Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

kas svetake oli serzant meditsinskoi sluzbo

mandavoskasid ei õnnestunud hankida :D
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas TTA »

Huvitav kaua läheb kuni üks teatud foorumlane siin kuulutab, et polkovnikute naiste trukkimine oli levinud nähtus, ja tema trukkis mõlemad jalad kipsis hoopis kindrali ja marssali naist korraga. Seda loomulikult rüütellikult pikkade ja segaste lausetega.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

no vrangelil on veel võimalus
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas Wrangel »

Jah ma loen seda foorumit. Ma arvan, et mu antud teemasse kuuluda võivad asjad praegu enam siia ei sobi. Kahju.
Theodor
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 19 Mai, 2011 8:15
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas Theodor »

Broomi võimalikkusest meis ja toidus.

Härrased, ma lihtsalt ei saa oma suud enam kinni hoida.
Paljudes mälestustes kajastuv idee, et toidu sisse pandi pruunikat vedelikku, mis ilmselt pidi olema broom on kõige pesuehtsam jama.
Ma olen näinud siin arutelus ainult kahte fakti, mis vastavad tõele :
Jah, broom on pruun vedelik ning haiseb (kuigi mitte eriti võikalt).
Faktid ja juhtumised, mida on võimalik kontrollida :
1. Broom on kuratlikult mürgine
2. Broom on kuratlikult reaktsioonivõimeline
3. Broom aurustub toatemperatuuril.
4. Broom on veest ca 3 korda raskem - mis tähendab seda, et kolmeliitrisel klaasanumal lööb ta tõenäoliselt lihtsalt põhja alt.
5. Broomi rahustava toime kohta ütles legendaarne keemik Tullio Ilomets oma loengutes : "Tunnete end eksamile tulles närvilisena? Hingake broomi, hingake kohe sügavalt - see rahustab... lõplikult!"
6. 1998. aastal kukkus TÜ keemiahoones põrandale [b]100 ml[/b] broomipudel, mille tulemusena tehti keemiahoone kibekiiresti tühjaks, kuni broom oli kokku kogutud ja ventilatsioonisüsteem oma töö teinud.

Olgu need militaarmälestused kuitahes värvikad (Ja jumalate eest, ma olen esimesena nõus tunnistama, et nad on üldjuhul ka äärmiselt harivad ning nauditavad), kuid broomi toime inimnahale on veel kirevam (ja ehk ka harivam, aga kindlasti mitte nauditav).
Vedelik selles videos on broom, mis reageerib alumiiniumiga juba toatemperatuuril:
http://www.youtube.com/watch?v=Ykm5RsNSLgQ
Pandagu palun alumiiniumi asemele oma näpp (mõttes loomulikult).
On olnud juhuseid sealsamas TÜ keemiahoones, kus inimesed on saanud tõsiseid naha/hingamisteede kahjustusi tänu sellele, et broomiga käidi tiba hooletult ümber.

Ülaltoodud videos on nii mõõtkolvis kui ka katseklaasis näha miski pruun ollus, klaasanumate seinte lähedal, samasugune pilt oli näha ka foorumis postitatud broomi ampullis. See nähtus ei ole tingitud sellest, et broom klaasi määriks/märgaks - need on broomiaurud.

Rahvakeeli "broomi sissevõtmine" on tegelikkuses kaaliumbromiidi manustamine ja kaaliumbromiid on valge värvitu SOOL, liitaine, mitte lihtaine nagu broom. Ja ka tema lahus on üsna värvitu.
Kui ma õigesti mäletan, siis broomi/bromiidi-legend on pärit u 19 sajandist, kui kaaliumbromiidi kasutati epilepsiaravimina, ning manustati teda üsna rohkelt ka inimestele, kellest arvati et nad on varjatud epileptikud. Miks? Aga seda sellepärast, et masturbeerimine arvati olevat põhjustatud epilepsiast või selle peatsest tulekust.

Kokkuvõtteks
Broom on äärmiselt tugev oksüdeerija, mis tähendab seda, et ta ei nagista mitte ainult metalle, vaid rikuks ära ka teie kompoti, süües usinalt suhkrut, puuvilju ja muid ingrediente. Jah, on olemas ravimeid, mis saavutavad ome efekti alles siis, kui nad on imise organismuses natuke ringelnud ja keemiline struktuur on ainevahetuslike protsesside tulemusena muutunud bioloogiliselt aktiivseks, kuid broom ei ole kindlasti selline aine, mida sel moel manustada.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas Wrangel »

"broom" oli minu ajal ja minu väeliigis selline pisike valge pulbriga pakike terve pataljon+ kohta nädalas.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

võibolla oli seal pakis vitamiin või steroidid :scratch:
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas Leimer »

"broom" ei saa kindlasti pakikeses olla.
Pakis saaks olla mingi bromiid, kaalium - või naatriumbromiid.
Ja kui mälu ei peta peaksid mõlemad olema värvitud ained, umbes nagu suhkur.
Neil mõlemal on tõesti rahustav toime, ilmselt ka sugutungi vähendav toime, nagu enamikul rahustitel.

Kas tõesti söödeti NA sõduritele rahusteid sisse?
Rahustite mõju all sõdur kõlab täiesti uskumatult.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

Leimer sina kui keemik mis võis olla pudelis mis asus prodovolstvennoi sklaadi kõrvalruumis

välimuselt selline tihedam vedelik , tumepruun , haises väga kummaliselt ,umbes nagu jood (ega nad joodi ikka kompoti sisse ei keetnud vast)

lisati kompotile ja teele ,umbes 1 metallkruusi täis suure katla peale

andis sellise imeliku metalse maitse

pudel oli paksust klaasist ja üsna suur , kunagi toimkonnas olles pidin sealt kruusitäie valama ja tooma

üksinda ei jõudnudki valada ,jube raske oli

aga valati sealt teda välja pidevalt ja segati sisse sest pool pudelit oli juba otsas

võibolla oli midagi muud ,meile seda ei räägitud
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas Leimer »

Mina pole keemik.
Meenutasin lihtsalt ca pooleteistdekaadi tagust põhikooli keemia tundi sugulase keemia õpiku abil :)

Ma ei väidagi, et broomi sõduritele ei söödetud, lihtsalt tundub uskumatuna, sõduritele söödeti järjekindlalt rahusteid sisse.
Aga selles valguses pole ime, et enamus mälestusi mainivad, et ainus, mis süüa kõlbas oli klaasitäis kompotti.

Aga ju ta siis broom oli, kas purgi seinad olid stabiilselt koos?
Muide broom peakski haisu või lehka tähendama ladina vms. keeles.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

ei ma arvan et lahingväeosadedes (lineika) ei pandud midagi sisse

teine lugu oli õppeväeosades (utsebka) kuhu suunati sõdur teenistuse alduses umbes 6 kuuks ja kõik käis täpselt ustaavi järgi

sortiiris käidi riviga (umbes 50 meest korraga ) , samovolkas käimine oli kriminaalkuritegu , väeosa ümbritsevatel müüridel olid klaasikillud ja okastraat ,kulpi pidid panema ka jefreitorilerääkimata ohvitseridest, väeosast välja said ainult sauna minnes ja teinekord ka kusagile tööle (näiteks kolhoosi arbuuse korjama)-ühesõnaga tõeline koonduslaager ,lineika oli selle kõrval tõeline pioneerilaager
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas Lemet »

Utšepkas polnud mingit vajadust kuskile midagi puistata, see pool aastat oli rahvas suht laibaks aetud, käsklust "otboi" polnud olemaski, selle asemel teatati peale õhtust loendust, et rühmad on rühmakomandöride käsutuses. Piisas vaid hetkeks mahaistumisest, kui uni, ullikene, tuli. Ja üleüldse, mõelge nüüd veidi kaine peaga- terve suur SA rahustite mõju all...PVO dežuur, karauulid lahingupadrunitega, VDV hüpetel etc. No ei usu ma seda juttu.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

ja ,täpselt nii ta oli utsebkas

võibolla oli too mingi muu aine aga mis jääbki ilmselt saladusse

muideks vaatasin Novotserkassi utsebka toimib jätkuvalt , on mingi muu nimega ümber nimetatud aga sisu jäi nagunii samaks , 5 õppepatareid ja 1 postajanka

ja kindlasti sama mozgajob ja durdom nagu vanasti -ei mingit kahtlust
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas traatjalg »

Lahinväeosades kus pidev lahinguvalmidus küll midagi kompoti sisse ei pandud.välimuselt selline tihedam vedelik , tumepruun , haises väga kummaliselt ,umbes nagu jood söövitava toimega Selline ollus oli küll olemas sellega töödeldi söökla ja köögi põrandaid vast hävitati baktereid jne.Öises vahtkonnas oli huvitav vaatepilt mõnikord.Eks soldatid nägid unes naisi jne. .........Utsepkas ei tea siis oli selline trukk-ajudenuss taga,et isegi mingeid mõtteid ei saanud tekkida.Väeosas oleks vast mõni kroko :oops: küll sobinud,kindrali naine /tütar oleks olnud jumala kingitus.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Missugune oli sõjaväes tavaline menüü

Postitus Postitas kalleb »

äkki tõesti desinfitseeris tolle mödiga katelt kes teab :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist