Rahutused Pronkssõduri pärast.

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Sasha kirjutas:
Paistab ebaveenvalt ja ülimalt sallimatult. Ka kasulapsed jäävad alati külaliseks? Kas Andrei Hvostovi, Igor Gräzini, Ivan Makarovi ja teisi oled sa nö enda juurde võtnud ja ei unustanud, et nad on tegelikult ainult külalised?
Kas kasulaps tuleb ise sinu koju või võtad ta vabatahtlikult ?
Andrei Hvostov... ausalt ma ei tea ta rahvust. Kuid teades seda nime ajakirjanikuna pole minul isiklikult siiani tekkinud küsimust tema suhtes, loetud artiklite põhjal on minu meelest mulje täieväärilise eesti kodanikuga. Pole lihtsalt isiklikul pinnal ühtegi põhjust teisiti arvata, samas näiteks Edgar Savisaart ma ei pea eestimeelseks inimeseks. enamgi veel, leian, et kui keegi on integreerumise takistamises viimasel ajal kuidagi "süüdi" on see tema oma tühjade lubadustega. Näiteks.
Mina eestlasena ei pea meeles pidama seda kes on külaline, kes mitte. Seda peab külaline ise meeles pidama. Kui ta selle unustab on see tema probleem.

Okei, seletan asja pikemalt. Eestlaste ja venelaste vahel ei saa alati välise vaatluse põhjal vahet teha. Seda, et meeles pidada enda külalisestaatust, seda miks on see vajalik saab lihtsalt seletada väikese näite baasil.

Oletame, et näiteks ma leian, et soovin oma edasise elu elada ... no näiteks Hiinas. Kolin ühte külakesse ja suudan integreeruda nii, et kõik külaelanikud suhtuvad minusse kui omasse. Mul on samad õigused ja ehk saan ka külavanemaks, kuid teises Hiina külas 150 km eemal olen ma ikka külaline, olen valge inimene keda keegi ei tunne, mitte hiinlane.
Ja kui ma seal unustan selle staatuse, siis juhtub see mis juhtuma peab, juhul kui liialt valjuhäälselt õigusi nõuan jne.
Täpselt samatmoodi on ka meil, sõprade ringis olete te omad, kuid laias plaanis peate ikkagi arvestama sellega, et need kes teid isiklikult ei tunne suhtuvad teisse elu lõpuni nagu külalisse, sest põhjust teistmoodi teha pole !
Mõistad ehk natuke miks on oluline kodumaa kui tahad õigusi alati ja igal pool !



See küsimus ei vaeva mind absoluutselt. Ja miks peaks? Et sinu sallivuse saavutamiseks peaksin end esitlema ukrainlasena, juudina või karjalasena? Ehk teisisõnu respektiga suhtuda su russofooblike kompleksitele?
thor199 kirjutas:
Mul pole mingit probleemi sind sallida, isiklikus plaanis. Ausalt öeldes, isiklikult selle foorumi baasil oled sa pigem meeldiv kui mittemeeldiv. Ma ei hinda inimesi nende nahavärvuse või kuuluvuse järgi. Isegi kõige ebameeldivam vastane väärib austust, sest sedasama ma ju ootan sinult. Ma soovin teha lihtsalt kõige paremat diili maailmas, soovida sind austada sama palju kui ma sooviks seda sinult enesele. Lihtsalt kodus on mul õigus nõuda rohkem. Sõbrana võiksin ma sulle järele anda, ühe isikuna eesti rahvast, austusest oma sõprade ja rahva vastu ( sest soovin neilt sama enesele) ei ole see kahjuks rohkem võimalik kui sa lubad.
Kõik on sinus kinni.


Mina olen valmis sinuga rääkida sellele vaatamata, et sa sisuliselt kordasid äärmusrahvuslaste unistusi etniliselt puhtast riigist. Kus igaüks, kel on "vale" päritoluga, on külalise rollis. S.o., sa ei väljendanud ei arusaamu ega mõistmist.

Tõrjuda "võõraid" ja takistada uue vere sisseimbumist on mõtetu ja enesehävitav Eesti tingimustes: eestlased lihtsalt kiiremini lahustuvad või surevad välja kui ei õpi assimileerimiskunsti.
Ära pööra maailma asju teistpidi. Kogu maailma hoiab elus erinevus. Erinevad lähenemised erinevate inimeste poolt. Üks püha tõde on küll olemas kuid see ei anna vastust kuidas panna rakett lendama ja arvuti rehkendama. Mida rohkem me globaliseerume seda vähemaks jääb erinevaid lahendusi ja seda rohkem on variante pikalt eksida.
Ei maksa karta väljasuremist. Rahvad liiguvad alati. Kuid see peab toimuma vabatahtlikult ja kõigile aksepteeritavalt. Väiksemasse riiki peabki olema raskem tulla, samas kui suured riigid ise kutsuvad võõraid külla. Seda ei pea sõdade teel lahendama sest see tekitab vastuolusid ja selle sunnismaise genofondi parandamise vilju me nüüd üheskoos maitseme.
Iialgi ei kohta me rebast, kellel oleksid humaansed kavatsused hane suhtes, nii nagu ka kassi, kes sõbrustaks hiirtega.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

aga kui mina oleks Putini nõunik siis teeks ettepaneku Ansipile ordeni anda. Ausalt.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Sasha kirjutas:
Üks. Demagoogitsemise esimene reegel on vestluskaastlast nimetada demagoogina.
Sama väide on muide ka demagoogia viimane reegel, kui muid argumente enam pole...

Eks ole väitluskunst kahjuks suuresti demagoogiale rajatud...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Sasale ja denisile. Ma austan Teie arvamust ja julgust seda välja öelda. Kuid tehke mulle selgeks palun, miks siin nii kitsas elada on rahulikult? Kui ma olin vene sõjavaäes, siis mind kutsuti samuti fasistiks. Huvitav miks? Kui teise sõdalase tule alt välja tõin, siis olin brat /vend/. Peale mõningast aega jälle fasist. Miks see nii on?
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

minule ei ole kitsas elada rahul. erinevalt paljudest oma kaasmalstest olen täiesti rahul oma isikliku eluga, ning ei kavatse liituda mingite riigivastaste sammudega. Samuti ei meeldi mulle et paljud venelased muutuvad siin venemaa käepikenduseks.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Tahaks küsida sellist asja, et mis arvate - kas kohalikud ning ka Venemaal elavad venelased hakkavad pronksmehe kalmistule ülesseadmist oma suureks võiduks pidama?
Tänasest intervjuust möödakäijaga tuli välja, et talle tuli monumendi kalmistule ülesseadmine täieliku üllatusena.
Ehk on Vene telekanalite desinformatsioon pronkssõduri hävitamise kohta teadlikult esitatud, et hiljem saaks öelda - näete, parandasid ära ja püstitasid uuesti - meie võit!
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Ütlen oma isikliku arvamuse.

See et pronkssõduri on kalmistule paigaldatakse on olnud varem teada. Sellega ma ei pea seda venelaste või Venemaa võiduks. Ning mina ei sooviks üldse ennast eestlastele vastandada. Aga olukord on mingil määral sarnane Kurski Kaarega. Sakslased ei ole seda kaotanud. Kuid need alustasid, kasutasid kõik omad reservid ja ei saavutanud omad eesmärgid. Ning tulemuseks on see et kogu olukord on nende jaoks muutunud ebasoodsamaks. Riik on viimase 17 aasta jooksul teinud mitteestlaste poliitikas see mis tahtis ning serveeris seda heameelsusena. Nii et eesti rahvuslased (ma ei taha rääkida eestlased, või Eesti) ei ole lahingu kaotanud, seda kindlasti, kuid maailm mis on selle opsi tulemusena tekib, on neile palju ebasoodsam. See on fakt. Kohalikud venelased on ärkanud letaargilisest unest, Venemaa on saanud siin palju toetajaid. Rahvusvaheline reaktsioon on pigem Venemaad soosiv, seda ma näen vaadates nende arvamuse OTSE. Ja kuigi siin foorumis ma näen palju julgeid inimesi, eesti ühiskond on lõhestunud samas kui vene konsolideerub.
Ja infosõda eestlased ka ei ole võita suutnud.


KOKKUVÕTTE

Venelased kaotasid lahingu veel 90-ndatel. Kõik mis oli võimalik kaotada kui ausalt olla. Eestlased said kõik - riik, kodakondsuse ja keeleseadused, täielik domineerimine igal pool. Ning oli "vaja" praegu valitsusele veel kord näidata kes on kodus peremees, nimetame seda "staatuse kinnistamiseks"
Ja võitu asemel tuli viik. Ning arvestades eelnevad hiiglaslikud võidud, tundub see suure üllatusena ning innustab venelasi uuteks mängudeks:))
Vaat, sellised mõtted.
Viimati muutis denis23, 30 Apr, 2007 21:36, muudetud 1 kord kokku.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Shiim kirjutas:Tahaks küsida sellist asja, et mis arvate - kas kohalikud ning ka Venemaal elavad venelased hakkavad pronksmehe kalmistule ülesseadmist oma suureks võiduks pidama?
Tänasest intervjuust möödakäijaga tuli välja, et talle tuli monumendi kalmistule ülesseadmine täieliku üllatusena.
Ehk on Vene telekanalite desinformatsioon pronkssõduri hävitamise kohta teadlikult esitatud, et hiljem saaks öelda - näete, parandasid ära ja püstitasid uuesti - meie võit!
Täpselt nii see kõlaski täna "Vremja" saates! Mälu järgi tsiteerin:
"Rahva ja maailma üldsuse järsust reaktsioonist ehmunud Eesti valitsus kiirustas Pronkssõdurit taaspüstitama."
Nii et su aimdus, Shiim, läks 100% täkkesse.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

aga minul on ka olemas oma väike küsimus eestlastele siin.

Kas teil ei ole sellist tunnet et sündmused Eestis mängivad suure rolli Venemaa muutmises imperialistlikuks riigiks mis võib hiljem olla probleem nii Eestile kuid ka kogu Lääne maailmale. Nii et upitades oma rahvustunded, teevad eestlased suure karuteene Venemaa demokraatilise arengule ning sellega kogu Lääne ühiskonnale.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

denis23 kirjutas: See et pronkssõduri on kalmistule paigaldatud on olnud varem teada.
Mina teadsin, sina teadsid, Sasha ka teadis.
Minu küsimus oligi tegelikult põhiliselt Teile kahele suunatud - kui palju võiks olla venelasi, kes pideva desinformatsiooni tulemusena ümberpaigutamisest lõhkumise asemel kuulnudki pole. Lihtsalt tuli selline uitmõte, et eelnevalt räägitakse inimestele mälestusmärgi hävitamiskavadest ja ümberpaigutamist võidakse seetõttu serveerida võiduna, sest intervjueeritava suhtumine oli umbes selline, et ohhoo - kõik on ju nüüd OK - mälestusmärk kenasti alles ja püsti.
denis23 kirjutas:Rahvusvaheline reaktsioon on pigem Venemaad soosiv.
Ei ole nõus.
denis23 kirjutas:Ja kuigi siin foorumis ma näen palju julgeid inimesi, eesti ühiskond on lõhestunud samas kui vene konsolideerub.
Vene ühiskonna kohta ei oska öelda, aga minul on küll viimastel päevadel olnud tunne, et kui savisaarlased ja kahjuks ka mõned lugupeetud inimesed välja arvata, siis valdav enamus eestlasi on jälle korraks konsolideerunud. Õhus on küünarnukitunnet!
denis23 kirjutas: Ja infosõda eestlased ka ei ole võita suutnud.
Tõsi, Eesti-sisene infosõda oleks võinud olla paremini korraldatud. Väljaspoole piire ulatuv - teadagi - siin ei saa meie võimalusi Venemaa omadega võrrelda.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Väikese vahepalana Savisaare korraldatud küsitlus "Kesknädala" lehel:
"Kas Eesti pealinnas massirahutused põhjustanud peaminister peab tagasi astuma?"

Jah 9.3 % => 314 häält

Ei 90.7 % => 3046 häält

Kokku hääletanuid: 3360


http://www.disneylandparis.com//index.php?actio ... id=88&tid=

:D :D


Ka on huvitav sealsamal lehel olev varasem küsitlus: "Kes peab saama Eesti presidendiks?"
http://www.disneylandparis.com//index.php?actio ... muse_id=80
Kui see poleks Keskerakonna leht, peaksin sellist tulemust võltsinguks. Aga millal on Savisaar ennem rahva arvamust kuulda võtnud?
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

denis23 kirjutas:Aga minul on ka olemas oma väike küsimus eestlastele siin.

Kas teil ei ole sellist tunnet et sündmused Eestis mängivad suure rolli Venemaa muutmises imperialistlikuks riigiks mis võib hiljem olla probleem nii Eestile kuid ka kogu Lääne maailmale.
Ei usu, et Eesti siin ainuke kurjajuur olla võiks. Omad mõjud muidugi on (rahvast ühendab teatavasti välisvaenlane, muude pahade hulgas ka väikene Eesti). Aga vaevalt küll et pronkssõduri sündmuste mittetoimumine oleks Venemaad tema praeguselt arenguteelt kõrvale kallutanud.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Kas nüüd hakkab sama asi juhtuma Poolas? See pole enam mingi ühiskondliku grupi avaldus, vaid Poola kultuuriministri oma.
http://www.gazeta.ru/news/lenta/2007/04 ... 3573.shtml
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
võlur
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 09 Mär, 2006 15:54
Kontakt:

Postitus Postitas võlur »

denis23 kirjutas:aga minul on ka olemas oma väike küsimus eestlastele siin.

Kas teil ei ole sellist tunnet et sündmused Eestis mängivad suure rolli Venemaa muutmises imperialistlikuks riigiks mis võib hiljem olla probleem nii Eestile kuid ka kogu Lääne maailmale. Nii et upitades oma rahvustunded, teevad eestlased suure karuteene Venemaa demokraatilise arengule ning sellega kogu Lääne ühiskonnale.

Ma arvan, et see on küll suur liialdus, et Eesti sündmused saaksid mingit erilist mõju avaldada Venemaa poliitikale.

Ühe teise remargi teeksin küll. Nii siinses foorumis, kuid mitmel pool mujal kordub retoorika peremehed-külalised jne jne. Õigusriigis, mida Eesti Vabariik, jooksevad suhted hoopis teisi jooni mööda: Eesti kodanikud, teiste riikide kodanikud ja kodakondsuseta isikud. Inimõigused kehtivad kõigile, kuid õigused, kohutused ja vabadused on erinevad. Minu jaoks on see olulisem kui mingid müstilised peremehed ja külalised.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

eesti ei ole kindlasti kurjajuur. kuid minu arvamus on see et oma poliitikaga ta on olnud üks mitmest detonaatorites paljudele sündmustele venemaa arengus mis ei ole lääne maailmale soodsad.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist