Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

retti kirjutas:
Troll kirjutas:
frantzus kirjutas:...ega selle kangi liigutamisest ka mingit kasu ei teki, sest willisel on esisilla rattarummu lukud välja keeratud :D
Hah, ma sattusin oma vetkiirabi uazikuga sama triki otsa! Kevad otsa kaarutasin niisama ringi ja ei teadnudki, et eelmine autojuht oli esisilla välja lülitanud. Aga kui maikuus üks ränk vihmavalang tuli, ei saanud ma ühest järsust ja porisest tõusust enam üles, lülita seda esisilla kangi niipalju kui tahad, vahet polnud. Õnneks üks möödasõitev traktorist tundis uazikut ja oskas nende rummude kohta küsida, edasi käis asi käppelt, kõik vajalikud võtmed olid autos olemas. Ja kahe sillaga läks ludinal tõusust üles. See oli mul üldse esimene töökoht autojuhina ja uazikut ma varem lähedalt näinud polnud. Tutvustamine käis ka nii, et direktor pistis võtmekimbu pihku, näitas garaaži kätte ja käskis auto ukse ette ajada. :D
Väike on see maailm.
Üks noor ja sõnakuulmatu autojuht kellel kevadtalvel oli keelatud vet.teenistuse UAZil esisild välja lülitada saatis UAZi koos nelja reisijaga järsust ojakaldast alla.
Inglid ümber auto hoidsid selle risti teega - terveks jäid kõik. Ka auto.
Franzuz on parem kirjamees kui mina - tema võib kirjutada mis juhtub kui UAZ koos reisijatega kaldast alla üle võlli läheb.
Aga autojuhi rooli tagant kättesaamine oli suurim probleem.
õnneks frantzus pole kummuli käinud willisega, aga peale sõjaväge sain piisavalt loomkatseid teha samasuguse willisega kiilasjääl, otseses mõttes panin enda ja auto proovile. järeldus oli selline et kiilakaga unusta nelivedu, auto on kontrolli all kui tagasild veab, aga neliveoga täitsa ettearvamatu. aga ülevõlli olen korra käinud, mosse 401-ga, ja ikka magistraalkraavi põhja kus oli isegi vesi. olin siis reisija, ja sain märjaks kah kuna lõpp-peatus oli paremal küljel.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kuna vaimu peale ei tule siis kribaks ühe lühikese vahepala, et kuidas Frantzus vägisi puhkusele saadeti.


nimelt vägisi jah, polnud ju Frantzusil isegi sügavamates ajusoppides seda mõtet et keset ennastsalgavat teenistust puhkusele minna, plaan oli ikka võiduka lõpuni ühe jutiga välja vedada ja siis lõplikult tolm põlvedelt pühkida. linnulennult koju ca 3000km, ainult loll läheb seiklema rongiga läbi uzbeki, turkmeeni, kasahstani, venemaa eestini välja, ja pärast pead ju tagasi ka tulema sest muidu pannakse vangi. olin arvestanud et olen rohkem päevi raudteel kui kodus saan olla ja sellega oli see teema frantzusi jaoks ammendatud, mingeid palvekirju ei hakanud isegi kirjutama. ja muidugi kohusetunne kodumaa ees sest et nad ei saa ju ilma frantzusita hakkama. millegipärast arvas pealik teistmoodi, eks ta oli ka kõrgema haridusega kui frantzus, vähemalt tärnide järgi.

A.D. 1986 augusti algus, frantzus juba ca 5 kuud uues ametis olnud pealiku autojuhina, suht hästi olin vist kohanenud sest vaenlasi oli rohkem kui sõpru, pealiku arvates :mrgreen: . ja ühel heal päeval hakkab pealik ääri-veeri pinda sondeerima et kas frantzus pole mõelnud oma väljateenitud puhkusele minna, et tema annaks kohe dobroo sellele teemale! krt, no mida puhkust, paari kuu pärast ju ametlikult "vanake" ja kaugel see dembelgi enam on :D . sai siis pealik ka aru et kurge kirvega ei püüa ja tuli tõsisem jutuajamine. pealik läks ise ka puhkusele augustis, ja võttis frantzusi nööbist kinni ja selgitas asja lähemalt. nimelt olla frantzus näidanud ennast sellisest küljest viimasel ametikohal et kohe kuidagi ei saa jätta frantzusi teiste meelevalda selleks ajaks kui pealik ise puhkusel on. sõna-sõnalt tsiteerides pealikku siis " ma ei saa sind jätta staabiülema ja teiste kõrgemate ohvitseride meelevalda sest nad kisuvad sind tükkideks". mnjah, see ongi "personaalse" autojuhi saatus, kes teab see teab, staabitakso juhid on hoopis teine kategooria. järelikult tundis pealik frantzusi rohkem kui frantzus ise. igatahes kiskus jutt sinna suunda et frantzus peab ikka subordinatsiooni järgima ja vägisi puhkusele minema, ja aega ettevalmistuseks nädal sest pealik ise läheb ka nädala pärast puhkama. igatahes kodutöö oli pealikul tehtud sest teadis ka kuupäeva millal frantzus peab tagasi laekuma, eks seda mingite raudtee tabelite järgi arvestati, et 15 päeva saad kodus olla. ja et pealik tuleb 5 päeva hiljem tagasi ja sinnani saan veel väeosas puhata! autojuhi ameti võtab selleks ajaks üle duhhist armeen kellele oli juba käpp peale pandud ja frantzus sissejuhatava õpetamise temaga läbi viinud, et armeenil on paras harjutada staabiülema käeall ametit. staabiülem pidi jääma jah pealiku asendajaks. ja niipalju sain veel pealiku jutust aru et willise kasutamine pealiku äraolekul on rangelt ainult teenistuslik, ei mingeid tantsulkasid jne. no ega frantzus seda willise trööpamist kartnudki sest staabiülem oli oma hinge täielikult armeele maha müünud, tema piibliks oli ustaav, erinevalt pealikust kellele polnud miski inimlik võõras :D . no natuke proovis frantzus ikka vingerdada ka et pole ju paraadmundrit! tegelikult ju polnudki seda frantzusile keegi väljastanud! selle peale arvas pealik et kõigile sõdalastele on see väljastatud, et uurigu oma hoz-vzvoodi prappori käest, teda see teema ei huvita, tegutse! üks hell koht oli frantzusil veel ja sellele nupule vajutas pealik ikka täiega, aga see hell koht tuleb hilisemas kribamises välja! asusin siis vaikselt tegutsema, võtsin oma prapporil nööbist kinni ja küsisin kus frantzusi paradka on, et kas sellega sama teema nagu eelmise talvemundriga mida lihtsalt ei olnud enam alles kui frantzus väeossa jõudis paar nädalat hiljem kui talvevormile üle mindi? frantzus ei eksinud, prappor hakkas kokutama ja hohholilikult pakkus kohe variandi et midagi ikka välja mõtleme :D . arvatavasti oli frantzusi paradka juba ammu mõne dembli seljas ära sõitnud. arvas et laename kelleltki :wall: . krt, vaata ikka frantzusi füsionoomiat ka, pole ju kelleltki laenata, põlvpükstes võin ainult siin eelmägedes joodeldada :D . et pean vist ikka pealikuga seda teemat arutama, et frantzusi paradka tju-tjuu teinud :mrgreen: . võttis siis prappor frantzusi nööbist kinni ja arvas et sõidame ikka koos rallit edasi, tema hakkab isiklikult selle teemaga tegelema! tegeleski, paari päeva pärast oli enam-vähem sobiv munder meie kaptjorkas, isegi miskit külge polnud vaja õmmelda :D . tingimuseks et samas seisukorras pean selle ka tagastama peale puhkust, ja selleks ajaks kui frantzus demblisse läheb siis mõtleme miskit uut välja :D ! no pükstega pidin muidugi tegelema, pikendama. väike varu oli pikendamiseks, 3cm jäi küll ikka veel puudu peale pikendamist, pidin nende kukekatega leppima! jutt frantzusi puhkusele minekust levis kulutulena üle väeosa, eriti peegeldus see ohvitseride nägudel kes olid justkui õide puhkenud üleöö :D . paradkaga enam-vähem, aga käed taskus ei ole sobilik sõdalasele kulgeda, seega miskit ikka näpu otsa ka vaja! frantzus on kogu aeg öelnud et otsi endale sõpru vaenlaste hulgast, ja see toimis! tadzikist leivaautojuht, sama priizõv ja temaga ikka mitu puuda soola koos hoz-vzvoodis nii heas kui halvas ära söödud pakkus lahkelt oma nn "diplomaadikohvrit" mis tal juba dembli jaoks varutud oli! eks frantzusil oli veits teeneid ka, nimelt kui leivaauto mootor laiali lendas siis ööga vahetasime selle mootori ära ja kutt oli hommikul jälle Termezi leivatehases! mootor lendas laiali selle pärast et keegi mölakas meie omast väeosast oli bensiini ja diislit kokku seganud, kas varastamise peitmiseks ei tea. kolm mootorit lendas ühe päevaga; leivaauto GAZ-53, suht tutikas Laz buss ja veeauto Zil-130. ka frantzus tankis tol päeval, aga õnneks ainult ühte paaki ja polnud veel sellele paagile ümber lülitanud kui info tuli et miski jama bensiiniga ja masinad teepeal minestanud. see selleks, igatahes sai frantzus nädalaga oma varustuse korda ja jäin edasisi juhiseid ootama sest pealik lubas logistikaga tegeleda! ja tõesti ta tegeles, ühe suunaga muidugi, ega ta vist lootis sisimas et frantzus ei tulegi tagasi :dont_know: . tegeles ka frantzus omal käel sellega; teatavasti oli sõdalastel priiküüt ette nähtud puhkusele-tagasi-demblisse sõjaväe kulul, aga ainult kõige aeglasema ja odavama transpordiga, nimelt raudteel platskaardi vagunis. pilt ei olnud meeldiv; Termezist õhtul platskaardiga Taschkenti, hommikuks kohal, siis õhtul Moskva rongile ja kuus päeva loksumist, ja sealt juba edasi Tallinna rongile mis õhtul väljub ja hommikul enne lõunat kohal. tundus ikka väga vaevarikas teekond tulevat. no vägisi tekib mõte et tagurpidi küll seda teekonda ette ei tahaks võtta :D . pealik omi plaane ei avalikustanud, esmaspäev oli nagu see päev mille jooksul peab frantzus väeosast jalga laskma. hommikul väeossa saabudes käskis pealik frantzusil peale staabiülemate koosolekut staabiülema juurest läbi astuda ja oma paprid kõik korda ajada. paprid kõik korda aetud, paradkat polnud ka veel selga ajanud kuigi oli ette nähtud et staabiülem isiklikult kontrollib puhkusele mineja väljanägemise üle. pealikul hoopis plaan varajasele lõunale minna. noh kimasime siis Termezi poole, ja pealik käskis frantzusil kõigepealt vaksali juurde sõita. konfiskeeris frantzusilt kõik rändamiseks vajalikud dokumendid ja kadus vaksalisse. tuli mingi aja pärast tagasi ja valgustas ka frantzusi. et näed, siin on pilet õhtusele Duschanbe-Moskva kiirrongile mis peatub ka Termezis, ja mitte platskaart vaid ikka kupeekoht, ja kell kuus õhtul rong väljub, viie päevaga olen juba Moskvas :wall: . abiks seegi, aga kui palju ta juurde maksis ei tea siiani, demblisse tulek oli täpselt sama skeemi järgi! kiire arvestuse järgi oli frantzusil sellega kaks ööpäeva võidetud, sest oli määratud mitu päeva sa minimaalselt kodus saad olla ja millal sa pead väeosas tagasi olema, mingite raudtee tabelite järgi. frantzus muidugi tänas kenasti pealikku lahkuse eest, õhtuse töölistebussiga jõuan kenasti rongile sest selle marsruut läks suht vaksali lähedalt läbi ja nõudepeatusega frantzusi jaoks pole vast probleemi, kui just ennem bussist välja ei visata ohvitseride poolt! no pealik ei olnud nõus nii suuri riske võtma, et tema tahab ikka isiklikult frantzusi vaksalisse toimetada. ja selleks pidi frantzus peale lõunat väikse armeeni üles otsima et teda ette valmistada, ja ikka korraliku pizdulei talle andma millest piisaks kuuks ajaks millal frantzusi ja pealikku väeosas ei ole; ja siis peab frantzus paraadmundri selga tõmbama ja minekuks valmis olema. frantzus varakult valmis, juba poole viiest jõlkusin staabi juures oma kukekates; kella viiest oli pealikul plaan liikuma hakata. utsitasin veel armeeni korralikult, no "sovetõ bõvalõh" aga kuradi reaohvitserid tulid kogu aeg segama. no kõik tahtsid ju isiklikult frantzusile kenat puhkust soovida ja viis pihku visata! frantzus jäi ka kenasti viisakuse piiridesse, tänades kenasti ja lisas ingliskeelse fraasi Terminaatori leksikonist; "I'll be back"; noh kes inglismannide keelt mõistis see viskas oma suunurgad tüki maad allapoole, aga kes ei mõistnud arvasivad et frantzus viskas jälle mingi uzbeki mõttetera õhku :dont_know: igatahes kui pealik kella viiest staabist väljus oli frantzus ikka täitsa kohmetuse hunnik, ebastandartne olukord ja ei oska kuidagi õiget asendit võtta sest roolis ju ei olnud!! jäin äraootavale seisukohale et kuhu istmele pealik ennast maandab, ja tegelen vastavalt olukorrale. pealik muidugi tagaistmele kuhu alati, ja randmeliigutusega suunas frantzusi ikka esiistmele auväärsele kohale. no frantzusil ju furaschka ka peas :D :D . hooga vaksali ette, frantzus rabab oma kohvri ja tahab kallistada kõiki, armeeniga isegi kallistasin aga pealik kuidagi ettevaatlik, et tema tahab ikka isiklikult frantzusi õigele rongile istutada. jätsime siis armeeni willist valvama ja kobisime perroonile. rong oli juba ees, ja pealik isiklikult andis frantzusi vagunisaatjale üle, ja midagi nad veel omavahel vestlesid aga seda frantzus ei kuulnud. igatahes viskas ka pealik frantzusile viis pihku soovides kenat puhkust aga tagasitulekust ei rääkinud miskit, ja frantzus ei hakanud pealikuga terminaatorit ka tegema sest oli juba teada et see teema oli juba tema kõrvu ka jõudnud :D :D . ja teise käega viskas pealik frantzusile pihku 25 rutsi, ja seda nii osavalt et keelduda kohe kuidagi ei saanud. tol ajal ikka suur raha, no ega frantzus ka enam vallavaene sel ajal olnud, aga abiks ikka. mis tagamõttega see oli ei tea, aga arvatavasti ikka ausalt välja teenitud. pealik koos prouaga lendas järgmine hommik puhkusele.
Urams
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Urams »

Minu väeosas oleks see prapor neljaks k...tud,et mehel ei ole oma paradkat.Meil oli üldse iga nädal mundrite vahetus,reede õhtul vahetas 350 mardisanti oma VSO mundri ( pagunitega töö munder) oma mustade pagunitega HBE vastu.Pühapäeva õhtul toimus sama jama
vastu pidi,paradka oli pidu päevaeval ,linna loal ,puhkusel.
Sai ka puhkusel käidud ,sõitmisega probleeme ei olnud ,
käis Talinn-Novgorod buss.Tervele minu jaole kuulutati
10 päeva puhkust ,mina sattusin aasta vahetuseks koju.
Tagasi pidin olema 2 jaanuaril, ei olnud isu üldse tagasi
minna,teadsid mis ees ootas ja prohmakas oli ka paras.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

Urams kirjutas:Minu väeosas oleks see prapor neljaks k...tud,et mehel ei ole oma paradkat.Meil oli üldse iga nädal mundrite vahetus,reede õhtul vahetas 350 mardisanti oma VSO mundri ( pagunitega töö munder) oma mustade pagunitega HBE vastu.Pühapäeva õhtul toimus sama jama
vastu pidi,paradka oli pidu päevaeval ,linna loal ,puhkusel.
Sai ka puhkusel käidud ,sõitmisega probleeme ei olnud ,
käis Talinn-Novgorod buss.Tervele minu jaole kuulutati
10 päeva puhkust ,mina sattusin aasta vahetuseks koju.
Tagasi pidin olema 2 jaanuaril, ei olnud isu üldse tagasi
minna,teadsid mis ees ootas ja prohmakas oli ka paras.
kuidas kuskil oli, elu ikka seinast seina suures armees! paradka paradkaks, aga olen kirjutanud et frantzusil polnud enne demblit isegi automaati väljastatud isiklikuks otstarbeks mis oli ikka väga suur üllatus väeosa juhtkonnale... :wall: :wall:
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Troll »

Kas lennukiga polnud mingit võimalust lennata? Kallim ta muidugi oli, aga see-eest oleks ühe päevaga Moskvasse saanud. Moskva-Taškent maksis 80'ndatel 56 rubla, Dušanbe oleks vist mõni ruts kallim olnud. Ma oleks küll selle raha omast taskust või perekonna abil ära maksnud, et 10 päeva rohkem kodus olla.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

Troll kirjutas:Kas lennukiga polnud mingit võimalust lennata? Kallim ta muidugi oli, aga see-eest oleks ühe päevaga Moskvasse saanud. Moskva-Taškent maksis 80'ndatel 56 rubla, Dušanbe oleks vist mõni ruts kallim olnud. Ma oleks küll selle raha omast taskust või perekonna abil ära maksnud, et 10 päeva rohkem kodus olla.

jõuame ka selle teemani!!
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

noh kui päris aus olla siis oli see paradka frantzusi kõige väiksem mure tol hetkel, pigem tegi muret just sõit rongiga tundmatusse, enne sõjaväge olin korra ainult piiteris käinud rongiga, no ikke kamraadi külastamas kes sealkandis aega teenis, aga seda suurema seltskonnaga ja platskaardiga, pidu oli hommikust hommikuni! aga nüüd pean üksi hakkama saama :( . aga mis puudutab paraadmundrit siis oleks frantzus selle ka vajalikus mõõdus välja võlunud kui oleks demblisse minek olnud, aga lihtsalt polnud vajadust rahmeldada selle puhkuse nimel. suvevorm oli mul niigi juba kolmas seljas sel suvel koos panamaga, kuigi oli ainult üks vorm kogu hooajaks ette nähtud, aga pealiku autojuhi staatus nõudis oma lõivu! ainult poolsaapad olid algsed, aga ülejäänud mundrit vahetasin iga kahe kuu tagant uue vastu välja. ja huvitaval kombel ei tundnud isegi pealik selle vastu huvi kust frantzus neid hankis, rumal ta ei olnud ja sai aru et bläck marketist, ja kuna talle see sobis et frantzus terve suve esinduslikult välja näeb siis ei hakanud ka rumalaid küsimusi esitama, teadis juba ette vastust! noh et frantzus juhuslikult leidis ühe riiete pambu kasarmu eest! no vot ei tea, kui pealik pripahhaitas frantzusi teist korda willise juhiks et kas siis oli peamiseks põhjuseks see et tahtis oma uzbekist lahti saada ja frantzus oli ainuke B-kategooria mees kes hetkel saadaval, ja lisaks ka eelneva kogemusega; või oli seal mängus ka muud frantzusile omapärased olekud, ei tea. igatahes sai frantzus oma uue ametiga vist isegi liigagi hästi hakkama ja pealik jättis frantzusile ikka päris palju hingamisruumi, ja sellest tekkis ainult pahandusi mida pealik pidi ise klaarima! pealik teadis muidugi väga hästi et frantzusil on ka Taschkendis seljatagune olemas, nimelt kindral Raganovi näol kellega frantzusi suusad kogu aeg risti olid, aga tribunali alla frantzusi kindral ei lubanud saata, et täitsa võimatu seda natsionalisti ümber kasvatada ja mingit häbi tribunali näol polevat meie okrugi autoteenistusele vaja sest kui frantzus oma suu lahti teeb siis tulevad Moskvast vanemkindralid seda asja lahkama ja seda pole kohe mitte vaja; ja nii hull frantzus ka pole et peidaks ta hospidali 9. osakonda ära.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

no vot see polkovnik ja hilisem kindral Raganov karjus koguaeg frantzusi peale, teagi mis tal minu vastu oli :dont_know: aga mingil hetkel viskas ka frantzusil rihma maha, lõin selja sirgu ja julgesin oma arvamust avaldada! krt, ja peale seda muutus suhtumine frantzusi ikka kardinaalselt, olin kindrali jaoks "sõnok", ta oli siis veel polkovnik kui frantzus selja sirgu ajas. karjus muidugi ikka edasi, aga puhtalt karjumise pärast, aga suhtumine frantzusi oli muutunud, ja isegi pealik oli kade et millega frantzus tähtsa ülemuse ära võlus et tema kohta igas telefoni kõnes huvi tuntakse :dont_know: . too Raganov ei kannatanud pugejaid-ohvitsere, ja seda enam meeldis talle see et reamees Frantzus ei kummardanud saksa ees ega tõmmand küüru selga :D . tglt oli see ikka pikk tee et asjade olemusest aru saada, pugemisega võisid ju enamusele meeldida aga suures pildis olid ikka mõttetu mees, ja igal õigel sõdalasel peavad vaenlased ka olema, mida rohkem seda uhkem! kribasin vist veits segaselt, aga see tasand kus frantzus pidi ellujäämiseks toimetama oli tavasõduri teenistusest ikka hoopis teisest dimensioonist :wall: :wall: .
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kuna frantzus loksub veel rongis kodupoole väljateenitud-sunnitud puhkusele siis polegi nagu millestki kirjutada kahjuks.

aga väike provotseeriv mõttelõng tekkis ikka! nimelt " ohvitserskii tsest" nõukogude armees, krt oskagi seda eesti keelde tõlkida, aga vanades filmides mis tsaari ajast ja veel varasemast nii meilt kui mujalt on tuntud selline mõiste kui "ohvitseri au", jaapanlastel vist mingi "sepuku", ja ega vist paljud germaani ohvitserid pidanud paljuks endale kuul pähe lasta? päris tapma frantsus ohvitsere üles ei kutsu aga kas N. armees oli sellist mõistet nagu "ohvitseri au"? ma ei mõtle ohvitseride "seltsimeheliku kohust" millest olen kirjutanud, vaid ikka otseses mõttes. afgaani jätaks kõrvale, eks seal oli ka seinast-seina aga ikka piisavalt ohvitsere jätsid oma hinge sinna olles õlg-õla kõrval sõdalastega :rip: .

asja tuum selles et kas mõni ohvitser avalikult ka omi vigu tunnistab, või on lihtsam patuoinas sõdalaste hulgast leida?

frantzus kribab ainult oma kogemustest, palun mitte üldistada.

ühel heal hommikul olin pealiku väeossa veeretanud ja manustasin meeldivas seltskonnas sööklas head-paremat kui kargas sööklasse staabi käskjalg tungiva palvega et frantzus staabi juurde. no ikka lähen sest frantzusi teenistus kulgeski enamjaolt kolmnurgas staap-söökla-moodul, olin ikka sügavad rajad juba sisse tallanud! loivan staabi poole, sain vaevalt poolele teele kui pealik hõikab et nüüd peab frantzus pikema sammu võtma sest tsepee on! pöidla jagu pikendasin sammu, pealiku juurde jõudes sain aru et oleks ikka kahe pöidla jagu sammu pidanud pikendama :dont_know: kuri ta ei olnud aga ütles et nüüd on suur kiire, et kindral Raganov juba 15 minutit ootab Termezi võõrastemaja ees autot, tige nagu tikker! no polnud frantzus kunagi hilinenud kui kokku lepitud, aga nüüd oli küll üllatus, pealik ei maininud ka miskit ja käskis frantzusil tuld anda. tuhat-nelja tormates olin 15 minutiga Termezi gostiinitsa ees, isegi VAI post Termezi sissesõidul ei pannud seda tähele kui frantzus neist mööda kimas! kindral seisab hotelli ees nagu Aleksandria tuletorn, ikka väga kaugelt näha; no ega frantzus seda kindralit väga kartnudki, olin selle sõimamisega juba harjunud; aga vot selle kindrali kõrval oli ka üks alampolkovnik justiits-teenistuse pagunitega; ja vot siis sain aru et nüüd on frantzusi pidu läbi :( :( . no loogiline et kindral kukkus kohe frantzusi peale karjuma et kus kurat sa hulgud :wall: :wall: . kandsin alandlikult ette et magasin lihtsalt sisse(10.00 hommikul :D ). noh ikka et tribunal ja maha laskmine; aga hetkel tahab justiits-alampolkovnik väiksemad kurjategijad võlla tõmmata N. väeosas; siis frantzusi personaalküsimusega tegeleme hiljem. armuaeg frantzusile! sahmerdasid terve päeva seal garnisoni väeosas, frantzusi ei lubatud isegi lõunale! jo seal keegi üles poodi sest justiits-alampolkovnik oli ikke väga õnnelik kui nad willisesse tagasi kobisid! järgmine töökäsk oli et lihunik Termezi võõrastemajja visata sest pidi pikemalt siia jääma, aga kindral soovis ikka õhtuks oma Taschkendi koju jõuda ja selleks oli tal ka lennupilet broneeritud, viimasele lennule muidugi. tagamõttega muidugi, et saaks omasid kottida! kallutasin siis lihuniku maha Termezi gostiinitsa ees , läks käsi pesema aga ise suundusin kindraliga oma väeossa. no väeosa oli muidugi valvel; oli ju avalik saladus et kui frantzus vabajahile läheb siis saak alla kindrali ei ole!!! ruleerin staabi ette, pealik juba ootel ja paneb terve väeosa varvastele(va frantzus kes istus ju autos) ja kannab ette et kõik on korras ja väeosas on plaaniline tegevus! kindral oli veits teisel arvamusel; ja karjus kogu väeosa ees et miks pole seda frantzusi veel maha lastud kes koguaeg sisse magab :mrgreen: :mrgreen: . no see läks nüüd küll veits liiga, pole ju frantzus kunagi sisse maganud; kui siis ainult välja maganud :wall: . no ei olnud frantzusi asi sellesse avalikku ohvitseride diskussiooni sekkuda ja olin vait, seda enam et istusin ju willises kui too lõugamine käis! ja siis oli üllatus pealiku sõnavõtus; ja seda kogu väeosa ees kes hetkel kuuldel olivad; et reamees frantzus pole milleski süüdi,; sai käsu ja tegi töö ära; aga süüdi on tema ise(pealik) et õigel ajal käsku frantzusile ei andnud! kindral lasi siis kõik vabalt ja kobis pealikuga tema kabinetti, vist frantzusi asju arutama :mrgreen: . noh igatahes hilise lõunasöögi tegin sööklas ära enne kui nad staabist välja ronisid, ja sinna jäi ka frantzus hiljaks sest enne olid nemad willise juures kui frantzus! tea kas pealik omast vabast tahtest aga millegipärast tuli ka kaasa kindralit lennujaama viima; või kartis et frantzus teeb "Ivan Sussaninit" :dont_know: olivad sõbralikud, igatahes tundus et mingit sõjaseisukorda nende vahel ei ole; krt, ilme on petlik, igatahes arvas kindral autosse istudes et kuradi kahju et lihunik Termezi võõrastemajja jäi, et just nüüd oleks vaja tegeleda valetajast frantzusiga; ja siis keerab üle õla pealiku poole et kas sul on mahalaskmiskomando olemas, vähemalt 50 meest aga vaevalt seegi frantzusi maha võtab! frantzus ei saanud millestki aru, aga pikalt pimedusse ka ei jäetud! :dont_know: Kindral paotas siis suud, et frantzus on ikka aus valetaja, kellegile vett peale ei tõmba vaid tõmbab endale pasa kaela; ja järgmisena tunnustas ka pealikku; ja seda reamees frantzusi kuuldes; et sinul härra major on ikka "ohvitseri au " olemas sest astusid frantzusi eest välja avalikult kogu väeosa ees! teema oli selles et mitte keegi meie väeosast ei teadnud et Raganov Termezi tuleb, ja mingit transporti polnud ta ka eelnevalt tellinud; lihtsalt lendas meie väeosa korrapidajale lambist telefoni teel peale nõudes frantzusi keda hetkel üldse väeosas ei olnud; diviisi "staabitaksode seltskond" talle ei sobivat, lootis vist et frantzus oma willisega saadaval; ja koheselt edastati see info ka pealikule kes frantzusi lendu saatis, noh et katsu ise kuidagi selle kindraliga hakkama saada :dont_know: no vähemalt sai pealik oma kiituse kätte kindrali käest frantzusi kuuldes, ja mulle sellest täitsa piisas; no teadsin et" ükski heategu ei jää karistuseta" aga see käis mängu juurde.....
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Sõdur sai alati sõimata , üks ülemus ütles et kaevata auk , teine tuli poole tunni pärast ja karjus et sinna pole mingil juhul lubatud auku teha

Ja sõdur pidi ära tunnetama kui käsk oli antud talle täiesti mõttetu , käsku loomulikult ei tohtinud eirata aga käski täitsid väga väikese kiirusega sest nagunii tuli kusagilt muu eelmist komandat äranulliv kamanda

Selliseid juhuseid oli sadu

Ja kui fratzus otsko postavil siis ega ta tegelikult midagi erilist ei saavutanud

Need ülemused suhtusid sõduritesse nagu kulumaterjali, kahurilihasse , võisid küll sind soldatikus vahepeal hüüda aga siiski sa olid nede jaoks mõttetu mutrike

Ja heategu saab alati karistatud , ka seda on aeg näidanud

Miskit siin ilmas pole muutunud ...
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

üldiselt nõus, ohvitserid ei mahtunud ju ka kuidagi kõrvuti teenistusredelile ronima ja pildusid üksteisele kaikaid kodarasse, ja kaigasteks olid muidugi sõnaõiguseta sõdurid keda kurjalt omakasupüüdlikult ära kasutati.

aga mis puutub frantsusi otscko teenimisse siis see on hoopis teine tase. on suur vahe kas sõdur mängib väeosas nn"mudaliigas" või "premium" liigas; preemiumliiga mehed on muidugi ülemakstud aga neil on ka kohustus punkte tuua kogu raha eest; ja see punkt frantzusi kontosse oli ikka väga teretulnud! esmapilgul jah "matrossovlik" tegu aga see oli üks neist komponentidest tänu millele sai frantsus kuni teenistuse lõpuni laiata, ja mitte kaasteenijate kallal vaid ikka tärnidega meestega, ja mõned olid isegi Tashkendist kellele frantzus pidi kohalikke kombeid õpetama! Moskva meestega oli asi veits keerulisem; ikka mitu korda kutsuti frantzus pealiku kabinetti ja pisteti telefonitoru kõrva äärde, ja teises otsas muidugi kindral Raganov kes isiklikult tahtis reamees frantzusi instrueerida kuidas peab käituma kõrgete külalistega Moskvast! no krt ei ole ju naljakas; ja mingite mõttetute punktide korjamise jutt on ikka täitsa kohatu; töö tuli ära teha nii et sulle asendajat otsima ei hakatud; vastutasuks tegid ise mida tahtsid, mõistlikuse piires muidugi.

N.B. ja see kõik tuli ise välja teenida; kandikul ei pakutud midagi.... Ja pugemisega ei saavutanud miskit; parimal juhul olid mingi prappori ori kuni teenistuse lõpuni; mugav aga ei miskit sõnaõigust :( :(
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

krt, see nutt ja hala tüütab ära :dont_know:

Tallinnas, Rataskaevu tänaval sõjakomissariaadis kui sõjaväkke võeti( kolmas katse, SIC!) ei hoiatanud keegi frantzusi ette et vaja teenistuse ajal kalipso selga tõmmata ja oma "Moby Dick" kinni püüda kõrbejärvest; aga eelnevalt oli frantzus saadetud langevarjurite kursustele Kuusikule; ja siis veel radari planschetistide kursusele lennukipüüdjaks õppima; Laial tänaval see DOSAAFI kontoora oli kuskil keldris kus neid pöörlevaid monitore jälgisime ja lennukeid püüdsime. krt, kui olid enne vene kroonut mõttetu mees siis vast ei maksa armeed ka süüdistada et sulle mõtestatud tegevust ei leitud... vabandust O.T. eest; aga lähen vabatahtlikult karantiini kuna lapselaps korjas selle kurja tõve kuskilt üles, tõenäoliselt koolist; pole teda küll poolteist kuud näinud aga parem karta kui kahetseda...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

frantzus kirjutas:üldiselt nõus, ohvitserid ei mahtunud ju ka kuidagi kõrvuti teenistusredelile ronima ja pildusid üksteisele kaikaid kodarasse, ja kaigasteks olid muidugi sõnaõiguseta sõdurid keda kurjalt omakasupüüdlikult ära kasutati.

aga mis puutub frantsusi otscko teenimisse siis see on hoopis teine tase. on suur vahe kas sõdur mängib väeosas nn"mudaliigas" või "premium" liigas; preemiumliiga mehed on muidugi ülemakstud aga neil on ka kohustus punkte tuua kogu raha eest; ja see punkt frantzusi kontosse oli ikka väga teretulnud! esmapilgul jah "matrossovlik" tegu aga see oli üks neist komponentidest tänu millele sai frantsus kuni teenistuse lõpuni laiata, ja mitte kaasteenijate kallal vaid ikka tärnidega meestega, ja mõned olid isegi Tashkendist kellele frantzus pidi kohalikke kombeid õpetama! Moskva meestega oli asi veits keerulisem; ikka mitu korda kutsuti frantzus pealiku kabinetti ja pisteti telefonitoru kõrva äärde, ja teises otsas muidugi kindral Raganov kes isiklikult tahtis reamees frantzusi instrueerida kuidas peab käituma kõrgete külalistega Moskvast! no krt ei ole ju naljakas; ja mingite mõttetute punktide korjamise jutt on ikka täitsa kohatu; töö tuli ära teha nii et sulle asendajat otsima ei hakatud; vastutasuks tegid ise mida tahtsid, mõistlikuse piires muidugi.

N.B. ja see kõik tuli ise välja teenida; kandikul ei pakutud midagi.... Ja pugemisega ei saavutanud miskit; parimal juhul olid mingi prappori ori kuni teenistuse lõpuni; mugav aga ei miskit sõnaõigust :( :(

Ma tegelikult imestan et kindral frantzusi vabatahtlikult- sunniviisiliselt mõne väeosa komandöriks ei smugeldanud , potensiaali oli ju küll ning asi see kindralil pagunid eriteenete eest anda on

Kuulsin kunagi et Keila-Joa poliitkoolis koolitati ka selgeltnägijate gruppi kes käisid kehata olekus vaenlase juures luuramas

Ja saladused tõid kaasa kui luurelt tagasi tulid
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

oo jah, tegelikult osales frantzus väeosa juhtimises rohkemgi kui akf arvata võib! "halli kardinalina" muidugi. Willises oli nn "jututuba avatud mikrofoniga", ja seda ilma igasuguse subordinatsioonita; nii oma pealiku kui ka härra kindraliga. no ikka küsisid ka frantzusi arvamust erinevates päevapoliitilistel küsimustel, ja need puudutasid ka erinevaid ohvitseride liigutamisi teenistusredelil; rääkimata mingite seerude liigutamist väeosa siseselt; ja ikka uuris pealik frantzusi käest et mis tema arvab! liigutas pealik keda liigutas aga ohvitseride liigutamiseks pidi ikka kindrali nõusolek ka olemas olema ja soovitavalt ka frantzusi arvamus sõltumatu experdina; seersantide liigutamiseks piisas ka frantzusi soovitustest-arvamustest. no toon lihtsa näite:
roodupealikust kapten roteerus ära kuskile mujale parematele jahimaadele, ja uueks roodupealikuks kaks kandidaati, mõlemid starleid, ja koos oma teenistust alustanud leitnandina samas väeosas; isegi frantzus mäletas neid leitnantidena kui duhhina väeossa saabusin. lahkavad siis kindral ja major willises kandidaatide plusse-miinuseid, ja asi hakkab kalduma sujuvalt ühe starlei poole; et tema häält ikka on kuulda kui sõdalastega tegeleb! krt, tegelikult mingi ilu-eedi frantzusi vaatenurgast :( . frantzus sellest arutelust osa ei võtnud sest tegelesin willise teel hoidmisega, noh ega tohtinudki vanemohvitseride vestlusesse ilma loata sekkuda! ja siis äkitselt pöördub kindral frantzusi poole et mida rohujuuretasand nendest edutamistest ka arvab, et äkitselt on miskit lisada? ikka oli, alustasin diplomaatiliselt Harjumaa vanasõnaga :" tühi tünn teeb ikka kõvemat kõminat"! no kohe nõuti et frantzus peab selgitama mida selle mõtteteraga silmas peab! selgitasin siis; et sel kõvahäälsel "kõmisejal" puudub igasugune autoriteet sõdurite silmis ja keegi temaga luurele ei lähe; aga too vaikne starlei on täielik autoriteet sõdurite silmis ja vajaduse korral järgivad sõdurid teda pimesi. frantzusi seisukohad muidugi willises arutlemisele ei tulnud, aga vähemalt kuulati ära vahelesegamata. kaks nädalat hiljem oli uus roodukomandör määratud, mis kriteeriumite järgi pole frantzusil teada; aga kolm korda võite arvata kes selleks sai. igatahes frantzusi käsi seal mängus ei olnud. ja mis puutub frantzusi selgeltnägija võimetesse siis on ka sellest oma lugu olemas!
frantzus juba oma teenistuses suht lõpusirgel kui saabus meie väeossa uus politruk, noh ikka see kes omas VAZ-2104 sõiduautot; olen seda teemat põgusalt puudutanud kuskil kribamises, vist äkitselt 9.mai teemas.
uus politruk väeosas, juba teist päeva laamendas! isegi staabi parklas astus frantzusi juurde ja pidas sissejuhatava loengu frantzusile maha, ise polnud veel frantzusi toimikuga tutvunudki ja ajas niisama tarka juttu, ei pannud tähelegi et frantzusi rinnal komsomoli märki pole; vaid ikka oli vaja pugeda komandöri autojuhi ees! frantzus sellise pugemisega harjunud ja jäin ikka viisakuse piiridesse, andsin talle armuaega väeossa sisse elamiseks! samal õhtul kui pealikku koju vedasin tõstatas pealik teema et mida frantzus arvab meie uuest komissarist. no willises oli frantzusil luba asjade olemusest vabalt kõneleda, ja ikka kõnelesin! et frantzusile tundub uus komissar täitsa normaalse mehena, alguses aktivist aga küll paikka loksub ajapikku; aga vot staabiülemaga tekib uuel komissaril küll lahkarvamusi! millegipärast ei tundnud pealik huvi et miks frantzus nii skeptiline on komissari-staabiülema suhetes ja sinna see teema jäi. paar nädalat hiljem pealikku koju veeretades arvas pealik et reamees frantzus on ikka schamaan! no ei saanud alguses aru et mis suunda pealik tüürib, oma arust pole kurje vaime viimasel ajal välja kutsunud? pealik selgitas et frantzus selgeltnägija; et täna tuli staabiülem tema kabinetti ja kaebas komissari peale :D .

papist paguneid enne teenistuse lõppu pakuti frantzusile lausa kahest suunast; oma pealik ja kindral kah! polnud frantzusil neid ambitsioone et prapporist kindraliks tõusta, kuigi kõik oli võimalik aga vot polnud frantzusi sõdurikotis mitte ühtegi "marssalikepikest".

P.S. oleks frantzus sattunud Köningsbergi õhutõrjeraketi veeretajaks siis kurat seda teab millega asi oleks lõppenud; kas kindrali auastmega või kolmanda maailmasõjaga? kahjuks ei saanud me ise valida kes-kus teenib, ja akf pritsib sappi ainult oma mätta otsast vaadatuna. PEACE
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Sapi pritsimisest on asi kaugel , lihtsalt tögan :D

Jah see sattumine oli täiesti kaootiline , teinekord kaitseingel ikka sokutas hea varianti

Kas austet voditel komandira oli punaste pagunitega ja VV (BB) või CA ( punased või mustad pagunid )

Või afgankal olid lihtsalt pruunid presendivärvi pagunid ja muud polnudki?

Meile jagati ka enne demblit mingisugused nn afgankad kus paguneid külge polnud vaja õmmelda

Õhutõrjega tegemist pole olnud , olin niinimetatud smertnikute ehk maa-maa raketid

Veeretamisest olin väga kaugel, olin seal vabakutseline ning olin sidemasina peal
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist