Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas EOD »

frantzus kirjutas: tehnilise teemaga olen kursis, aga just huvitav on see miks " stabelnoje orudie" 4. osakonnal oli teine; logistiliselt see ju täis jama, padrun sama aga hoopis teised relvurid tegelevad asjaga, kas selle relva efektiivsus kaalus tõesti selle muu jama üle? eriüksustustest saan aru, maksab efektiifsus,; aga vist on teema eri alluvusega üksuste ettemääratud relvastusega? igatahes selle relva peremees mida ma pihus hoidsin eriti rahul ei olnud, relv a.d. 1961 :dont_know:
Eks ta edevuse teema oli - meenutas oma külgeühendatava kabuuriga "komissari Mauserit" ehk Mauser C-96.
Algselt loodud suurtükiväelaste, miinipildurite, tankistide "viimase võimaluse" relvaks - neile, kellele Kalašnikovi tassimine tülikas. AKS-74U tulekuga kaotas selles rollis aktuaalsuse. Aga staatusesümbolina säilitas positsiooni.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kalleb kirjutas:Pilt
läks vist valesse teemasse :dont_know:
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

EOD kirjutas:
frantzus kirjutas: tehnilise teemaga olen kursis, aga just huvitav on see miks " stabelnoje orudie" 4. osakonnal oli teine; logistiliselt see ju täis jama, padrun sama aga hoopis teised relvurid tegelevad asjaga, kas selle relva efektiivsus kaalus tõesti selle muu jama üle? eriüksustustest saan aru, maksab efektiifsus,; aga vist on teema eri alluvusega üksuste ettemääratud relvastusega? igatahes selle relva peremees mida ma pihus hoidsin eriti rahul ei olnud, relv a.d. 1961 :dont_know:
Eks ta edevuse teema oli - meenutas oma külgeühendatava kabuuriga "komissari Mauserit" ehk Mauser C-96.
Algselt loodud suurtükiväelaste, miinipildurite, tankistide "viimase võimaluse" relvaks - neile, kellele Kalašnikovi tassimine tülikas. AKS-74U tulekuga kaotas selles rollis aktuaalsuse. Aga staatusesümbolina säilitas positsiooni.
saan kõigest aru, aga inimese mure oli et see relv on "stabelnoje" , pead iga päev seda puusal lohistama :D . et küsib Makarovit aga seda pole ette nähtud :wall: :wall: :wall:

küsimus ongi selles et miks 4. osakonna mehed seda kolakat pidid puusal tassima, kas tõesti mingi Moskva kindrali foobia :dont_know:
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

väike vahepala " frantzus ja jalgratas"

kuna frantzus kahe aasta jooksul ei näinud ühtegi jalgratast siis võib teema lõppenuks lugeda :D , ainult loll sõidab kõrbes jalgrattaga, liivapaber käes :dont_know: . see eest eesleid ja kaameleid nägin piisavalt... :D
vanahalb
Liige
Postitusi: 2640
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vanahalb »

Akf- d takerduvad tehniliste detailide mädasohu ja alahindavad ideoloogilist aspekti :) Niisugust püstolit oli vaja selleks et oleks nagu Felix Edmundovitshil.
Jällegi, oma kogemustest paralleele tõmmates, meil oli nn "dzerzinski sineli" kandmine ette nähtud (polozeno) ainult zampolitile. Tavalisest sinelist eristas "dzerzinski oma" pikkus mis ulatus kandadeni. Zampolit kandiski seda uhkusega kuigi minuarust oli ta äärmiselt ebapraktiline. Alumine äär oli alati pori ja koerasitaga koos.

Kui mõnele alamõõdulisele usbekile anti laost uus sinel ja see alguses temalgi kandadeni oli, anti isalikult nõu kasvõi vöökohast saadik lühemaks lõigata. Usbekk , järele mõeldes ja tunnetades oma tühisust revolutsiooni juhtide kõrval, lõikaski.

See et osobist tahtis lihtsalt mugavuse pärast teistsugust püstolit aitab aimu armee kohutavast moraalsest laostumisest 1980-ndatel ja et kontrrevolutsioon oli imbunud ka organite ridadesse :)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Troll »

frantzus kirjutas:...just huvitav on see miks "stabelnoje orudie" 4. osakonnal oli teine
frantzus kirjutas:...saan kõigest aru, aga inimese mure oli et see relv on "stabelnoje"...
Esimest korda pidasin näpukaks, aga kuna frantzus kasutas sama väljendit ka teist korda, siis parandan - mitte "stabelnoe", vaid "tabelnoe" s.t tabelikohane ehk teenistusrelv (vene k. "табельное оружие"). Põhimõtteliselt oli igal sõjaväe ametikohal vastav nimekiri (ehk tabel) träni, mis sellel ametikohal oli ette nähtud armee poolt saada.
P.S. Ja natuke tähenärimist - mitte "orudie", vaid "oružie" :D
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas alari »

Millega 4. osakond tegeles?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1 ... 0%B5%D0%BB

4 Otdel ehk eriosakond oli KGB osakond väeosas , kõik ohvitserid kaasaarvatud väeosa komandör kartsid seda kui tuld
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

akf Trolli märkus arvesse võetud, minu viga, tänud täpsustamise eest, mõtlesin jah "tabelrelva", vene keelt olen õppinud kuulmise järgi punaarmees, grammatikat ja kirjakeelt seal ei õpetatud, poliittunnis tohtisime ka õpiajal "nemetzkimi bukvami" konspekteerida :D , ikka paras ooper oli! ega pole viimased 20 aastat praktikat ka olnud. aga tsekistidest eraldi peatükk plaanis, ja seda kahe mätta otsast. kriban edasi...


tutvusin siis autoga lähemalt, ja just koostekvaliteedi poole pealt, tehnilise poole pealt polnud ju uut midagi leiutatud juba aastaid sellele autole. auto alla ronida ei saanud, töötunked olid ju eelmises autos. üllatus oli muidugi positiivne, asi ikka korralikult kokku laotud. vana kolhoosnikuna juba lapsest saati kogemus vene tehnikaga, nii uute kui vanadega, teraviljakombainist adrani välja, ja see kogemus oli selline et ühegi tehase asjaga tööd teha ei saanud kohe ja korralikult, praktiliselt võeti uued asjad algosadeks ja laoti uuesti korralikult kokku, alles siis kannatas tööd teha, koostekvaliteet oli ikka väga niru. aga sõjaväe tehnika üllatas, juba siis kui uue Kamazi sain, et ei olegi polte haamriga sisse löödud jne. kuigi sõjaväe masinad tulid samast tehasest tsiviilautodega oli vahe suur. kas oli armee tehnikale juba algselt mingid teised tolerantsid ette nähtud koostamisel, või oli armeetehnikal eraldi TKO polkovnikutega eesotsas, igatahes paistis asi väga korralik olevat. võtsin võtmed kätte ja kontrollisin siit ja sealt, ripakil polnud miskit. nälg hakkas ka näpistama, vaja suund sööklale võtta, suurem summ peaks sealt juba väljas olema. privaatses seltskonnas lõuna, peakoka ja leivalõikajaga, sain isegi tükikese võid leiva pääle! igatahes tuju oli päris hea juba. ja kuna ma juba niikaugele olin tulnud siis hüppasin ka poest läbi, ikka tagaväravast! rabasin sealt neli limonaadi, paki barankasid ja filtriga suitsu; müüja-daame arvas et mu elu hakkab jälle vist paremaks minema ja lisas tatari vanasõna et" õhtu on ikka hommikust targem"! pudelid näppu ja barankakott kaenla alla, kilekotte ju tol ajal ei pakutud poes, ja parem oligi sest kui sõduril on käed hõivatud siis ei pea au ka andma kellegile :D ! tõttasin tagasi objektile, möödaminnes sain ka oma töötunked Kamazist kätte, seisis see valveauto koha peal uksed lahti, juht vist söömas. töökoja uks juba irvakil, järelikult mehed juba kohal, astusin sisse ja lajatasin limonaadid-barankad ja filtriga suitsupaki lauale; pidasime siis vabas õhkkonnas razvoodi! selgitasin siis poistele et millist abi ma vajan, otsese teema valiku jätsin nendele, et kes mida soovib teha. poisid jagasid omavahel ülesanded ära ja töö läks käima. kes tegeles numbritega, kes peeglivartega, kes vooderdas pagassi vildiga, kes salongi plafoonide ja kardinatega, igatahes töö läks käima. ise tõmbasin ka roobad selga ja sukeldusin auto alla koos sulasega, tema ülesandeks vedrud-kammitsad, ise tegelesin kardaanide-käigukastide pingutamisega ja pidurite kontrolliga( reguleerimisega). aeg läks kiirelt ja tegusalt, aga kõik vajalik sai enam-vähem kella kuueks tehtud, siis läks ju töökoda valve alla ja poiste päev läbi. peeglivarred valmis ja värvitud, numbrid valmis ja must värv ka peal, salongi valgustus ka olemas, kardin salongis jne. vahepeal käisin ka riidelao prappori jutul ära, vaja ju suvevorm ka saada. mölakas prappor, tsetseen rahvuselt, teda muidugi ei huvita et mul mundrit vaja, pealik pole temale käsku andnud jne. Aga ära tõin, "Vana Tallinna" hinnaga!

jätkan...
Viimati muutis frantzus, 01 Mai, 2020 20:23, muudetud 1 kord kokku.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

alari kirjutas:Millega 4. osakond tegeles?
viimase suure sõja keskel, vist aastal 1943? sai see asutus ametlikuks nimeks " surm spioonidele" 8)
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

maakeeli öelduna vist sõjaväe sisejulgeolek, vastuluure, vaenlase otsimine omade hulgast jne. on ka eesti kaitsejõududes see struktuur olemas, ma ei tea mis nime all :dont_know: . riiklikus struktuuris on KAPO nime all.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

see et ma hakkasin üldse kirjutama mingist 4.osakonnast oli teadlik provokatsioon :D , aga kohe hammustati teadjate poolt läbi, ja mitteteadjad ei häbene ka küsida, kiidan aktiivseid osalejad!
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

ja töörahva püha puhul tahan tänada foorumi moderaatoreid kes selle teema avasid ja veel lukku pole pannud; sest olen lohistanud ikka pikalt esimese peatükiga juba kuuendale lehele ja ise pole suurt miskit kirjutanud, austet kaasfoorumlaste aktiivsus teema ülevalhoidmises on ikka väga kiiduväärt olnud, mina tänab kõiki 8)
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Jah 4 otdeli moodustasid sõjaväes kontrrazvetsikud kelle telefonikõne peale võis ka polkovnik-väeosa komandör kiirelt sule sappa saada kui osobistile miskit ei meeldinud

Tehastes oli aga näiteks sisekontrolliks 7 osakond , koosmes ka üldiselt kagebiitidest ja nende käsilastest
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Fucs »

frantzus kirjutas:
alari kirjutas:Millega 4. osakond tegeles?
viimase suure sõja keskel, vist aastal 1943? sai see asutus ametlikuks nimeks " surm spioonidele" 8)
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 30&t=45516
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist