www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

Ettepanekud ostu-müügi paremaks korraldamiseks.
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=29&t=4912
1. leht 8-st

Autor:  OveT. [ 21 Mai, 2006 11:33 ]
Teema pealkiri:  Ettepanekud ostu-müügi paremaks korraldamiseks.

Olles jälginud siinset ostu-müügi keskonda, tuleb tõdeda et mingidki reeglid tuleks asjale kasuks.
Pakun välja, et kui asja tahetakse müüa oksjonil, siis peab olema täpselt fikseeritud eseme alghind ja oksjoni lõpuaeg. Oksjon saab olla vaid avalik(mitte privas).
Muul moel eset müües peab olema esemel ka hind ja esimene soovija peab saama selle ka antud hinnaga ostetud.

Teie ettepanekud?

Autor:  Rändur [ 21 Mai, 2006 11:53 ]
Teema pealkiri: 

Ja miks sa sellisele järeldusele jõudsid, just nüüd? Seni pole nagu mingeid suuri probleeme täheldanud, ka ei ole foorumis äritsemine eesmärk omaette, kui ma ei ole valesti asjast aru saanud. Vastasel korral oleks juba mingid peenemad reeglid ja nende järgimise kontrollijad paigas.

Ok ütleme, et tulevad mingid reeglid, ja mis siis saab kui keegi rikub mõnda? Teha mingi "ajalugu" ja "taustainfo" iga kasutaja kohta nagu oksjonilehtedel?...

Isiklikult leian, et käib ka nii nagu seni olnud. Kes tahab mingeid reegleid ja garantiisid, peaks konkreetselt oksjonite ja ostu-müügiga tegelevas osta.ee-s istuma.

Autor:  suurpomm [ 21 Mai, 2006 11:54 ]
Teema pealkiri: 

Täitsa päri sellega. Kui on vajadus ikka privaat oksjon teha siis osta.ee võimaldab seda.

Autor:  MOrav [ 21 Mai, 2006 11:56 ]
Teema pealkiri: 

Ostjana suhtun osta.ee privaatoksjoneisse üsna umbusklikult, sest ei saa selle vajadusest aru mõne raamatu või dokumendi vm puhul. Aga see praegu kõrvaline, siinkohal teise foorumi asi.

Autor:  OveT. [ 21 Mai, 2006 12:01 ]
Teema pealkiri: 

Rändur kirjutas:
Kes tahab mingeid reegleid ja garantiisid, peaks konkreetselt oksjonite ja ostu-müügiga tegelevas osta.ee-s istuma.


Ost-müük on rahaline suhe ja siin peavad olema reeglid ja garantiid.

Autor:  OveT. [ 21 Mai, 2006 12:04 ]
Teema pealkiri: 

Estoloog kirjutas:
Ostjana suhtun osta.ee privaatoksjoneisse üsna umbusklikult, sest ei saa selle vajadusest aru mõne raamatu või dikumendi vm pugul.


Olen enam-vähem veendunud, et privaatoksjonid on enamasti kahtlase pakkumistausta varjamiseks.

Autor:  Rändur [ 21 Mai, 2006 12:18 ]
Teema pealkiri: 

Hüva, aga mis süsteemi siis ise soovitad? Kindlasti ei loonud sa teemat ilma mingit algkavandit omamata.

Mõningad probleemid mida ma näen antud teemaga:kes oleks see objektiivne isik, kes ise ei äritse ja kel pole ärilisi huvisid mängus, kes hakkaks reeglite täitmist kontrollima ja n.ö. kohtuniku ameti enda õlule võtaks? Kindlasti ei saa see inimene olla keegi, kes siin ise pidevalt kaupleb, saate isegi aru miks. Aga kes oleks selline neutraalne persoon, kes viitsiks selle teemaga siin aega raisata (kuna kasu pole tal sellest midagi)? Või teeme reeglid ja nende järgimist kontrollib "kogukond"? Siis ju muud enam ei olekski kui pidevad vaidlused või mis? :lol:

Teine probleem on eseme kirjeldus ja fotod - paljud ei saa või ei viitsi (taha) pilte näidata, mis siis saab kui ostja ei ole rahul ja ese mitte kuidagi kohe kirjeldatule ei vasta? Mis garantiist me räägime? Raha tagasi? Või peab hakkama iga ostu puhul käest-kätte asjaajamist toimetama?

Ise osta.ee-ga pole vajadust sebida leidnud, küll aga olen veidi eBays tegutsenud. Kes kasutanud on, teab.

Pikkalt üldiselt seletada ei viitsi, tehke mis tahate, ei ole endal sellest kasu ega kahju :wink: Üldiselt paistab, et viimase aja paari privaat-oksjoni tõttu tekkinud järsku see mõte, et oleks reegleid vaja. Vaadake kui kaua foorumis see sektsioon on tegutsenud, ja seni nagu vajadust ei olnud?

Edu igatahes.

Autor:  OveT. [ 21 Mai, 2006 12:31 ]
Teema pealkiri: 

Ostu-Müügi rubriigil on 6 moderaatorit.

Autor:  Frundsberg [ 21 Mai, 2006 12:34 ]
Teema pealkiri: 

Kuna tegemist on siin siiski pigem virtuaalse sõpruskonnaga, siis ma ei näe erilist põhjust hakata siin mingeid reegleid kehtestama. Küll aga võiks ostu ja müügi puhul ära määrata eseme hinna. Ehk palju ollakse nõus välja käima või palju minimaalselt mõne eseme eest tahetakse. Lihtsalt jääb ära liigne müra - mõni ju tahab oma suht mõttetu nodi eest utoopilist hinda ja samas mõni tahab osta 10 krooniga 1000 krooni maksvat eset.

Nii et võiks olla kaks reeglit: kui on fikseeritud hinnaga müük, siis tuyleb ära märkida müügihind. Kui on "oksjon", siis tuleb ära määrata alghind (s.t. hind, mille eest ollakse reaalselt nõus müüma) ja oksjoni viimase pakkumise aeg.

Ise pean siin endale ka tuhka pähe raputama, käisin sügisel välja idee heategevuslikuks oskjoniks, aga see jäi korraldamata. Võiks selle ära teha. Igaüks pakub oma kollektsioonist müüki seda mida tahab, summad aga lähevad veteranidele. Näiteks nendele meestele kes käivad suvel vanu lahingupaiku vaatamas vms. Bensiin ju kallis, saaksid vähemalt ehk bussi meie rahadest rentida.

Autor:  hugo1 [ 21 Mai, 2006 12:37 ]
Teema pealkiri: 

Tsiteeri:
Olen enam-vähem veendunud, et privaatoksjonid on enamasti kahtlase pakkumistausta varjamiseks.


Ostas pannakse tünga ka avalikel oksjonitel, kunagi kauplesin seal suht mõtetu asja pärast, hind kerkis ja kerkis, siis pulli pärast pakkusin veel paar korda, kui hind tõusis taevani lõpetasin pakkumise. Hiljem müüja tegi mulle pakkumise, kuna eelmine pakkuja ei ostnud kaupa välja :lol:
Tegeliklut kasutas kutt vari kontot, tõstis ise hinda, $$ märgid silme ees.
Kui siin korraltada oksjoneid, peaks siin olema ka mode, kes asja kas või pisteliselt kontrollib.
Näiteks kasutaja hugo1 müüb mõnda eset ja kasutaja hugo 2 sama IP aadressil tõstab eseme hinda. Võimalusi on palju, alati, kui on mängus raha leidub neid kes üritavad petta. Praegult on seda müüjal nii mugav teha just nende priva oksjonitega

Autor:  OveT. [ 21 Mai, 2006 12:49 ]
Teema pealkiri: 

Frundsberg kirjutas:
Nii et võiks olla kaks reeglit: kui on fikseeritud hinnaga müük, siis tuyleb ära märkida müügihind. Kui on "oksjon", siis tuleb ära määrata alghind (s.t. hind, mille eest ollakse reaalselt nõus müüma) ja oksjoni viimase pakkumise aeg.Kui loed teema esimese postituse läbi, siis näed et täpselt samad sõnad on seal kirjas- ei enam, ega vähem.

Autor:  stilett [ 21 Mai, 2006 16:58 ]
Teema pealkiri:  +++

Raudristiga päri, priva kaudu korraldada mingeid fuffel-oksjone on tobe.Wehrmachti kodukal on oksjonit tehtud ja see läks tõesti läbipaistvalt ja sujuvalt.
Ja olen siiralt nõus kolleegidega, kes kirjutasid, et oksjon eeldab alghinda, "sammu pikkust" ja paljutki muud.Loomulik, et pole mõtet foorumlasi lollitada ka totralt suurte hindadega-nt küsida tavalise padrunikesta eest 1000 krooni.....

Autor:  tõnuv [ 21 Mai, 2006 21:44 ]
Teema pealkiri: 

Jutumehed.Kes tahab osta see riskib.Olen ostnud ja müünud siin üle aasta ja seni pole probleeme olnud.Kas see arutelu tähendab, et nüüd tekivad?Sulidele peaks Osta.ee sobima.Jätke siinne foorum ja Taavi oma rahule.

Autor:  OveT. [ 21 Mai, 2006 22:19 ]
Teema pealkiri: 

tõnuv kirjutas:
Jutumehed.Kes tahab osta see riskib.Olen ostnud ja müünud siin üle aasta ja seni pole probleeme olnud.Kas see arutelu tähendab, et nüüd tekivad?Sulidele peaks Osta.ee sobima.Jätke siinne foorum ja Taavi oma rahule.


Loe läbi, millest jutt käib ja siis mõtle, kas tasub arulagedaid loosungeid pilduma hakata!

Autor:  toomas tyrk [ 21 Mai, 2006 23:13 ]
Teema pealkiri: 

Teemas tõstatatud küsimuste vastuseks:

1. See foorum ei ole loodud ärikeskonnana ning ostu-müügi osa sai loodud siia juurde vaid liikmete loomuliku soovi - oma kollektsiooni täiendamise ning parandamise - rahuldamiseks.

2. Ükski selle teema moderaator ei saa ega peagi siin jälgima ning korraldama mingeid ärilisi suhteid. Need on poolte omavahelise kokkuleppe küsimus. Ning moderaatorid jälgivad vaid seda, et postitused vastaks foorumi reeglitele. Seebimüügi kuulutused lähevad kustutamisele, kui seep just mingi militaarse kirjega pole varustatud...

3. Mingeid lisainvesteeringuid selle nimel, et ühe või teise kaupleja reitingut ning usaldusväärsust siin arvestama hakata, ei ole planeeritud ning ka mingit raha selle nimel lähiajal ei kulutata.

4. Nagu juba kirjas vastava alamfoorumi kirjelduses (ja veelkord üle korratult) - kõik tehingud toimuvad vaid osapoolte kokkuleppel ning foorum ei kanna selle eest mingit vastutust...

1. leht 8-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/