NL väeosade numbrid, asukohad

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
indrek1
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 19 Jaan, 2005 15:07
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas indrek1 »

Kapral Karu kirjutas:Oli see Gretski või Gretški? Sidejaoskonna nimi oli ilmselt Rieše või Riešes (leedu täpiga "e" kirjutatakse venekeelseil kaartidel sageli "-es"), panen siia vastava kaarditüki, kas oskad täpsemat kohta näidata? Samal tükil on ka Visoriai, tead Sa täpsemalt näidata brigaadistaabi ja KP asukohta?

Pilt

Kui kaugel see sidejaoskonnast oli? Oli ta äkki Raudondvarise lähedal (see nimi on mulle kusagilt meelde jäänud)?
Piltide järgi oli seal S-75, kas ka sinna tuli S-300?

Vilnius-38 sidejaoskond on aga linna lõunaserval, lennuvälja lähedal. Kas seal olid ka sõjalennukid? Vilniuses oli sõjaväe lennukiremonditehas, kas sellel oli oma lennuväli?
See koht oli vist ikkagi Riese, vähemalt selline sidejaoskond on praegu Vilnuse rajoonis olemas. Ja kutsung oli kindlasti Gretski, mitte Gretshki.Ilmselt seesama siis. Aga ausalt öeldes ei ole ma enam milleski kindel. Mis puutub toda Vilnius-38 aadressi, siis sealt on väeosa juhtkonna poolt saadetud päris teenistuse algul minu vanematele kiri, et "teie poeg teenib nüüd seal ja seal täites oma nõukogude kodaniku aukohust ja blabla."Ja seal on kirjas, et minu postiaadress peaks olema Vilnius-38 s/o 36839 A. Kuigi pole kunagi see mu aadress olnud, algul oli see Riese (36839 T), hiljem Vilnius-1 36839 B. Päris algul olime paar päeva kuskil divisjonis kutsungiga "Neonovõi" Ehk oli see tehniline divisjon Lentvarises? Aga lennuväljast ei tea ma küll midagi.
Gretskis oli minu teada ikka S-200 ja seal oli ka meie varukomandopunkt.Võib-olla siis varem oli S-75? Kus S-300 positsioonid asusid, ma ei tea. Kord mingite õppuste käigus sai käidud seal planshetti joonistamas. Selle Leedu saidi piltidelt tundub see Moletai lähedal olev baas kangesti seda moodi. Komandopunkt oli just selline "vana malli" oma. Ja see väravaputka oli ka just sedasi künkanõlval. Autoga sõitis sinna oma 20-30 minutit.
Absoluutselt ei oska neid kohti kaardiga kokku ajada. Niipalju mäletan, et staap oli kohe 26. bussi lõpp-peatuse kõrval. Mingi haigla oli seal kohe lähedal, kaardil on ka.See oli vist mingi naha-ja suguhaiguste haigla :lol: , vähemalt nii tollal räägiti. Sõdurid kutsusid seda veel "Tripper-baariks" :lol: KP-oli veidi kaugemal, autoga u.10-min. või isegi vähem Moletai maanteed pidi ja siis keeras vasakule metsa. Jalgsi läbi metsa ja külade oli kuskil 20 minutit(2 erinevat otseteed oli).
Kusjuures ka aerofoto pealt ei tunne ma seda kohta ära(KP aerofoto).
Plaanis on maikuus sinnakanti minna, siis saab vast selgust.
Edit: uurisin natuke kaarte ja peaks vist siin olema staabi asukoht
http://maps.takas.lt/?mapid=33&stepx=16 ... 0&cmd=zout# (Akademijos) Kas seal praegu mitte Visoriai tehnoloogiapark ei asu endise sõjaväelinnaku terrtooriumil?
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

See koht oli vist ikkagi Riese, vähemalt selline sidejaoskond on praegu Vilnuse rajoonis olemas.
Leedukeelses sidejaoskondade loetelus on igatahes Rieše :wink: :
http://www.post.lt/lt/?id=224, toodud kaarditükil venekeelsena Решес. Kui see on ikka sama koht seal hipodroomi juures.
Kas seal praegu mitte Visoriai tehnoloogiapark ei asu endise sõjaväelinnaku terrtooriumil?
Mõtlesin ka algul sedasama, ent selle tehnoloogiapargi netitutvustuse järgi on see pigem juba tollal olemasolnud akadeemialinnaku territooriumil. Kas see 26. bussi lõpp-peatus oli sealsamas kus kaardil paistab 50. liini oma?

Kas Sa tead, millise kompleksi tehniline divisjon Lentvarises oli? Või olid kõik koos? Mina teenisin Sinu "naaberbrigaadis" Lida ümbruses 1978-80 ja sellel olid tehnilised divisjonid alevis nimega Žoludok (vn k Želudok). Seal olid koos S-75, S-125 ja veel üks mõnekümnemeheline "eriüksus", mis tegeles vist tuumalõhkepeadega.
indrek1
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 19 Jaan, 2005 15:07
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas indrek1 »

Kapral Karu kirjutas:
See koht oli vist ikkagi Riese, vähemalt selline sidejaoskond on praegu Vilnuse rajoonis olemas.
Leedukeelses sidejaoskondade loetelus on igatahes Rieše :wink: :
http://www.post.lt/lt/?id=224, toodud kaarditükil venekeelsena Решес. Kui see on ikka sama koht seal hipodroomi juures.
Kas seal praegu mitte Visoriai tehnoloogiapark ei asu endise sõjaväelinnaku terrtooriumil?
Mõtlesin ka algul sedasama, ent selle tehnoloogiapargi netitutvustuse järgi on see pigem juba tollal olemasolnud akadeemialinnaku territooriumil. Kas see 26. bussi lõpp-peatus oli sealsamas kus kaardil paistab 50. liini oma?

Kas Sa tead, millise kompleksi tehniline divisjon Lentvarises oli? Või olid kõik koos? Mina teenisin Sinu "naaberbrigaadis" Lida ümbruses 1978-80 ja sellel olid tehnilised divisjonid alevis nimega Žoludok (vn k Želudok). Seal olid koos S-75, S-125 ja veel üks mõnekümnemeheline "eriüksus", mis tegeles vist tuumalõhkepeadega.
Nähtavasti on see Rieshe(sorry, ei saa katusega tähti trükkida)tõesti seesama koht. Seal oli igatahes S-200 kasutusel. Ma ei ole kindel, kas S-75 oli siis veel kasutusel, aga väga võimalik, et oli. Noorteajal käisime peale suurt lumesadu neid rakette lumest puhastamas ja need vähemalt olid küll 200-sed. Kindlasti oli kusagil samas brigaadis ka S-125, mis siis 1988 ilmselt S-300 vastu välja vahetati. Aga kus need asusid ei tea. See Leedust pärit foorumikasutaja saatis mulle meili, kus ta väidab, et 36839. brigaadil olid raketidivisjonid Visoriais ja Lentvarises, tehniline divisjon Raudondvarises, laohooned Avizieniais ja Burbiskes. Ja veel miski baas Mickunais. Visoriai koha pealt ta eksib, sest seal oli ainult brigaadi AKP ja S-300 kompleksi KP. Vähemalt minu ajal polnud seal küll rakette, kuid võib-olla varem olid.
Minu meelest asus see keemiainstituut, mis seal kaardil ka olemas on kohe sõjaväelinnaku kõrval. Aga ma ei oska ikka veel täpselt näidata, kus ta oli. Peab sealsamas kuskil olema.
Edit: AKP asus täpsemalt sellises kohas nagu Bajorai, kohe sealsamas Visoriai kõrval.
indrek1
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 19 Jaan, 2005 15:07
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

s/o 36839 allüksused

Postitus Postitas indrek1 »

Siin siis nimekiri seniitraketibrigaadi 36839 allüksustest Leedus (Special thanks to Grippen :) )
1. Ukmerge maakond, seniitraketidivisjon 28,80ha
2.Lentvarise sr.divisjon 23,00ha. Kutsung "Neonovõi"
3. Raudondvarise sr.divisjon,raketikütuse ladu 239,02ha(?) Tundub nagu kole suur maa-ala, tõenäolisem oleks vist 23,90ha? Kohe Rieshesse viiva tee ääres, seega seesama paljuräägitud"Gretski".
4. Mickunai sr.divisjon 8.00ha
5. Bukiskes´e õppekeskus 7,00 ha
6. Burbiskes`e tehniline patarei 36,30ha
7. Visoriai sr. brigaadi staap, autorood, remondirood jne. 21,40ha
8.Bajorai komandopunkt 12ha
9.Bajorai sr.divisjon 7,60 ha. Vähemalt aastatel 1987-89, kui mina komandopunktis teenisin, ei olnud seda divisjoni seal. Nähtavasti hilisem S-300 divisjon.
10. Ignalina maakond, Kalniukai sr.divisjon 7,00ha
11.Moletu r. Seiskiskes sr. divisjon 23,60 ha.
villu
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Mär, 2005 15:36
Asukoht: haljala
Kontakt:

Postitus Postitas villu »

Teenisin NA 1990-1991 lennuväes võin eksida aga vist 15 õhuarmees Kaliningradi oblastis , utsebka asus Tsernjahovski linnas numbriks 32940 , peale garantiini 1 kuu saadeti väeossa nr53819 asus 50 km Kaliningradist Puskarjovo nimelises asulas väeosa nimetus oli üksik- valverood valvasime Balti suurimat lennuväeladu . Minuga koos oli seal veel üks eestlane aga küsiks kas keegi teab enne mind seal teeninud eestlastest midagi väidetavalt neid sealt ikka aegajalt läbi käis.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Kaks väeosa:

UTŠEBKA:
1) Väeosa number, tegelik nimetus
33746, Aluksne Lennuväe Nooremspetsialistide Kool (ШМАС)

2) Väeosa postiaadress (sidejaoskond), tegelik asukoht
Aluksne, Läti Vabariik

3) Alluvus
(Vist) 15. Õhuarmee, Balti sõjaväeringkond.

4) Väeosas teenimise ajavahemik
1988 juuli-detsember

5) Mälestusi või muud märkimisväärset väeosa kohta
Asub imeilusas kohas Aluksne järve kaldal linna idapoolses servas. I Läti Vabariigi ajal paiknes seal 7. Sigulda jalaväepolk, nüüd aga Aluksne Motolaskurpataljon.
Hooned olidki suurelt jaolt kenad ja tugevad lätiaegsed.

POLK:
1) Väeosa number, tegelik nimetus
29115, 80. Üksik Ründelennuväe Polk (80 ОШАП)

2) Väeosa postiaadress (sidejaoskond), tegelik asukoht
Sital-Tšai, Aserbaidžaan

3) Alluvus
34. Õhuarmee, Taga-Kaukaasia sõjaväeringkond

4) Väeosas teenimise ajavahemik
1989 jaanuar-august. Olin tudeng ja seetõttu pääsesin ühe aastaga - glasnost, perestroika ja vene sõduriemad aitasid mu välja.
Teenisin Tehnitšesko-eksluatatsionnaja tšast'is - lühidalt TETš - polgu allüksus milles teostati lennukite korralist hooldust.
Selles sain teenida vast kolm kuud, kui "hudožnikuna" staapi mobiliseeriti, kus lõpuni kirjutasin, joonestasin, maalisin ja põhitööna kaarte kokku kleepisin.

5) Mälestusi või muud märkimisväärset väeosa kohta
80 OŠAP formeeriti 1981 aasta veebruaris esimese Su-25 kasutava polguna samas Sital-Tšai baasis. Tagamõte olla olnud lennukeid tootva Tbilisi tehase lähedus. Edaspidi viibinud üks polgu eskadrillidest pidevalt Afgaanis (200 OŠAE), seerialennukeid lahinguolukorras katsetamas.
Tõsi, minu ajal olid kõik kolm eskadrilli kenasti kodus:
http://otvaga.vif2.ru/Otvaga/wars0/wars_18_1.htm
Sutsu peale minu sealolekut olla läkitatud delegatsioon sõbralikku Angoolasse:
http://www.army.lv/?s=103&id=475
8. aprillil 1992.a ärandas aserist vanemleitnant Kurbanov kahe kaasmaalasest tehniku abil polgust lennuki, millest sai Aserbaidžaani lennuväe esimene lahingulennuk, millega osales mitme kuu vältel (enne allatulistamist) Karabahhi konfliktis.
http://forums.ng.ru/arc/part/ar_az_5/123
Kõige täielikum kirjeldus, ainult õige koha leidmiseks pikast jorust tuleb kõvasti otsida.
Aserid tembeldavad teda ja kaasosalisi kangelaseks, armeenlased aga rahulike külade pommitajaks. Millegipärast usun teist varianti rohkem.

Isiklikus plaanis: ohvitseridepoolne ajuk*** puudus praktiliselt täielikult - ju vist oli selles asi et suurem osa olid Afgaanist läbi käinud ja pokazuhhale erilist rõhku ei pannud, pigem ikka tegelikele ülesannetele. Huvitav oli, ausalt.
Oma allüksuse (AO - aviatsionnoje oborudovanije) pealikku vanemleitnant Maksimovit mäletan siiani ainult heast sõnaga, kuigi hapnikuaparatuuri mehaanikuna olin alguses ikka jube kobakäpp.
Viimati muutis Luuraja, 20 Veebr, 2006 14:34, muudetud 3 korda kokku.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Maipühade tõttu jäin pisut rongist maha.Aga vastan ,miks mina olin ``sakslane``:kui kaks eestlast omavahel kokku said,siis teadagi maakeel kasutusele võeti.Järelikult on eesti keele kõla lähedane saksa keelele ja kuna tegu valge inimesega,siis sakslane.Muidu oleksime kindlasti tšurbanid olnud,nagu mustem rahvas.Ka meie mittepiisav vene keele oskus andis selleks põhjust.Aga huvitav oli see,et alati kui sai omavahel eesti keeles räägitud,tulid vatid ja kohe vihaga- što rugajetes(mis te õiendate meiega,või räägite taga),kogu jutt pidi neile arusaadav olema.Utšepkas oli eriti terav.Eestlasi palju ja jutt kõva.Oma priisovi venelased kole vihased,anderleht ja anderleht,me ei teadnud saksa keelest midagi.Ikka fasistid ja sakslased,tappa vaja anda meile.Väike nagin oli ka ,aga roodukas sai korra majja ja vened pandi referaate kirjutama NL-i sõbralikust rahvaste paabelist ja võidukast Isamaasõjast.Nad paganad olid imenud selle viha balti rahvaste vastu juba emapiimaga omale ajudesse.See on minu arvamus.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Tänud Luurajale täpsuse eest!
indrek1: Raudondvarise sr.divisjon,raketikütuse ladu 239,02ha(?) Tundub nagu kole suur maa-ala, tõenäolisem oleks vist 23,90ha?


Kuna seal oli 200-ste grupp (2-3 tuledivisjoni + tehniline), siis võis see selline lahmakas olla küll. Eestiski olid neil samas suurusjärgus. 75-ne oli 50 ha ümber, 125-ne 10-30 ha.
indrek1
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 19 Jaan, 2005 15:07
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas indrek1 »

Kapral Karu kirjutas:
indrek1: Raudondvarise sr.divisjon,raketikütuse ladu 239,02ha(?) Tundub nagu kole suur maa-ala, tõenäolisem oleks vist 23,90ha?


Kuna seal oli 200-ste grupp (2-3 tuledivisjoni + tehniline), siis võis see selline lahmakas olla küll. Eestiski olid neil samas suurusjärgus. 75-ne oli 50 ha ümber, 125-ne 10-30 ha.
Järgmisel nädalavahetusel on plaanis Vilniuses ära käia ja kohad üle vaadata. Muuhulgas ka sellesama "Gretski", eks siis näeb kui suur see ala on. Muide, Visoriais, kus brigaadistaap asus, on nüüd Leedu Gediminase Staabipataljon :) . Ja KP territoorium on Leedu kaitseväe õppe-treeningala, kus taktikaõppusi läbi viiakse. "Gretski" pidavat ka sõjaväe käes olema.
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Tervist
Hakkame siis pihta Esimene väeosa 11598 Riia rajoon Adaži, keemiavägede utsebka teenistusaeg november 1973 kuni mai 1974 Ainuke väeosa kus teenistus käis tõepoolest enam vähem sedasi kui määrustikes kirjas. Ei mingit dedovšinat, seeru oli ülemus ja ohvitseridele ei julgenud õieti otsa vaadatagi. Nii suured vene ülemused paistsid.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

on äkki kellelgi ülevaadet hoopis sellest, mis meil idapoolt hetkel oodata on. näiteks väeosad 1000 km raadiuses, tehnika, isikkoosseisu hinanguline suurus, potensiaalne eesti piirini jõudmise aeg arvestades reaalseid transpordi võimalusi ja mitmete üksuste samaaegset liikumist.

mitmed militaarala "tippspetsid" teavad rääkida, et eesti võetakse ära 1,5 tunni kuni 2 päevaga (mõõdetuna ilmselt sellest hetkest, kui meie aimu saame rünnakute algusest). tahaks neile midagi konkreetset vastu öelda, kuid kahjuks ei ole endal kalduvust ilma tegeliku tausta teadmata lahmima hakata.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Madis22 kirjutas:on äkki kellelgi ülevaadet hoopis sellest, mis meil idapoolt hetkel oodata on. näiteks väeosad 1000 km raadiuses, tehnika, isikkoosseisu hinanguline suurus, potensiaalne eesti piirini jõudmise aeg arvestades reaalseid transpordi võimalusi ja mitmete üksuste samaaegset liikumist.

mitmed militaarala "tippspetsid" teavad rääkida, et eesti võetakse ära 1,5 tunni kuni 2 päevaga (mõõdetuna ilmselt sellest hetkest, kui meie aimu saame rünnakute algusest). tahaks neile midagi konkreetset vastu öelda, kuid kahjuks ei ole endal kalduvust ilma tegeliku tausta teadmata lahmima hakata.
Dessantnikud Pihkvas alles, pidid olema elukutselised, ehk ei ole enam nii lollid kui 91 aastal kui kolonniga teletorni juurde tulid ja rohkem ennast ära vaevasid kui asi väärt oli. Rohkem nagu ei tule eliitvägesid ette.
valaskalakene
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Apr, 2005 16:33
Kontakt:

Postitus Postitas valaskalakene »

Ostrovis peaks mitu väeosa olema. Yks, mis tee äärde jääb vist ka lepinguline, vähemalt mingi suur plakat värava kõrval - "tule meile lepinguga teenima" vms.
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Tervitus
Leidsin ka andmeid viimase teenistuskoha kohta
number oli 93902
kirjade litter oli "Б"
Asukoht Valgevene, Gomeli oblast , Bragini rajoon, Komarini asula
See oli Pärnu polk Tšernobõlis maist oktoobrini 1986.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Kuidas seda väeosa nimetati? Kas see oligi seesama Pärnu polk või moodustati tolle baasil uus väeosa? Pärnu oma (s/o 31419) oli 22. keemiakaitsepolk (või 1980-te lõpul juba üksik keemiakaitsepolk), alates 1.11.1990 aga 6.-nda keemiakaitsebrigaadi kaader (s.t. kadreeritud brigaad).

Kas Tšernobõli saadeti ka Pärnu polgu ajateenijaid?

Käisin Pärnus 1986.a mais ja näigin pealt seda tsirkust, kuidas degaseerimisautosid-zahhaarikuid mööda Riia maanteed käima veeti, nii et sinine suits taga. Läksid laagriplatsile Reiu raudteesilla juures.

Kas Sa tead midagi ka teisest Eestis (Jõhvi tsiviilkaitsepolgu baasil) formeeritud Tšernobõli polgust? Või käis ka see polk seal täiskoosseisus, koos enamikuga juhtkonnast ning ajateenijaist?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist