www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 13 Juun, 2021 15:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 139 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Jaan, 2011 18:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

swatest kirjutas:
vahepeal küsiti Taekwondo kohta.
Tekkis konflikt vene rahvusest ülbitsejaga ja asi läks üpriski kuumaks, tundsin, et muud üle ei jää kui füüsiline kontakt,võttes sisse Taekwondo algasendi lõi vennal pask lahti ja kadus majadevahele. Olin täielikult valmis laiatama iga hetk talle kuna sõnad mis tulid olid krõbedad ja tõuklemist oli küllalt.

Antud rahvuse esindajatele suht omane käitumine muideks. Keerulisemal juhul pannakse plagama esimese pasunasse saamise järel. Seal ongi nii, et teatud suhtluse "tasemest" alates pead olema valmis pasunasse andma ja peale andmist annad mõista, et sedasi käitudes võid ka edaspidi saada. Peale seda oledki "delovoi" ehk "tegija".

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Jaan, 2011 18:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kurat, ei leidnud oma raamatu pealkirja. Mees , kes selle kunagi 16a tagasi paljundas on eessõnast pihta hakanud.

Kuule-kuule! Ega sa mitte see-ee ... - 16 aastat tagasi Kalevi ÜJP A-kompaniis ei teeninud? Olin seal nimelt toona rühmaülemaks (või olin juba ka komp.ül - kes see enam täpselt mäletab?) ja just selle raamatu koopia tõin ma poistele vaadata. Kuid nagu paljude asjadega, tagasiteed see raamat minu juurde enam ei leidnud. Ja nagu sageli juhtub - keegi enam ei teadnud, kes see viimane lugeja just oli. Ning patist lahkumine tuli mulle siis kah kangesti kiiresti, lausa üleöö, ja nii need asjad jäidki. :cry:
Nüüd oleks muidugi kangesti hea meel, kui saaks sellest kas või omakorda koopia kusagilt tagasi. Aga eks loota ju võib.

Pealkiri on aga midagi sellist (mälu järgi) - "Utšebnik rukopašnova boja voisk spetsialnovo naznatšenija."

Stellung halten und sterben!!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Jaan, 2011 19:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kapten Trumm kirjutas:
Antud rahvuse esindajatele suht omane käitumine muideks. Keerulisemal juhul pannakse plagama esimese pasunasse saamise järel. Seal ongi nii, et teatud suhtluse "tasemest" alates pead olema valmis pasunasse andma ja peale andmist annad mõista, et sedasi käitudes võid ka edaspidi saada. Peale seda oledki "delovoi" ehk "tegija".

Oh jah, mind paneb imestama see, et sibulad on ikka päris väge täis isegi siis kui omal promill kisub sinnakanti, kus jalg enam sirget teed ei seleta ja meel üsnagi nõder. Mitu korda olnud selline mõte peas, et kas nüüd läheb andmiseks? Militaarse käsivõitlusega pole vist linnapeal suurt midagi eriti peale hakata, muidugi oleneb su oma oskustest. Kui trenni mitmed aastad tehtud siis peaks suutma juba improviseerida igasuguse ründe vastu.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Jaan, 2011 4:15 
Eemal
Liige

Olen aeg-ajalt püüdnud otsida `iccta´ mainitud raamatut. Seni tulemusteta, kuid huvitavaid tähelepanekuid olen küll teinud. Näiteks leidsin raamatu "Сокрушительная боевая техника ниндзютсу". Autor mainib, et raamatu kirjutamisel on kasutatud raamatut "Forbidden Fighting Techniques of the Ninja", Ashida Kim, New Jersey, 1978. Venekeelse versiooni sirvimisel süttis peas lambike - ma olen neid pilte kusagil näinud! Ainult et variatsioonidega. Siis meenus see teema siin... Võtke `iccta´ postitatud piltidel vapral eriväelasel munder seljast ja riietage ta ninjaks ning asendage automaat arbaletiga - sarnasus on vapustav. Paljud pildid on vaieldamatult selle inglisekeelse raamatu, kas nüüd just plagiaat, aga kangesti sinnapoole.
Spetsnazi ja kõikvõimalike luurajate-diversantide aabitsaid on netis kõvasti, aga ükski pole see, mis siin elevust tekitas. On see alles salajane raamat!
Otsingud jätkuvad...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Jaan, 2011 13:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma olen peaaegu kindel, et ictta viidatud raamat on see sama, mida müüakse läänes järgmise nime all.

http://www.ecampus.com/kgb-alpha-team-training-manual-how-soviets/bk/9780873647069

ictta skännitud viimasel lehel on peale külmrelvade heitmist kohe ehitistesse tungimine. Nii ka selles ingliskeelses raamatus.

Tsiteeri:
Throwing Cold Weapons at a Target
Penetrating Buildings in an Attack

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 07 Jaan, 2011 18:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Yerba kirjutas:
Oi pagan, niimoodi elamine, et pidevalt oma varjugagi oled valmis võitlema, on ikka päris paranoiline. Kas ära ei väsita? :scratch:

Takishi kirjutas:
Ise üritan järgida:

Pimedad õhtutänavad - 360 kraadi vaatlus, marsruudi valik, juhul kui'dega arvestamine, nurkade avamine, varuasi taskus mida relvana kasutada. (sa ei taha ju olla kütitav piison rohuväljal, vaid kaalutlev sõdur, kes ei torma niisama)

Asjad mida mitte teha: avalikult suure rahasumma võtmine automaadist, rahakotis suure sula hoidmine, kalli telefoniga avalikult rääkimine, üksi purjus ringi liikumine, üksi liikumine võõras kandis õhtul, üksinda hilisõhtul viimase ühistranspordiga sõitmine.

Kui kellegagi kontakti astuda, siis mis on eesmärk? Mida sa võidu korral üldse saavutad? Kui on võimalus peale paari hädalööki põgeneda, siis miks mitte? Kui tegevus toimub kodukandis tead kindlasti häid põgenemisteid, kohti kuhu minna, kust abi saada, kui on vigastusi. Võõras kandis võid tupikusse joosta..

Suurem osa inimesi ikkagi ei valda võitluskunste piisavalt ja kiired jalad, enda p3r5e evakueerimine verevalamiselt on tihtipeale kõige mõistlikum variant. 100 kilost piisonit on muide eriti hea pussitada, ükskõik kuidas ei sahmi, ikka saad pihta. Ja kaelalülidesse raudtoruga saada... on seal üldse vahet kuipalju pekki löögi tulemusena halvatuks muutub? Väikestest meestest ma ei hakka rääkimagi. Ükskõik, kuhu pihta saad, ikka kukub.

Ja lõpetuseks ka üks video: mis juhtub, kui pikali kukkuda kakluse ajal http://www.liveleak.com/view?i=e55_1250787987

Ei, Yerba - paranoiliseks sellist stiili nimetada küll pole mõtet. Kui sul on nii palju pappi, et võid peale röövimist kohe uue telefoni osta ja peale peksu uued kikuproteesid sebida, no lase käia, tuia pohhuistliku olekuga ringi ja kui tekivad probleemsed hetked, siis naudi seda, mida sulle neil hetkedel antakse :D

Mina olen ilmselt just tänu "paranoiale" pääsenud kõigist intsidentidest - oli nii lambikaklusi, kui ka röövimiskatseid. Siiani pole ma pidanud oma väärtasju pätudele andma. Lisaks armastan ma tihti ette kujutada end sellistes olukordades ning oma fantaasias läbi mängida võimalikud tegevussuunad. Nii on mul välja kujunenud see, et konflikti sattudes on esmane eesmärk sealt väljuda (sest kui see kord õnnestub, avaneb edasiseks tegevuseks rohkem võimalusi ja on võimalik lahkuda isegi ilma kaklemata), aktiivset tegevust on mõtet arendada vaid juhul, kui vastane tõesti ründab. Kuni ta pole rünnakule asunud, saab kiirelt kaabet teha ja tihti see ka toimib. Taga ajama hakkab vaid pätt, kel on tõesti rahanälg või kelle alaväärsuskompleks läks keema seetõttu, et ohver nii lihtsalt minema pääses.
Tuleb vaid leppida asjaoluga, et politsei ei viitsi end liigutada - nende suhtumine kipub olema stiilis "asjad jäid alles? Viga ei saanud? No mida sa siis siia vinguma tuled?!" Isegi see alati ei aita, kui pätude elukoht mainida - proovitud.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 07 Jaan, 2011 20:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Viskaks ka siin kinda üles ja ütleks sõna sekka - kusjuures ühtegi varasemat posti läbi lugemata, lihtsalt alateema pealkirjast lähtudes :write:

Et värk siis selles, et militaarset käsivõitlust kui sellist EI OLE OLEMAS... sest militaarses plaanis lahendatakse need küsimused KÄSITULIRELVADEGA... ja kogu lugu :wall:

Ja ärge nüüd kõik kukepoksi armastajad mind lintšima ka tulge... :dont_know:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 07 Jaan, 2011 20:52 
Eemal
Liige

borjale ja paadikaptenile:
Eks see nn militaarne käsivõitlus ikka olemas ole ja seda inimestele õpetatakse (nt krav-maga või mis see juudapoistel on?). Või kui sulle õpetatakse, et teritatud pliiatsi inimesele läbi silma ajju lüües oleks tark pliiatsi tagumist kummiga otsa peopessa toetada? Ja ikkagi suurim tarkus on konflikti vältida, situation lahendada ilma füüsilise kontaktita ehk nagu siin kirjutatud - teha kiired jalad. See ON kõige õigem, aga kes sellist asja siis tunnistada tahab (no istud sõpradega õllelauas ja siis räägid - tulid mingid kollid, tahtsid lõuga sõita ja mina tegin sääred - naljanumber, eks ole).

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Jaan, 2011 13:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Parem naljanumber kui haigla.

Ja üldse: http://www.youtube.com/watch?v=01NHcTM5IA4&feature=related

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Jaan, 2011 20:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Selline soovituslik lugemine VDV-st ja käsivõitlusest selles valguses osaleja pilgu läbi.

http://topwar.ru/2949-sekrety-rukopashn ... ta-ii.html

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Jaan, 2011 20:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kaur3 kirjutas:
Ma olen peaaegu kindel, et ictta viidatud raamat on see sama, mida müüakse läänes järgmise nime all.

Minu raamaturiiulis on selline 8)
http://www.kriso.ee/Russian-Style-Hand- ... 87066.html

Preface xiii
Introduction xv
Stances
1 (2)
Methods of Movement
3 (2)
Falling, Rolling, and Somersaulting Mechanics
5 (6)
Defense Mechanics
11 (45)
Defenses Against Strikes: Methods of Defense Without Contact with the Assailant
12 (1)
The Defenses of Bobbing, Weaving, and Ducking
12 (1)
Defenses Against Strikes: Methods of Defense Involving Contact with the Assailant
12 (25)
Defenses by Rotating Your Body Around the Axis of the Spine
12 (2)
Defense Against a Side Attack of a Staff Turning Your Arm at Your Shoulders
14 (4)
Defense Against Overhead Strikes with a Staff by Twisting Your Forearms
18 (7)
Method 1 Defense Using the Twisting of the Forearm
25 (4)
Method 2 Defense Using the Twisting of the Forearm
29 (3)
Method 3 Defense Using the Twisting of the Forearm
32 (5)
Release Mechanics
37 (19)
Method 1 Release From a One-Handed Grab
37 (3)
Method 2 Release From a One-Handed Grab
40 (2)
Method 3 Release From a One-Handed Grab
42 (1)
Release From a Double-Handed Grab
42 (1)
Release From a Double-Handed Grab with Both Hands
43 (1)
Releases From Single-Handed Neck Grabs From Behind
43 (8)
Release From a Two-Handed Grab to the Torso From Behind
51 (3)
Release From a Front Double-Handed Leg Grab
54 (1)
Releases From Painful Grabs
55 (1)
Methods of Attack
56 (45)
Pain Compliance Mechanics, Disarming Mechanics, and Holds
56 (37)
The Principle of ``Side, Side, Hypotenuse''
56 (3)
The Principle of the ``Question Mark'' \F C \L
59 (1)
Working on the Fingers in the ``Question Mark'' Movement and ``Side, Side, Hypotenuse''
60 (3)
The Bent-Elbow Twist
63 (2)
The Neck Twist
65 (1)
The Spine Twist
65 (2)
The Hip Twist
67 (2)
The Bent-Knee Twist
69 (2)
Knee-Joint Twists
71 (3)
The Foot Twist
74 (2)
Stick Disarming: Opponent Holding it in One Hand
76 (2)
Stick Disarming: Opponent Holding it in Two Hands
78 (1)
Knife Disarming
78 (7)
Pistol Disarming
85 (1)
Strikes for Weapon Disarming
86 (5)
Special Mechanics
91 (2)
Striking Mechanics
93 (8)
Trinity Strikes with the Arms and Legs
96 (3)
The ``Ape Step'' with a Leg Strike
99 (2)
Epilogue

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Jaan, 2011 22:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Trumm, on olemas selline raamat

http://www.eksmo.ru/catalog/915/234021/

Seal sees on paarkümmend lehekülge, mis räägivad käsitsivõitlusest. Kokkuvõte on selline.

http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=2418827

Borjale.

Tsiteeri:
The changes in the program came about after the Army interviewed more than 900 soldiers who saw hand-to-hand combat in Iraq or Afghanistan, according to an Army news release.

Soldiers most often enter small houses and rooms during combat operations, so the Army wants to take the ground-grappling principles taught in Combatives and emphasize them from a standing position, Matt Larsen, director of the Army Combatives School at Fort Benning, said in the release.

http://www.stripes.com/news/army-revising-combatives-handbook-to-focus-more-on-striking-grappling-1.99423

Tsiteeri:
Many of you mentioned that the last known bayonet charge might have been executed by a squad of Brit troops in Basra back in ’04.

Well, a little Googleing and low and behold it turns out that bunch of maniac Scots from the Argyll and Sutherland Highlanders got ambushed by about 100 Mahdi militiamen near Basra, fought it out, and when they ran low on ammunition, fixed bayonets and went to town.

http://defensetech.org/2010/01/29/bayonets-hit-the-mark/#comments

Vt lk 7 siit

http://www.soc.mil/swcs/swmag/08Nov.pdf

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Juul, 2011 2:23 
Eemal
Liige

suurpomm kirjutas:
Pilt

Ülejäänud õpetused siit aadressilt:

http://www.globalsecurity.org/military/ ... index.html

tuleb meelde utšebka "pühapäeva koolitus"..
edasi on puudu step 4: kahe põlvega õlgadele ning kahe käega kiire haare lõuast-peast ning järsk täisjõuline pöörav vääne üle 90 kraadi.. ja igaüks omandab selle maks 2 minutiga selgeks ( eeliseks, et tunnimees ei jõua häält teha) -kuulda pidavat olema ka õrna raksatust v nn elu lahkumist ,
kui kahtled enda jõus-võimalustes, siis selle asemel torgata ( nn kontrõnõi võstrel)

Üldiselt on palju lihtsaid surmavaid võtteid aretatud, mida endal ei karga arvatagi-leiutada, kuid on väga kiirelt- kergelt omandatavad.

Enim pöörat-rõhutatii tähelepanu selle juures nn peale "korrutustabeli" tundmaõppimisele "---võitleja vaimule-julgusele.

"Colt võrdsustas inimesed:)"

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Juul, 2011 9:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Peab ikka tõeline vedamine olema et ohver laseb endale vabalt ligidale hiilida, jääb vaikselt peale take downi lamama ja ootama millal sa tal kaela murrad või ära kägistad... Vastane peab täielik ilma elutahteta zombi olema, siis äkki õnnestub ka.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Juul, 2011 10:14 
Eemal
Liige

Some, esiteks Step 2. käib nii kiiresti, et tunnimees lendab laraki näoga vastu maad ja on momendiks täiesti out. Selline kukkumine võib ka vabalt hinge kinni lüüa. Teiseks, Sul jääb ilmselt märkamata, et Step 3. antakse tunnimehele väga ebasportlik 11-meetri karistuslöök sinna kus vasak ja parem jalg kokku jooksevad... Peale seda on juba Step 4. rohkem nagu vormistamise küsimus.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 139 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bretschneider ja 12 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: