Kui mitmes eri NL nurgas Vene teenistusaja jooksul käisid?

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Kui mitmes eri NL nurgas Vene teenistusaja jooksul käisid?

Postitus Postitas Aumees »

Endale tehti 2 a. jooksul äge ekskursioon:
Ukraina - Kaug-Ida - Vologda.
Ja igas kohas ikka kuude kaupa statsionaarina.
Kõik olid ikka päris jubedad kohad.
Ei olnud eriüksuslane või mingi selline.
Kuidas teistel oli, kas jooksutati samuti?
Teenisite venet ühes kohas?
P.S.
Viidates ühele teisele vestlusele mälestuste rubriigis, puhkusel ei käinud kordagi.
-Minu au on truudus-
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Ikka ühes nurgas nimelt Balti sõjaväeringkonnas; pool aastat Adaži utšebkat, siis neli kuud Kaliningradis, siis neli kuud Vilniuses komandeeringus ja siis lõpuni jälle Kaliningradis, siis peale kroonut kolm kuud Pärnus kordusõppustel, siis kaks kuud Vilniuses kordusõppustel, siis kaks kuud Tambovis sõjakooli juures kordusõppustel, siis kuu aega Reiu metsas ja siis kulminatsioon Tsernobõl. pluss veel nädalased kas sõjakomissariaadi juures või siis Pärnu keemiapolgus. Kestis see kammaijaa 1973 kuni 1989. Karjäär reamehest vanemleitnandini.
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Aumees »

Himik kirjutas:Ikka ühes nurgas nimelt Balti sõjaväeringkonnas; pool aastat Adaži utšebkat, siis neli kuud Kaliningradis, siis neli kuud Vilniuses komandeeringus ja siis lõpuni jälle Kaliningradis, siis peale kroonut kolm kuud Pärnus kordusõppustel, siis kaks kuud Vilniuses kordusõppustel, siis kaks kuud Tambovis sõjakooli juures kordusõppustel, siis kuu aega Reiu metsas ja siis kulminatsioon Tsernobõl. pluss veel nädalased kas sõjakomissariaadi juures või siis Pärnu keemiapolgus. Kestis see kammaijaa 1973 kuni 1989. Karjäär reamehest vanemleitnandini.
Nojaa, Sa oled siis ju puhta ametlik sõjaväelane.
Ma enda kirjaga mõtlesin ikka tavalise jeekimi saatust teenistusaja jooksul.
Muuseas, kuna Sa mainisid Tšernobõli, siis 1986.a. olin ma Tšernigovi kesklinnas asuvas polgus(vt. asukohta ja vahemaid kaardilt ise).
Peale pauku nägi asi välja selline: polgu tuletõrjeautod käisid ja pesid kõike. Siit eluaegne arusaam, et tuumasõjas jäävad ellu vaid eliit ja sõdurid.
Kui siis mingi aja pärast sai teatavaks, mis juhtunud oli.
Tekkisid isegi jällegi mingid lollakad vabatahtlikud, kes tahtsid minna olukorda päästma, 18 aastased tublid noormehed(viimane oli iroonia).
NL SA karjäär: reamees
-Minu au on truudus-
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

teenistuskohad ajateenistuses

Postitus Postitas hillart »

Sevastoopol, Habarovsk, Vladivostok, Petropavlovsk-Kamtšatski, Kuriilid jne.
Piisavalt. Ja täiesti tasuta!!!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

Köningsperg (kaliningradi obl.) tervenisti risti ja põiki, Põhja Kasahstani obl. uudismaal 3 kuud.
Pärtel
Liige
Postitusi: 493
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

Kõigepealt mingi linnake (nime enam ei mäleta, kuna olin seal vaid paar nädalat) Moskva lähedal - utšebka. Seejärel teine linnake Moskva ja Kaluuga vahel - Narofominsk - samuti utšebka (5 kuud). Vahepeal sai nädal aega ka Jaroslavlis käidud, ühes sõjatehases. Tollest ajast on meeles ka, et kui varem suhtusin juttudesse a´la "rohu roheliseks värvimine" teatud huumoriga, siis seal sain ise ka seda lõpuks tunda. Nimelt pidi tehasesse tulema kaitseministri kas 3. või 5. asetäitja, vahet pole. Meid aeti siis, kaks rühma mehi, tehast korrastama. Kõigepealt lõime kõik asfaltteed, mis oli paksu jääkihi all, puhtaks. See võttis enamuse meie ajast. Seejärel tulid muud tööd. Ise sain ka, -20 kraadises külmas, traataeda üle värvida. Lõppes asi sellega, et seda asetäitjat ei tulnudki. See oli väike vahepala. Peale utšebkat pandi rongi peale ning sõitsime 3 päeva Venemaa avarustes, kuni jõudsime Sverdlovskisse. Seal siis möödus ülejäänud 1,5 aastakest. Sõjaväkke läksin 19.11.1988 ja tagasi sain 17.11.1990.
vanakaru
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Mär, 2005 15:52
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vanakaru »

Ma pean kadestama neid kes nii palju mööda venemaad sõittis. Minu maailmarändamine piirnes Põhja Eesti rannikuga, Kundast - Loksani. Aga selle eest tean seal selliseid paiku , kus enamus inimesi ei satu oma elu jooksul kunagi....
Igal ühel oma tõde.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Aga anna siis teistelegi aimu toredatest paikadest Kunda ja Loksa vahel. Isiklikult mind huvitavad sealsed põnevad paigad väga.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Lasnamäe - Moskva - Solnetšnogorsk - Sheremetjevo - Reutovo (teenistusega seoses sõidud Jaroslavli ja Vladimirisse, ka Kaluuga oblastisse), eksklusiivse boonusena (DB) Rostov Doni ääres ja Prohladnõi Kabardiini-Balkaari ANSV-s 8)
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Tere,tere.
Ehk on ka selles jututoas poisse kes 1979 aasta kavadel. Ukraina
Vinnitsasse läksid? Minu tee viis sealt utšebkast (kuna sinipagunid),
veel hullamasse kohta. Kõigepealt Taškent(teised pagunid), uus
väljaõpe (uued sinised pagunid) ja nah Afgaan. Uraaa. Õudusega
meenutan. Jumal tänatud,et mägedes meiega Korealane oli. Nende
vist maiuspala koer. Kopter käis meid nädalas 5 SÕDURIT vaatamas.
Aga alati unustati sõõk kaasa võtmatta. Ja mis see 5 tola CCCP
sõjaväes on. Aga komandõri koera pistsime pintsli. Otsis,mis ta otsis aga ülesse ei leidnud. Oleks järgmine päev SITA proov võetud oleks selge
kuhu kutsu kadus. Oi oi, rääkida on palju.Korra isegi püksi kustud.
Hirm,mis teha. Elada ju tahaks. Olge tublid.
unn
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Lätimaa ,Saraatovi obl. ,Kurski obl. ,Kasahstanis Koktshetavi obl.
Need olid "tööplatsid" kahe aasta jooksul.
Lätis Adazi ÕK-s pesitsesin ,enamjaolt iga päev oli kuskile väjasõit....
Vene ja Kasahhi avarustes käis suviti viljavedu + mul veel hea vedamine õnnega pealekauba :)
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
jan34
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas jan34 »

Tallinn-Sõktõvkar ..külm talvel -Tallinn.
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Tallinn,LätiAdazi,Sovetsk,Moskva,Habarovsk,Vladivostok,Raitšihinsk,Amuuri obl. risti-põiki läbi sõidetud,uuralid,mõningad siberi linnad,Moskva,Leningrad,Tallinn
prrr,ikkagi kaks nädalat -62 pakases elatud.extreem ja purgaase olen ka sattunud.prrrrrr.
purgaa e. korralik lumetorm
Suvel selle eest üks kord keeristormi sattumine.Pärast tuli kolm päeva silmi,kõrvu nina liivast puhastada,+ mõned sinikad.Kõik toimus nii ootamatult,et ei saanud algul arugi,mis juhtus.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Kasutaja avatar
heino183
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Mär, 2005 11:29
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas heino183 »

Tere!
Teenisin ka Vinnitsa oblastis Vapnjarka-2 külas 1979 aasta maist - oktoobrini. Väeosa nr. 64369 "Y". Siis läks sõit rongiga Habaarovskisse ja sealsest jaotuspunktist kolme päeva pärast edasi Primorski kraisse. Küla nimeks oli šernigovka ja väeosa nr. 21240 "A". Teenisin helikopteri mehaanikuna 1981 aasta maini. Kord sai käidud ka Vladivostokis. Sama reisu pärast jäin ilma ka seeru pagunitest kuna jõime rongis veits viina. Puhkusel ei käinud. Elu oli suht norm!
Ole tugev unn!
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Tere,tere.

Näe kus kokku sattumus.Ka mina 79 aasta maist Vinnitsa obl.
Vapnjarkas.Pool aastat utsepkat.
Ehk veel kedagi?
unn
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist