Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

aga mis puutub vanusesse ja lubade saamisesse siis see ei olnud tollal ka probleem, ma küll ei tea kui pikalt varem lubatud oli; igatahes frantzus sai load kätte 2,5 kuud enne kui 18a täis sai, aga märkuste lahtris oli kiri et millal kehtima hakkavad! jaanipäeva paiku need tasku sain, ja terve suve ei saanud isegi kaine autojuht olla kellegile, kuigi vaim oli valmis ja sõiduhimu suur :D :D .

kriban...

esmaspäeva hommikul oli siis frantzus linnas kaptenit ootamas varakult, ise nagu just värskelt rätsepatöökajast välja astunud, isegi odekolonni olin peale valanud! kapten ei lasknud ennast ka pikalt oodata, tuli samuti 10min varem välja, eks tal ka närvid läbi, ikka temale esimene tõeline missioon ees , sinipagunite kottimine :D ! viimane ametikoht enne meile sattumist oli tal saksamaal roodukomandör! kontrollreid läks igati hästi, frantzusi vaatenurgast, hulga molutamist, siis lõuna kapteniga ohvitseride sööklas ja edasi molutamine :D . tundus et zampoteh jäi ka tulemusega rahule, igatahes kui õhtul seitsme paiku tagasi jõudsime linna tema pesa juurde siis viskas ta mulle viis pihku ja tänas vaeva eest, märkis sõidulehe ka ära ja jättis mulle terve tunni varuaega väeossa jõudmiseks. tõstan panamat korealaste viisakuse ees, selline suhtumine oli minule midagi uut! ja kui järgmine kord sügisel sama tripi peale läksime siis enne seda ta ei käskinud miskit, küsis ainult frantzusi käest et mis kellaks järgi hommikul tuleb et ta seab siis ennast ka valmis! sügisesest tripist olen kirjutanud teises teemas, kui õnnestub siis kopin-pasten selle ka siia
aastal 1986 sügis. itogovaja proverka, mida tehti iga poole aasta tagant, st et meie väeosa asjapulk zampotehi isikus käis kontrollimas teise väeosa automajandust, seekord Nilki lennubaasi automajandust, vastavalt pädevusele, auditeerimine tänapäevaselt. juba hommikul oli sealne rahvas veits ärevil, kuna luurelennuk kahe mehega pardal kadunud. ma ei tea mis tehnikat seal kasutati, arvatavasti mingi SU oli. järgmine info oli et polgukomondör läks isiklikult meeskonda otsima, lennukiga muidugi, järgmine info et komandör ka pildilt kadunud :dont_know: :dont_know: . lõuna käes, frantzus koos kapteniga lõunatamas lendurite sööklas nagu kontrollijatele ette nähtud, valgete põlledega tibid teenindamas, üle pika aja nägin nuga-kahvlit prae kõrval; mingi hetk keegi hõikab et " komandira naschli" ja söökla jookseb tühjaks lenduritest. kuna frantzus lendur ei olnud, pigem "zaljotsik", sõin oma prae rahulikult ära, ja siis läksime kapteniga välja uurima mis toimub. vot mehed, seda pilti oleks tahtnud filmida! miski kümne minuti pärast lendab MI-8 kohale ja maandub, ja teda turvavad kaks " krokut", ronib siis pealik kopterist välja ja kukub kõike kallistama, endal kiiver peas, õnneks frantzus oli suht kaugel :D . ma ei tea miks need lennukid alla kukkusid, Taschkenti nad vaevalt pommitamas käisid, siis lendasid juba "Stingerid" afgaanis ringi; ja kivikirvega neid alla ei too.. :dont_know:

P.S. samal lennuväljal nägin kuidas "krokud" harjutasid varbapeal õhkutõusu suvel
sõidulehe märkimisest: kui willis sõitis peale kella kuut õhtul ilma ohvitserita( st üksi) siis pidi olema sõidulehele olema märgitud aeg mis kell peab auto väeosas olema ja vastutaja allkirjaga kinnitatud, eks see oli oma väeosa jaoks sest kpp ju pani kirja kõikide sõidukite saabumised; ja muidugi VAI jaoks pidi ka see märge olema, et naased väeossa. kas väeosas keegi tegelikku saabumist kontrollis ei tea, tõenäoliselt ikka, aga frantzus seda ei kuritarvitanud, kuhu mul ikka kimada :dont_know: ,( ja kui sõitsid vastupidi sel kellaajal siis tegi väeosa korrapidaja märke sõidulehele et kuhu ja kelle järgi). pigem oli kiire sööma ja magama! ja varuaega andis pealik alati piisavalt et leivakombinaadist läbi astuda. laekusin siis väeossa, tol ajal ju telefone ja äppe ei olnud ja seega astusin väeosa korrapidaja juurest läbi et uurida kas mulle on mingeid korraldusi jäetud järgmiseks päevaks. no ikka oli, hommikul esimese lennuki vastu ja tulevad mingid asjapulgad keda vaja teenendada, sõiduleht ka kenasti valmis juba. autonumber on neile teatatud ja frantzus ise kedagi otsima ei pea, peab ainult parklas kohal olema. noh ja nii oligi frantzus poolteist nädalat nagu takso, sai veetud ikka igasuguseid karvaseid ja sulelisi, isegi üks majorist naisterahvas Moskvast trehvas :D ! igatahes Termezi ja selle ümbruse väeosadele tegin ikka mitu tiiru peale! kes kontrollis okastraadi jämedust perimeetril, kes sööklas rasvakihti äsja pestul nõudel, Moskva emamajor otsis sõdurite riietelt täisid jne., igatahes väga kirju seltskond oli, ööbima tavaliselt ei jäänud, hommikul esimese lennuga tulid ja viimasega läksid Taschkenti tagasi, kaks ohvet jäid kaheks päevaks. igatahes korraliku venekeele praktika sain, just selle mahlasema poole pealt, emamajor oli vast kõige viisakam nendest või ei julenud ta frantzusiga platnoide keeles rääkida, ikkagi välismaalane :dont_know: . noh eks selleks oli põhjus kah, frantzus hakkas ju vene keelt õppima!Lenini toas oli meil ju raamatukogu, ja sealt rabasin endale ühe paksema raamatu lihtsalt lugemiseks ajaviiteks, et ehk paraneb ka keeleoskus veits! päris ülemiselt riiulilt ei võtnud, seal olid ainult " Lenini kogutud teosed ", esimene ettejuhtuv alumiselt rändas autosse, pealkirjaks " Vale Nero", tol ajal ma ei saanud isegi pealkirjast aru :D . raamat vedeles mul kahe esiistme vahel omaehitatud aluse peal, ma polnud veel tiitellehtegi lahti teinud; emamajor istus muidugi esiistmele kuna tema seltsiline oli alles kapten; rääkisime veits juttu teel lennujaamast linna, sai aru et frantzus ikka päris vene filoloog ei ole :D ! nägi raamatut ja võttis selle enda kätte, lehitses veits ja küsis et kas mina loen seda vä? ütlesin ausalt et veel ei loe aga plaanis on kuna mu vene keel olevat veits nõrk! arvas selle peale et algaja jaoks on see raamat veits raskevõitu! frantzus muidugi arvas et ta füüsiliselt suht tugev ja jaksab seda raamatut hoida küll kui lugema hakkab! muigas millegipärast, aga andis raamatu tagasi! ja kahe nädalaga näris frantzus sellest raamatust läbi, Vana Rooma ju suht huvitav teema, aga vaevalt see minu keeleoskust parandas, mingid väljendid sain konteksti kaudu selgeks, aga neid hiljem kasutades selgus et isegi pooled Nõukogude akadeemikutest ei saa neist aru; ja lugemisega hääldamist ei õpi kuidagi :( :( .
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

sai veetud ikka igasuguseid karvaseid ja sulelisi, isegi üks majorist naisterahvas Moskvast trehvas :D ! igatahes Termezi ja selle ümbruse väeosadele tegin ikka mitu tiiru peale! kes kontrollis okastraadi jämedust perimeetril, kes sööklas rasvakihti äsja pestul nõudel, Moskva emamajor otsis sõdurite riietelt täisid jne.
No hea et mandavoskasid ei otsinud , siis hea komanda tuleb anda , stano otpustit i jaitsa k osmotru

Meil tehti niiviisi mingit püstoliga vaktsineerimist tagumiku peale

Saninstruktor huiaaris vot sellise relvaga

Pilt

Pilt
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

korra ka saanud selle pistooliga tagumikku, teisel suvel, ja sellega oli meie väeosas pärast tõsine jama, minul õnneks mitte. kas oli san-tsasti piiritus ära lahjendatud või oli mingi muu protseduuri reeglite rikkumine igatahes iga kümnes mats sai kannikasse põletiku ja jooksivad san-tsasti vahet iga päev et miskit peale määrida kannikale; kaks meest viidi isegi hospidali kuna asi läks ikka väga tõsiseks, oli oht et kannikas amputeeritakse ära, aga õnneks paranesid! käisin ühte kutti seal mitu korda vaatamas, oma tulevast järglast, tal oli kanüül kannikas et mäda välja jookseks! aga see oli tõsine tsee-pee, isegi mingid kontrollid käisid väeosas! aga sõjaväkke minnes Tondi kasarmus tulistati sellega õlga ja ei olnud kellegil probleeme pärast :dont_know:

kriban...

poolteist nädalat läks nagu niuhti asjapulke vedades, nädalavahetus ka kenasti vaba, ei mingeid kohustusi, ainult hängid kamraadidega; nii palju oli tegemist laupäeval et pealik kutsus staapi ja ütles et uued istmekatted on olemas tema künas ja installeeri need enda autosse, ja korralikult! krt, istmekatted olid vägevad, isegi paremad kui ta enda künas :D ! mitte lihtsalt kotiriie willise istme kujuga, vaid ca 2cm paksuse voodriga, kenasti läbi tepitud, puhas käsitöö! kas oli seal poroloon vahel, või vatiin või hoopis kohalik puuvill, ei tea aga disainer-istmekate igal juhul, esiistmetel taga ka taskud kus omi suitsupakke hoida :D . kolmapäeva õhtul viskasin viimased kunded lennukile ja kimasin väeossa, korrapidaja ütles et homseks pole miskit käsku, isegi sõidulehte pole frantzusile. kui nii siis nii, saabki hommikul rahulikumalt võtta. hommikul läksin isegi razvoodile, puhtalt uudishimust, viimasest korrast oli juba 2,5 nädalat möödas :D . seisin oma otsese ülemuse-prappori kõrval, polnud temagagi suhelnud sama pikalt! tundis huvi et kuida mul läheb, ja kas tulen ikka tagasi Kamazi rooli keerama kui muud projektid läbi, et kubusse sind vist ikka ei saadeta :D . et uus autojuht kes minu asemel kimab olevat ohtlik temale, iseendale ja kogu armeele, olevat ainult aja küsimus kui kuskil arõki põhjas lapiti on! ( ja nii oligi, mingi kuu pärast arõki põhjas, õnneks mitte lapiti, aga prappor lendas peaga esiklaasi ja oli kaks nädalat haiguslehel, klaas ka puru!) . vastasin et ei tea mis minust saab, hetkel pean igasuguseid vedama, ja diil saab selle nädalaga otsa. hakkas veel miskit küsima aga siis läks juba rivistuseks, valvel olekuks! sütitavad kõned, ja minge siis oma kohustusi täitma! frantzusil kohustusi ei olnud ja kadus sujuvalt silma alt ära, kurilkasse! krt, juba mingi viie minuti pärast lendab käskjalg kurilkasse frantzusi otsima, oli vähe kogenum ja tundis frantzusi juba füsionoomia järgi ära, et nüüd kiirelt pealiku juurde! jalutasin siis staabi poole; pealik põhutas ohvitseridega staabi ees ja mind nähes käsutas oma kabinetti. noh läksime siis kabinetti, hakkas kohe ülesandeid jagama! et minu suurim sõber polkovnik tuleb täna lõunase lennukiga, ja homme lähed temaga piiri taha; viisa on olemas ja ta toob selle täna ära diviisi staabist, ja selle saan kätte kas tema käest õhtul või siis väeosa korrapidaja käest kui hiljem jõuan. aga see ei ole veel kõik; polkovnik läheb kindlasti kohe hotelli lõunale aga mis plaanid tal peale seda on pole teada; et kui juhtumisi polk meie juurde tuleb siis frantzus teab mida teha, et viimane kilomeeter enne väeosa uimerdades, kpp asjapulgad on valvel :D . viskasin kulpi ja ütlesin et sain asjadest aru, ja lasin kabinetist jalga. ootan lennujaamas, ja polkovnik tulebki; kargasin välja tervitama, viskas ka mulle kulpi ja torises oma ette et jälle frantzus :D ! istus autosse aga ma ei julenud autot kohe käima panna hilisemate ekstsesside vältimiseks, ootasin käsklust "zavadi" või "pojehhali" :D . hakkas autos hoopis heietama; et täna me hotelli lõunatama ei lähe, vaid hoopis mujale! frantzusil hea meel, teadsin ikka sitaks neid kohalikke rahvuslikke söögikohti kus saab välitingimustes ehtsat uzbeki plohvi ja saslõkki, aga temal hoopis teised plaanid :( . et "zavadi" ja nüüd sõidame minu väeossa ja vaatame mis seal toimub kui kõik ohvitserid sel ajal linnas lõunal on, ja tema tahaks ka meie väeosa kööki proovida :dont_know: . ja siis veel ekstra minule et frantzus ei tohi teha mingeid trikke enne väeosa, näiteks aeglast vigursõitu :D , ikka täie hooga väravani välja! vot suslik, loll ta ei olnud :D .
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Sellise kohta öeldi hitraja shopa - shakalid olid need ohvitserid ja prapporid nagunii

Sõdur polnud üldiselt neile sõber ja seltsimees aga lihtsalt tasuta tööline- põhimõtteliselt ori

See et nad teinekord sinuga suht sõbralikult rääkisid ei muuda asja - valvel tuli olla pidevalt sest muidu võisid paraja sõktõmi saada , kui zaljotsikuks hakkasid siis kibu ja eriti karm oli desbat

Ja hüppas sulle mingi tsurban rataste ette ja sai surma ning olidki desbati kandidaat , oli see sinu süü või mitte seda eriti ei uuritud sest kedagi oli ju vaja karistada ning tihti ei aidanud isegi head tutvused kõrgemal tasandil
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Troll »

kalleb, väike parandus - mitte desbat, vaid disbat. Дисциплинарный батальон.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Jah disbat , teinekord kroonus öeldi ka slängis desbat

Vahet ju polnud , ühtemoodi hirmutav oli ikkagi
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kalleb kirjutas:Sellise kohta öeldi hitraja shopa - shakalid olid need ohvitserid ja prapporid nagunii

Sõdur polnud üldiselt neile sõber ja seltsimees aga lihtsalt tasuta tööline- põhimõtteliselt ori

See et nad teinekord sinuga suht sõbralikult rääkisid ei muuda asja - valvel tuli olla pidevalt sest muidu võisid paraja sõktõmi saada , kui zaljotsikuks hakkasid siis kibu ja eriti karm oli desbat

Ja hüppas sulle mingi tsurban rataste ette ja sai surma ning olidki desbati kandidaat , oli see sinu süü või mitte seda eriti ei uuritud sest kedagi oli ju vaja karistada ning tihti ei aidanud isegi head tutvused kõrgemal tasandil

austet kaasfoorumlane on nüüd küll veidi eksiteel, minu arvates :dont_know: . sõjavägi ei ole mingi aadlipreilide pansionaat, filosoofia on hoopis teine. sõbrad on ainult sõpruskonnas, aga armee ei ole seda mitte ja ei saagi olla. sõdur on ühik, leitnant on ühik, kapten on ühik jne marssalini välja; ei mingit individuaalselt lähenemist, vaid käsuliinid, sõdalaste tujud-tahtmised siin ei loe, oledki põhimõtteliselt masin mida keegi teine juhib, ja sõnaõigust ei ole, ja ei peagi olema sest siis see ei oleks enam sõjavägi! noh näiteks: tuli söevagun raudteejaama, sinu väeosa jaoks, tea kes selle peab ümber pilduma autodele sest sinu jaoks on see orjatöö, et las teised pilluvad aga peaasi et mitte mina; no ei tule ju leitnant seda pilduma sest selleks ongi ju sõdurid, armee väheharitud tööjõud; las teised lähevad lahingusse sest mina kardan veits :dont_know: . no nii ei toimi ükski sõjavägi kuskil maailmas, et iga mats teeb seda mida omale paremaks arvab. iga sõdalane peab aru saama oma kohast selles masinavärgis, ja kohustused on ka erinevad. see oli nüüd puhtalt frantzusi isiklik arvamus, ei pruugi olla absoluutne tõde.... just praegu mõtlesin välja uue sõjandusliku termini "Anarhistide armee" :wall: :wall:

tuleb meelde revolutsiooni-komiteed aastast 1917, et kõigepealt paneme ohvitserid seina äärde ja siis sõdime edasi oma tarkuse järgi... :dont_know: :dont_know:
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kriban...

kimab siis frantzus väeosa poole, viimase kilomeetri muhud-lohud olid ikka väga hästi teada sest seda teed oli ikka triigitud sadu kordi, seega lähenesin väeosale tavalisest poolteist korda kiiremini, päris kahe ratta peal mitte aga väike sportlik huvi oli et kas jõuavad kpp kulid reageerida! isegi polkovnik ütles et frantzus oskab küll kui tahab ja hoidis kahe käega käsipuust kinni :D . no ikka täiega magati frantzusi tulek maha, pidin isegi stopi tegema värava taga enne kui värav täitsa lahti läks, ja viie sekundi pärast polnud staabi ees kedagi vastu võtmas :D :D . staabi ukse ees astus polkovnik välja ja suundus staapi, frantsus ruleeris parklasse pealiku auto koha peale et järgnevale ooperile lähemal olla, ca 5m staabi uksest :D ! ei pettunud, 5 sekundi pärast lendas staabist käskjalg välja ja otse üle platsi söökla suunas, plats oligi täpselt staabi ja söökla vahel. krt, ei tulnud selle pealegi et aega võtta, mul oli ju stopperiga käekell käepeal, asi käis liiga kiiresti isegi minu jaoks, aga kindlasti oleks Punaarmee rekord olnud ca 150m jooksus täies mundris :D . mõne hetke pärast tormab väeosa korrapidaja sama kiirelt sööklast välja staabi suunas, jooksupealt sätib lipsu ette! karjus terve väeosa valvele ja kandis ustaavi järgi ette polkovnikule et kõik ok väeosas! ega korrapidaja pizduleid ka ei saanud, ta oli oma kohustuste täitmisel. vot ma ei tea kuidas mujal väeosades oli, aga meil oli nii et väeosa korrapidaja oli esimene kes toitu maitses et see päris mürk ei oleks ja pärast seda andis alles loa laudadele laiali jagada, see oli ca pool tundi enne ametlikku söögiaega. polkovnik siis ladus oma soovid ka ette, et tema tuli siia lõunale koos frantzusiga! korrapidaja saatis selle soovi peale oma seerust abilise sööklasse söökla korrapidaja juurde(tavaliselt prappor) et meil täna erakorraline külaline leival ja talle vaja laud katta nagu ette nähtud! no teadis ka frantzus seda eri menüüd, sama mis parimate autojuhtide lauas, rasvased pekitükid kastrulist välja õngitsetud ja tavasõdurite molli visatud, supi kastrulisse läks ainult põhjakaabe ilma rasvase vedelikuta, ja pudru kastrulisse vähemalt pool kilo võid sisse sulatatud :D . millegipärast polkovnik ei lasknud korrapidajat endast eemale, läksid jalutama kasarmute vahele :D . frantzus jagas biiti, side-ruhvi aken oli kohe auto taga ca 3m ja aken pärani, kaablikutiga olin ka sõbralikud suhted loonud, ikka leivakese transpordiga, tellis pidevalt, stammkunde :D . istus seal akna all kommutaatori taga kogu aeg, kogu väeosa sisene ja väljapoole side käis ainult tema kaudu. läksin siis kaablikuti jutule, et nüüd hakaku oma juhtmeid toppima kuhu vaja ja voolu andma, pealikul on kodus telefon ja vaja teda veits teavitada. side käis diviisi staabi kommutaatori kaudu, sealt kaudu oli võimalik Termezi tsiviilsidesse siseneda, aga see oli juba kaablikuti teema, ja seda teemat ta valdas, sisenes sõjaväe side kaudu ka Moskva tsiviilvõrku, oli Moskva kutt ja helistas sõjaväe side kaudu koju kopikatki maksmata :D . kutt küsis et kas räägin ise aga sellest frantzus loobus kuna keelega on veits probleeme; seletasin siis kutile ära mis asja sisu on, käte ja jalgadega piltlikult; et frantzus tõi polkovniku lennujaamast otse väeossa ja polkovnik peab meie sööklas lõunat, ja lipsu ei kanna, edasised liikumised teadmata!
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

frantzus kirjutas:
kalleb kirjutas:Sellise kohta öeldi hitraja shopa - shakalid olid need ohvitserid ja prapporid nagunii

Sõdur polnud üldiselt neile sõber ja seltsimees aga lihtsalt tasuta tööline- põhimõtteliselt ori

See et nad teinekord sinuga suht sõbralikult rääkisid ei muuda asja - valvel tuli olla pidevalt sest muidu võisid paraja sõktõmi saada , kui zaljotsikuks hakkasid siis kibu ja eriti karm oli desbat

Ja hüppas sulle mingi tsurban rataste ette ja sai surma ning olidki desbati kandidaat , oli see sinu süü või mitte seda eriti ei uuritud sest kedagi oli ju vaja karistada ning tihti ei aidanud isegi head tutvused kõrgemal tasandil

austet kaasfoorumlane on nüüd küll veidi eksiteel, minu arvates :dont_know: . sõjavägi ei ole mingi aadlipreilide pansionaat, filosoofia on hoopis teine. sõbrad on ainult sõpruskonnas, aga armee ei ole seda mitte ja ei saagi olla. sõdur on ühik, leitnant on ühik, kapten on ühik jne marssalini välja; ei mingit individuaalselt lähenemist, vaid käsuliinid, sõdalaste tujud-tahtmised siin ei loe, oledki põhimõtteliselt masin mida keegi teine juhib, ja sõnaõigust ei ole, ja ei peagi olema sest siis see ei oleks enam sõjavägi! noh näiteks: tuli söevagun raudteejaama, sinu väeosa jaoks, tea kes selle peab ümber pilduma autodele sest sinu jaoks on see orjatöö, et las teised pilluvad aga peaasi et mitte mina; no ei tule ju leitnant seda pilduma sest selleks ongi ju sõdurid, armee väheharitud tööjõud; las teised lähevad lahingusse sest mina kardan veits :dont_know: . no nii ei toimi ükski sõjavägi kuskil maailmas, et iga mats teeb seda mida omale paremaks arvab. iga sõdalane peab aru saama oma kohast selles masinavärgis, ja kohustused on ka erinevad. see oli nüüd puhtalt frantzusi isiklik arvamus, ei pruugi olla absoluutne tõde.... just praegu mõtlesin välja uue sõjandusliku termini "Anarhistide armee" :wall: :wall:

tuleb meelde revolutsiooni-komiteed aastast 1917, et kõigepealt paneme ohvitserid seina äärde ja siis sõdime edasi oma tarkuse järgi... :dont_know: :dont_know:
Jah jutt õige , olid väike hammasrattake , õite pisike aga aastakümnete pärast tabab sind ikkagi selline mõte et nahuijaa eto bõla nada , vastus on nõukogude filmiklassikast - nada , fedja , nada !
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kui mina sõjaväkke läksin siis haaknõela mehi veel ei olnud, ja jään oma arvamuse juurde et " plohomu tantsoru i jaitsa meschajut", kui inimene ei kohane siis ta ei kohanegi, ja minu parim aeg armees oligi viimane aasta, kuigi olin tööl 24/7 :D , ja seda shaakalite keskonnas :dont_know:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Jah , minule isiklikult see jura (kuulsusrikas nõukogude armee) ei istunud ühestki otsast , kõige paremad mälestused on sellest kui koju puhkusele pääsesin ja siis lõpuks päriselt koju demblisse sain , see oli parim mis sai juhtuda

Head mälestused on seoses isa-ema-venna külaskäikudega

Meeldivaid mälestusi on veelgi , nagu näiteks pikajaline elektroonikatehases töölkäimine ( sai kaugemale sellest armee durdomist , vähemalt kella 18-19 iga päev , utsebkast polnud praktiliselt üldse häid mälestusi , kõik oli suht õudne ja vastik see jama millega sunniti tegelema)

Hea mälestus on ka see kui Kapustin Jaris SS-21 raketid üles lasksime , oli ikka päris võimas tunne küll , nägin seda umbes 700 meetri pealt komandnoi punkti juures

Väga hea mälestus oli komaneeringus Tsernjahhovskisse kus viibisn ühes väeosas kus teenisid enamuses eestlased - no see oli ikka tõeline kuurort , kõik tegid seda mida ise heaks arvasid , telekat vahiti nii palju kui ise tahtsid , väosa ohvitserid sõdureid ei häirinud (sõdureid oli seal umbes 20 tk , neist 15 eestlased , ohvitsere 6 tk, autoprk 150 masinat, enamus NZ)

Mina isiklikult leian et kui inimest sunnitakse tegema midagi sellist millega ta mingil juhul tegeleda ei soovi siis ega siis pole ka mingit resultaati

Orjad ka ju töötavad ainult selleks et süüa saaks ja et piitsa ei saaks , mis erilist vahet seal nõukogude armee sõduritega oli?

Ma saan aru nõukogude sõjaväedoktriini olemusest aga 2 aastat oma elust sellise jama peale raisata polnud loomulikult minu elu parim aeg , tol ajal polnud valikut

See võrdus minu jaoks kusagil puuris hoidmisega , sõjaväeosas ehk kinnipidamisasutuses

Loomulikult on see minu isiklik arvamus , anarhist pole ent puuris viibimine pole inimesele kohane tegevus , momendil sellest ajast möödunud 31-33 aastat

Loomulikult oli lahingväeosas kordades kergem kui utsebkas , seda kutsuti isegi pionerskii lager , eriti hea oli metsas õppustel suveajal , siis tegid mida ise tahtsid , mets suur ja lai

Autodest ja muust suurest tehnikast õnnestus kõrvale hoida , tegelesin elektrooniliste vidinatega , osaliselt ka telefonisidega
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

no näed, vaikselt hakkab juba tulema ka helgemaid momente, ja nii oli kõigil, midagi tahad unustada ja miski jääb meelde, kerge polnud kellelgi! tundmatu maailm oli see kõigile, kes kuhu sattus, aga ellu pidid igal juhul jääma, ja kuidagiviisi kohanema et enda elu lihtsam oleks, olin ju ise ka valikute ees, kahest halvimast pidin parima valima kui oma healt positsioonilt mutta kukkusin :( :(
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Tapper »

frantzus ahoi põneva koha pealt jäi pooleli!
Mis edasi sai?
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas retti »

kalleb kirjutas:
sai veetud ikka igasuguseid karvaseid ja sulelisi, isegi üks majorist naisterahvas Moskvast trehvas :D ! igatahes Termezi ja selle ümbruse väeosadele tegin ikka mitu tiiru peale! kes kontrollis okastraadi jämedust perimeetril, kes sööklas rasvakihti äsja pestul nõudel, Moskva emamajor otsis sõdurite riietelt täisid jne.
No hea et mandavoskasid ei otsinud , siis hea komanda tuleb anda , stano otpustit i jaitsa k osmotru

Meil tehti niiviisi mingit püstoliga vaktsineerimist tagumiku peale

Saninstruktor huiaaris vot sellise relvaga

Pilt

Pilt
Aparaati kasutatakse preparaadi nahasiseseks manustamiseks.Mis eesmärgil - (neid on erinevaid) on juba teine teema.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

Tapper kirjutas:frantzus ahoi põneva koha pealt jäi pooleli!
Mis edasi sai?
põnevat polnud hetkel miskit, aga huvitav vaatepilt oli :D . kaablikutt tegi oma kõne pealikule ära, pealik käskis tal asjal pilku peal hoida staabi aknast ja kohe ette kanda kui miskit jama tekib, senikaua kui ta veel kodus sides on; ja eraldi käsk tuli frantzusile et eriti madalat prohviili hoida ja polkovnikuga diskussiooni mitte langeda :dont_know: :dont_know: . no mida ma seal diskuteerin, polkovnik hoiab korrapidaja varrukast kinni ja jälgib mängu kuidas väeosa sööma läheb! jälgisin ka mina oma willisest seda mängu, ikka täis ehtne potjomkinlus, rivistuvad siis kõik näljased platsile; ja selle asemel et otse sööklasse minna tehakse hoopis rivisamm koos lauluga hobuseraua kujuliselt staabi eest läbi; seda polnud minu silmad veel näinud :D . otsisin silmadega ka oma zvoodi mehi, neid peaks paar tükki ka rivis olema, olivadki aga mitte eraldi üksusena vaid haakisid ennast lähima roodu sappa. ja siis frantzus kahetses et koos kolleegidega sööma ei läinud; et oleks ikka kolm hoz-zvoodi meest eraldi üksusena rivisammul sööma läinud, hanereas muidugi ja frantzus kõige ees ja laulnud täiest kõrist metsavendade laulu... :D , aga viskasin selle mõtte peast kuna polkovniku paljunäinud silmadele oleks see ikka liiast olnud :D , ja ega mul söömisega kiiret ka olnud, las see suurem summ sööb ära ja alles siis läheb frantzus head-paremat sööma, kui polkovnikust jääb miskit järgi :dont_know: . põhutasin siis ajaviiteks staabi ees kaablikutiga tema akna all kuni tuli pealiku kõne talle et kas polkovnik läks ikka ka sööma; kutt vastas jah et läks sööklasse, ja frantzus on ka tema akna all ja miskeid jamasid hetkel ei korralda :D .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist