neile teie hiireklõpsude peal raha teenida. Mis imeline nauding on selles prügilas kommentaare lugeda? Kas avaliku käimla seinte peal olevate kirjutiste alusel saab järeldusi teha teisest rahvusest? :) Minu arust mitte.

Artikkel ise enesest on aga primitiivse propaganda näide, mis seal muud kommenteerida: võiks ka osavamalt ja veenvamalt samale teemale kirjutada.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Ja veidi tõsisemalt Dozori teemale.

1. Ma arvan, et pronkssõduri valve oli õige tegu. Kui politsei ei saanud sellega hakkama ja ausammas keset pealinna määriti värviga ning avalikult kuulutati lõhkumisohu all, midagi oli vaja ette võtma.

2. See oli lühinägelikus ja kogematus lasta igasugustele poliitikutele end seal eksponeerida. Vene keeles on selline väljend "Selliste tüübidega koos ma samale põllule isegi sittuda ei istu (Я с такими в одном поле даже срать не сяду)". Dozor on aga seda vea teinud. Rumalus oli panna kaelasided (praegu arutamisel on veel mingid rinnamärgid). Veelgi rumalam on üritada praegu luua Dozori baasil mingisugune liikumine. Apoliitlilised inimesed lahkuvad või juba lahkusid, nende asemele tulevad kindlalt eestivaenulikumad tüübid.

3. Positiivne mõju kõikidest sündmustest on siiamaani olnud selline, et vist ka energlisemad pronkssõduri eemaldamise pooldajad said aru, et venelaste sees ei leidu ühtegi normaalset inimest, kes oleks neid toetanud. Rahvuslik lõhe on aga märksa ohtlikum, kui ideoloogiline: paratamatult tuleb nüüd kompromisse otsida ja alustada rääkimist. Siiamaani soove kuulata teine pool ei olnud. Ja kes teab, võib-olla ilma Dozorita seda muutust ei oleks juhtunud.

4. Ma isiklikult jään siin foorumis ammu öeldud juurde: sõdimine monumentidega on nõrkuse märk. Kui arvame, et Tallinnas ei jätku saksa/soome/eesti poolel sõdinutele mälestusmärke, siis ehitagem sellised. Selleks pole vaja lammutada olemasolevad ausambad. Kui meid häirivad kesklinnas punaste lipudega tüübid, parem mõelda mitte sellest, kuidas neid keelata või silmade eest peita. Vaid kuidas teha nii, et neile ei tuleks iga aastaga inimesi juurde. Soovid teisiti mõtlejaid Siberisse saata, nuiadega peksta, elamisloata jätta jne. on samuti nõrkusest ja hirmust. 15 aastat on piisavalt pikk aeg selleks, et nendest tunnetest vabaneda. Vabad inimesed vabal maal, ikkagi. ;)
Prinz Eugen
Liige
Postitusi: 400
Liitunud: 26 Aug, 2005 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Prinz Eugen »

Peab tunnistama, et Sasha vaidleb väga argumenteeritult, kuigi võibolla kipub juuksekarva lõhki ajama - interrinne-interliikumine.
Interrinne kujunes lihtsalt rahava hulgas suupäraseks väljendiks.
ND on pigem vene rahvuslik kui bolshevistlik grupeering.
Ise olen igal juhul pronkssõduri ümberpaigutamise (mitte hävitamise) poolt.
Kuid kolonistidel (ja nende järglastel) ei ole mingit õigust eestlastele ette kirjutada, kuidas oma ajalugu tunda, kirjutada, milliseid ausambaid püstitada jms.
Eesti õnneks ei ole enam NSVL koloonia ja venelased valitsev rahvas.
Ükskord on seal Kreutzwaldi ausammas niikuinii.
Aga kompromiss on kahtlemata vajalik.
Kuigi tänases "Denj za Dnjomis" võis aru saada, et ND nõuab kuju osas status quo taastamist, asudes seega leppimatul seisukohal.
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Borja kirjutas:Kemplemine a la "ise oled loll avatar" on ainult vesi SASHSA-suguste veskile, kes üritavad sellega vältida neile ebameeldivaid teemasid.
ei ole nõus - kui mees nimetab end eesti patrioodiks ja samas esineb Eestit okupeerinud riigi sümboli all - tema jutt ei paista usaldusväärne. Mind on alati pannud imestama, miks osad niinimetatud patrioodid peavad kirjutama "Estland" "Eesti" asemel.
Samas kirjutan 2 käega alla teemaspüsimise jutule - ka minu offtopic võiks kaduda järgmisel päeval ;)
Kasutaja avatar
Felix
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 06 Apr, 2005 22:06
Kontakt:

Postitus Postitas Felix »

Borja kirjutas: Kemplemine a la "ise oled loll avatar" on ainult vesi SASHSA-suguste veskile, kes üritavad sellega vältida neile ebameeldivaid teemasid.
Millised need ebameeldivad teemad võiksid kül olla...tood ehk mõne näite?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Siin keegi äsja sinisilmselt :roll: kuulutas, et SASHA vaidleb väga argumenteeritult. Tegelt on SASHA hoopis keskmiselt osav demagoog :lol: . Tõestuseks lahkan pisut tema värsket postitust:
No kuidas see Delfi artikkel Dozoriga seotud on? Küsime parem koos, miks Eestis eksisteerib selline portaal, mis tahtlikult rõhutab vaenu -- eesti poolel eestlaste sees ja vene poolel venelaste sees? Üks lihtsamatest võimalustest sellega võidelda on lihtsalt mitte anda neile teie hiireklõpsude peal raha teenida. Mis imeline nauding on selles prügilas kommentaare lugeda? Kas avaliku käimla seinte peal olevate kirjutiste alusel saab järeldusi teha teisest rahvusest? Minu arust mitte.

Artikkel ise enesest on aga primitiivse propaganda näide, mis seal muud kommenteerida: võiks ka osavamalt ja veenvamalt samale teemale kirjutada.
1) ei viitsi väitmagi hakata, et sarnased vene delfi ässitused nagu see kõnealune artikkel, ainult ühte eesmärki teenivadki - nende dozooride ülesässitamine / hingeshoidmine. Foorumlastele on see seos täiesti klaar, meie SASHA aga libiseb sellest lihtsast tõest elegantselt üle, viies kohe jutu delfi portaali eksistentsi mõttekuse üle heietamisele. Mis ongi elementaarne demagoogiline võte :twisted: asjade omavaheliste seoste hämamiseks.

2) ome mõttekaaslaste artikli ideoloogilisele sisule ei anna sm SASHA mingit hinnangut; jällegi libisetakse sellest üle elegantse lühidusega ("primitiivne propaganda" :? ), millele aga järgneb kohe: "võiks ka osavamalt ja veenvamalt :twisted: samale teemale kirjutada" ( sic!). Aga siin tegigi tubli SASHA väikse vea ja avas meile oma tõelise palge... :evil:

Et järsku sa, SASHA, oledki üks neist, kes ise "osavamalt ja veenvamalt samale teemale" kirjutavad..? :lol:
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Mõttetu vaidlus. Tunduks nagu teil - lugupeetud foorumlastel - muud teha ei oleks, kui üksteise kallal kiskuda.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2199
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Meenus jutustus, kui mingi rullnokk ütles enda ees järjekorras seisvale Priimäele: "Vana pede ka siin!"
"Pole ma nii vana midagi," vastanud Priimägi.

Hea aia ja aiaaugu jutu näide.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Tore, aljosa ja mingid dozorid ja ma ei tea mis veel. Siis veel lisaks "kurjad" atv-d kes ei lase inimestel elada jne.
Lugupeetud rahvuslased ja patrioodid kisavad ennastsalgavalt ning "kaitsevad" kodumaad.

Samas üritab keskerakondlik linnavalitsus "teenete" eest juba teist korda poolsalaja Merkole lasnamäe tagust maatükki, mille algselt pidi Merko saama vist oli 80 milli eest kuid siis tuli Endel Sift ja "rikkus kõik ära" ( ühe linnavalitsuse liikme sõnad) ning pakkus sama maa eest 180 milj.
Nüüd tehti tingimused hankele millele vastab Eestis ainult üks firma ja pole raske arvata kes.

Sellest me Delfist lugeda ei saa.
Ja lugupeetud rahvuslased selle asemel , et hoida rahva raha ja vara, tegelevad mingisuguse butafooriga. Normaalses riigis ja selles paljude rahvuslaste poolt austatud Natsi Saksamaal oleks selliste asjade eest üsna kiire karistus olnud.
Meil ei suuda keegi lipugagi lehvitada.
Neid näiteid võib jäädagi tooma.

Oleks äkki aeg tõusta uuele tasandile ja tegeleda reaalsete asjadega ? Nendega millest sõltub meie rahva tulevik mingilgi määral.

Ütlen ausalt, olen oma vaadetelt üsna natsionaalsotsialistlik, peab tunnistama. Mitte ehk nii radikaalne nagu selle partei kunagine programm. Aga seal on üsna meeldivaid lahendusi kuidas siia maakerale ilma suurema sõdimiseta inimesed peaks ära mahtuma.

Aastal 2006 aga ei näe ma mingit põhjust tunda muret mingi kujukese pärast. Rahvuslastel oleks aeg natuke ajusid hakata liigutama ja mitte tegeleda vahutamisega selle ümber mis neile ette söödetakse.
Ja siis oleks ehk ka valmistepäeval neil võimalus kuhugi jõuda, et sõna sekka öelda.

Seega minu soovitus, on üks Hiina sõjakunsti raamat mille nime ma kahjuks ei mäleta. Selle lugemine ja väike "hinga enne sisse ja puhu välja kui kisama kukud" tuleks kõvasti kasuks.

Kui lahinguga paralleeli tuua siis praegu on nii, et üks pool pani üle suure õlest nuku ja kirjutas sinna peale, et teine pool on loll. Teine pool taob kogu hingest seda õletuusti samal ajal kui esimene tema maid rüüstab.

Edu teile siis !
Iialgi ei kohta me rebast, kellel oleksid humaansed kavatsused hane suhtes, nii nagu ka kassi, kes sõbrustaks hiirtega.
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

thor199 kirjutas:Aastal 2006 aga ei näe ma mingit põhjust tunda muret mingi kujukese pärast.
Õige, sm. thor üks üheksa üheksa. Mina toetan sind täiesti. Aastal 2006 pole vaja tunda muret mingi kujukese pärast. Lenini kujud Tartu ja Tallinna tagasi.
Mida need rahvuslased siblivad. Elagu natsionaalsotsialism ja rahvaste vennalik sõprus, kujude mahavõtmine on nõrkuse märk, nagu ütles sm Borja.
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Nagu kodust pikemaks ajaks ära lähen nii jälle tüli majas.Loe ja imesta ei oska nutta ega naerda,selle peale,mis riigis toimub. Kokkuvõtlikult ütleks,et need Aljosa kummardajad ja need muud jüngrid on üks isemoodi rahvas. Tulevad Sulle ukse taha,teevad jalamatile ühe suure ja haiseva hunniku,siis koputavad uksele ja küsivad paberit.Ise on veel arvamusel,et see,kes uksele tuleb peab neid veel armastama ja kiitma.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

lembetu kirjutas:
thor199 kirjutas:Aastal 2006 aga ei näe ma mingit põhjust tunda muret mingi kujukese pärast.
Õige, sm. thor üks üheksa üheksa. Mina toetan sind täiesti. Aastal 2006 pole vaja tunda muret mingi kujukese pärast. Lenini kujud Tartu ja Tallinna tagasi.
Mida need rahvuslased siblivad. Elagu natsionaalsotsialism ja rahvaste vennalik sõprus, kujude mahavõtmine on nõrkuse märk, nagu ütles sm Borja.
Ma mõistan siin vist irooniat :)
Ma ei arva, et peaks mingeid kujusid tagasi toppima, samuti nagu mingit rahvaste sõprust nö. pole olemas. On võimalus koss eksisteerida erinevatelö rahvastel teise rahva maalapil juhul kui nad aksepteerivad sada protsenti põlisrahva huve, soove ja tavasid.
Tegelikult veresegamine kui selline on vajalik rahvuse ellujäämiseks. Kuid nagu ka süüa tehes tuleb hoolikalt valida komponente on sama lugu ka rahvuse elushoidmisel.

Kuid kui sa suudad lõpuks aru saada, või ehk soovid, siis saad ka aru, et see võitlus kujudega ei ole probleem number üks. Meie riigis ei ole asjad veel nii korras, et igavusest jaburdusi teha.
Või on sul vastuväiteid ?

Ja mind seltsimeheks nimetada pole sul põhjust. Ma ei ole kuidagi sinu seltsimees ega kavatse ka saada. Üleüldse seltsimees kui selline mõiste ei käi minu vaadetega kokku. Eelistan ajada asju ise ja teha oma tegemisi.
Ehk olen ülemaara uhke aga kujudega võitlejatega olgu nad seltsimehed või kamraadid, kuidas iganes nad end ka nimetada suvatsevad ei kavatse end siduda ega kuidagi kaasa aidata.

Minule isiklikult pole see aljosa kunagi ette jäänud. Kuid kuidagi meenub, et vanasti oli eestlane inimene kes mõtles, kaalus ja tegi asja teoks.
Ehk siis kui nüüd see kuju mind oleks häirinud siis oleks läinud ja kopaga ümber lükanud.
Mitte aga tekitanud sinna ümber palju kisa ja politseivalve jne.
Vana Eesti vanasõna ütleb, palju kära vähe villa.

Muudan veel vähe postitust.
Kuhu see kõik viib ? Kogu selle kisaga on "kujusõdalased" mängukannid poliitikute, vene meedia ja teiste meelevallas. Põhimõtteliselt puudub neil igasugune jõud millega midagi mõjutada. Vastaste "relvad" on kordades võimsamad. Sama nagu vintpüssiga minna tankidiviisi vastu. Tahtmine ei maksa midagi, tulemus maksab. Võitja keerab tõde nii kuidas tema soovib. Eriti tobe on minna lahingut kaotama, eriti veel juhul kui isegi see peaks võidukalt ime läbi lõppema puudub sellel praktiliselt igasugune kasu.
Kui leib on laualt otsas siis au ja kuulsus rahvast ei toida.
Kui see energia pöörata tegelike kitsaskohtade väljauurimisele. Panna oma organisatsioon uurima, leidma põhjusi ja neid avalikkuse ette tooma kuidas riik ja rahvas kaotab oma vara sadade miljonite kroonide eest see on see mida tuleb teha oma riigi heaks.
Kui kasvõi osa sellest rahast panna relvastuse alla mis tänu tööle päästetakse ei ole probleem osta lennukeid või tanke või mis iganes tarvis.
Kui rahvuslased ei lange madalasse populismi ja provokatsioonimaigulistesse intriigidesse vaid vastupidi, tarkade ning tasakaalukatena suudavad oma rahva tähelepanu juhtida tegelikele probleemidele siis see on see mis teeb meie riigi tugevaks ja tagab rahvuse säilimise.
Mitte mingi odav jama mingi kuju ümber.

Tänan tähelepanu eest.
Iialgi ei kohta me rebast, kellel oleksid humaansed kavatsused hane suhtes, nii nagu ka kassi, kes sõbrustaks hiirtega.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

thor199 ütles välja ka minu arvamuse asjast. Me tegeleme ebaolulisega. Nääkleme-kraakleme tühiste asjade pärast. Olulised aga tehakse ära meie seljataga.

Vaid mõni üksik rahvuslane püüdis kaitsta näiteks Vahipataljoni kasarmukompleksi, mis tõmmati "arendajate" poolt maha ja mille asukoht lagastati "moodsa arhitektuuriga" (nn Kumu).

Järgmisena tehti äsja vaikselt maatasa Lennubaasi hooned. Kas püüdis üksainuski rahvuslane neid kaitsta? Kus olid siis Eerik Kross, Jüri Liim ja teised?

Minu arvates ei ole eestlased puuslikekummardaja rahvas. Meie oleme iidseist aegadest "kummardanud" suuri kive, jämedaid puid, hiiemetsi --- ühe sõnaga asju, mis eksisteerivad enne meid ja ilma meietagi. Puuslikud ehk igatsugu ausambad on meile toodud võõraste poolt --- sakslased, venelased jne.

Meie rahvuslased võiksid kujusõja asemel tegeleda millegi asjalikuga. Jätke need puuslike kummardajad rahule ja parem uurige ning jäädvustage meie ajalugu --- seal on veel piisavalt valgeid laike ja seda hävitatakse iga päev.

Ärge ka laskuge nende puuslikukummardajate tasemele oma puuslike rajamisega --- parem hoidke ja säilitage seda, mis meil meie ajaloost veel alles on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40240
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

thor199 kirjutas: Panna oma organisatsioon uurima, leidma põhjusi ja neid avalikkuse ette tooma kuidas riik ja rahvas kaotab oma vara sadade miljonite kroonide eest see on see mida tuleb teha oma riigi heaks.
Kui kasvõi osa sellest rahast panna relvastuse alla mis tänu tööle päästetakse ei ole probleem osta lennukeid või tanke või mis iganes tarvis. Kui rahvuslased ei lange madalasse populismi ja provokatsioonimaigulistesse intriigidesse vaid vastupidi, tarkade ning tasakaalukatena suudavad oma rahva tähelepanu juhtida tegelikele probleemidele siis see on see mis teeb meie riigi tugevaks ja tagab rahvuse säilimise. Mitte mingi odav jama mingi kuju ümber. Tänan tähelepanu eest.
Ooot, kas sa ei ole näinud siis telekas neid üritustel osalejaid?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist