Rahapesu

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
sama123
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 06 Mai, 2010 20:44
Kontakt:

Rahapesu

Postitus Postitas sama123 »

77-ndal vene kroonus noorteajal möllas "dedovšina",eriti raha peale oldi maiad.Kuhu aga noorsõduril raha ikka peita:panin kägarasse ja kirsa talla alla surudes täiesti otsa.Mõlemas kirsas oli,ühes 1,teises 3rubla.Kurat aga meelest läks ära ja 2-3 kuu pärast kirsasid kasides tuli meelde.Soojas kliimas higistades olid rahad muutunud osaliselt läbipaistvaks ja muidugi hais...3m pealt oli tunda.Vaja kohe rubla sirgeks teha ja poodi,müüja vaatab raha,küsib otkuda sam stelal stoli.... ja siis bljääääääääääät vanjaaaaaaaaaaaaet.Mis ikka sai selgeks tehtud,et kui ei peida biiiiiisdjat.Läks taharuumi pesi käed puhtaks ja võttis tangidega....kurat küll haises.Kolmesega olin juba targem kukkusin seebitama ja harjama aga võta näpust,raha muutus küll puhtamaks aga spetsiifiline hais lõi ikka välja,pese mis sa pesed.VÄIDE.ET RAHA EI HAISE EI VASTA TÕELE!!!! :mrgreen:
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

kroonusse minnes oli veel keerulisem. oli ju teada, et sauna aetakse ja samal ajal tehakse riietes shmonn.
sai siis kümneruublised kokku nusserdet ja kilesse keevitet, seejäral saunas oldud nagu hamster - mõlemas põses nutsakud.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Mulle andis ema kaasa 96 lehelise kaustiku, kus kümnerublased olid topitud põõna vahele.

Aga armeesigalas oli kommunism selle kõige paremas mõttes.
Kogu saadud raha pandi klaaspurki, et rotid seda ära ei sööks ja kasutati ühiselt. Kui oli vaja minna poest saia, suitsu ja teed ostma, siis võeti purgist.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

Meil oli viisakas värk. Mingi ohve korjas neilt kellel kaasas oli ruublid enda kätte ja andis pärast uuesti tagasi (ilma vaheltkasuta muuseas). Mõni siiski ei usaldanud süsteemi ja peitis raha ka kilekotikesse.

Samuti saime me oma riided tagasi saata, kes soovis.
Enamus ei soovinud, sest tuldi ikka täielikes kartulikottides ja nartsudes.
****

OT
Mul olid jalas mingi taksojuhi käest 120 rubla eest (kuupalk rsk!) kunagi äritud Made in Korea tossud, mis olid jumalast läbi kantud ja räbalad. Aga tossud oli 80-ndate keskel ülikuum teema isegi Eestis, rääkimata laiast venemaast.

Parema jala toss lagunes mul Moskva linna tänaval täiega laiali (tald tuli eest poolde talda lahti), kui meid raudteejaamast mingisse parklasse rivis viidi, kus väeosast masinad meid ootasid.

Kui väeossa jõudsime, siis vanakestel silmad vilasid üle meie, et kellel mida väärt tavaari on. Minu kannul tuli sauna riietusruumi kolm vanakest, kes mulle olid "silma peale visanud". Ja kui ma siis seal saunas kaptjorile teatasin, et ma mitte midagi tagasi ei saada, siis need vanakesed + saunamees pidid äärepealt minu tossude pärast üksteisel pead lömmi taguma.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist