Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

Väino kirjutas:Olgu puhkus Sulle lühike. :D Radist86 ja Lemeti ajad tulevad jälle meelde. Ootan põnevusega järge.

noh korüfeedega ei maksa mind võrrelda, mul alles level-3, aga annan endast parima. lähengi kohe poodi mune ostma, tänu akf Kallebile asjakohase meeldetuletuse eest, peale seda ehk kriban jälle midagi...

tütar ka just helistas, oli minu kolumne lugenud, tundis huvi mu vaimse seisundi kohta, et ma olen äkki ära pööranud, pole ju poolteist kuud koju saanud, et kirjutan miskist teisest maailmast millest tema aru ei saa. vastasin et kuuldused minu ajusurmast on enneaegsed( Mark Twain) ja olen täie mõistuse juures,vist, maailm oli ka sama aga dimensioon oli teine, kes seda ise ei kogend ei pruugi aru saada. ega ma pole kodus nendel teemadel rääkinud, nad ei saa ju aru :( . igatahes lubas iga päev mu vaimsel seisundil silma peal hoida, krt nagu mingi sampoliit :wall: :wall: . jope seljas, lähen poodi...
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

lohistan...

ladudes diilid tehtud, enesekindlus oli ka juba nullpunktist ülespoole, et ega ma ei olegi omadega nii sõnnikus kui hommikul paistis, vähemalt sel nädalal. prappori vihje küll ussitas mu kõrvade vahel aga kuna algandmed olid puudulikud siis mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi ma teha ei saanud, võtame päev korraga nagu NA-s kombeks oli. tgl oli suurem mure ees, pean ju nüüd kuidagi väeossa tagasi ka saama, koos willisega. ustaavi järgi olin hetkel väejooksik, oma käikudest ei olnud ju kellelegi ette kandnud, isegi otsesele omanikule(prapporile) mitte, tagavärava kasutamine oli ette nähtud rangelt ainult poe külastamiseks. krt, äkki juba terve väeosa häire korras platsile rivistatud ja otsivad väeosa suurimat pätti frantzusi taga? pealik mind vaevalt otsib, aga mõni teine aktivist on äkki tahtnud minu jõudeolekut ära kasutada riigikaitse tõstmiseks, autotehnilistes küsimustes olin ikka üle platsi poiss, seda teadsid kõik pulgad kui häda käes, ei kiida ennast aga selline staatus mul juba oli, teist põlve autojuht, kolhoosnik, ja TEMT-i koolitus ka lisaks. tagaväravast sisse hiilimine pole probleem, aga willis ei mahu sealt isegi serviti läbi, algosadeks lammutatuna smugeldaks willise ka tagavärava kaudu sisse aga selleks polnud aega. ainuke võimalus oligi peavärav, otsustasin selle tormijooksuga ära võtta, ja kui see ei õnnestu siis tuleb pikem piiramine ette võtta kuni vabatahtlikult alistuvad :D . bensuseier ka täitsa nullis, aga e, ,hk veab välja selle 1,5km peaväravani mööda asfalti sõites, otse tagaväravani üle barhaanide polnud nagu pointi. mõeldud-tehtud, ajasin willise kurjaks ja suund peaväravale, 100m enne väravat andsin signaali et peatumata läbi kimada nagu kombeks, aga tutkit. noh peaaegu mu julge plaan isegi õnnestus, KPP sulane kargas signaali peale putkast välja ja kohe väravat lahti nügima, no krt mingi 10cm jäi laiusest puudu et oleks hooga läbi lipsanud, suht terane pliiats oli algaja kohta, pani tähele et täitsa võõras willis ja numbreid pole ka küljes, peeglitest rääkimata, järelikult diversant värava taga. tiris värava koomamale tagasi ja litsus putkasse ette kandma et perimeetrit rünnatakse. minuga ta otse klaarima ei julenud tulla, tal ainult tääk vööpeal, eks teda oli koolitatud veits et hr. Norris võib iga hetk värava taha tulla, 7 bazuukat käes ja siis nalja ei ole. ühesõnaga minu tormijooks ei õnnestunud :(


puhkan...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

frantzus kirjutas:
Väino kirjutas:Olgu puhkus Sulle lühike. :D Radist86 ja Lemeti ajad tulevad jälle meelde. Ootan põnevusega järge.

noh korüfeedega ei maksa mind võrrelda, mul alles level-3, aga annan endast parima. lähengi kohe poodi mune ostma, tänu akf Kallebile asjakohase meeldetuletuse eest, peale seda ehk kriban jälle midagi...

tütar ka just helistas, oli minu kolumne lugenud, tundis huvi mu vaimse seisundi kohta, et ma olen äkki ära pööranud, pole ju poolteist kuud koju saanud, et kirjutan miskist teisest maailmast millest tema aru ei saa. vastasin et kuuldused minu ajusurmast on enneaegsed( Mark Twain) ja olen täie mõistuse juures,vist, maailm oli ka sama aga dimensioon oli teine, kes seda ise ei kogend ei pruugi aru saada. ega ma pole kodus nendel teemadel rääkinud, nad ei saa ju aru :( . igatahes lubas iga päev mu vaimsel seisundil silma peal hoida, krt nagu mingi sampoliit :wall: :wall: . jope seljas, lähen poodi...
Enne poodi sisenemist peab kuulama käsklust - odet protogazo, vspõska napravo
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kalleb kirjutas:
frantzus kirjutas:
Väino kirjutas:Olgu puhkus Sulle lühike. :D Radist86 ja Lemeti ajad tulevad jälle meelde. Ootan põnevusega järge.

noh korüfeedega ei maksa mind võrrelda, mul alles level-3, aga annan endast parima. lähengi kohe poodi mune ostma, tänu akf Kallebile asjakohase meeldetuletuse eest, peale seda ehk kriban jälle midagi...

tütar ka just helistas, oli minu kolumne lugenud, tundis huvi mu vaimse seisundi kohta, et ma olen äkki ära pööranud, pole ju poolteist kuud koju saanud, et kirjutan miskist teisest maailmast millest tema aru ei saa. vastasin et kuuldused minu ajusurmast on enneaegsed( Mark Twain) ja olen täie mõistuse juures,vist, maailm oli ka sama aga dimensioon oli teine, kes seda ise ei kogend ei pruugi aru saada. ega ma pole kodus nendel teemadel rääkinud, nad ei saa ju aru :( . igatahes lubas iga päev mu vaimsel seisundil silma peal hoida, krt nagu mingi sampoliit :wall: :wall: . jope seljas, lähen poodi...
Enne poodi sisenemist peab kuulama käsklust - odet protogazo, vspõska napravo
taaraautomaat oli jah paremal :D :D
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Vot nigu kolmas silm oleks avanenud ...URA!!!

Pilt
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kui klaviatuuriga sõber pole, siis näiteks http://bark.phon.ioc.ee/webtrans/ (ja neid kindlasti muidki) aitab. Vist.

PS. Ma lihtsalt nii kannatamatu inimene - tahaks kiiremini ja rohkem, et kuidas ikkagi edasi läks :)
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

läks ikka edasi, tõusude ja mõõnadega...

kobib siis KPP direktor(prappor muidugi) ettevaatlikult uksest välja, käsi kabuuri peal nagu mingi ameerika kauboi metsikust läänest! no ega ma seda Makarovi pistooli küll kartma ei hakanud, willise põrandal vedeles hunnik tööriistu mis tehasest autole kaasa antud, oleks ikka vajadusel ise kiirtule peale tõmmanud, 5m kauguselt oleks isegi tavotiprits tõhusam relv olnud kui tema püstol, tungraud ju päris raskerelvastus, kartsin et hull äkki hakkabki loopima ja kriibib uue auto ära kui pihta saab :D :D . astusin autost välja, tundis mind ära ja tõmbas veits tagasi, aga plõksima hakkas ikkagi, et mida sa frantzus teed valel pool väravat ja tutika autoga, ja kuidas sa üldse väeosast välja said jne. krt, frantzusil läks okas hinge mingi prappori epistli peale, lükkasin pöidlad trakside vahele ja hakkasin " plõnnima" :D ! et nüüd on sihuke kole lugu et ostan ennast kubust välja uue autoga; et pealik kutsus mind karistuse määramiseks staapi ja andis võimaluse kubust pääseda; kas 10 päeva kubu või hangin väeosale kuskilt uue willise pattude lunastamiseks, ja kuna willise hankimine tundus lihtsam kui kubus istumine siis hakkasin sellega tegelema, ja siin ma siis nüüd olen obrokiga pealikule. no selle prappori juhtmed läksid ikka täiega kärssama, mökitas mitu minutit kohapeal ja arvas et vaja ikka väeosa korrapidajale helistada kuna frantzus jälle korraldab midagi kahtlast väravas. krt, staabini 25m ümber nurga jalutada, ma oleks ise väeosa korrapidaja kohale kutsunud aga temal vaja ikka helistada :wall: . pugesin siis prapporiga koos putkasse, tahtsin kuulda mida ta korrapidajale räägib, et kas saadetakse kohe san-tsasti Aiboliit kanderaamiga talle järele :D . eks prappor oli ennast veits kogund, suht adekvaatselt kandis väeosa korrapidajale ette et frantzus on värava taga varastatud autoga ja nõuab sisse laskmist, kusjuures ta pole väeosast isegi välja läinud! sellise segase jutu peale oli 60sekundi pärast korrapidaja ise kohal, mul ka hea meel, ikkagi ohvitser ja koolis käinud, saab asjast rääkida! talle rääkisin muidugi veits teise versiooni kuna ta teadis ju et ma pealiku kabinetis käisin ja suht higise näoga sealt välja tulin. ütlesin et pealik käskis lihtsalt et ma tooks autolaost ühe willise väeossa kellegile üleandmiseks sest nagunii pole mul hetkel miskit targemat teha; sellega on minu ülesanne täidetud kui ikka lastakse väravast sisse, ja kui ei usu siis helistagu pealikule, telefon on ju laual. no seda ma teadsin et pealikule ei julge keegi helistada sellise tühiasja pärast; korrapidaja lõi käega ja käskis värava lahti teha, et las frantzus ise klaarib pealikuga kui miski jama korraldas... Ruleerisingi uhkelt sisse, aga mitte staabi poole :D

jätkub...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas ruger »

Igale ülemusele sobiv jutt vastavalt kaalukausile. Päris valetada ei tohi aga jutt peab jooksma ja loogiline tunduma. Siis saab läbi igalt poolt.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

ruger kirjutas:Igale ülemusele sobiv jutt vastavalt kaalukausile. Päris valetada ei tohi aga jutt peab jooksma ja loogiline tunduma. Siis saab läbi igalt poolt.
no vot, termin eesti keeles täitsa olemas, ma ei teadnutki "kaalukaussi", aitäh! vene keeles peaks "dolschnost" olema aga kaalukauss tglt täpsem väljend, ja see kauss oli muutuva kaaluga vastavalt sinu hetke vajadustele või jamadele :D , noh näiteks oli meil majorist zam-po-tõlu( pealik oli kapten tol hetkel), hoz-zvood allus nagu otseselt temale koos minuga, aga tegelikult oli ta täitsa kaaluta olekuga mees minu jaoks, prapporitele mingeid juhiseid andis, aga hoz-zvoodi autojuhtide elu ta ei torkinud, liiga tehniline tema jaoks, samas saime hästi läbi sest sita keerasid kokku talle ainult prapporid, ja autojuhtide jamadega tegelesid zam-po-tehhi alluvad, või pealik ise frantzusi näitel :D
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Olin samal ajal sõjaväes ja tuleb kiita tublit kirjutajat. Samas lugejatel ei tasu ära unustada, et asi oli ikka karm ka. Minu kursavend oli samuti ülemuse autojuht, aga sai surma. Tartust tuli meil kaasa üks ilus ümmarguseks söönud mees, kes oli 26. aastane, taksojuht ja naine ootas teist last. Kummaline oli vaadata kuidas meist 8 aastat vanem mees koos teiste duhhidega voodist välja lendas. Seda polnud siiski kauaks, kuna hakkas ülemuse auto rooli keerama ning kadus silmapiirilt. Kui jõudsin "noorena" lahingväossa siis hakkas põhimõtteliselt duhhi karjäär seal uuesti jooksma, kuigi oli 6 kuud teenitud utshebkas. Korda oli vähem ja kõik varastati koguaeg ära. Mütsi vargus käis nii, et keegi lihtsalt jooksis mööda või ka sittumise pealt või saunas , kuidas iganes. Mult varastati pizda ära, täiesti sitt lugu, ilma pilotkata olla ei või, aga kusagilt võtta ka pole. Siis kohtasin täiesti juhuslikult ühte eestlasest demblit. Ta oli ülemuse autojuht. Hetke kõhkles ja andis mulle oma peakatte. Ka tekitas ta mulle staabi juurde koha kust võis koduse paki enam-vähem puutumatult kätte saada. Muidu jagati "vennalikult" terve rooduga.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

frantzus kirjutas:
ruger kirjutas:Igale ülemusele sobiv jutt vastavalt kaalukausile. Päris valetada ei tohi aga jutt peab jooksma ja loogiline tunduma. Siis saab läbi igalt poolt.
no vot, termin eesti keeles täitsa olemas, ma ei teadnutki "kaalukaussi", aitäh! vene keeles peaks "dolschnost" olema aga kaalukauss tglt täpsem väljend, ja see kauss oli muutuva kaaluga vastavalt sinu hetke vajadustele või jamadele :D , noh näiteks oli meil majorist zam-po-tõlu( pealik oli kapten tol hetkel), hoz-zvood allus nagu otseselt temale koos minuga, aga tegelikult oli ta täitsa kaaluta olekuga mees minu jaoks, prapporitele mingeid juhiseid andis, aga hoz-zvoodi autojuhtide elu ta ei torkinud, liiga tehniline tema jaoks, samas saime hästi läbi sest sita keerasid kokku talle ainult prapporid, ja autojuhtide jamadega tegelesid zam-po-tehhi alluvad, või pealik ise frantzusi näitel :D
Dolznost on mitte kaalukauss vaid amet ehk ametinimetus mida teed , näiteks sõdur võis ka mingi kõrgema aukraadiga tegelasele mõeldud ameti peal olla ning siis ta sai polutskat ehk kuuraha ka vastavalt selle ametikoha normidele
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kalleb kirjutas:
frantzus kirjutas:
ruger kirjutas:Igale ülemusele sobiv jutt vastavalt kaalukausile. Päris valetada ei tohi aga jutt peab jooksma ja loogiline tunduma. Siis saab läbi igalt poolt.
no vot, termin eesti keeles täitsa olemas, ma ei teadnutki "kaalukaussi", aitäh! vene keeles peaks "dolschnost" olema aga kaalukauss tglt täpsem väljend, ja see kauss oli muutuva kaaluga vastavalt sinu hetke vajadustele või jamadele :D , noh näiteks oli meil majorist zam-po-tõlu( pealik oli kapten tol hetkel), hoz-zvood allus nagu otseselt temale koos minuga, aga tegelikult oli ta täitsa kaaluta olekuga mees minu jaoks, prapporitele mingeid juhiseid andis, aga hoz-zvoodi autojuhtide elu ta ei torkinud, liiga tehniline tema jaoks, samas saime hästi läbi sest sita keerasid kokku talle ainult prapporid, ja autojuhtide jamadega tegelesid zam-po-tehhi alluvad, või pealik ise frantzusi näitel :D
Dolznost on mitte kaalukauss vaid amet ehk ametinimetus mida teed , näiteks sõdur võis ka mingi kõrgema aukraadiga tegelasele mõeldud ameti peal olla ning siis ta sai polutskat ehk kuuraha ka vastavalt selle ametikoha normidele
seletasin segaselt aga sassi ei ajanud :D , majoril oli paberite järgi amet ja palka ka, prapporil polnud peale ameti suurt midagi, aga tal olid see eest laovõtmed taskus( kaalukauss). sain sellest siis aru kui Kamaziga noorena sõitma hakkasin et kelle poole tuleb hoida :D
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

jätkan...

willis edukalt väeossa toimetatud, aga ega ma siis pealikule ette kandma tormanud, nüüd oli vaja midagi oma kätega ka teha lobisemise asemel ja selleks oli mul natuke( tglt olulist) abi vaja, väänasin seega staabi tagant peale pealiku kabineti akent vasemale töökodade vahele, varem ei saanud pöörata kuna arõkk oli vahel :D , ei ole teada kas pealik nägi mind või ei, aken jäi teest ca 3m kaugusele ja pealik kandis prille, kui just kellegiga isalikult ei vestelnud :D . väeosas meil ainult üks toimiv töökoda oligi, kõige pisem; suurtes remonditöökodades ei toimund miskit, polnud vajadust, väga harva kui miskit oma tehnika kallal kõpitseti, üks rood oli narjaadis ja teine valmistus selleks, miks nii sellest hiljem :write: . see toimiv töökoda oli väike mehhaanika töökoda, nimi vist oligi mehhaanika jagu vms, tuba oli rauatöö pinke täis, mingi 8 matsi seal jaos oligi, treialist keevitajani, tinutajast freesijani, akumees jms, igatahes oma ala prohvid, tehaste kutsekoolide lõpetanud, heas mõttes ehtne proletariaat, põhimõtteliselt poeg isa jälgedes ametimehed nagu ma isegi :D . narjaadi neid ka ei võetud, kuigi mõni tahtis ikka püssi ka katsuda! ja nende pealikku starleid oli ka vaja et saaks poisse omakasupüüdlikult ära kasutada kui vaja. parkisin auto töökoja nurga taha, seal oli killuke asfalti ka ja ainuke salasilm oli perimeetri tunnimees ca 100m kaugusel, ülejäänud väeosa silma alt olin ära kuna sinna kellegil asja polnud, tupik! rabasin siis töökoja ukse koputamata lahti, jõudsin viimasel hetkel, poisid pesid juba käsi ja vahetasid riideid, valmistusid lõunaks. krt, kui seda hetke saaks stoppkaadrisse võtta kui ma uksest sisse astusin! kes takerdus püksisäärde; kes ajas seepi silma jne. noh nad olid ka hommikul razvoodil ja nägid seda vaba mehe asfaldi sisse tampimist; ja nüüd frantzus isiklikult nagu ilmutus teisest ilmast nende töökoja uksel! õnneks keegi viga ei saanud, ja minu õnneks oli nende pealik starlei ka veel kohal, ma kulpi ei visanud aga kutsusin viisakalt starlei välja, meil olid siiani asjalikud ja konstruktiivsed suhted olnud. viisin ta siis töökoja nurga taha ja näitasin objekti millega mul veits abi vaja on. talle ma pada ei hakanud ajama, rääkisin suht ausalt mis teema on, nii palju kui tal vajalik teada, ja et kas saan veits abi tema meeskonnalt kui vaja. noh et mis abi mul vaja siis on: numbrid välja pressida, peegli varred teha, ja muud pisi asjad mis selguvad töö käigus, mõni poldikene-mutrikene, tegu ju uue autoga ja seal võib üllatusi välja tulla. tal polnud selle vastu midagi, hetkel polevatki mingit pakilist tööd käsil, aga ta ise astub õhtul narjaadi, väeosa korrapidajana ja peale lõunat teda ei ole, aga poisid on ikka tööl ja pean nendega ise hakkama saama, aga täis joota ei tohi :D . mulle see sobis, poisid ju omad joped, sama priizõv ka, olin neile pidevalt linnast ahjusooja hlepjoschkat tassinud kui nad tellisid, vahest isegi krediiti! lubasin ausalt et täis ei jooda ja sellega oli üks mure jälle lahendatud, ütles neile et võivad peale lõunat minu muredega vastavalt võimalustele ja tahtmisele tegeleda. kobisivad siis poisid lõunale, aga mul polnud mingit tahtmist rivis sööklasse sammuda üle platsi, lähen parem hiljem kui suurem summ ära käinud, vähe privaatsemas seltskonnas mugavam. seega sukeldusin materjaal-tehnilise osaga tutvuma...

järgneb...
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Walter2 »

frantzus kirjutas:... numbrid välja pressida
ot aga kas kroonu autodele tehti ise reg.numbrid (ei mäletagi millistega need linnavahel ringi lasid omal ajal..) või mida siin silmas peetakse? Milline oli (kui üldse) vene kroonuliikuri teh. pass?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas EOD »

Valged numbrid mustal põhjal pluss laks tähte. Oli nii reljeefseid numbreid kui tasapinnalisi, mil valge number lihtsalt peale maalitud.
Riviautode juhtidel mingeid pabereid kaasas polnud. Need liikusid kolonnis ja kolonni VAI kontrollida ei tohtinud.
Transpordiautode juhtidel tehniline talong papitükil.
Kõrgemate võllide autodel olid tsiviilnumbrid. Isegi valitsusautode seeriast, mida ka GAI peatada ei tohtinud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist