Kas muinaseestlastel oli kasutusel ka sümboolika?

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

hugo
Ma olen ka kuulnud, et sõda ja katk tegid oma töö, kuid täiesti välja minuteada eestlased ei surnud, sigisid ja varsti saavutasid eelneva arvu.
Ole rohkem endas kindlam-loomulikult ei surnud eestlased välja.


Mille järgi üldse vahet tehti, kes oli saarlane, kes setu, kes eestlane.
Murrete järgi.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

corvus kirjutas:Letopisi lugedes märkasid kindlasti kontekstis mainitavat NII TSUUDE kui KA EESTLASI - oled sa kunagi mõelnud et tegu võiks olla erinevate hõimudega...
Skandinaavia saagade puhul oled sa kindlasti lugenud ka 90ndate aastatel Rootsi arheoloogide poolt esitatud väiteid, et enamuses toodud faktid/sündmused ei leia kinnitust väliarheoloogia poolt - pigem vastupidid...
ähh.... nagu polkovnik von Zillergut ammutuntud asjadest ja kõige lihtsamatest tõdedest rääkimas: "See, mu härrad, on aken. Jah, kas teate, mis asi on aken?". Jah, ma tean, tean, tean. Sellest hoolimata saagasid ja letopisse kasutatakse, vähema egotripiga ajaloolased kasutavad ka etnograafide, folkloristide uurimusi, eriti eksperimentaalarheoloogia vallas kuigi mõned peavad seda ideoloogiliselt valeks ja suisa tagurlikuks. Keava linnuse lähedal avastati teine sarnane just kohalike elanike rahvapärimuse kaudu, aga mitte konservatiivset ajalooteadust järgides.

corvus kirjutas:kallis lembetu: kõige lihtsam oleks kui astud kord meie juurest Ajaloo Instituudist läbi, anna teada millal saaksid ja ma tutvustaksin sulle näiteks eetlaste demograafilist kaarti läbi sajandite, mis teeb sinu põlvnemise muistsest eestlasest küllaltki komplitseerituks, sest - kuidas seda ilusti öelda- nad on lihtsalt välja surnud on vist viisakas öelda? peale on tulnud uusi tulijaid, adapteerunud tulijaid, kellest ka sina kõige eelduste järgi pärined - harju selle mõttega!
Ma käin ise väga harva Tallinnas ja siis pole ka mul tõenäoliselt aega, aga kui sulle sobib, siis saadan mõne tuttava. Kelle juurde isand Corvus ma ta saadan? Valter Lang, Jaak Mäll...mmm...kes seal veel militaarhuvisid on üles näidanud? Eestlaste demograafiline kaart on paelub mind tõsiselt. Kas saab seda kuidagi printida?

Muidugi, tahaks teada, kuidas sinu meelest on eestlaste hügieeni areng seoses minu esivanemate geneetilise tõupuhtusega? Üldse eestlaste tõupuhtusega? Kas sa pead võimalikuks, et näiteks ilmalinnu laul, venna sõjalugu ja saunakultuur toodi kohale tsaari väes teeninud mongoli sadulas? Arvad, et eestlased ei teadnud tsuudide saunakombeid ja leiliviskamist õpetasid meile põdrad?

Oled sa kindel, et sinul poola-rootsi esiemal ei olnud matsidest manulisi, mis kirikuraamatus kajastamata jäi? Kumb teeb inimesest rohkem eestlase, kas märge tema passis või lugupidamine oma esivanemate, k.a. muistsete eestlaste vastu? Ma nüüd kergitan nina sõrmega, pean ennast sinust rohkem eestlaseks, ma tean et see pole ilus, olen nõrk inimene, jah, mis siis. :P

Kas koltunud paber tõestab kellegi geneetilist põlvnemist mõnest inimgrupist rohkem kui inimese meel ja keel? Või arvad, et Euroopa sinivereliste hemofiilia pole inglise kuningakoja kõrvalhüppe tulemus? Ausõna, ma arvan, et viikingiajast pärit geneetilist tõupuhtust leiad ehk vaid islandi hobuse karjast.

Kõigest sellest veresegamisest hoolimata usun ma, et praeguseks on tänu Eesti Geeniprojektile geneetikute käes piisavalt materjali, mis võivad muuseumirottide ettekujutusi kõvasti raputada hoolimata kõigist neist läbituhnitud hingeloenditest, adramaarevisjonitest, meetrikaraamatutest.

Humanitaaride viga on see, et nad kipuvad liialt oma nina imetlema.
Kui ma ei eksi siis ugrimugri fännid said juba oma vitsad: geneetikud on välja öelnud: meie rahval, ungarlastel ja siberi piludel omavaheline sugulus puudub.
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Tõupuhast eestlast ei ole tõesti olemas.Peale suuri rahvastikukaotusi tõid riigivalitsejad(poolakad,rootslased,venelased)sisse oma kaasmaalasi.Ja hea ,et nad seda tegid.Muidu oleks elanud siin verepilastaja rahvas.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Tõupuhast eestlast ei ole tõesti olemas.Peale suuri rahvastikukaotusi tõid riigivalitsejad(poolakad,rootslased,venelased)sisse oma kaasmaalasi.Ja hea ,et nad seda tegid.Muidu oleks elanud siin verepilastaja rahvas.
Ütle palun üks rahvas, kes on tõupuhas :wink: :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

corvus kirjutas:sain kohe süüdistuse kadakasaksluses.
Sarkasmi ja süüdistuse kadakasaksluses said endale kaela selle lõigu ja ei millegi muu eest:

Kuna üheski XIII sajandi majas pole leitud silti "saun", siis võime ju arvata ja spekuleerida palju tahame, aga näiteks XVIII sajandi kogemus siiski lubab arvata, et me suurema osa ajast ühed sitarattad olime (eriti talvel), mis ei tähenda, et me tol sajandil oleks palju muust euroopast erinenud.

Või oleks sa tahtnud, et vihjanuks orjamentaliteedile - meie esivanemad ei saanud ju puhtamad olla kui pheened eurooplased prantslaste külas, kus ennast ei pestud. Loomulikult leiutati alles Helsinkis leilisaun ja see teadmine, et ilma seebita saab puhtaks nii kui higistad ja viskad end pärast seda lumme püherdama või hüppad külma vette, on pärit rootslastelt.
corvus kirjutas:Teiseks kui seadsin kahtluse alla sinu põlvnemise muinaseestlastest arvestades selle võimaluse väga väikest (võrdlesin lotovõiduga) tõenäosust,


Geneetiline põlvnemine ei käi kirikuraamatu järgi, sel on omad seaduspärasused, nagu populatsiooni tasakaal, populatsiooni püsivus jne. Loomulikult pole eestlaste geneetiline ühtsus nii suur kui mõnel Shetlandi saarel, kuid on piisav selleks - ja osalt tänu suurele erinevusele lähematest naabritest - et öelda: me oleme muistsete eestlaste järeltulijad. Kui tahad, võta muu rahva sissetulekut kui sisestavat ristamist tõuparanduse eesmärgil (vihje sinu esivanematele) :D

Vihast vahutamine...irw. See on täitsa loomulik reaktsioon kui inimene läheb teise suhtes isiklikuks, minu kui üksikisiku põlvnemine ei oma mingit suurt tähtsust eestlaste põlvnemisele tervikuna kuid võtsid selle hammaste vahele.
corvus kirjutas: Nüüd eestlusest, mida sa pidevalt ajad segi eestlaseks olemisega ja mis sind sammuti marru ajab... miks? see et sa pole eestlane selle sõna muistses kontekstis ei sega sind ju olemast Eestlane eestluse kontekstis - mind ta näiteks ei sega.
Miks ajab marru? Sina võibolla pead mind eestlaseks eestluse kontekstis, minus on aga seda jäänud väga vähe järele. See oleks umbes sama kui ma pean sind kadakasaksaks (mida ma siiski ei pea kuigi süüdistasin sind selles)

Vaata, ma olen teinud mõningaid jõupingutusi selleks, et mitte olla eestlane Jannseni eestluse kontekstis ja olla rohkem olla tänapäevane maarahva liige Jakobsoni, sakslasi vihkavate vabadussõdalaste, muistsete eestlaste, oma vaarisa moodi. Loomulikult ei hakka ma tegema kaarnast verekotkast tõestamaks sulle, et minu sõnadel on tõsi taga.* Mulle meeldivad humanistlikud ideed, tänapäeva teadusesaavutused, ateism ja olen seadusekuulekas kodanik :D


*kunagi olin üsna teistmoodi, kandsin isaisalt saadud rihma
sildiga "Meine ehre heist Treue", talvel ka hästisäilinud kapuutsi ja
põuetaskutega saksa sinelit, KL õppusel originaalsisu ja -värviga saksa
kiivrit, kogusin vanu relvajuppe ja märke. (seda träni on veel hea hulk
järel...) Loomulikult käis sinna juurde korporatsiooni astumine, horst
wessel jm saksa ja narva pataljoni laulud, kohustuslikud iga-aastased
Saksamaa külastused parempoolsete sõprade juurde, kõige saksaliku
fännamine, huvi vapinduse ja mõisate vastu, regilaulude ja muu
vanema kultra peale üleolevalt vaatamine a´la murumütsid ja kihnu
kampsunid.
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

corvus kirjutas:Samas ehk ongi parem, et seda ei kasuata? Kujutage ette kui must-valgelt oleks selge, et muinasaja (XII-XIIIsaj.) geene ei ole kohalikus elanikkonnas üldse võimalik tuvastada...
See oleks ideoloogiline laks küll. :D

lembetu muigab, tuletades endamisi meelde ugrimugri rahvakulturistide nördinud karjatusi meedias ja täielist peataolekut, kui geneetikud olid avalikult välja öelnud, et arvestatav sugulus ungarlaste ja siberi rahvastega puudub.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

sümboolika

Postitus Postitas harri13 »

ma tean nii palju et püha kohti kaunistati siniste,mustade ja valgete värvidega
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Re: sümboolika

Postitus Postitas valdo »

harri13 kirjutas:ma tean nii palju et püha kohti kaunistati siniste,mustade ja valgete värvidega
Sinimustvalge rahvuslipu ja rahvusvärvide ajalugu ei ulatu tagasi 19.sajandi teisest poolest, ükskõik kuidas me seda ka ei tahaks. Loodud on see lipp Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna 1881. See on omakorda saanud ülitõenäoliselt snitti nii baltisaksa üliõpilaskorporatsiooni trikolooridelt kui mingil määral kindlasti ka rüütelkondade lippudelt.
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist