Vene kroonust põgenemine.

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Põgenemine.

Postitus Postitas frits66 »

Meil lasid kaks lõuna Eesti poissi ülejala Volgogradi seeru koolist 1986a aga õnneks enne pritsaaga andmist ja ei juhtunud muud kui saadeti kohe vägedesse.Oleks vanne antud olnud oleks asi kindlasti dispatiga lõppenud.
Ja ega kui oli ka jooksikuid siis esimese asjana teatati elukoha järgsesse komisariaati valvati nii kodu,kui oli olemas pruut siis ka tema aadressi ja pinniti kutte kes nende jooksikutega lävisid korralikult.Hiljem vägedes 2 Armeeni keda kiusati taga panid ca 45-50 kraadise pakasega putku ainult vales suunas Hiina piiri poole kui leitti jahimeeste onnist siis tagajärjed olid kurvad jäid varvastest ilma.Vene kroonu polnud kuurort polnud sealt minna kuskile olid oma aja ära ja pidu :D :mrgreen:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
h0lger
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 06 Juun, 2009 18:16
Kontakt:

Postitus Postitas h0lger »

Na-st kõrvale hoidjatest saan aru, aga EKV-st? See on riigireetmine ja oma esivanematele näkku sülitamine.
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten »

h0lger kirjutas:Na-st kõrvale hoidjatest saan aru, aga EKV-st? See on riigireetmine ja oma esivanematele näkku sülitamine.
Kuidas kellelegi. Kui inimesel pole siin riigis midagi, millest ta tahaks kümne küünega kinni hoida, ja ta ei hooli isegi oma lähedastest (kui tal neid on), siis saab teda riiki kaitsma sundida ilmselt vaid hirmu jõul.
Vaatame siis, mis siin toimub...
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

paadikapten kirjutas:
h0lger kirjutas:Na-st kõrvale hoidjatest saan aru, aga EKV-st? See on riigireetmine ja oma esivanematele näkku sülitamine.
Kuidas kellelegi. Kui inimesel pole siin riigis midagi, millest ta tahaks kümne küünega kinni hoida, ja ta ei hooli isegi oma lähedastest (kui tal neid on), siis saab teda riiki kaitsma sundida ilmselt vaid hirmu jõul.
Jah, neid on juba päris palju ja tuleb juurde. Räägime töötusest. Töötul pole mingit motivatsiooni kaitsta riiki, kus tal pole midagi teha....
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

kana tagumik kirjutas:Jah, neid on juba päris palju ja tuleb juurde. Räägime töötusest. Töötul pole mingit motivatsiooni kaitsta riiki, kus tal pole midagi teha....
Kuid sellised asjad nagu Perekond, Kodu? Kui juba need ei anna motivatsiooni välis vaenlase vastu relva haarama, siis võib inimese maha matta.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

wudu kirjutas:
kana tagumik kirjutas:Jah, neid on juba päris palju ja tuleb juurde. Räägime töötusest. Töötul pole mingit motivatsiooni kaitsta riiki, kus tal pole midagi teha....
Kuid sellised asjad nagu Perekond, Kodu? Kui juba need ei anna motivatsiooni välis vaenlase vastu relva haarama, siis võib inimese maha matta.
eks oleneb inimesest....olen ka selliseid töötuid kohanud, kes väidavad, et kui vene võim tagasi tuleks...tervitaks...lihtsalt kibestumine argieluliste probleemide üle on nii suur, et on ükskõik kes, peaasi et "ansipile" ära paneks...

(eks sellisest suhtumisest leiab ühe paljudest motiividest, miks leidus neid, kes 40ndal aastal nõukogude võimu tervitasid - pettumus Eesti Wabariigi suhtes oli niivõrd suur)
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Mälestused.

Postitus Postitas frits66 »

Pilt
Täna oma piltides sorides jäid näppu sellised paberid ja kutsed lisan siia ilmestamaks.Parim neist kutsealuseks kutsumise paber :shock: :D
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

wudu kirjutas:Kuid sellised asjad nagu Perekond, Kodu? Kui juba need ei anna motivatsiooni välis vaenlase vastu relva haarama, siis võib inimese maha matta.
Aga kui sellel töötul on perekond lagunenud, kodu võlgade tõttu käest võetud? Nagu kahjuks sageli juhtub ja järjest rohkem juhtuma hakkab? Selline inimene näeb vaenlast pigem ühe teatud mäe otsas. Ja vaenlase vaenlane on teadupärast sõber, isegi kui ta tuleb tankiga teiselt poolt piiri.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

mälestused.

Postitus Postitas frits66 »

Aga milles riik süüdi on et inimesel kodu võeti :dont_know: .Iga laen ja võlg ikka inimese enda võetud kuhu kergekäeliselt alla kirjutati ja oma võimekust üle hinnati.See kes riiki taga siunab ja vene võimu tagasi ootab sellel üleval okstes pole kõik omal kohal :D :mrgreen:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: mälestused.

Postitus Postitas Manurhin »

frits66 kirjutas:See kes riiki taga siunab ja vene võimu tagasi ootab sellel üleval okstes pole kõik omal kohal :D :mrgreen:
Selles on sul iseenesest õigus. Küsimus on vaid, mida selle teadmisega peale hakata :dont_know: Ca. paarikümmet protsenti riigi elanikkonnast Jämejalga toppida ei tule ka nagu hästi kõne alla. Võlad võivad tekkida ka ühtegi laenu võtmata. Lihtsalt, inimene kaotab töö, uut ei leia, raha pole, sots. ametnik teatab, et omavalitsusel on toetusrahad otsas... Igaühest pole Võsa-Petsi kutsujat või valla-linna kohtussekaebajat ka. Aga maamaks ja kommunaalarved tahavad sellegipoolest maksmist. Ja nii see võlg tiksub ja lõpuks lähebki eluase sundmüüki. Inimene on kibestunud ja tige ja leiabki, et oli see nõuka-aeg mis ta oli, vähemalt tööd jätkus kõigile ja polnud muret, et kas ikka homme ka katus peakohal ja söök laual on.

Aga olgu. Et see teema päris offtopicuks kätte ei läheks, räägin ühe vene kroonust põgenemise loo ka. Õigupoolest, tegelikult keegi ei üritanudki põgeneda, aga kes otseselt asjaga seotud polnud, neile näis see just sõdurite massilise Läände põgenemise katsena. Koos tehnika ja relvadega pealekauba. Pärineb minu papsi kroonumemuaaridest.
Tegevusaeg: eelmise sajandi varased kuuekümnendad.
Tegevuskoht: Kaliningradi oblast.
Lugu siis väga lihtne: sõidab sõjaväekolonn, paras rodu masinaid. Kolonni peas, esimeses autos istub sohvri kõrval prappor ja loeb kaarti. Kõik oleks justnagu õige, aga korraga jõutakse mingile laiale siledale liivaribale? Igaks juhuks keeras kolonn otsa ringi. Pärast siis selgus, et kaardilugeja pani millegagi kapitaalselt mööda ja too liivariba oli Poola piir. Ja et Kiievist oli väejooksikute karistamiseks juba hävitajate eskadrill õhku tõusnud :mrgreen:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Mälestused.

Postitus Postitas frits66 »

Tööst ilma :shock: laenu võttes tuleb ka sellega arvestada ja kui sinuga midagi juhtub et naist ja lapsi puu alla ei aeta.Pead endale asjad selgeks tegema kuni kõige kehvema variandini.Aga need kes nüüd nutavad ja ennast lõhki laenanud ja nüüd süüdlast otsivad alustagu ikka endast :wall: loll pea on kere otsas ikka nuhtluseks. :mrgreen:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Mälestused.

Postitus Postitas jackpuuk »

frits66 kirjutas:Tööst ilma :shock: laenu võttes tuleb ka sellega arvestada ja kui sinuga midagi juhtub et naist ja lapsi puu alla ei aeta.Pead endale asjad selgeks tegema kuni kõige kehvema variandini.Aga need kes nüüd nutavad ja ennast lõhki laenanud ja nüüd süüdlast otsivad alustagu ikka endast :wall: loll pea on kere otsas ikka nuhtluseks. :mrgreen:
Noh, päris nii see asi ikka pole, valitsus oleks pidanud sellele jamale õigeaegselt käe ette panema, kinni maksame need lollilt võetud pangalaenud meie kõik. Suur ameerika seisab ju sama probleemi ees (sealt ju tegelikult kõik see jant pihta hakkas). Praegu lööb valitsus rinnale kuidas nad toovad Eesti kriisist välja, selline valitsus tuleks seina äärde panna (ikkagi saavad minu hääle, sest ülejäänud on veel hullemad).
Mis otseselt teemasse puutub, probleemide eest pole võimalik ära joosta, kui õnnestubki ära joosta, siis pead hakkama tegelema selle probleemiga kasvõi kaudselt. Sellal ka üle piiri pääsnud rakendati propagandavankri ette, probleem ei kadunud kuhugi.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

mälestused

Postitus Postitas frits66 »

:scratch:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten »

Üks probleemide põhjus võib olla üle oma võimete elamine ja tööga ülepingutamine. Tahetakse mingit luksust, selle nimel ollakse valmis end surnuks rabama. Lisaks on paljud inimesed eelarvamuste orjad - näiteks pereloomise teemal. Arvatakse, et see on mingi kohustus, mille jätab täitmata vaid mats - ka mu enda vanaema on mulle rääkinud, et tema ei abiellunud mitte tunnetest lähtudes, vaid kindla mõttega täita "looduse poolt antud" kohustust. Aga tema arvates ongi inimene Maale loodud vaid kohustusi täitma - isegi hobide valik on rituaal, kus tuleb arvestada sootsiumi reegleid, igasugust oma mõtlemist mu vanaema vihkab. Kultuurseks magamisasendikski peab ta vaid magamist kõhuli, käed padjal :) Üritas mindki sudida, et võtku ma ruttu esimene sobiv neiu tutvusringkonnast, tema tahab järgmist põlvkonda näha saada. Saatsin ta kukele. Mul endal puudub soov kellegagi koos elada ja lapsed mind ei huvita.

Nii. Kui nüüd inimene loob pere vaid seetõttu, et see on kohustus, siis see on talle selgelt üle jõu käiv ning tihti tuleb juba varakult aeg, mil ta ei suuda enam oma perele tähelepanu osutada - see värk on muutunud vastumeelseks. Seega ei näe ta mõtet ka pere kaitsmises vaenlaste vastu.
Muud sissejuurdunud eelarvamused nagu "õigel mehel on õige auto" jne lisavad veelgi koormust juurde. Mõnigi jõuab lõpuks Türisalu pangani...
Ületöötamine - näiteks tean ma ühte katoliiklast, kes on ületöötamise tõttu juba elust kopa ette saanud. Räägib ikka, et tema surma ei karda, tal elust pohh. Kuid katoliiklase rolli asetudes kuulutab, et suitsiid on tema usus keelatud... sellest ta aru ei saa, et ülepingutamine on ka enesetapp. Kusjuures ta üritas endale seada äärmuslikke usureegleid kuni tsölibaadini, ta tahtis saada preestriks. Aga midagi läks nihu ja nüüd ta pöeb jumala ees kohutavalt, pidades ennast kellekski, kes "tegelikult ei tohiks elada". Irooniline, eks ole. Ja rabab tööd teha nagu kratt, kuigi hommikuti on raskusi ülessesaamisega ning on juba ka päevi sisse magatud.

Paljud töötud on ka sellises seisus, et neil tegelikult puudub soov töötada. Nad tahaksid vaid lõõgastuda nii, et kõik hüved oleksid vabalt tasuta saadaval. Ja osa tahaks ka end surnuks juua.

Proovige süüvida meie rahva psüühikasse. Kui veidi lähemalt uurida, siis on näha, et praegu me ajame vaid tühja ila. Rahvas ei räägi ju oma hingesaladusi avalikult, need levivad ikka hämaramaid teid pidi. Mis kaitsetahet te neilt siis ootate?

Kui ma poleks ka ise selliseid asju üle elanud,üleõppimise ja -töötamise tõttu hullaris 2 korda ravil olnud (praagiti ka sõjaväest välja, nüüd olen töövõimetuspensionil), ma ilmselt ei mõistaks neid.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mnjah ,haiguste ravi kontrollitud

soovitan ennast steriliseerida lasta
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist