Lasnamäe kogunemispunkt ehk kuidas kõik algas

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

88-ndal sai ise kah novembris seal oldud, kuna kilulinna senini ei tunne, siis ei oska öelda, kus see täpsemalt asus. Meeles on ropp lumi, mis maha tuli ja punaste pagunitega demblitshurkad, kes arvasid, et võivad valget inimest valget lund koristama panna, mille eest said nad korralikult karistatud,alustuseks kutsealuste poolt, siis ohvitseride poolt. Meie ei jäänud kah ilma, ohvitseride käsul lükkasime lume laiali ikkagi meie(peale seda suuremat sorti löömat tshurkadega, ohvitseridele me ikkagi ei tihanud vastu hakata :? )
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
waher
Liige
Postitusi: 244
Liitunud: 30 Mai, 2005 10:45
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas waher »

Sai kah seal 88´ndal novembrikuus oldud , kuupäevadel 9,10,11.
Eredam seik oli "lõbus" öö ,kui üks sigatäis mereväe ohvitser käis öösel tikke põletamas . Kes tiku kustudes riide ei jõudnud ,pidavat temaga kohe mereväkke minema ...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Krt. ma olin 18 vist kuni 23 :? Ei 19-23, nii peaks õige olema :P
sitt päev, kellele kurdad
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

Mind saatis Tartust, alampolkovnik Kallit 10.detsember 1985 sellesse jaotuspunkti. Sama päeva õhtul, suundusime Lasnamäe "peeru-pohmaka vabrikust" edasi Piiteri rongile ja üsna pea oli kangelaslinn meie jalgade ees. Kõige nõmedam asi, mis sellest punktist meelde jäi oli see, kui üks debiilikust, silmini täis venelane, käis mööda kasarmut ringi ja kriiskas "OU MAIKEL" nii rõveda häälega, et kõikidel eesti kuttidel oli kange tahtmine ta lihtsalt ära kustutada. No lõpuks kujune see OU MAIKEL teatud sorti parooliks..... Mida oli sitaks hea kuulda, kui ma koju tagasi tulin kuulsin Vilnjuse rongis Tartu pole sõites....
Alati võib ju hullemaks minna....
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

waher kirjutas:Sai kah seal 88´ndal novembrikuus oldud , kuupäevadel 9,10,11.
Eredam seik oli "lõbus" öö ,kui üks sigatäis mereväe ohvitser käis öösel tikke põletamas . Kes tiku kustudes riide ei jõudnud ,pidavat temaga kohe mereväkke minema ...
vaatasin vanu pilte ja avastasin, et olin kah samal ajal seal. tikkudega mehike tuli kah meelde. päris mitu korda tehti seda jama, õnneks olin joogine. mingid mustamäe vene kutid olide viinadega sees.
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Kasutaja avatar
AddressUnknown
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 19 Juun, 2008 17:47
Kontakt:

Postitus Postitas AddressUnknown »

Sai seal ka 83-l kevadel oldud.Sama jama- mingi tsura tahtis meid panna platsi pealt tikke ja konisid koristama,kuna nagunii aru ei saanud mida ta tahtis sai pikalt saadetud. Kui ikka aru ei saanud tehti populaarteaduslikult selgeks mida me sellistega siin Eestis teeme. Õhtuks õnneks linna kuttidel õnnestus üle aia jooki tuua ja omal oli ka väike reispass õnnestunud vöö vahel sisse tuua. Õhtul sai tsuradest seerud kasarmust välja visatud ja Eestimaalt lahkumise pidu hakkas, need raisad aga kutsusid mingi ohvitseri kes sai ka sügavale saadetud ja lubas seepeale meid kõiki Põhjamere allveelaevale saata. Öösel pellerisse minnes(pigem kulgedes) olid seal ees tsurad koos paari vandist kutsealusega kes üht tuttavat Jäneda kooli kutti peksid, no siis sai suure kisaga kiire podjom tehtud neile kes suutsid juba iseseisvalt seista ja siis läks andmiseks! Kasarmu uksest lasti taganevaid tsurasid ükshaaval välja aga meid peksti kõiki tagasi ja pandi luku taha, Järgmine päev oli kosmaar- kasarmu täis oksendatud, ilge pohmakas, siis tulid raisad karjakaupa ja tegid meile päev otsa päikese käes rividrilli, peale selle lakkusime kasarmu läikima jne. Järgmine öö oli keegi ikka tasakesi välja viidud ja läbi pekstud aga seda keegi ei suutnud vist läbi une märgata. Kolmandal päeval oli siis rivistus kus meiesugused eestlastest lontrused ükshaaval rivist välja kutsuti ja kättemaksuks meremeestele üle anti
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

gvardimatros kirjutas:
waher kirjutas:Sai kah seal 88´ndal novembrikuus oldud , kuupäevadel 9,10,11.
Eredam seik oli "lõbus" öö ,kui üks sigatäis mereväe ohvitser käis öösel tikke põletamas . Kes tiku kustudes riide ei jõudnud ,pidavat temaga kohe mereväkke minema ...
vaatasin vanu pilte ja avastasin, et olin kah samal ajal seal. tikkudega mehike tuli kah meelde. päris mitu korda tehti seda jama, õnneks olin joogine. mingid mustamäe vene kutid olide viinadega sees.
tegelikult eksisin kuupäevades
olin esimest korda 26.11.1988
teist korda 03.12.1988
demblisse jõudsin 02.01.1991
need kuupäevad jäid lihtsalt kummitama 8)
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

Ma olin esimest korda vist novembris 85 kolm päeva ja siis saadeti koju tagasi. Ja siis veel kevadel, 86 poolteist päeva, ja siis oli minek.

Minule meenub mingi plankaed ümber selle värgi, milles oli ühes küljes suur auk sees (või siis külgedele ära lükatavad plangud) ja sealt kaudu käisid kohalikud Tallinna mehed mingis taksopeatuses taksoviina hankimas.
Kasutaja avatar
priit0001
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 23 Nov, 2009 9:36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas priit0001 »

Sai ka seda kohta külastatud...suisa 3 korda :D
86 sügisel kutsuti sinna 2 korda, siis päästis ära õppimaminek EPA-sse. 87 sügis oli aga minek. Kaks aastat Gruusias õhujõudude teenistuses.
Lasnamäe kogumispunktist on eredalt meelde jäänud rividrillid, mida korraldas mingi mereväe jorss. Selle põhjus oli massilööming eestlaste ja venelaste vahel...
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

priit0001 kirjutas:Sai ka seda kohta külastatud...suisa 3 korda :D
86 sügisel kutsuti sinna 2 korda, siis päästis ära õppimaminek EPA-sse. 87 sügis oli aga minek. Kaks aastat Gruusias õhujõudude teenistuses.
Lasnamäe kogumispunktist on eredalt meelde jäänud rividrillid, mida korraldas mingi mereväe jorss. Selle põhjus oli massilööming eestlaste ja venelaste vahel...
ehk pajatad pikemalt, löömingust :D
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Kasutaja avatar
priit0001
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 23 Nov, 2009 9:36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas priit0001 »

Tol korral oli see kogumispunkt tugevalt ülerahvastatud. Eestlastel ja venelastel tekkisid lavatsitel oma "piirkonnad". Meie pundis oli ka 5-6 TPI-s õppinud grusiini. Kuna mõlemal poolel oli piisavalt alkoholi üle manustanud tegelasi, siis ei teagi täpselt, kes alustas. Venkud olid igatahes kuraasi täis ja hakkasid pljähhadega vehkima:) Suurtel kodumaa patriootidel olid ilmselt isade poolt kaasa antud rihmad kaasas...Madin oli päris korralik. Mereväe värbajad (vist olid dessantnikud) lõpetasid löömingu päris kiiresti. Need oskasid ikka haiget teha küll:)
Järgnes üsna mitmeid tunde kestev mõnitav rividrill..
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Oli vist novembri keskpaik 85, kui pisteti Võrus PAZ bussi pääle ja õhtuhämaruses jõudsime sinna Lasnamäe kloaaki. Suurt ei meenu, ise olin kaine. Mingi vormi täiteks arstlik kontroll, mingi ärajoonud "ülesostjast" sisevägede major kusagilt polaarjoone tagant, kes räuskas, et kuradi kuked, hakkate mul veel kõik ühel jalal seistes kirema - no tore esitus, aga ausalt öeldes ei saanud me eriti aru, mida see deliiriumikandidaat püüab nüüd tõestada :) Kõige eredamalt on aga meelde jäänud üllatusmoment, kui ühel hetkel nägin kutsealuste karja sees puhastverd neegrit :shock: Keele poolest venelane. Eks neid kalakooli omi oli ennemgi nähtud, aga see oli mul esimene nõukogude neeger näha :) Hiljem oli üks selline ukrainlane ka väeosas, töötas baasis tornkraana peal, millega transpordivalmis kraanasid liigutati. Ükskord oli troppija midagi valesti teinud, nii et vend vihastus sedavõrd, et hakkas oma taevaskõrguvast kabiinist väljaküünitades kõikide allolevate isikute emadega verbaalselt ühtima, samal ajal läksid paar inspekteerima tulnud glavka polkovnikut üle platsi, ühel kukkus isegi kindralifuraška poriloiku, kui mees pea kuklas soolasambaks muutus - kujutage ette, nõukogude vanemohvitseri emaga lubab igasuguseid inetusi teha keset Moskva linna tornkraana otsas istuv neeger! Hullem kui "Marss ründab!" 8)
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

huvitav kuidas venelasest neegrit oleks neutraalne kutsuda

ameerikas ju on neutraalne neegri asemel öelda afroameeriklane

äkki siis afrovenelane ja afrohoholl ukrainlase kohta :lol:

no meil olid ka mõned bandeeramehed nii mustad nagu pigi et neegrist eriti ei erista
vanahalb
Liige
Postitusi: 2617
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

kalleb kirjutas:huvitav kuidas venelasest neegrit oleks neutraalne kutsuda
"litšo kavkavskogo natšionalnosti" - kõlbab igasuguste määratlematute pigide kohta. Miilitsa lemmikväljend "kollasest metallist sõrmuse" kõrval. :)
muska
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Dets, 2009 17:22
Asukoht: Keila lähedal metsas
Kontakt:

Postitus Postitas muska »

Minul õnnestus seda asutust külastada dets 89.Meenub see et maneezist läksime mingi ohvitseri saatel liinibussiga lasnamäele(olime vist 5-6 kesi).Olin seal vist mingi tund paar,meenub ainult mingi med komisjon mille ees rivis seisime.Komisjonist läbi ei läinud ja sama ohvitseriga sõitsin maneezisse tagasi mingeid pabereid vormistama ja küll matid lendasid.Minek oleks olnud vist Kaliningradi stroi pati.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist