Sõjafilme

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

kala kirjutas:
Luciano kirjutas:"Me olime sõdurid" hetkel saadaval Selveris 69.-, lisaks on Antti Tuuri Talvisota 99.-.
Talvesõda kah Selveris?
see on niiöelda kinoversioon. Filmist tehtud on ka TV versioon mis on vist oma tunni aja jagu pikem ja hulga loogilisema järjestusega. TV versiooni DVDd pole veel kahjuks kohanud.
Kasutaja avatar
Taux007
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 21 Juul, 2007 23:20
Asukoht: Tallinn (Saaremaa)
Kontakt:

Postitus Postitas Taux007 »

Äratus sellele teemale.

Vaatasin Vene-Tšetseeni sõja kohta praegu filmi: Voina (Sõda). Alguses olin skeptiline, kuid mida aeg edasi, seda huvitavam ta minu jaoks oli.

Pikseväravad (3 või 4 osa) oleks sama teema kohta teie film, mida kindlasti vaadata!
Kogun euromünte, on mõni huvitav pakkuda?
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

kui juba teema ärkas siis soovitan kõigile I ilmasõja ja moosiriiulite fännidele "The Red Baron" - eluloofilm Manfred von Richthofen´ist.
Huvitav vaadata kuidas aadlikud sõda pidasid.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Soomlaste teine päris hea film on "Tali Ihantala - 1944"

Filmis on kasutatud ohtralt autentset teise ilmasõja tehnikat - StuG III, T-34, KV-1, T-28 - phms kõik mis Soome muuseumites liikumis- ja tulistamisvõimeline on, samuti lennukeid - Focke-Wolf ja Stuka jäid silma. Samuti oli hariv näha, kuidas StuG'idega lahingus taktikaliselt opereeriti.
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

http://www.youtube.com/watch?v=BPNfWFbiCOQ

Filmi nimi on Red Dawn, mis on tehtud külma sõja kõrgajal. Räägib kuidas kommud ameerikat vallutavad. Tõlge on kohati väga vigane.

NB:Väga USA-lik film
Selline mõte siis minu poolt.
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

http://www.youtube.com/watch?v=VFFtkLT8 ... re=related

Film siis "9 Rota" . Film on vene keeles, aga olemas on ingliskeelsed subtiitrid. Soovitav oleks vaadata HD versioonis( full screen muudab pildi ja hääle natuke tasakaalust välja)
Selline mõte siis minu poolt.
onemanband
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 10 Juul, 2008 20:30
Kontakt:

Postitus Postitas onemanband »

Stalingrad on suhteliselt hea film, kuid asjast mitte huvituvale inimesele võib üpriski igav tunduda.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Kah mõned filmid viimasel ajal ära vaadatud:

Miracle at St Anna - omapärase züseega film, kahjuks kogu stoori üles ehitatud rassismi mambo-jambo peale. Tegevus II MS.
Natuke kahju ajast mis selle filmi vaatamise peale kulus.

Norra film Max Manus Man of War - tõsielul põhinev film Maximo Manusest (wikist leiab mehe eluloo). Päris huvitav vahelduseks ameerika filmidele, näha II MS norralste vaatevinklist.

Sluga Gosudarev - vene film Poltava lahingust. Vahva kostüümikas ohtra vehklemise ja paugutamisega. Muidu lõbus film aga jätkuvalt ei suuda venelased massitseene teha.

Taras Bulba taas selline kostüümikas, madistamist, verd ja julmust ikka ohtralt, toonased piinamisvõtted kõik esindatud. Massitseenid juba paremad.

Passchendaele - kanadalstest I ilmasõjas. Ei midagi erilist aga ühtegi halba sõna ka öelda ei saa.

Ja ei saa äramärkimata jätta Gran Torinot mis pole üldse sõjafilm aga Clint Eastwood on jälle ennast ületanud - mees läheb aastatega aina paremaks. Militaarteemat films sedavõrd, et tegu Korea sõja veteraniga tema hirmudes ja vihkamistes aga õnneks ei ole filmi ära lõhutud mingite mõtetute flashbackidega sõjamälestustest.

Kui kuskil müügis Vene lü
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19518
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Postitus Postitas ruger »

Huvitav film on 2009 Valgevenes toodetud Снайпер: Oruzhie vozmezdija http://www.imdb.com/title/tt1438468/ Räägib Stalingradi lahingust ning siis sõja lõpuaastatest. Ühelt poolt vene snaiprid ja teiselt poolt saksa omad.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

Selline mõte siis minu poolt.
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

Postitus Postitas junkers »

Ja ei saa äramärkimata jätta Gran Torinot mis pole üldse sõjafilm aga Clint Eastwood on jälle ennast ületanud - mees läheb aastatega aina paremaks. Militaarteemat films sedavõrd, et tegu Korea sõja veteraniga tema hirmudes ja vihkamistes aga õnneks ei ole filmi ära lõhutud mingite mõtetute flashbackidega sõjamälestustest.
Mina julgeks õelda, et väga hea film!
Kasutaja avatar
mmetsas
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Okt, 2009 14:24
Asukoht: Estland

Postitus Postitas mmetsas »

On erinevaid, mis meeldivad aga RELVAVENNAD on mis klass omaette.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Uus hitt ulmevallast: AVATAR.

Vaatasin ka teise üle, asi oli võimas, üle pika aja üks hea ja korralik ulmemürgel. Mis siis, et sisu klišeelik, kari kasumi peal väljas kauboisid koos palgasõduritega läheb x planeedile ülikallist metalli kaevandama ja sattuvad kohalikega sõjajalale.

Ent sõjapidamine paistis seal realistlik, tulevikutehnika ka realistlik. Koguni nii realistlik, et isegi kõrge laubaga ulmehuvilised hakkasid listis vaidlema ja arutlema, samas kui neid tähesõjad, iseseisvuspäevad ja starshiptroopersid täiesti külmaks jätavad.

Kangesti huvitab, kas mõni militarist ka nimetet linateost kaemas on käinud ja kui on, siis mida arvab.

Mina igatahes arvan hästi, elamus oli neid kroone väärt, see aeg ei olnud raisatud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

kunagi vanasti oli siuke vilm nigu Heartbreak Hill clint eastwoodiga peaosas ega kellelgi pole sellist :dont_know:
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Postitus Postitas andrusjo »

MA olen seda filmi igalt poolt otsinud ja mitte midagi :cry:
Kunagi mul oli VHS-il eesti keelse tõlkega.Krt ma vaatasin seda oma 30x ja vaataks veel kui kuhugi ära poleks kadunud.Eesti keeles oli "murtud südamete kõrgendik".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ugandiklubi ja 16 külalist