Vene meeste mälestused armeest.

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas morsevend »

Radist86 kirjutas:Panen ühe leebema veel. Mul on mõned pooltoored tõlked siin ootel aga need tahavad veidi kohendamist. Ärge neid katseid järele tehke - tapate ennast ära! Radist86.

2
Kuna teisel kursusel puudusid tingimused toiduvalmistamiseks, tegeles igaüks omamoodi perverssustega. BAZ otsustas viinerit küpsetada. Toppis viineri sisse metallspiraali, torkas seinakontakti kaks naela ja asetas neile viineri. Alguses ei juhtunud midagi, siis hakkas viiner susisema, mõlemast otsast pudenesid välja söed ja sekund hiljem viiner plahvatas. Kuumad räbalad lendasid üle terve toa.
Füüsika oli ilmselt koolis õppimata jäänud.
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas morsevend »

Radist86 kirjutas:
4

Mis sakslasele surm...

Asi juhtus talvistel õppustel. Toimusid need ühel Volga – tagusel polügoonil. Peab mainima, et sellele polügoonile ei sõitnud ainult meie omad õppustele, vaid kogu Varssavi pakt, sest oma maades polnud neil eriti kusagil õppusi korraldada: küll lendab mürsk üle piiri, küll lendur haigutab ja juba ongi Euroopa lõppenud ja lennuk lendab mere kohal. Sõitisid sinna ka teised välismaalased.
No vat. Öö. Külm – kraadikest 25, ja veel tuulega. Lähen oma sõdureid kontrollima. Minu lokaatorite positsioonide kõrval on laagri
Kapustin Jar`i polügoon? Olin seal jaanuaris 75. -15 kraadi oli siis+tuul.Jube!
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re: Vene meeste mälestused armeest.

Postitus Postitas morsevend »

Utšebkas 1973 sain sügelised. Panin end kirja arsti juurde. Räägin arstile et mul on "tšahotka" - tiisikus. Selgus, et vaja oleks olnud öelda "tsessotka".
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene meeste mälestused armeest.

Postitus Postitas Fucs »

Virumaa Teatajas täna pikem lugu "Rakvere noormees tulistas Nõukogude sõjaväes teenistus­kaaslase surnuks. Kui see oli ikka tema ..."
https://virumaateataja.postimees.ee/775 ... -ikka-tema

Lugu on mehest, kes teenis samas väeosas samal ajal ka ühe NA-s hukkunud eestlasega:
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 50#p633550

P.S.
Aivar palus tänada kõiki "Mälestused" rubriiki panustajaid/kirjutajaid:
Aivar Ojaperv kirjutas:täna minu poolt palun "Mälestuste" rubriigi kaastöölisi Kalleb, vanahalb, tux, Arnold ja paljusid teisi, kelle postitustest palju inspiratsiooni sain. Lugupidamisega milneti hangunud liige "linnavurle"
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Vene meeste mälestused armeest.

Postitus Postitas mart2 »

Üle pika aja kiikasin ka siia rubriiki.
morsevend kirjutas: 17 Nov, 2020 21:14 Utšebkas 1973 sain sügelised. Panin end kirja arsti juurde. Räägin arstile et mul on "tšahotka" - tiisikus. Selgus, et vaja oleks olnud öelda "tsessotka".
Viidatud postitus tõi meelde "sõduri juhise" NLiidu armee ajast -
Sõduril on kaks teistest erinevat haigust:
1) kõige parem on sügelised , sest "Sügad-sügad ja veel tahaks sügada!" (no ja lisaboonusena eraldatakse mõneks ajaks teistes santšasti peitu)
2) kõige halvem on hambavalu, sest seda "ravitakse päraku kaudu"! (viide kvaliteedile)

Meie väeosas (Kaliningrad) oli veel selline juhus, et halvaks haiguseks osutus ka tripper - kui kolm meest pea ühel ajal haigestusid, siis said ennem kartsa samavolka eest ja alles vabanemisel raviti.
Karistust raskendavaks asjaoluks oli see, et et kõik kolm tunnistasid ausalt, et said nakkuse ühe ohvitseri tütrelt ... :mrgreen:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist