Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Postitus Postitas dude »

Mina arvan isiklikult, et oma valikud teeb igaüks ise elus, kas tal on tahtmist minna või ei. Arvan, et need kes sattusid vene sõjaväkke, siis suurem osa neist ei kahtse tagantjärgi seda käimist, aga kui oleks antud vabatatlikuse alusel valida minemise hetkel, kas lähete või ei (et saate lihtsalt oma elu jätkata), siis seda julgen küll arvata, et siin kirjutajatest 99,97 % oleks jätnud minemata...

Iseasi on jah EKV`s käimisega. Ei kahetse, et käisin, kuigi jah oleks antud valida sel hetkel, kas minna või mitte, siis ma usun, et kindlasti mitte, muudki põnevat oleks olnud teha... :lol:

Aga need, kes käinud ei ole, mina küll neid sarjama ei hakka, et nad säänsed või määnsed. Enda tuttavate hulgas väga palju mittekäinuid toredaid inimesi. Kuigi tõele au andes, olen mõnda mittekäinut seltskonnas rääkides kuulnud end käinuks tegevat...:lol: Ju siis ikka on popularne olla käinud mees...
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

ottojama kirjutas:Palju rohkem mehisust oli vaja selleks, et sõjaväkke MITTE MINNA. Minul seda näiteks ei olnud. Kaido Kama lasi ennast vangi panna, aga Vene kroonusse ei läinud. Lihtsalt ei läinud.

Slikerdamine on teine teema, see on iginaiseliku intrigeerimisoskuse mehelik värdvorm.
Olen nõus - need, kes ei läinud selle pärast, et nad põhimõtteliselt ei olnud nõus okupantide armees teenima vaid läksid pigem vangi, on igati austuse ära teeninud.

Samas - kui pidada sõjaväes teenimist oma riigi ja rahva teenimiseks, siis ei mõistaks ma hukka ka neid, kes ei läinud selle pärast, et nad pidasid Nõukogude armees teenitud aega mitte suure kurja teenimiseks, vaid lihtsalt ajaraiskamiseks (kuna nad oleksid saanud seal teenida vaid oma "suurt kodumaad", mille teenimise huvi oli aga vähestel).
Mina ise näiteks ei pea EKV-s käimist tähtsaks mitte selle pärast, et see mulle midagi andis, vaid hoopis selle pärast, et nii sain anda oma panuse meie riigi ja rahva kaitsesse. Peale selle, olles lugenud ja kuulnud kõiki neid Nõuk. armee mälestusi, siis - ärge pahandage, aga 90% ulatuses kirjeldavad need lood ju kõik äärmist nõmedust, mõttetust ja absurdi. See, et kõik need sigalamehed jms. kogu selle absurdi tõttu kõvasti naerda said ei või ju olla põhjus, miks peaks armeesse minema (et seal saab kõvasti pulli)?
See, et õpiti iseenda eest seisma... Kogu enda eest seismise vajadus tuli ju enamasti mitte sellest, et sõjaline õpe oli niivõrd karm ja reaalset sõjaolukorda jäljendav, vaid pigem ikka sellest, et valitsesid määrustikuvälised suhted või et keegi kasutas oma mõjuvõimu ühele korralikule armeele mittekohastel eesmärkidel. Lisaks sattusid paljud teenima vanuses, mil peabki toimuma ka isiksuse sotsiaalne küpsemine, s.t. iseseisvumine ja märkamine, et elu ei olegi nii lihtne kui soojast kodust või koolipingist paistab, oleks toimunud ka ilma armeesse minemata.

Kes oleksid kõrvale hoidnud teistsuguste olude korral aga ka EKV-st, siis neid ma tõesti nean...
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

tavaliselt kui kellegil oli vene sõjaväest väga siiber siis lase end smugeldada hospidalisse ja kui olid osav tüüp siis said paari kuu pärast koju kas siis õige või ostetud-välja kaubeldud tõve abil

meilt lahkus nii nooremseerzant Birmanis ,ta oli teeninud kusagil 7-9 kuud seejärel väitis et kroonu söögist tulevad tal maohaavad ja paari kuu pärast ta kodus Riias oligi

tüüp oli mingi kunstiinimene ,väitis et näitleja
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Meil juhtus kroonu minnes järgmine lugu : olime Frankfurdis peresõlka peal (jaotuspunkt peaks olema eestikeelne vaste) ja seal oli mingi tshurka (kust ta täpsemalt pärit oli , ei mäleta enam) . See siis väitis , et ta on juba teist korda kroonus , nagu ülemusi nägi , jooksis nende juurde oma jutuga . Keegi teda muidugi ei uskunud , vene keelt rääkis ta tshurka kohta hästi , auastmeid tundis jne. Mingil imelikul kombel suutis ta mingi ohve ikkagi asja vastu huvi tundma panna ja selgus mis ? See jorn ei valetanudki , kroonu oli ta võetud esimest korda , kui ta mägedest alla ronis , anti pass kätte ja veeti kroonu . Teist korda peale kroonut mägedest alla tulles võeti (nagu ta ise väitis ) venna pähe kinni ja pikemalt mõtlemata uus pass kätte ja jälle kroonu :lol: . See rohkem , kui anekdootlik lugu juhtus 80-te lõpus , see ütleb ikka päris palju selle aja komissariaatide ja kogu NL süsteemi kohta . Nii et polnud see äraviilimine lihtne midagi :D Lugesin järgmist teemat ja oma imestuseks leidsin sealt pm. samasuguse juhtumi (ehkki seal oli vant oma lollusest teist korda ) :shock:
Viimati muutis jackpuuk, 05 Sept, 2007 17:20, muudetud 1 kord kokku.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Janka kirjutas:
LeBon kirjutas:Ja ma ei kujuta ette, kuidas saab kellelegi ette heita, et too ei tahtnud Nõukogude armees teenida.
Paljud ei saa aru. Eriti need, kes on sündinud hiljem, kui '71-'72 ja seetõttu teeninud pole.
Minu jaoks on kõik kõrvalehiilijad ühtviisi nahahoidjad. Vahet pole, kus oleks pidanud teenima, nõuka- või vabariigi armees.
Mees peab olema sõjaväes käinud.
Siin võeti päris kõvasti sõna nüüd! Olen seda asja proovinud enda jaoks lahti mõtelda . Ise sai käidud Vene kroonus , võtsin seda kui paratamatust (kõik käivad , käin minagi) . Olin viimastes NL sõjaväes käinud partiides , vennas oleks pidanud minema siis , kui mul pool aastat teenimata lõpuni , talle soovitasin sellest kõrvale hoida , sel momendil oleks see olnud mõttetu ajaraiskamine +hetke poliitiline olukord ! Mulle saadeti kodust ajaleheväljalõikeid ja poliittundides nõudis zampolit nende tõlkimist , mida ma ka tegin . Peale seda tuli seda parteipoliitikat vahel ka käte-jalgadega selgeks teha ! Teine (vastaspool) selle asja juures on tänapäev , arvestades igasugust arvutite , videomängude jne, pealetungi on tänapäeva noored füüsiliselt vägagi taandarenenud (ehkki näen paranemise märke ) ja arvestades suhteliselt lühikest teenimisaega , peaks poisid ikkagi selle teenistuse läbima ! Eks meil polnud omal ajal neid igasugu vigureid , siis saigi igavuse peletamiseks sporti tehtud (palli taoti niikaua kuni palli veel näha oli :D ). Sai pikk jutt küll , aga polegi suutnud päris must-valgeks seda asja seedida :oops:
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

irrwwwww. 16 kg ja puusani. irrwwww- A miks teile seal testis 24 sed pommid anti-osa olid naisajateenijad või? eeldan et iga täiskasvanud mees peaks asjatama siiski ka täismehele mõeldud raskustega või saan millestki valesti aru?? Aeks ma juba vana kah, varsti 40 turjal ju. eks olen ajast-moest maha jäänud vist.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Jajah. Siis Teil ju veab, kui na kõvad mehed olete. Sest "Sila jest, uma ne nado" :lol:
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Eks ole muidugi maitse asi, aga mina kasutan teisele poole 2m kõrgust aeda sattumiseks tavaliselt väravat.
Proovi, see pole keeruline: teed värava lahti, lähed teisele poole ja paned värava enda taga kinni. Ei mingit pärdiku kombel turnimist
Kui värav on lukus, ehk pole seda üldse....siis äkki see aiataguse territooriumi omanik ei tahagi, et sinna teisele poole keegi satuks! :)

Siis veel erinevaid nutikaid vigureid:
Proovi panna kott ja naine poe juures auto peale ja nad sellega koju sõidutada. Vaata, kui kiiresti saate ja kuidas naisel nägu naeru täis läheb...

Ning puusületäis.....kui kasutada näiteks käsikäru, saad üsna kerge vaevaga tuua kohale korraga kohe mitu-setu sületäit neidsamu halge ja imestavapanevalt suure hunniku kartuleid.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Aga teemast:

Ma olin üsna kindel, et saan oma silmade pärast vabastuse. kokku -12,5.
Paraku tõsteti paar kuud enne minu minekut seda piir ja ma jäin sisse.
No ma ei mäleta, et mul oleks olnud sõjaväes päevi, mil ma poleks neednud kogu juhtkonda. Peale öörahu hakkasin mõttes perse saatma kõiki oma ülemusi, alates NL kaitseministrist ja lõpetasin otsese ülemuse, lipnikuga.
Ära ma selle kaks aastat istusin. Tassisin kümnete tonnide kaupa ämbriga vett ja tihude kaupa halge. Rohkem, kui te eales.

Ja kui nüüd kuulen kah jutte, et "Sõjavägi sakib" ja "Miks ma pean sinna minema?", siis torkab mindki.
Aga miks?
Süüvides olen ma juurelnud, et mis mind siin siis õige häirib.....kas tõesti see, et ilma sõjaväeta ei saa meheks.
Kas tõesti teeb ämbriga veetassimine, või üle 2m aia ronimine või mupärast ka vaenlasel kõrinüsimine või tuumanupu vajutamine kellegi meheks?
Olen käinud purjetamas ja mägedes vägagi mehiste meestega, kes pole kunagi püssi käes hoidnud. Kes põlgavad kogu seda armee-nimelist suurte poiste liivakastimängu kohe täiega.
kes on mehed ka ilma armeeta.
Samuti on ju selge et armeest on tulnud välja ka seal kaks aastat teeninud jobusid. Läksid jobudena-tulid jobudena.


Või on tegemist lihtsalt osavasti maskeeritud kadedusega stiilis:
"See pole õiglane! Kui minul oli sitt (ja oli sitt) siis peab teistel kah olema!"
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Mis nüüd nii kurjalt kohe, katsuks budistlikult ikka asju ajada.

Mina olin sõjaväes patsifist ja eraelus militarist.
------------8<--------------
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

jauramine jauramiseks aga siiski oli see sunniviisiliselt sulle määratud aeg mingisuguse sulle suht võõra ja imeliku rahva seas tuli elada 2 aastat ning seda vabatahtlikult sunniviisiliselt

eks ära seal istuti ja mida kaugemale ajukepist ja ülemustest õnnestus jääda seda parem sulle

sõdimisega ja kodumaakaitsmisega tegu ei olnud...

põhimõtteliselt olid sa ori,tasuta tööline
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ole nüüd Erikuonu! Äi ole mõtet erinevaid asju omavahel segi ajada.
Tolle hetke kibestumine ei tulnud mitte sellest, et ma teiste soldatitega võrreldes sigalas kunnielu elasin. :)
Mitte sellest, et ma AK-ga afgaanide tapmise asemel pussiga sigadel kõrisid läbi tõmbasin. Pigem ikka sellest, et mind 1/10 kogu elust piltlikult öeldes müüride ja trellide taha pandi.
Kusjuures ilma minupoolse kuritööta.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Tarmo Männard kirjutas:Jajah. Siis Teil ju veab, kui na kõvad mehed olete. Sest "Sila jest, uma ne nado" :lol:
Ma ei saa aru, miks sa Tarmo selle sangpommi teema peale nii pöördesse läksid? Keegi pole ju väitnud, et kui sangpommi üles ei suru, oled automaatselt jobu. Mina suudan aga ei pea end seepärast mingiks kõvaks tegijaks. Erinevalt sinust ma näiteks purjetada ei oska ja mägedes pole matkanud. Ilmselt ei pea sinagi kohe könnideks neid kes seda teinud pole.
Seda arvan aga küll , et mingigi elementaarne füüsiline vorm võiks noorel mehel olemas olla.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kullakesed, ma ei pea Teid ju üldse könnideks
Nagu aru saate, ei kasutanud ma armees olles üldse mitte oma vesipead. Ikka vastupidi!
Kardetavasti vedisin ma seal raskusi rohkem, kui Teie oma metalli. Esimese kuu aja jooksul ei saanud magada muud moodi, kui selili ja käed pea all, sest kõõlused olid nii välja venitatud. Iga jumala päev tuli jõest tassida tonn vett 97 sammu kaugusele künasse. Ja see oli vaid nö päeva lõpetuseks.
Püüdsin emotikoni abil seda esimest kirja pisikese (küll nats torkava) naljana näidata...no ei olnud aru saada, misparata...palun ette, et te raisad mul järgmisel kokkusaamisel selle nalja pärast veel auto kumme tühjaks ei laseks. :)

Aga mägedes käige ära! See ei ole üldse kallis, aga uusi ja uskumatuid emotsioone on kapaga.
Muideks, olen teinud seal käimistest ka paar filmikest. (Isekõrvetatud DVD)
Kui keegi tahab näha, siis võtke privas ühendust. Üle aia seal just ei ronita, aga muidu on piina ja ahastust ja alandust, et silmad säravad!.

Lugesin veelkord neid viimaseid teateid.....
Postitusi lugedes ei tule küll kusagilt välja, et MINA selle jutu peale pöördesse läksin....
:lol:

PS: Ametikoha pärast pole kunagi olnud, ega ole praegugi kibestunud. Pean seda vedamiseks, sest seal õpitul on mingigi praktiline väärtus.
Ja olgu lisatud et sinna saamiseks ei saanud mitte keegi mitte ühtegi latti suitsuvorsti ega tilkagi "Vana Tallinnat". Olin lihtsalt õigel hetkel õiges kohas.
Tavaline vedamine, nagu seda elus vahel ette tuleb.
Viimati muutis Tarmo Männard, 07 Sept, 2007 18:35, muudetud 1 kord kokku.
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Vabandan kaasfoorumlaste ees teema torkimise eest ja tunnistan et tõepoolest pole vahet kas sõdur jaksab üle aia ronida või varustust kanda....milleks talle see? Sõidab autoga kenasti.....sadamasse ja adjöö! laevaga või lennukiga! A mis puutub sellesse paljud meist oleksid ära viilinud kui oleksid saanud-mina näiteks oleks ka minemata jätnud, ausalt. Sest see vene süsteem oli mulle vastik enne ja veel enam peale sõjaväge. A ju ma siis olin loll ja ei teadnud kuidas seda teha. Ja kuna ära ei pääsenud siis otsustasin et võtan sealt maksimumi-nii et langevarjuvägedesse ronisin lausa vabatahtlikult lohutades end mõttega et ehk kunagi läheb neid oskusi tarvis. Õnneks ei läinud. Ja nii ma need kaks aastat seal ära nühkisin vist brigaadi AINUKESE mittekomsomolina. Eks selle meelsuse eest sai seal ka pisut vatti, a õnneks olid meil ohvitserid suuremalt jaolt suht mõistlikud mehed-afgaani veteranid põhiliselt kes seda parteivärki suurt ei toetanud ja sõbralikult soovitasid vähem lõugu laiutada ja hoiatasid osobistimölaka ja selle koputajate eest. Nii et -arvamuse et üks mees peab ka füüsiliselt mees olema kuulutan sügavalt aegunuks ning ekslikuks ja vabandan veelkord kui kellegi peenemaid tundeid riivasin.......olen vanamoodne tobu, a vähemalt saan oma veast aru ja tunnistan seda!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist