Sõda Gruusias (08.08.08)

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
mehaanik
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 25 Mai, 2008 23:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mehaanik »

potentate kirjutas:No uudistes öeldi, et Gruusiale ei osutata mitte mingit sõjalist abi!!!
Ilmselt selle pärast Saakašvili vastaski küsimusele, kas küsite USA-lt abi, et "saame ise hakkama". Gruusia toetas USA-d 2000 mehega, ilmselt talle samaga ei vastata.

Vene meedia teeb oma töö: http://live.hot.ee/aggregator/postimees/25978
Ja ei ole ka midagi võrdväärset, venekeelset, vastu panna...

Ilmselt ei ole hilja alustada eesti hävituslendurite koolitusega?
Kel ei ole lootust tulevikuks, selle minevik röövib temalt oleviku.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Postitus Postitas John »

Päris huvitav oleks teada, millised on meie kaitseministeeriumi järeldused sellest konfliktist?

Kas teile ei tundu, et VF armee on siiski midagi muud kui ta oli 1994. aastal? Kuidagi väga sujuvalt käivad asjad ning vaevalt kolme päevaga on juba Gruusial kellad majas?
millegipärast on tunne, et midagi ei õpita sellest olukorrast- meie KaMin on selline tore koht kus põhimassi ametnikest moodustavad äsja ülikooli lõpetanud lapsed, kellest enamus pole isegi ajateenistusega kokku puutunud. Öeldakse lihtsalt, et oih Gruusia pole NATO liige ja seetõttu pole ta tõsiselt võetav näide ning eesti kaitseväe areng kulgeb täiesti plaanipäraselt. Kui russid ultimaatume esitama hakkavad siis meie riigijuhid lihtsalt annavad kohe järele ning loodavad veel, et lääs meie eest sõdima hakkab.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Gordon
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 22 Jaan, 2007 15:46
Kontakt:

Postitus Postitas Gordon »

kotermann kirjutas:Väga muret tekitav on see situatsioon - euroopa on vait, laliseb kohati midagi mõtetut, jänkid ajavad oma tavalist retoorikat,ryssä teeb mida tahab ja ajab maailmale puru silma oma genotsiidi ja muude süüdistustega jätkates ise juba kolmel rindel surumist - lõpptulemus on teine balkan - aastad täis konflikte ja nö rahuvalvamist regioonis.
Ja kui kamin ei otsusta ka nüüd kiirkorras mingisugusegi õhukaitse muretsemist kaitseväele siis ei tea mina küll keda kuradit ma juba viimased kümme aastat olen teeninud :cry:
Euroopa ja jänkid oleks pidanud juba ammu Abhaasia ja LO koha pealt midagi ette võtma, et saabuks õiglane lahendus. Olgu siis Abhaasia ja LO iseseisvus, autonoomia või 100% kuulumine Gruusia võimu alla. Pole ma selle teemaga kursis aga siit kellegi varasemat postitust Abhaasia ajaloo teemal lugedes jäi küll mulje, et grusiinid on pea sajandi jagu abhaaslastega mitte just kõige ilusamalt käitunud.
Aga noh, kuna need konfliktid on juba poolteist aastakümmet tulel podisenud, siis nüüd peavad Euroopa ja USA seda suppi päris keevalt lurpima hakkama. Supi söömisest nad aga ei pääse, sest tagajärjed võivad olla väga ettearvamatud.

Ma arvan, et Aaviksoo võib sirge seljaga järgmisele 2009 eelarve arutelule minna ja öelda, et ta on nõus koheselt kamina eelarvet 20% vähendama aga peale seda tuleb veel üks tehe - korrutamine 2ga.

Ja nagu siin foorumis pidevalt kuuleb, oleme ilma ÕT-ta ikka suures hädas. Kui just vene lendurid meie "metsavahte" nähes naerukrampide kätte ära ei sure.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas mangust »

Vabatahtlikud Baltimaadest võib ka õige olla,aga kumbal pool rindejoont?Meie vatid tahavad juba midagi orgunnida. http://www.pomnim.com/frm/viewtopic.php ... ac0f#30782
Kas Linter ikka näitab eeskuju ja on vabatahtlike esi viisikus?Viimasel Front Line üritusel oli püssirohu lõhna nuusutamas,vaatlejana.
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Esimene osa Georgia Iraagi brigaadist olevat koju jõudnud. Paraku jääb see 2000 meest ainukeseks täienduseks neile:-(
Andke tuld poisid . Hoidke kere kõva ja silm selge
pepupiiks
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 11 Juul, 2008 23:39
Kontakt:

Postitus Postitas pepupiiks »

Ma arvan ,et esimene järeldus oleks ikkagi kaitsekulutused tõsta 2% SKP ja pea külmana hoida.Arvan et oleks viimane aeg hakkata töötama õhuturbe kallal,mistralid on ostetud.Oleks vaj ka midagi karmimat.Tuleks Hakkata tegema tõsist koostööd soomlastega.Soetada koos midagi,ise pakuks välja norralaste suhteliselt uut süsteemi NASAMS http://en.wikipedia.org/wiki/NASAMS.
Oleks vaja mobiilseid tankitõrje seadmeid nt Javelin.
Rohkem ei oska nagu midagi pakkuda.
Gordon
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 22 Jaan, 2007 15:46
Kontakt:

Postitus Postitas Gordon »

Kas keegi teab kuidas Gruusias 5.kolonniga lood on? Seni mulje jäänud, et õnneks see erinevalt meist puudub.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

ma arvan, et ikka on, kuid kui nad praegu tbilsi tänaval oma noka lahti teevad saavad kohe nuuti
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Roco »

Suur karu rikkus mul synnipäeva tuju.
sellele karule kuluks yks käitumis ja suhtlemis koolitus ära...tsirkuses..
sry torina pärast
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

Postitus Postitas Error404 »

potentate kirjutas:ma arvan, et ikka on, kuid kui nad praegu tbilsi tänaval oma noka lahti teevad saavad kohe nuuti
nuuti - siis on isegi hästi kui vaid seda saavad, pigem saaks kohe tina ilma pikem mögisemiseta :lol:
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

http://gruusia.postimees.ee/?id=25953

Mida kuradit teeb Vene armee juhataja (ARMEE, mitte polgu- või pataljonikomandör) vaenlase suurtükiväetule ulatuses?

Minu arust on arusaadav, kui armeejuhataja võib vaenlase tulelöögi alla sattuda kaitseoperatsiooni käigus, kui vastane staapide suunas kiiresti edasi sööstab. Aga pealetungioperatsiooni käigus peaks armeejuhataja küll rahulikult piisavalt sügaval tagalas blindaazhis istuma ja vägesid juhtima. Aasta 2008 ei ole enam 1812 või isegi 1944, kus armeekomandör peab eesliini läheduses ühest polgust teise tuiskama, et alluvaid hoogsamale pealetungile innustada.

Ärge saage valesti aru, ega mul pässist kahju muidugi ei ole, et grusiinid talle suurtükiga kõrvetasid.

Sõja kolmandal päeval on sellistest üksikjuhtumitest ja infokildudest muidugi vara järeldusi teha, aga ma olen üsna veendunud, et Lääne analüütikute sõja-järgsetesse analüüsidesse läheb armeekomandöri haavatasaamine kirja kui järjekordne näide sellest, et ega venelased Tšetšeeniast ikka suurt midagi õppinud ei ole.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kasutajanimi »

gruusia kinnitab et venelased on alustanud lahinguid gori suunal. vähemalt need iraagist saabunud üksused pidavat olema karastatud ja hästi väljaõpetatud sõdurid. USA võiks niipaljugi teha et saata teele uuemaid tanki- ja õhutõrjerelvi. kuid keegi peab vist nende eest maksma.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Mind on valland mingi imelik emotsioon: Ma suhtun konflikti nagu rünnataks minu kodumaad ja mul on väga suur abituse tunne(et ei saa aidata Georgiat, samalaadne tunne vist nagu kogesid eestlased 1940 ja 1944 aastal) ja ausalt, praegu läheks neid venelasi sinna Georgia mägede vahele nottima!
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Saakašvili olevat üritanud enesetappu

http://news.mail.ru/politics/1936745/
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist