www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 22 Juun, 2021 21:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Autojuhid
PostitusPostitatud: 22 Aug, 2008 12:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Aug, 2008 16:20
Postitusi: 31
Ise pole vene sõjaväes käinud aga selline mulje on küll jäänud, et väga suur osa eestlastest olid autojuhid (sugulased, sõbrad, tuttavad).
Või ma eksin?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Aug, 2008 14:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 24 Juul, 2007 10:50
Postitusi: 825
Asukoht: Pärnumaa metsad
Ei, sa ei eksi. Enamasti oli vaja autojuhte, kes oskasid sõita ja pisut ka masinat hooldada, remontida. Need kes lammaste eest load olid saanud, enamasti ei osanud seda, teis ja kolmandat.
Häid autojuhte oli ka venelaste seas. Millegi pärast teistest rahvustest ei mäleta.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Dets, 2008 13:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Nov, 2008 22:18
Postitusi: 148
Asukoht: võrumaa,antsla
olin sõjaväes 1970-72 kaliningradi oblastis,linnas nimega sovetsk ehk saksapärane tilsit.meil olid autojuhid põhiliselt eestlased ja leedukad,teisi rahvusi nagu ei olnudki.eestlastest peeti väga lugu,kui headest autojuhtidest.diviisi ja polgukomandöride autojuhid olid kõik eestlased.oli ka paar tadsikki,kellel olid load aga nad tunnistasid ise,et load said sünnipäevaks-isa kingitus.ise sõitsin sil-131 ja uraaliga.kaks kuud katsetasin gas-66 täislastiga vastupidavust poligoonil.kevadel ja sügisel andsin õppesõitu noortele sil-157-ga.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Veebr, 2010 21:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 05 Nov, 2005 22:47
Postitusi: 811
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Mul isa oli 1970/ 72 ajateenistuses. Alguses Tondil, pärast Kloogal. Pagunid olid mustad, kaks kahuritoru olid lõkmetel aga käisel oli auto embleem. Sõitis bussiga. Ta siiamaani kiidab ühte usbekki, kellelt ta bussi üle võttis. Imestab siiamaani, et kuidas küll selle kandi mees nii hästi tundis autot/ bussi ehk üldse tehnikat.

Selle usbekkiga on isal ka selline mälestus, et usbekile anti kaks nädalat puhkust. Tüüp siis räägib staabis, et ta sõidab rongiga juba Taškenti kaks nädalat. Staabis selle peale öeldi, et ok. saad kolm nädalat. Usbekk selle peale aga rääkis, et ta on pärit mingist kaugest rajoonist, kuhu Taškendist jõuab heal juhul paari päeva pärast pärast. Ok, lisati veel mõned päevad. Selle peale usbekk aga rääkis, et aga kohaliku rajooni keskusest on veel paar päeva kuni jõuab ta kodu auuli. Lisati siis veel puhkusele paar päeva. Kuid jälle ei olnud usbekk sellega rahul ja kurtis, et praegu on kevad ja terve ta perekond on lammastega kuskil kaugetes mägedes. No selle peale lisati veel nädal. Puhkuse pikuseks tuli üle juba kaks kuud ...
Kui usbekk tagasi jõudis puhkuselt, küsisid teenistus kaaslased, et kas jõudsid sinna mägikarjamaale oma perekonna juurde. Selle peale usbekk pilgutas kavalalt silma ja rääkis, et niipea kui ta väeosast välja astus, läks ta lennuväljale, lendas Taškenti ja ta ei ole kunagi mägikarjamaid näinud, kuna ta oli kolmandapõlvkonna Taškendi elanik.

_________________
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Veebr, 2010 21:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10701
Asukoht: Metsas / Ämbris
Tšutšmekid topiti tavaliselt tankidesse ja muudesse imeloomadesse. Nendega sai polügonil rohkem baldeitada, kui mõne natšalniku volgaga linna vahel :D Ja nad mahtusid ka paremini ära sinna kasti.

Meil olid kõik autojuhid kas baltikumist või venelased/valgevenelased.
Ohvede autojuhid, ja muude "vastutusrikaste" barankade taga enamuses eestlased. Kusjuures, vaadati hoolikalt sinu toimetamisi ka enne sõjaväge.
Teada oli, et eestlastel enamuses kõigil nii B kui C kat ja kolmas liik. See aga tähendas, et nad olid vähemalt kolm aastat autoasjandust ka õppinud. Ja sellel oli kaalu. Ise ma olin ka enne kroonut juba aastakese suure massina peal autobaasis leiba teeninud, ja seepärast eriti "tegija" :D
Meid (kes olid grazdankas barankat juba keeranud) saadeti kohe ilma pikema jututa ALMAVÜ (DOSAAF) autokooli ja me tegime seal lisaks veel ka D kategooria ja saime teise liigi. Ja massinad anti meile põhimõtteliselt uued kätte. Teistele anti vanemad romud.

Lisaks pidi vene kroonus läbima 500 km marsi, et saada sõjaväe piletisse sisse vastav märge. Alles siis võis vastava riista baranka taha istuda.
Näide minu sõjaväepiletist:
Pilt

Sellised lood siis nende vodiladega.

Ahjaa. Unustasin ära märkida, et meil olid Eestlased ainsad, kes laksu ei pannud kahe aasta jooksul (v.a. üks mees Lihulast, kes naistesse läks ja purjes peaga kraavi pani) ning andsid oma massina järeltulijale komplektselt üle. Samuti ei istunud baltlased pidevalt remondis, nagu mõned teised.

Üks halenaljakas näide:
Oli meil üks pisike Balinov, pilusilmaline mees, aga rahvuselt venelane :P
Noh see valas näiteks oma massina pidurivedeliku anumasse juurde mootoriõli AC-8. Ja siis ühel lahedal laskumisel jäi tal piduripedaal nigu kännu taha kinni ja ta põrutas mingile paneeliveokile tagant sisse. PAZ bussiga. Sellel pole ju nina. Seal kõrvalistmel, mis reisijatele mõeldud esiuksest paremale jäi (mootorikatte ja T-tähe kujulise torust käsipuu vahel põikipidi), istus nooruke sale neiu, Voentorgi kaupluse müüja, küljega sõidusuunas, ja kolakas litsus ta lömmis mootorikatte ja käsipuu vahele kinni. Kuid teda päästis tema saledus. Tal polnud mitte midagi viga ega ühtegi kriimu, kuigi see ruum mis sinna toru ja mootorikatte vahele jäi, oli uskumatult kitsas. Balinov ise tõstis õnneks jalad üles. Noja ta oli nii kaval ja osav autojuht, et keeras just enne matsu kõrvalistuja nurga bussil ette, ning pääses seetõttu kriimudeta.

Pärast seda ei julenud keegi tema massinasse istuda. Vedas paraašat objektidele lõunaks.

****

Noh ma läksin täna eriti lahkeks :) ja otsisin oma kollektsioonist ühe ilusa näite kah, kuidas lõunamaa pojad barankat keerasid.
Pilt

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2010 2:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Aug, 2009 10:40
Postitusi: 539
Asukoht: Jõgevamaa
Sa Sarvik, kui tuttav tuleb ette! Meil karantiinis oli, nagu ma kusagil juba muljetasin 60 valget(baltikum, vene, valgevene) ja 60 "arat" ehk armeenlast. Kusjurs neil kõigil aradel olidgi värsked, tuliuued ja hästi lõhnavad, punased load.
Ega nad seda ka varjanud, et ostetud. Aga ohved vaatasid ikka valgeid inimesi rooli taha.
Olin ka paar aastat enne ülikooli barankat keeranud ja load selleks ajaks, st kui kroonu korjati piisavalt räbalad. Kui keemiaroodu ülem kpt Belonoškin neid kaasi nägi,läksid silmad suureks nagu tõllarattad ja pani kohe käpa peale, et vaja diviisi natšhimi podpolk. Volontõretsi musta "Volga" peale barankat keerama. Mul oli aga selleks ajaks juba peenem jobi leitud ja , nii jagelesid kaks podpolkovnikut veel pool aastat mu hinge pärast, olin ju selle keemiku hingekirjas aga tegelt mujal, aga see on juba hoopis teine lugu hea õlle ja piibu juurde.
Mäletan juhtumit , kui "v dõmku pjanõi" major saabus hommikul rivistusele, käsutas kõik armjanid "dva šaga vperjod" ja võttis ette, parimat vene mitmekorruselist ja kombinatsiooniderikast matti kasutades, kogu nende rahvuse, suguseltsid esiemadeni välja, tuletades meelde kõiki kitsen--si jne mägilaste lõbustusi! Kurat, küll oli tore kuulata!Keppis kõigi arade ajud läbi!
Asi selles, et sm major oli ettevaatamatuse tõttu või joomase peaga, kurat seda teab, võtnud endale uhiuue, just okrugist saadud UAZiku peale "ara" nimega Ašot Mkrtštjan( imeasi- nimi tuli meelde!), kes olevat end temale Jerevanist pärit kiirabiautojuhina promonud. Nojah, see "kiirabiauto juht oli pargis leidnud üles selle ühe ja ainsama suure prožektoirmasti ja selle vastu suure ülemuse uhiuue dziibi kortsu ajanud! Ja seda juba teisel päeval.
Vot seekord sihuke lugu.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2010 2:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Aug, 2009 10:40
Postitusi: 539
Asukoht: Jõgevamaa
Huvilistele!

http://mat.al.ru/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2010 11:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 24 Juul, 2007 10:50
Postitusi: 825
Asukoht: Pärnumaa metsad
krijgsvolk kirjutas:
Huvilistele!

http://mat.al.ru/


Uh, bljää . . . . . . .


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2010 12:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Mai, 2005 23:55
Postitusi: 5308
jebat,kapat :D

ОХУЕВШИЙ, ОХУЕЛЫЙ
опизденевший


ОХУЕННО, ОХУИТЕЛЬНО
очень сильно; хорошо, прекрасно; удивительно, потрясно


ОХУЕННЫЙ, ОХУИТЕЛЬНЫЙ
1. удивительный, потрясающий
2. большой
3. тяжёлый


ОХУЕТЬ
1. сдуреть, обалдеть, опизденеть, ошалеть
2. поразиться, удивиться
3. испытать сильные чувства
4. утомиться, устать

Охуеть от жары.
Охуеть от удовольствия.
Ты что, охуел?


ОХУИТЕЛЬНО
потрясающе, потрясно, грандиозно


ОХУИТЕЛЬНЫЙ, ОХУЕННЫЙ
1) потрясающий, замечательный

Охуительный фильм.

2) ужасный.

Охуительные цены.

ОХУЯЧИТЬ
что-либо сделать.

Как на Киевском вокзале
Два попа маячили.
Маячили, маячили,
И кассу охуячили!
(частушка)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2010 13:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18218
Näis, kaua modereerimiseni aega läheb.... :lol: aegu tagasi panin siiasamasse ülesse midagi taolist koos eestikeelsete tõlgetega, väiksemas mahus küll. Midagi sellise stiilis:
Tsiteeri:
Ne v pizdu, ne v krasnuju armiju - ei vi..u ega Punaarmeesse- täitsa kõlbmatu( täpne vaste eesti keeles peaks vast olema “lampjalgne impotent”)

Aga kellegi moderaatoriõigustega seltsimehe moraalikünnis sai sellega kõvasti ületatud, kadus imekähku nagu oleks lehm keelega nilpsanud. Minu arust väär tegu, sest vägagi paljud ajavad seda jama suust välja, saamata muhvigi aru, mida nad TEGELIKULT räägivad. Kõige parem näide on laia levikuga häälekandjates tarvitatud väljend "pohhuism", mille kasutamise üle näiteks mitmed minu venekeelsed tuttavad kaunikesti šokeeritud olid. Vaevalt ajakirjanik söandaks emakeeles kirja panna, et " keegi ei hooli türatki" millestki. Aga vaat "pohhuismi" laiast levikust kirjutada ei häbene leheneegrid kohe mitte...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2010 14:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Mai, 2005 23:55
Postitusi: 5308
seda keelt meile vene kroonus õpetati ju :wall:

seda öeldes ei mõelnud tavaline sõdur ju midagi halba ega proovinudki kedagi solvata

kui muidugi säärases keeles lähed ja küsid poes midagi osta

et - slushai suka,hulja tõ zdes tasishsja,davai nahhui eti svoi vanjusejee bulotsiki ,ja havat hotsu ,deneg nihhujaa netu ,daju zub iz sledujusii polutski otdam

ohujet mozno

eks ta oli tegelikult tõlkes üsna ropp värk aga niimoodi kõik rääkisid

selle kohta üks vene vanaeit rääkis et seda kutsutakse -govarit matom - ja see polevat üldse vana vene komme vaid tatari-mongolite poolt sissetoodud värk

muidugi oli ka ohvitsere kes sõna hui asemel tarvitasid sõna hren

muidu lause mõte oli samasugune

mingis vene filmis oli ka üks vene vanamees kes asendas ebatsensuursed sõnad igasuguste omarust asjalike sõnadega

nagu näiteks -karbonat tõ natrievoi , silikat tebe v botsku ,ja muu selline jura


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Viktoriin
PostitusPostitatud: 28 Mär, 2021 14:11 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Juul, 2005 22:22
Postitusi: 508
Asukoht: pärnumaa
vanahalb kirjutas:
Näitab möödasõitvale autojuhile et tal on rehv tühi.
(Autovägedes õpetatud tarkus et joonistatakse õhku ring ja torgatakse seda altpoolt)


Ilmselt teenisime me erinevates vägedes. Laterna või lambiga kutsuti pimedas lendude ajal autosid lennuki alla. Ülemine poolring oli minu jaoks- kislorodka. Alumine poolring vist vozduška ja täisring vist APA. Teistes pole kindel, aga ülemine poolring oli kindlasti kislorodka.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Viktoriin
PostitusPostitatud: 28 Mär, 2021 15:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1811
Lennukite alla kutsumine oli juba spetsiifiliste elukutsete teema.
Sellist torgatud ringi näitas mõni juhuslik mööduja tõmmule mägede pojale kes Zili roolis hambad tangis Berliini peale pressis. Ega nad ju muidu aru ei saanud et üks ratas juba palja velje peal järgi lohiseb :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt